Little Fighter 2

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: הסיבה לכך היא: מיעוט קישורים פנימיים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
Little Fighter 2
שם בעברית ליטל פייטר 2
תאריך הוצאה 1999
סוגה פעולה
פיתוח מרטי וונג וסטארסקי וונג
הפצה מופץ חינם באינטרנט
מצבי משחק שחקן יחיד, מרובה משתתפים
דירוג 10 ומעלה
פלטפורמות מחשב אישי

Little Fighter 2 הוא משחק לחימה פופולרי בשני ממדים, המופץ חינם ברשת.[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק נוצר על ידי מרטי וונג וסטארסקי וונג, חברים המתגוררים ביפן, בשנת 1999, מאז, עודכן רבות עד לגרסתו האחרונה והנוכחית: 2.0a שיצאה לאור ב-אוקטובר 2008. המשחק זוכה לפופולריות די רבה, לאתר הרשמי יש מספר כניסות העולה על שלושים מיליון, משום ההצלחה בכניסות, החליטו מרטי וונג וסטארסקי וונג לנצל את זה באופן כלכלי, לכן מוכרים שם בובות של לוחמי המשחק.

המשחק תומך בריבוי משתתפים עד ארבעה שחקנים במחשב אחד ועד 8 משתתפים בקרבות אונליין דרך האינטרנט או שחקנים הנשלטים על ידי המחשב. מצבי המשחק הם:

 1. מצב רגיל - מאפשר לשחקנים ולדמויות מחשב להלחם אחד נגד השני.
 2. מצב סיפור - המשחק מתאפשר כסיפור המשחק והקבוצה נלחמת באויבים.
 3. מצב הישרדות - יש 100 שלבים, ככל שמתקדמים בשלבים כך רמת הקושי עולה. המטרה לשרוד כמה שיותר והכי הרבה זמן.
 4. מצב טורניר - השחקן ושחקני מחשב מנהלים קרבות מסודרים.
 5. מצב מלחמה - השחקן מוביל צבא כנגד צבא היריב.

במשחק, השחקן שולט על לוחם לבחירתו, לכל לוחם יש את הכוחות והיכולות שלו.

קיימות תוכנות חיצוניות שמאפשרות לערוך את המשחק ואת הדמויות בו, ובכך ליצור לוחמים חדשים, שלבים, כלי נשק ואפילו "גרסה חדשה" למשחק (אף על פי שהתוכנה הבסיסית תמיד תישאר אותו דבר, ואין אפשרות לערוך אותה בעזרת תוכנה חיצונית מהסוג המדובר).

ליטל פייטר אלפא[עריכת קוד מקור | עריכה]

ליטל פייטר אלפא היא סדרת סרטונים שנוצרה על ידיי סטודנט המכונה maxr המספרים על חבורת ליטל פייטר שמנסה להשמיד את ג'וליאן - אחת מדמויות המשחק, ואת צבאו המרושע. הסיפור אמור להיות בנוי מ-12 סרטונים אך יצאו לו 11 בלבד, ויוצר הסרטונים אומר שלא סביר שיוכל לסיים את העלילה בפרק אחד, ושיש סיכוי שתהיה עונה שנייה.

עלילת סרטוני ליטל פייטר אלפא הומצאה על ידי יוצרם, ואינה נכתבה על ידי יוצרי המשחק.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרק 1 - ההצלה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסדרה מתחילה בתקציר קצר שמספר על שלטון הטרור של פריזן ועל דברים נוספים. הפרק עצמו מתחיל כשבאט מתקדם לאורך הכלא של לואיס, אחד מארבעת מפקדי הצבא של פירזן וזה שלכד את שאר חבורת ליטל פייטר, אחרי זמן קצר הוא פוגש אביר ומביס אותו, לאחר מכן הוא מוציא מהכלא את שלושת חבריו: דיוויס, וודי וג'ן. בדיוק אז לואיס בא מלוווה בשני אבירים שנלחמים בבאט ובסוף הקרב הם מובסים, לואיס מחליט לקחת את העניינים ליידים ולהילחם בעצמו, אז דיוויס מגיע לעזרו של באט, ולאחר קרב קשה השניים מצליחים "להרוג" את לואיס.

