ראש גדול

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ראש גדול
Rosh.png
ראש גדול
סוגה דרמה
קומדיה
רומנטיקה
חברת הפקה שי נשר הפקות
יוצרים גל פרידמן
רונית סופר-פרידמן
מיכל קופר-קרן
קובי חביה (עורך)
שחקנים אדם הירש
אלמה בן זאב
מייקל לואיס
רוני דואני
חנן סביון
אלדר ברנטמן
ספיר דרמון
רועי וינברג
איציק כהן
ארץ מקור Flag of Israel.svg ישראל
מספר עונות 5
מספר פרקים 265
הפקה
אורך פרק כ-30 דקות
שידור
רשת שידור יסבבה
yes stars ישראלי
ערוץ הילדים
זום
תקופת שידור מקורית 7 בנובמבר 20049 ביולי 2009

ראש גדול היא סדרת דרמה יומית ישראלית, המיועדת לילדים ונוער, ושודרה בערוץ הילדים ובערוץ ניקלודיאון במסגרת yes הטלוויזיה בלוויין.

הסדרה החלה את דרכה בערוץ yes 5, ערוץ סרטים לילדים ונוער ב-yes. לאחר מכן, בקיץ 2005, חזרה הסדרה לשידורים חוזרים בערוץ הילדים וב-yes stars ישראלי. ב-1 בינואר 2006 חזרה הסדרה לעונה שנייה. שידורי העונה השלישית החלו ב-7 בינואר 2007. העונה הרביעית החלה ב-5 באוגוסט בערוץ הילדים. העונה החמישית והאחרונה החלה ב-3 במאי 2009. החל מאוגוסט 2013 העונה הרביעית תשודר בערוץ זום.

שיר הנושא של הסדרה, "ראש גדול", נכתב והולחן על ידי מיקי גבריאלוב ובוצע על ידי שירה גבריאלוב ואמיר פז.

פרוטגוניסט הסדרה בעונה הראשונה ובעונה השנייה הוא תומר בן נון (אדם הירש), בעונה השלישית הפרוטגוניסטים הם תומר בן נון ולירון בביוף (מייקל לואיס) במקביל, ובעונה הרביעית ובעונה החמישית הפרוטגוניסט הוא לירון בביוף.

ובנוסף ידוע כי העונה השלישית צולמה בבית ספר ״צהלה״ אשר ברחוב צהלה בתל אביב ,וצולמה רק בקטעים מחוץ למבנה של בית הספר מבפנים כגון: החצר של בית הספר שם מתנהלים הפסקות בסדרה, וכניסה/יציאה משער בית הספר צהלה שבסדרה נקרא בית ספר ״אביבים״.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה ראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הראשונה עוסקת בפרויקט יזמים צעירים בינלאומי. תומר בן-נון, אשר עומד בראש הפרויקט, מבצע ניסוי של שיגור טיל. הניסוי נכשל, ותומר הודח מתפקידו על ידי מנהל בית ספרו. לאחר שכנועים רבים מצד אביו של תומר, משתכנע מנהל בית הספר להחזיר את תומר למיזם, אך התלמידים אינם מוכנים לכך. בשל כך, מתפצלת הקבוצה לשתיים: הקבוצה של תומר, שרק לאחר זמן מסוים מעלה המצאה חדשה, והקבוצה של מור, אשר עובדת על המצאה חדשה משלה (מגבת מחוממת). עד מהרה שתי הקבוצות הופכות ליריבות, ובמהלך העונה מתוארים גם קשרים רומנטיים שנרקמים בין המתבגרים, ובעיות שונות הקשורות בגיל ההתבגרות.

העונה כוללת 50 פרקים.

עונה שנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר אירועי פרויקט היזמים הצעירים, עוזבים מספר תלמידים את בית הספר: טלי חוזרת לאמריקה, ריקרדו ואיריס עוזבים לארגנטינה כדי לחיות עם משפחתו של ריקרדו, ואורי עובר לבית הספר למחוננים באילת. במהלך העונה תומר ואיתי בונים מכונית קארטינג על מנת להשתתף בתחרות קארטינג ולהשיג פרס כספי. מור ויעל עוברות לגור ביחד, לאחר שנורית ואביב הופכים לבני זוג. הדבר יוצר מריבות בין מור ליעל לאורך העונה - יעל טוענת שיש לה כוחות מיוחדים, אך מור טוענת שיעל עושה זאת על מנת לקבל תשומת לב ולהפריד בין הוריהם.

