קולד מאונטן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: הערך משלב מידע על הספר עם מידע על סרט, במקום ערך נפרד לכל אחד..
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
כריכת הספר "בחזרה אל קולד מאונטן"

קולד מאונטןאנגלית: Cold Mountain) רומן הביכורים של הסופר האמריקאי צ'ארלס פרייזר יצא לאור ב-1997. ב-2003 עובד הרומן לסרט קולנוע על ידי הבמאי אנתוני מינגלה בכיכובם של ג'וד לאו וניקול קידמן.

הספר[עריכת קוד מקור | עריכה]

אינמאן, חייל בצבא הקונפדרציה בשלהי מלחמת האזרחים האמריקנית, בורח מבית החולים בו הוא שוכב פצוע, ומנסה להגיע אל ביתו בקולד מאונטן ואל אהובתו אדה המחכה לו. במהלך המסע הוא פוגש דמויות שונות, חיילים משני הצבאות, עבדים, עריקים ולוכדי עריקים.

סיפורה של אדה מסופר במקביל לתיאור מסעו של אינמאן. אדה מונרו הגיעה לעיירה קולד מאונטן עם אביה הכומר מהעיר, היא רגילה למותרות ולחיי בטלה. כאשר מת אביה היא נשארת בחווה לבדה ללא מקור מחיה, ונאלצת לדאוג לעצמה. לעזרתה באה רובי, אישה צעירה ועצמאית, אשר עוזרת לאדה לשקם את החווה ומלמדת אותה לשרוד באמצעות עבודה בשדה וטיפול בחיות המשק.

הספר תורגם לעברית בשם "בחזרה אל קולד מאונטן" על ידי ליה נירגד והופיע בהוצאת עם-עובד ב-1999.

הסרט[עריכת קוד מקור | עריכה]

כרזת הסרט "קולד מאונטן"

בתפקידים הראשיים בסרט מופיעים ג'וד לאו בתפקיד אינמאן, ניקול קידמן בתפקיד אדה מונרו ורנה זלווגר בתפקיד רובי. בתפקידי משנה משתתפים בסרט ברנדן גליסון, דונלד סאת'רלנד, נטלי פורטמן, ג'ובאני ריביסי ופיליפ סימור הופמן.

הסרט היה מועמד לשבעה פרסי אוסקר, רנה זלווגר זכתה בפרס אוסקר על תפקיד משנה. ג'וד לאו היה מועמד בקטגוריית השחקן הטוב ביותר, כמו כן הסרט היה מועמד על הצילום, העריכה, והפסקול. אלביס קוסטלו וסטינג היו מועמדים לפרס על שיריהם בסרט.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]