פרק 2 - מארב[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר מכן ביער של ג'ון, באט שואל את חבריו איך הם נכנסו לכלא ווודי מספר לו על כך שזו הייתה אשמתו של דיוויס שתמיד מנסה להיות הגיבור, ובעוד הם מתווכחים חץ מגיע משום מקום וכמעט פוגע בבאט, החבורה מסתכלים לאחור ורואים חבורה של ציידים, מסתכלים לצד השני ומגלים שהם מוקפים, לאחר קרב קשה שמסתיים בניצחונה של חבורת הליטל פייטר, צייד מכוון חץ על ג'ן ומאיים שהיא תמות אם מישהו יזוז, ואז חמישה חיצים מגיעים משום מקום והורגים את חמשת הציידים האחרים וכשהצייד שאיים על ג'ן מסתכל לאחור מופתע, ג'ן מנצלת את ההזדמנות לתקוף אותו, ואז החבורה רואים שמי שירה את החצים הוא הנרי - קשת וחבר לשעבר בחבורת הליטל פייטר, ג'ן שואלת אותו איפה הוא היה והנרי מספר שהוא שהה ביער במלחמה נגד צבאו של ג'ון ושיש לו מושג לא רע בכלל איפה ג'ון נמצא. והחבורה יוצאת לחיפושים אחריו.

פרק 3 - כישוף[עריכת קוד מקור | עריכה]

בזמן החיפושים אחר ג'ון החבורה שואלת את הנרי שאלות רבות עליו ובזמן השיחה החבורה נתקלת בחבורת מכשפים - מכשפי אש וקרח וחייליו של ג'ון. הקרב מתחיל בכך שאחד המכשפים מקפיא את דיוויס וג'ן מגנה עליו, כך שהקרב תלוי בבאט, וודי והנרי. לאחר קרב קצר שבו באט ווודי נלחמים במכשפים והנרי מחפה עליהם מרחוק, כל המכשפים מובסים ובאט משחרר את דיוויס מהקרח. בדיוק אז מגיע ג'ון ומטלפרט את הלוחמים שניים, שניים (ג'ן עם דיוויס והנרי עם וודי) אך ג'ון לא הספיק לטלפרט את באט ונאלץ להלחם נגדו באותו מקום באותו הזמן, לאחר קרב קשה שמסתיים בניצחונו של באט, ג'ון מטלפרט את עצמו מהקרב ומשאיר את החבורה מפוצלת ואומר לבאט שהוא אף פעם לא יידע היכן הם, אז באט אומר לעצמו שהוא מקווה שחבריו ישארו בחיים.

פרק 4 - בלבול[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר הקרב באט יוצא לחפש את ג'ון ושואל את המקומיים איפה הוא ובזמן הדו-שיח, חבורה של הציידים מגיעה משום מקום ותוקפת את באט, ולאחר קרב קצר חבורת ההנטרים בורחת מן המקום ובאט חוזר לשיחה כאילו הקרב מעולם לא התרחש ואחד המקומיים ידע את הכיוון ונתן אותו לבאט. בינתיים דיוויס וג'ן מגלים שג'ון טלפרט אותם לאזור עירוני ורואים שני בנדיטים מתווכחים על תבוסתו של לואיס, וברגע שהבנדיטים רואים את ג'ן ודיוויס הם וחבורת בנדיטים אחרים תוקפים אותם, ובסוף הקרב מגיע גם מארק שתוקף אותם, אך גם הוא מובס, והשניים עוזבים את המקום. בינתיים הנרי ווודי מוצאים את עצמם בחומת סין כששולשה נזירים באים לברך אותם, בזמן שיחה בין החמישה הם מגלים שגם הנזירים פועלים כדי לעצור את ג'ון, הנזירים מציאים ללמד אותם את סגנון הלחימה שלהם, אך וודי מטיל ספק ונלחם באחד מהם, הקרב נגמר בתיקו ווודי חוזר בו ומוכן ללמוד את סודם.