איילה, אחותה של יעל, עוברת לגור לבד ובמהלך העונה מתאהבת באסף אך בסוף נפרדת ממנו כי אסף חזר לדרכו הקודמת. דניאל ואלכס, שני תלמידים חדשים בבית הספר, משתלבים בחבורה. דניאל רוצה להיות ראפר; לאורך העונה הוא מתאהב ביעל אך לא יודע איך לבטא את אהבתו כלפיה אך בסוף נהיה החבר של יעל.

אלכס חולמת להיות דוגמנית. תלמיד נוסף שמגיע לבית הספר הוא רוי; במהרה הוא ותומר הופכים ליריבים עקב מלחמה על לבה של מור.

הסדרה ממשיכה בעונה זו לעקוב אחר דילמות בהתבגרותם של בני הנוער, החיפוש אחר אהבה והלחצים המופעלים עליהם בגיל זה. עלילת עונה זו נסובה סביב סכסוך בין שתי קבוצות נערים על רקע מאבקי שליטה בצריף נטוש.

העונה כוללת 55 פרקים.

עונה שלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השלישית נפתחת ביום הראשון ללימודים בבית הספר. מצטרפים אליו תלמידי בית הספר ה"מקיף", אשר נשרף, ותלמידיו נתפסים כאלימים ועניים, ואף מכונים "המתקיפים". הסדרה עוסקת בעונה זו בהשתלבותם של התלמידים, בסיטואציות שונות מהווי בית הספר, במערכות יחסים בין התלמידים, ובמרובע יחסים רומנטי בין תומר, מור, סיוון ולירון.

אל צוות השחקנים הוותיק, הכולל בין היתר את איציק כהן, אדם הירש, נבו קמחי, לימור גולדשטיין ונטע הבר, הצטרפו בעונה זו רוני דואני, אורנה פיטוסי, תמר שם אור, סיוון מסט ומייקל לואיס.

העונה כוללת 55 פרקים.

עונה רביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה זו עוסקת במפעל תרופות הפועל בעירם של גיבורי הסדרה; אנשי המפעל מפתחים גלולה לשיפור תפקוד המוח, ולצורך כך מבצעים ניסויים בבעלי חיים ומרעילים אותם. יעל מגלה את פעילות המפעל וחוקרת את הנושא עם לירון, שחושד שכלבו נחטף על ידי אנשי המפעל.

אדם הירש, אלמה בן זאב וסיוון מסט השתתפו בעונה זו בתפקידי אורח. אל צוות השחקנים הצטרפו מירב פלדמן, דליק ווליניץ, אביגיל אריאלי, אליענה בקייר, מיטל מיכאלי, ארז בן הרוש, גיא כהן, תומר אופנר ויובל שבח.

העונה כוללת 55 פרקים.

עונה חמישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך העונה גיבורי הסדרה לומדים בכיתה י"ב בבית הספר, ועוסקים בתחומי אנרגיה, אקולוגיה ואיכות הסביבה.

העונה, שעלתה לשידור ב-3 במאי 2009 והסתיימה ב-9 ביולי, שודרה לראשונה בערוץ yes stars ישראלי ובערוץ הילדים במקביל. אל צוות השחקנים הוותיק, הכולל את מייקל לואיס, איציק כהן, רועי ויינברג, מירב פלדמן, מיטל מיכאלי, אלדר ברנטמן, אליענה בקייר, אביגיל אריאלי ויובל שבח, הצטרפו שחקנים נוספים: שרון ענבר, הילי ילון, בן רביד, אלה אולמן ואופיר כהן.