פרק 5 - דמדומים[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר צעידה ארוכה באט מוצא את ג'ון סוף סוף ונלחם נגד חבורת ציידים ומכשפים שבפיקודם ג'ון, אחד מההנטרים פוגע בבאט בבטן מה שמחליש אותו. לאחר שבאט מנצח אותם לג'ון אין ברירה אלא להילחם בעצמו שוב, כשג'ון כמעט ומנצח ועומד להרוג את באט, העטלפים שלו באים לעזר ומעכבים את ג'ון, באט מנצל את ההזדמנות הורג את ג'ון והולך.

פרק 6 - ברית[עריכת קוד מקור | עריכה]

ביינתים דיוויס וג'ן מגיעים לאזור של שלג וסבורים כי הם הלכו לאיבוד (אבל דיוויס מכחיש את זה) ורואים לפתע 3 לוחמים נלחמים בחבורה של בנדיטים וציידים ומחסלים אותם בלי שום בעיה - דניס, רודולוף וג'ק. ובעוד דיוויס מחמיא להם כדי לפתח שיחה החמישה מגלים שיש להם מטרה משותפת - לעצור את פירזן, ומחליטים ללכת יחדיו, כשלפתע משום מקום מגיעה ירייה לכיוון רודולוף ואחריה מגיע דיפ - לוחם חרב שנראה שמעוניין להילחם ברודולוף. בעוד שדיפ ורודולוף נלחמים דניס מסביר לג'ן ולדיוויס שדיפ הרג את המאסטר של רודאלוף לפני 4 שנים, דיוויס מציע לעזור אבל רודולוף דוחק בהם להתרחק כיוון שזה הקרב שלו. לאחר קרב קשה שבו רודולוף מראה יכולות בילתי אפשריות לכאורה, רודולוף מביס את דיפ אך חס על חייו, ובעוד דיפ עוזב את המקום בבושת פנים הסיפור עובר להנרי ווודי כשהנרי אומר שואל את וודי אם הוא בטוח בקשר לתוכנית שלו ווודי אומר שחייבים לעצור אותו (חוץ מזה לא היה שום מידע בנוגע לתוכנית ולמי שצריך לעצור).

פרק 7 - מלחמה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ביינתים באט שהולך לו מותקף לפתע משום מקום ומפציר בתוקף להראות את פניו, התוקף לא היה אחר מאשר לואיס EX (התפתחותו של לואיס) אשר הגיע כדי לנקום, ואמר לבאט שהוא היה צריך להרוג אותו כשהייתה לו הזדמנות, ומשום מקום מגיעים לעזרו של לואיס EX צבא אבירים שתוקף מהם תוקף את באט, מביס אותו (באט נפצע די קשה בקרב שלו עם ג'ון) אך כשהוא עומד להרוג את באט זה מתחמק ומצליח להימנע מהחרב אך לעזרתו של האביר באים עוד שניים כדי להרגו ולמרות עזרת העטלפים הם מנצחים את באט ועומדים להרוג אותו כשלפתע משום מקום מגיע חץ של הנרי שמחסל אביר אחד ווודי שמחסל את שני האחרים, ואחריהם מגיע צבא של נזירים שווה במספרו לצבא האבירים. ולאחר מלחמה עקובת דם נשארו הארבעה כמעט בלי צבא כשלואיס EX נלחם נגד באט אחד על אחד, ואף פוצע אותו קשות, וכאשר וודי מנסה לעזור לבאט מגיע קומץ של אבירים כדי להכשיל אותו אבל לעזרו מגיע הנרי שנלחם באבירים בהצלחה רבה יותר ומשאיר לוודי הזדמנות להרוג את לואיס EX. אך באט נפצע קשה והוא גוסס, וכשהשניים מנסים לעודד אותו לשרוד באט מעביר לוודי פיקוד על הקבוצה,מת, ומשאיר את המלחמה נגד פירזן בידיים שלהם. בינתיים באזור הקפוא שבו נמצאים ג'ן ודיוויס נמצא פריז אשר מדבר עם הולוגרמה של מישהוא מסתורי שמצווה עליו להרוג את לוחמי הליטל פייטר.

פרק 8 - קפואים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעוד שג'ן, דיוויס, דניס, רודולוף וג'ק הולכים ומתווכחים על כך שרודולוף השאיר את דיפ בחיים הם פוגשים את פריז שבלי לחשוב פעמיים מזמן אותם לקרב, שאחר כמה זמן הוא מקפיא את רודולוף ואחריו את ג'ן ואז את ג'ק, כך נשארו נגדו רק דניס ודיוויס שמהבים עליו אתגר קצת יותר גדול ובמהלך שאמור להקפיא את שניהם מוקפא דניס בלבד והקרב נשאר בידיו של דיוויס, וכשהקרב נראה אבוד דיפ מגיע ונלחם בפריז, נראה שדיפ הוא יריב יותר מאתגר ואז מגיע דיוויס שלא מוותר. במהלך משולב דיפ מרים את פריז ודוחף אותו לאגרוף הדרקון של דיוויס ש"הורג" אותו. לאחר הקרב דיוויס שואל את דיפ מה הם צריכים לעשות עכשיו אך דיפ אומר שזו לא הבעיה שלו ועוזב. דיוויס מנסה לשחרר את ג'ן אך במפתיע היא משחררת את עצמה וגם את שלושת האחרים אך היא לא יודעת איך. וכשהחבורה מדברת על דיפ ועוזבת את המקום ניתן לראות את "הגופה" של פריז ואת פיירן מחכה לוודי והנרי. אך במפתיע כשמסתכלים על הגופה של פריז רואים שהיא קמה ומגלים שפריז בכלל לא מת אך הוא היחיד שיודע את זה.

פרק 9 - גיהנום[עריכת קוד מקור | עריכה]

בינתיים הנרי ווודי מובילים צבא נזירים ומדברים איתם על המקום המוזר שבו הם נמצאים - הרי געש פעילים ושלג באותו מקום, פיירן מגיח ואיתו צבא של מכשפים (שונים מאילו שהופיעו בפרקים הקודמים), ולאחר קרב קשה כל הנזירים שוכבים על הריצפה מובסים ואחד המכשפים העיף את וודי, בעוד המכשפים כמעט בלי פגע נשאר הנרי לבדו להלחם בהם, המכשפים מטלפרטים את עצמם לצד אחד ויוצרים מתקפה חזקה שהנרי מנסה לבלום בעצמו, ובעוד הנרי נלחם על חייו הנזירים קמים אחד אחד ועוזרים, ואז פיירן קופץ לצד שלהם כדי לסקל את זה אך וודי מכשיל אותו ומצטרף לבלימה ומשמש כגורם המכריע בשביל לנצח, ובעוד פיירן שוכב על הריצפה מעולף כל הנזירים קמים ומוכנים להרגו, אך פיירן שמחליט לקחת את העניינים ליידים תוקף אותם, הורג כמה נזירים ונוסג לתוך המערה שלו, אך וודי שבטוח בעצמו מפציר בשאר להישאר בחוץ בעוד הוא נכנס לבד, במערה וודי נלחם נגד מספר מכשפים אך הוא הורג אותם, לאחר מכן הוא נלחם בפיירן עצמו, ובזמן שהשניים נלחמים בקרב קשה פריז מגיע לכיוון הנרי וקומץ הנזירים, אך לפני שהקרב מתחיל הסדרה חוזרת לקרב בין פיירן לוודי שנראה כאילו וודי מנצח, אך לאחר שהוא עוזב את המקום, הוא מוצא את חבריו מובסים ואת פריז כמעט בלי כל פגע, לאחר שוודי מאיים עליו פיירן מגיע בריא ושלם מוכן לקרב, כשהוא נלחם נגד פריז ופיירן אפילו בעזרתם של הנזירים והנרי לוודי קשה להילחם, והקרב נגמר בניצחון של פיירן ופריז. פיירן מזמן מטאור על מנת להרוג את וודי והנרי, אך משום מקום מגיע נזיר נוסף שמפוצץ את המטאור, שונה מאחרים. בינתיים אותו אחד שציווה על פריז להרוג את החבורה מצווה על מישהו אחר שלאחר מכן ניתן לראות שאותו אחד הוא באט. אז נראים דיוויס, ג'ן, רודולף,דניס וג'ק שרצים לעזור לוודי והנרי