העונה כוללת 50 פרקים.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמויות ראשיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אלחנן ברדוגו (איציק כהן) (עונה ראשונה עד חמישית): סגן מנהל בית הספר אביבים, שהופך עם הזמן למנהל בית הספר. בעונה השנייה הוא מתאהב בחבצלת גינת, בתו של שר החינוך שהתמנתה לסגניתו, אך היא לא מעוניינת בו. בעונה השלישית מצטרף זרח כמנהל נוסף לבית הספר, ואלחנן מנסה להיפטר ממנו. בעונה הרביעית הוא שוכר מאמנת אישית, נאורה; הם מפתחים קשר רומנטי, ובפרק האחרון של העונה הם מתחתנים. בעונה החמישית אלחנן מתמודד בבחירות לראשות העיר, ומנצח.
 • תומר בן נון (אדם הירש) (עונה ראשונה עד שלישית): נחשב לדמות מובילה בכיתה. במהלך העונה הראשונה היה מאוהב בטלי, אך לבסוף הבין שאהבתו האמיתית היא מור. בעונה השנייה הוא מתעניין בקארטינג, והזוגיות שלו עם מור נגמרת כתוצאה מקנאתו ברוי. בעונה השלישית היחסים שלו עם מור התדרדרו בגלל חיכוכים עם תלמידי בית הספר המקיף שהצטרפו לכיתתו. לאחר גיוסו של השחקן אדם הירש לצה"ל, הוא לא המשיך לעונה הרביעית; בסדרה מסופר כי עבר ללמוד בארצות הברית.
 • איתי לאופר (רועי ויינברג) (עונה ראשונה עד חמישית): חברו הטוב של תומר, שמבצע כל מה שהוא מורה לו לעשות. בעונה השנייה הוא יוצא עם אלכס וגונב עבורה מהכספת של תומר, כדי שאלכס תוכל לדגמן. לאחר שהוא מבין שאלכס מנצלת אותו, הוא מתאהב באיילה, אחותה של יעל, ולבסוף איילה נפרדת ממנו והוא פגוע. בעונה השלישית איתי מתאהב בשרונה; לאחר שהוא מוכה בשל הקשר עימה, הוא מתחיל ללמוד היאבקות ומכה את יריביו. המאמן שלו נותן לו סטרואידים ואיתי מאבד שליטה; בסוף העונה אביו מגלה זאת והמאמן מובל למאסר. בעונה הרביעית איתי יוצא עם דבש וממשיך להיות אויבו של לירון. בעונה החמישית הוא עובד אצל נירית ברק, אשתו של מנהל חברת הקידוח.
 • לירון בביוף (מייקל לואיס) (עונה שלישית עד חמישית): ראפר מחתרתי, המכונה "ליריקל". עובר לתיכון "אביבים" לאחר שבית ספרו הקודם נשרף, ומתקשה להשתלב ולרכוש לעצמו מעמד גבוה בכיתה, כפי שהיה לו בעבר. בהמשך העונה הוא חובר לדניאל, והם הופכים לצמד ראפרים. בעונה הרביעית הוא עוזר ליעל לחשוף את הסודות של מפעל התרופות. בעונה החמישית לירון מקנא באור ודבש, ובסוף מציב לדבש אולטימטום כדי שתהיה בת זוגו. הוא מתאהב באילאיל, אך בסוף העונה חוזר לדבש.
 • דניאל גנני (אלדר ברנטמן) (עונה שנייה עד חמישית): אוהב ראפ ורוצה להתפרסם כראפר. הוא מתאהב ביעל, ולבסוף הם הופכים לבני זוג. אביו היה בכלא, ודניאל מתבייש בו על כך. בעונה השלישית הופך לחבר טוב של קובי, מאזין בתוכנית הרדיו של יעל, אך יעל מתנשקת עם קובי, ובעונה הרביעית דניאל נפרד ממנה והופך לבן זוגה של קשת. במהלך העונה החמישית הוא נפרד מקשת והופך לבן זוגה של יהלומית, אבל בהמשך נפרד מיהלומית וחוזר לקשת.
 • מור ירון (אלמה בן זאב) (עונה ראשונה עד שלישית): ילדה אמיצה, בעלת כישרון ציור. בעונה הראשונה היא הייתה מאוהבת בתומר וניסתה להתקרב אליו, ובסיום העונה הם הופכים לזוג. בעונה השנייה מור מתלבטת בין תומר לרוי, אך ממשיכה ביחסיה עם תומר. בעונה השלישית יחסיהם מידרדרים בגלל חיכוכים עם תלמידי ה"מקיף". בעונה הרביעית היא מופיעה בתפקידי אורח. בסדרה מסופר כי עברה ללמוד בארצות הברית.
 • יעל שכטר (ספיר דרמון) (עונה ראשונה עד רביעית): נערה חברותית, אשר הוריה התגרשו והיא מתקשה לקבל זאת. היא מתעניינת בכישופים, טוענת במהלך העונה השנייה שיש לה כוחות קסם ומכנה את עצמה "הללי". בעונה השלישית יעל מקבלת פינת ייעוץ לנוער בתוכנית ברדיו; היא מפתחת קשר עם מאזין בשם קובי, ובעקבות זאת אמה מפסיקה את השתתפותה בתוכנית, אך לאחר עזרה של דניאל וקובי יעל חוזרת לתוכנית. באחד הפרקים דניאל רואה את יעל וקובי מתנשקים ונפרד ממנה אך אחר כך הם חוזרים ושוב נפרדים. בעונה הרביעית יעל חושפת את הניסויים שמבצע מפעל התרופות בעיר, ועוזרת באימונים לספורטאי המצטיין בבית ספרה, שחר; לאחר זמן הם הופכים לבני זוג.
 • יונתן בן נון (תום גל) (עונה ראשונה עד רביעית): ילד מחונן, אך הוריו לא ידעו זאת. רק לאחר שהתיידד עם מור, שמגלה את יכולתיו, הן נחשפות לעיני הוריו. הוא פעיל מאוד בפלייסטיישן, ועוזר לאחיו הגדול תומר ברעיונותיו. בעונה השנייה מתחבר לתותי כדי שתסייע לו להפסיק לעסוק רק בפלייסטיישן, אך גם היא מתמכרת למשחק זה. בסוף העונה השנייה אימו של יונתן מפרידה ביניהם. בעונה השלישית הם נפגשים שוב והופכים לבני זוג. בעונה הרביעית יונתן מזניח את חבריו בגלל החברות עם תותי, אבל מוצא פתרון יצירתי.
 • איילה שכטר (שמרית לוסטיג) (עונה ראשונה ושנייה): אחותה של יעל. בעונה הראשונה היא מפתחת קשר רומנטי עם בועז, אחיו החורג של איתי. בעונה השנייה היא מתאהבת בעבריין בשם אסף, ומצליחה להחזיר אותו לדרך הישר, אך לקראת סוף עונה זו הוא חוזר לסורו בהשפעת דוד, שותפו לפשע לשעבר. איילה נפגעת, נפרדת ממנו, ומתחילה לצאת עם איתי.
 • תותי (כרמל סידי) (עונה שנייה עד רביעית): חברתו של יונתן, פוגשת אותו בעזרת מור. יונתן מבקש את עזרתה כדי שיפסיק לעסוק רק בפלייסטיישן, אך גם היא מתמכרת למשחק זה. בסוף העונה השנייה אמו של יונתן מפרידה ביניהם, אבל הם נפגשים שוב בעונה השלישית והופכים לבני זוג.
 • דבש ענר (מירב פלדמן) (עונה רביעית וחמישית): אחותה התאומה של קשת. מצטיינת בכל תחום ומשכילה ביותר, אך לעתים מציקה ומלשינה על אחרים. מתחברת לאיתי אך מאוהבת בלירון שלא מעוניין בה, מה שהופך את שני הבנים ליריבים. בסוף העונה היא הופכת לבת זוגו של לירון. בעונה החמישית היא כותבת כתבה על חברת הקידוח של נוביצקי ושל הראל ונירית ברק, ובפרק האחרון של העונה החמישית נוביצקי חוטף אותה, אך לירון מציל אותה.
 • קשת ענר (מיטל מיכאלי) (עונה רביעית וחמישית): אחותה התאומה של דבש. נערה פרועה, לא יציבה, שלא מתעניינת בלימודים. קשת מתיידדת עם דניאל שמבין אותה ולא שופט אותה, ועם הזמן הם הופכים לבני זוג. היא פוגשת עבריין בשם גבי שמנסה להתקרב אליה, אך דניאל מזעיק את המשטרה ומונע זאת ממנו. בעונה החמישית היא נפרדת מדניאל אך בסוף חוזרת אליו.
 • שחר לוין (תומר אופנר) (עונה רביעית וחמישית): ספורטאי מצטיין. משקיע זמן רב באימונים לאליפות ישראל. עם הזמן יעל הופכת לבת זוגו. בסוף העונה הרביעית הוא מגלה שיש לו מחלה בלב, המונעת ממנו להתאמן, אך הוא ממשיך בכל זאת. בעונה החמישית הוא מסתבך לאחר שפגע במכונית של ראש העיר.
 • נעמה פרי (רוני דואני) (עונה שלישית ורביעית): נערה צפונית, מקובלת ודוגמנית מבוקשת. בעונה השלישית היא חברתו של גיא ובעונה הרביעית היא נהיית חברה של לירון בעזרת קוזו שמייעץ לה על בנים, בהמשך העונה הם מתקרבים.