פרק 10 - איחוד[עריכת קוד מקור | עריכה]

הנזיר שהציל את וודי, הנרי והנזירים האחרים מתחיל להלחם נגד פריז ופיירן, ולאחר הקרב (שבו הנזיר הראה יכולות לחימה מצוינות) פיירן ופריז מנצחים, פריז, שהתרשם מיכולותיו של הנזיר מחליט להעניק לו את הכבוד בכך שיהרוג אותו ראשון, ואז רודולף מגיע ועוצר אותו,ותוך כדי אומר לו שזה לא כבוד בכלל, ושתי יריות שפוגעות בפיירן ופריז מעכבות אותם כדי שרודולף יביא את הנזיר למקום מבטחים. התמונה חוזרת לצד השני של המסך ושם אפשר לראות את דיוויס, רודולף,ג'ן,ג'ק ודניס, מוכנים לקרב, אבל לפני כן דיוויס אומר לג'ן להישאר מאחור ולרפא את כולם,ג'ן אומר שהיא תנסה כמיטב יכולתה. ואז הקרב מתחיל, הרביעייה רצים לעבר פריז ופיירן,ג'ק מופל על ידי פריז ובזמן שדיוויס ורודולף פוגעים בפיירן, דניס מעיף את פריז להנחתה של דיוויס, ואז רואים את פיירן מביס את רודולף ומתחיל לתקוף את דניס, דיוויס וג'ק (שהתאושש) הוא מצליח לפגוע רק בג'ק,ואז מופל.בינתיים פריז התאושש ותוקף את דניס ודיוויס, השניים מעכבים אותו אך פיירן תוקף אותם מאחור,אז התמונה חוזרת לג'ן, שמרפאת את כולם. מתברר שהנזיר השונה הוא המאסטר של הנזירים, ולאחר שיחת איחוד בין דיוויס להנרי ווודי,דניס ורודולף מפצירים בהם שקודם צריך להרוג את פיירן ופריז.אך לפני כן ג'ק מפציר בהם לגלות איפה פירזן נמצא, פריז לועג לטיפשותם ומכריז שהוא ואחיו פיירן הם פירזן. הלוחמים מופתעים מאוד, ואז פריז מתחיל להתרחק מאחיו, מאסטר הנזירים שואל את עצמו אם הם שולטים בטכניקת המיזוג, ומפציר בשאר הלוחמים למנוע מהם להתמזג,אך הם איחרו, ופירזן מופיע מלווה בפיצוץ אדיר של אש וקרח.

פרק 11 - פירזן[עריכת קוד מקור | עריכה]

הפיצוץ אילף את כל הלוחמים. פירזן אומר שהיה מטופש לנסות להרוג אותו, ושהיה להם סיכוי להרוג אותו רק אם המנהיג שלהם, באט, היה בחיים. בזמן שהוא מדבר דיוויס קם ומתפרץ עליו: "אח שלי מת?????" ופירזן עונה לו שכן, משום מקום מופיעה מסביב לדיוויס הילה כחולה, והוא אומר "אתה הולך לשלם על זה!!!" ומתחיל להילחם נגד פירזן עם יכולות הרבה יותר גבוהות מאשר יש לו בדרך כלל. לאחר קרב קשה, שבו עולה השאלה מאיפה הוא קיבל את הכוח הזה, פירזן מצליח לנצח, לאלף את דייויס, ולהעלים לו את ההילה הכחולה. בשלב זה באט מגיח, רכוב על עטלפים מעופפים, ואומר לפירזן שהמנהיג שלח אותו. דיוויס קם שוב ושואל: "אח? זה אתה?" ובאט מכה אותו ומאלף אותו חזרה. פירזן ובאט קופצים חזרה על העטלפים, לוקחים את ג'ן איתם, ופירזן גורם להתפרצות הר געש בקרבת מקום. שלושתם עפים לתוך טירה גדולה, שבה הם פוגשים את המנהיג, שמתברר שהוא ג'וליאן. ג'וליאן אומר שעכשיו הם יוכלו להחיות את לואיס EX וג'ון. ג'ן קמה וג'וליאן אומר לה לרפא אותם. לאחר שג'ן מסרבת, הוא אומר שאם היא לא תעשה את זה, חברה ייקברו תחת הלבה. כאן עוברים למסך המראה חלק מהלוחמים סוחבים את השאר ובורחים תוך כדי שהלבה מתקרבת לעברם.

הדמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הדמויות הרגילות[עריכת קוד מקור | עריכה]

(הסיפור הוא מסרטוני 'ליטל פייטר אלפא'.)

 • דיפ (Deep) - לוחם שמשתמש בחרב. הרג את המאסטר של רודולף ארבע שנים לפניי העלילה.
 • ג'ון (John) - קוסם. מפקד בצבא של פריזן וזה שפיצל את החבורה. הוא נלחם נגד באט ונהרג בקרב
 • הנרי (Henry) - קשת. חבר לשעבר בחבורת ליטל אך הצטרף בחזרה. ביחד עם וודי גייסו את הנזירים למאבק נגק פירזן.
 • רודולף (Rudolf) - נינג'ה\סמוראי. חבר של דניס וג'ק ונלחם איתם נגד פירזן
 • לואיס (Louis) - לוחם עם שריון מתכת כבד,מפקד בצבא של פירזן,נחשב לבילתי מובס (עד שהביסו אותו).
 • פירן (Firen) - לוחם השולט באש, אחיו של פריז.
 • פריז (Freeze) - לוחם השולט בקרח, אחיו של פיירן.
 • דניס (Dennis) - מומחה בעיטות.
 • וודי (Woody) - לוחם קפוארה.
 • דיוויס (Davis) - מתאגרף, לוחם אגרופים ואחיו של באט.
 • טמפלייט (template) - אף אחד, דמות שקופה

הדמויות המיוחדות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • ג'וליאן (Julian) - הרודן של עולם המשחק, המאסטר והבוס הסופי של המשחק
 • פירזן (Firzen) - לוחם אש וקרח, שילוב בין פיירן לפריז. הסמי-בוס במשחק
 • לואיס אי אקס(Louis Ex) - לוחם הקילשון, התפתחותו של לואיס
 • באט (Bat) - איש העטלפים, מנהיג חבורת הליטל פייטר
 • אביר (Knight) - מאומנים היטב ונאמנים ללואיס
 • ג'ן (Jan) - קוסמת, האישה היחידה במשחק
 • נזיר (Monk) - נזירי שאולין ששונאים את שלטונו של פריזן
 • ג'סטין (Justin) - שיבוט חלש וקטן של ג'וליאן.
 • בנדיט (Bandit) - חיילי הרגלים של ג'וליאן.
 • צייד (Hunter) - ציידים וקשתים שעובדים תחת ג'וליאן.
 • מארק (Mark) - בריון, וכנראה גם מנהיג את הבנדיטים.
 • ג'ק (Jack) - איש סלטות, עובד עם רודולף ודניס
 • מכשף (Sorcerer) - מכשפיי אש וקרח, חייליו האהובים ביותר של פירזן

מתקפות ויכולות[עריכת קוד מקור | עריכה]

לכל דמות במשחק יש את המתקפות והיכולות שלה.

היכולות הבסיסיות הן: אגרוף(התקפה), הגנה(הגנה), קפיצה(קפיצה), היכולת לזוז למעלה, למטה, ימינה ושמאלה, ריצה(פעמיים ימינה/פעמיים שמאלה), גלגול(הגנה בזמן ריצה), דש(התקפה בזמן ריצה), תפיסת דמות(התקדמות לעבר דמות מקופלת), זריקת דמות/חפץ (שמאלה/ימינה+תקיפה) תפיסת חפץ (התקפה ליד החפץ). קפיצה מנפילה(קפיצה בזמן נפילה).

ניתן לקפל דמות על ידי 3 אגרופים, הרביעי יפיל אותה לרצפה.