עונה ראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עולים חדשים[עריכת קוד מקור | עריכה]
 • טלי אגמי (מיכאלה אלקין) (עונה ראשונה): "מלכת הכיתה". עלתה מארצות הברית לאחר שכיכבה בפרסומת למסטיק. ניצלה את ריקרדו כדי שיפגע באיריס על מנת לקבל את תפקיד הסולו במופע הסיום של השנה. היא מתחברת לתומר והופכת להיות בת זוגו, אך לבסוף הם נפרדים. בסוף השנה היא חוזרת לארצות הברית, על מנת לנסות להצליח שם.
 • ריקרדו (יונתן שיינברג) (עונה ראשונה): הגיע מארגנטינה. מתאהב בטלי ועושה כל מה שהיא מבקשת ממנו, בין השאר להשפיל את איריס, אך לאחר מכן טלי מפסיקה את הקשר עמו. הוא מתאהב באיריס, והשניים עוזבים לארגנטינה.
דמויות נוספות מהעונה הראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]
 • אורי גברון (גור מורד) (עונה ראשונה): עוסק בצילום, ומנחה תוכנית בערוץ המקומי. הוא מתאהב במור, אך היא לא מעוניינת בקשר עמו. לבסוף הוא עובר לבית הספר למחוננים באילת.
 • איריס אינדיבו (שרון דטנר) (עונה ראשונה): נערה שמנמנה ודחויה בכיתה. ריקרדו, שמעליב ומשפיל אותה לאורך העונה, מגלה בהמשך חיבה כלפיה, הם הופכים לבני זוג והיא עוברת איתו לארגנטינה.


עונה שנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • רוי / ראובן (ענר מורג) (עונה שנייה): מסתכסך עם תומר כבר בתחילת העונה השנייה, כשתומר חושד בו בגניבת אופניו. במהלך העונה הוא מתאהב במור ומפריד בינה לבין תומר, אך לאחר מכן הם חוזרים לקשר הזוגי שהיה להם. רוי בורח מפנימייה צבאית ואחותו מחביאה אותו.
 • גילי (ליה פילוסוף) (עונה שנייה) : ילדה שהגיעה מבית מסורתי, והוריה לא מרשים לה לשחק יותר טניס. תומר עוזר לה וכך הם מתקרבים ומתאהבים אחד בשנייה.
 • אלכס (שירה פריאנט) (עונה שנייה): נערה לבבית שרוצה להיות דוגמנית. בת זוגו של איתי, ומתאכזבת כשהוא לא מקנא לה מספיק. אמה של אלכס עוסקת בנושאים "רוחניים", אבל אלכס מתרחקת מכך.

עונה שלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

מופיעות גם בעונה הרביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]
 • סיוון (סיוון מסט) (עונה שלישית): נערה נאה ועדינה עם דימוי עצמי נמוך. רגישה, עוזרת לאחרים ומצטיינת בלימודים. עובדת מילדותה בחוות סוסים, שם היא חשה חופשיה ומאושרת. סיוון חברה של לירון, ראפר המחוזר על ידי בנות רבות, והוא שולט בזוגיות שלהם. תומר מתאהב בה בתחילת העונה השלישית ואף מצטרף לעבודה בחוות הסוסים. בסוף העונה היא מודיעה ללירון ולתומר שהיא מעדיפה להיות לבד. בעונה הרביעית היא מופיעה בתפקיד אורח בשני הפרקים האחרונים של העונה, כאשר היא באה ללירון ורוצה לחזור אליו, אך הוא מסרב.
מופיעות רק בעונה השלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]
 • שרונה (תמר שם אור) (עונה שלישית): צלמת מוכשרת. מאוהבת בלירון אך מתאהבת באיתי בעקבות חיזוריו אחריה. בסוף העונה השלישית, מסופר כי עברה לגור בצפון עם משפחתה.