ניתן להחזיר כדור על ידי אגרוף בזמן הנכון

קפיצה מתחמקת

הגנה מגנה מפני כדורים רגילים ואגרופים, הגנה נשברת באגרוף השלישי. (לגבי כדורים, תלוי בכדור) (כשההגנה נשברת, יורדים כמעט כלום חיים, רק המכה הבאה תהיה רלוונטית)

מתקפות הן שילובים שונים של לחיצה על המקשים שיוצרות התקפות מיוחדות. המתקפות האפשריות הן:

הגנה+שמאלה/ימינה+תקיפה

הגנה+שמאלה/ימינה+קפיצה

הגנה+למטה+תקיפה

הגנה+למטה+קפיצה

הגנה+למעלה+תקיפה

הגנה+למעלה+קפיצה

הגנה+קפיצה+תקיפה

הדמויות הרגילות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דיפ (Deep) -[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתקפות

הגנה+למטה+תקיפה(+תקיפה+תקיפה...) - העפת חרב - מעיף את היריב למעלה במכת חרב, בפעם השנייה צורת הנפה אחרת, בפעם השלישית אותה צורה, וכן הלאה

הגנה+שמאלה/ימינה+קפיצה - הליכת חרב - הולך ונותן 4 מכות חרב

הגנה+שמאלה/ימינה+תקיפה(+תקיפה+תקיפה) - כדור - מפיל את היריב לצפה אם פוגע, נעלם לאחר מעט זמן, מחזיר כדורים אחרים

הגנה+למעלה+קפיצה(+תקיפה) - הנחתת חרב - קפיצה והורדת היריב לרצפה במכת חרב

יכולות

בעל חרב אשר מקפלת בשתי מכות בלבד.

ג'ון (John) -[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתקפות

הגנה+למטה+קפיצה - ריפוי עצמי - מרפא את עצמך

הגנה+שמאלה/ימינה+תקיפה - כדור סגול - מפיל את היריב לרצפה אם פוגע

הגנה+שמאלה/ימינה+קפיצה - מגן - מגן ממתקפות ומחזיר כדורים (למעט כדורים ומתקפות ספציפיים)

הגנה+למעלה+תקיפה - צלחת עוקבת - צלחת מעופפת אשר עוקבת אחרי היריב, מעלימה כדורים, ומפילה אם פוגעת

הגנה+למעלה+קפיצה - ריפוי חבר - יוצר עיגול שמי שנכנס לתוכו מתרפא

יכולות

בעל מטה אשר מאפשר מכה מטווח קצת יותר רחוק

הנרי (Henry) -[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתקפות

הגנה+שמאלה/ימינה+תקיפה - מכת רוח - מעלימה כדורים ופוגעת ביריב/ים שבטווח שלה

הגנה+שמאלה/ימינה+קפיצה - חץ קדוש - חץ אשר מעלים כדורים אחרים ומפיל לרצפה אם פוגע

הגנה+למעלה+קפיצה - חילול - מעיף את היריב/ים שמסביבך באוויר ומוריד להם חיים (מעיף גם נשקים), ניתן להפסיק על ידי הגנה

הגנה+קפיצה+תקיפה - יריית 5 חיצים - שניים למעלה, אחד ישר, שניים למטה

יכולות

בעל קשת אשר משמשת לטווח רחוק ומקפלת בחץ אחד בלבד, בעל גלגול מיוחד

רודולף (Rudolf) -[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתקפות

הגנה+למטה+קפיצה - שכפול - יצירת שני שכפולים אשר בעלי אותם יכולות ומתים ממכה אחת

הגנה+שמאלה/ימינה+תקיפה(+תקיפה+תקיפה...) - יריית 5 שוריקנים - שניים למעלה, אחד ישר, שניים למטה

הגנה+שמאלה/ימינה+קפיצה - מכת חרב - מקפל בעזרת חרב. לטווח הקרוב

הגנה+למעלה+קפיצה - היעלמות - מעלים את עצמך ואת השכפולים שלך (אם יש) ככה שאתם בלתי נראים לכולם (כולל לכם) ובלתי ניתנים לפגיעה

הגנה+קפיצה+תקיפה - שינוי - הפיכה לדמות שתפסת, ניתן להשתמש שוב ושוב כדי לחזור חזרה לעצמך ולדמות. הופך גם את השכפולים שלך (אם יש) לדמות הנ"ל.