דמויות משנה[עריכת קוד מקור | עריכה]

משפחת בן נון[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • דנה בן נון (נטע הבר) (עונה ראשונה עד רביעית): אמם של תומר, יונתן והילה. עורכת דין במקצועה, נשואה ליורם בן נון.
 • יורם בן נון (יגאל שדה) (עונה ראשונה עד שלישית): אביהם של תומר, יונתן והילה. מפקפק בכשרונו של יונתן, אך לבסוף מבין שהוא מחונן.

דמויות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • נורית הירש (לימור גולדשטיין) (עונה ראשונה עד רביעית): אימן של יעל ואיילה. כתבת פלילית ברדיו. מתגרשת מבעלה לאחר שבגד בה. מפתחת קשר עם אביב ירון ועוברת לגור איתו.
 • אביב ירון (נבו קמחי) (עונה ראשונה עד שלישית): אביה של מור. הוא צייר מפורסם, אך לאחר מות אשתו מפסיק לצייר. הוא מתאהב בנורית, שעוברת לגור איתו. בעונה הרביעית מסופר כי עבר לשמש כנספח תרבות בצרפת וכי בתו מור עברה ללמוד בארצות הברית עם תומר.
 • מירון (חנן סביון) (עונות שנייה עד חמישית): מוכר בקפיטריה של בית הספר, איש מצחיק שמשתף את התלמידים ברעיונותיו. הוא אחיה של דקלה, ואינו מרוצה מהקשר שלה עם שחר.
 • ד"ר רותי ענר (אביגיל אריאלי) (עונה רביעית וחמישית): אימן של דבש וקשת. המדענית הראשית במפעל התרופות בעיר, אחראית על פיתוח גלולה לשיפור תפקוד המוח.
 • גורי (יובל שבח) (עונה רביעית וחמישית): חברם של יונתן ותותי. בנה של נאורה, המאמנת של אלחנן; גורי מנסה להפריד ביניהם. בעונה החמישית הוא רוצה להצטרף לכנופיית "הממבה השחורה", ורב עם לילך. לבסוף הוא הופך למנהיג הכנופיה, ולבן זוג של לילך.
 • נאורה (שרון מלכי-שמש) (עונה רביעית וחמישית): אמו החד הורית של גורי, שנונה ומעט מוזרה. פותחת עסק עצמאי לייעוץ אסטרטגי לעסקים. לקוחה הראשון הוא אלחנן, מנהל בית הספר של בנה. נאורה מלמדת את אלחנן להתייחס לעצמו כאל מוצר שיש לשווק את תדמיתו בצורה נכונה בקרב התלמידים. עם הזמן השניים מפתחים רגשות רומנטיים והופכים לבני זוג.
 • גידי לוין (עמית ליאור) (עונה רביעית וחמישית): אביו של שחר. מנסה להפריד בין בנו לבין יעל משום שלדעתו הקשר מפריע לשחר להתאמן.

משפחת בביוף[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • יואל בביוף (דן תורן) (עונה רביעית וחמישית): אביהם של לירון ורחלי. עובד במפעל התרופות של אחיקם צוקר.
 • רחלי בביוף (אליענה בקייר) (עונה רביעית וחמישית): אחותו הגדולה של לירון. עיתונאית חוקרת מצטיינת. לוקה בדיכאון לאחר שבן זוגה שי נהרג בתאונה במפעל לייצור תרופות. בעונה החמישית היא מנסה להגן על לירון מדבש, אך לא מצליחה בכך.

עונה ראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • איתן שכטר (אוהד שחר) (עונה ראשונה): אביהן של יעל ואיילה ובעלה לשעבר של נורית. בגד בנורית עם נערה בגיל של איילה.
 • בועז לאופר (אושרי כהן) (עונה ראשונה): אחיו למחצה של איתי. מתאהב באיילה, אחותה של יעל. וכשמכיר את אנסטסיה מתאהב גם בה. לאחר שהוא ואנסטסיה התקרבו, זה יצר מתחים וכעסים ביחסים שלו עם איילה.
 • אנסטסיה (אניה בוקשטיין) (עונה ראשונה): בחורה רוסייה שעזבה את ביתה, איילה עוזרת לה להתאקלם בארץ ואנסטסיה מתנגדת ומחזירה לה סטירה, בסוף העונה מתאהבת בבועז, אחיו למחצה של איתי. אנסטסיה כותבת, יוצרת ומלחינה, וכאשר בועז מציע לעזור לה להלחין ולהקליט את השיר החדש שלה, הם מתקרבים יותר ויותר, וזה לא מוצא חן בעיני איילה.
 • ריטה אגמי (גיליה שטרן) (עונה ראשונה): אמא של טלי. רוצה שטלי תהיה כמוה כיון שלא הצליחה במקצוע כזמרת בעבר.
סגל בית הספר[עריכת קוד מקור | עריכה]
 • אילנה (יעל פוליאקוב) (עונה ראשונה): יועצת בית הספר. אישה נחמדה שאלחנן מאוהב בה.
 • צביקה (יוסי קאנץ) (עונה ראשונה): מנהל בית הספר אביבים. בסוף העונה צביקה מתפטר וממנה את אלחנן למנהל.

עונה שנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • גילי (ליה פילוסוף) (עונה שנייה): חובבת טניס, אך הוריה המסורתיים לא מרשים לה לשחק. היא ותומר מתיידדים, למרות שבתחילה הוא רק מנצל אותה כדי לגרום למור לקנא.
 • אוגניה (ירדן בר-כוכבא) (עונה שנייה): אמה של אלכס, במקצועה אסטרולוגית ומיסטיקנית. עוזרת ליעל בפירוש חלומותיה.
 • חבצלת גינת (עירית קפלן) (עונה שנייה): בתו של שר החינוך וסגנית המנהלת של אלחנן ברדוגו.
פושעים[עריכת קוד מקור | עריכה]
 • אסף (אלי אלטוניו) (עונה שנייה): עבריין שמתאהב באיילה. היא מצליחה להחזיר אותו לדרך הישר, אך לקראת סוף העונה דוד מכריח אותו להיצטרף אליו לפשעים שלו עקב איומים, שותפו לפשע לשעבר, לשדוד חנות, וכתוצאה מכך איילה נפרדת ממנו.

עונה שלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • גיא (ארתור פרי) (עונה שלישית): חבר של נעמה ועושה כל מה שהיא מבקשת. לומד במגמת אמנות, צלם נלהב. הופך לחונך של מור ושרונה, ולבסוף גם חבר של מור.

עונה רביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אחיקם צוקר (ארז בן הרוש) (עונה רביעית): מנהל מפעל "פאראמאג". נתפס כאיש מושחת שמבצע ניסויים של תרופה חדשה על בעלי חיים.
 • יוסי (ששי סמוכה) (עונה רביעית): קצין הביטחון של המפעל.
 • גבי (אלון ליטבק) (עונה רביעית): גולש עם קשת בים. בהמשך מתברר שהוא עבריין והוא אחראי למעצר של קשת על גניבת רכב. לבסוף הוא נתפס על ידי המשטרה.
 • עודד "קוזו" (גיא כהן) (עונה רביעית): חברם של איתי ודניאל. חנון, נער לא מקובל חברתית בכיתה. עוזר לנעמה לשנות את תדמיתה והיא בתמורה עוזרת לו להתחיל עם בנות. עם הזמן הם הופכים לבני זוג.

עונה חמישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

משפחת ברק[עריכת קוד מקור | עריכה]
 • יואב ברק (איתמר ארגמן) (עונה חמישית): נער על כיסא גלגלים. בנם של הראל ונירית, בעלי חברת הקידוח. חברו של גורי; לעתים הוא מייעץ לגורי עצות אחיתופל רק כדי להשתעשע. נער ישיר, שמתחמק מעונשים ומנצל זאת.
 • הראל ברק (ערן איווניר) (עונה חמישית): אביו של יואב. מנהל חברת הקידוח. חושש להסתבך עם החוק, חלש אופי לעומת אשתו השתלטנית נירית. לא נאמן לנוביצקי.
 • נירית ברק (אסנת פישמן) (עונה חמישית): אשתו של הראל ואמו של יואב. אביה מנהל את "מלצר קידוחים". היא ונוביצקי פועלים ביחד.
דמויות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]
 • לילך (אלה אולמן) (עונה חמישית): חברתו של אלירן. גורי מאוהב בה. במהלך הסדרה עוזבת את אלירן ומתחילה לצאת עם גורי. אלירן מציע לו להצטרף ל"כנופיית הממבה השחורה" והוא מסכים, והם נפרדים ובסוף אלירן מבקש מגורי לחבל ללילך בצ'לו לאודישן שלה והיא לא עוברת את האודישן, והוא מבקש שייתנו לה עד הזדמנות, והם מסכימים ומקבלים אותה לאודישן. הוא מספר לה את האמת והיא כועסת עליו, ובפרק האחרון הם חוזרים להיות יחד.
 • אלירן (אופיר כהן) (עונה חמישית): מנהיג כנופיית "הממבה השחורה". בן זוגה של לילך, אך בסוף היא עוזבת אותו. כנופיית "הממבה השחורה" מטילה אימה על תלמידי בית ספר באמצעות פרוטקשן (דמי חסות) ואלימות. אלירן עורך לגורי מבחני קבלה לכנופיה, אך בסוף גורי תופס את מקומו.
 • דקלה (הילי ילון) (עונה חמישית): אחותו הקטנה של מירון המוכר בקפיטריה. מפונקת על ידי הוריה ואחיה הגדולים. אסרטיבית ומלאת ביטחון עצמי. מגיעה לעיר כדי לשהות בה עד גיוסה לצה"ל, ויוצרת בלאגן בקפיטריה. למרות התנגדותו של מירון, היא מתאהבת בשחר, והם הופכים לבני זוג.
 • אור שטמפפר (בן רביד) (עונה חמישית): נער בעל אופי מיוחד ומורכב. בן למשפחה עשירה, הוריו אנשי קריירה עסוקים. אמו פסיכולוגית ידועה שמרצה ברחבי העולם, ואביו הוא הבעלים של חברת תקשורת גדולה המפיקה מגזינים ומקומונים, כשהוא משמש עורך אחראי בכולם. אחיו היה טייס שנהרג, ואור חש שמאשימים אותו על כך שאינו מוכשר כמו אחיו. אור מתחזה בתחילה לנער עני כדי לבחון את יחס הסביבה לאדם חסר כל. הוא טס עם דבש לאנגליה כדי להתקרב אליה, אך מבין שהם לא מתאימים כבני זוג.
 • יהלומית (שרון ענבר) (עונה חמישית): נערה ג'ינג'ית מוכשרת בכימיה, מצחיקה וביישנית. מתופפת מיומנת בשעות הפנאי, אך חברי להקת "אקונומיקה" בבית הספר לא שוקלים לצרף אותה אליהם, מכיוון שאינה מקובלת חברתית. יהלומית מתחזה לנער בשם אריק כדי שתתקבל ללהקה, וכשחברי הלהקה מגלים זאת הם מסלקים אותה. בסוף הם לומדים להעריך אותה ומחזירים אותה ללהקה. יהלומית מאוהבת בסתר בדניאל, ולאחר פרידתו מקשת, הם מתחילים לצאת. בסוף דניאל נפרד ממנה.וחוזר לקשת
 • נוביצקי (פיני קידרון) (עונה חמישית): מנהל אתר הקידוח. נתפס כאדם מושחת ושקרן. נאמן לנירית. בפרק האחרון נעצר על ידי המשטרה.
 • אילאיל (יובל שרף) (עונה חמישית): זמרת שמופיעה עם להקת "אקונומיקה". מתאהבת בלירון.
 • יניב (דורון עמית) (עונה חמישית): חייל, בן זוגה של דקלה. מגלה שהיא יוצאת עם שחר. צילם את שחר שפגע בטעות באוטו של ראש העיר ואיים עליו שאם הוא לא ייפרד מדקלה הוא יספר על כך למשטרה.
 • גדעון סלע (יוסי מרשק) (עונה חמישית): קשור בחברת הקידוחים. דבש מראיינת אותו בכתבה שהיא כותבת על השחיתויות בחברה. חברת הקידוחים מאיימת עליו ודבש מסתירה אותו בביתה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]