יכולות

בעל שוריקנים אשר פוגעים מטווח רחוק, בעל גלגול מיוחד

לואיס (Louis) -[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתקפות

הגנה+שמאלה/ימינה+תקיפה - מכת רוח לשני הצדדים - מעלימה כדורים ופוגעת ביריב/ים שבטווח שלה הגנה+שמאלה/ימינה+קפיצה - בעיטות רעם - מתקדם ופוגע ביריב/ים אשר בא/ים במגע עם הבעיטות שלו, לפעמים מחזיר כדורים ולפעמים נפגע מהם

הגנה+למעלה+קפיצה(+קפיצה+קפיצה...) - תפיסה - תופס את היריב שלידו ומסחרר אותו באוייר הגנה+קפיצה+תקיפה - התפתחות - הופך ללואיס אי אקס

דש(ריצה+תקיפה) - אגרוף אנרגיה ירוק דש קפיצה(ריצה+קפיצה+תקיפה) - אגרוף אנרגיה ירוק

יכולות

בעל שריון אשר מגן מפני המהלומה הראשונה, לא מצליח להגן מפני מתקפות אש וקרח

פיירן (Firen) -[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתקפות

הגנה+למטה+קפיצה - נשיפת אש - נושף אש לכיוון שהדמות פונה אליו. האש נעלמת לאחר זמן קצר, מעלימה כדורים, ושורפת יריב שבא במגע איתה. ניתנת להפסקה על ידי הגנה/קפיצה

הגנה+שמאלה/ימינה+תקיפה(+תקיפה+תקיפה) - כדור אש - שורף כאשר הוא פוגע

הגנה+שמאלה/ימינה+קפיצה - ריצת אש - רץ יותר מהר מהריצה הרגילה של פיירן ומשאיר שובל אש מאחוריו אשר שורף יריב שבא איתו במגע ונשאר למשך 3 שניות. ניתן להפסקה על ידי הגנה/קפיצה

הגנה+למעלה+קפיצה - פיצוץ אש - שורף מאוד את היריב/ים שנמצא/ים קרוב לפיירן ומוריד קצת חיים גם לפיירן עצמו

ריצה לתוך פריז - איחוד - הפיכה לפירזן

יכולות

כל מתקפותיו שורפות, וכל(כולל הוא עצמו וחברי קבוצתו) מי שנוגע במי שנשרף נשרף בעצמו. כמו כן, מי שנשרף אינו יכול לקפוץ

פריז (Freeze) -[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתקפות

הגנה+למטה+קפיצה - יצירת חרב קרח - יוצר חרב אשר מקפיאה במכה אחת, ומחזירה כדור בתור כדור קרח

הגנה+שמאלה/ימינה+תקיפה - כדור קרח - מקפיא כאשר הוא פוגע, הופך כל כדור שהוא פוגע בו (למעט הכדורים של פיירן, ג'וליאן וג'סטין) לכדור קרח נוסף

הגנה+שמאלה/ימינה+קפיצה - קרחונים - יוצר שלושה קרחונים אשר מקפיאים יריב/ים שבא/ים איתם במגע בשנייה הראשונה

הגנה+למעלה+קפיצה - סופה - מקפיאה ומעיפה באוויר יריב/ים שבא/ים איתה במגע (מעיפה גם נשקים) תוך כדי תזוזה איטית מאוד, נעלמת לאחר 2.33 שניות

יכולות

כל מתקפותיו מקפיאות, ומשאירות הדמות במצב בו היא לא יכולה לזוז וחשופה למתקפות במשך 3.33 שניות. יכול להחזיר כדור בתור כדור קרח על ידי אגרוף

דניס (Dennis) -[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתקפות

הגנה+למטה+תקיפה - בעיטות מהירות - נותן 4 בעיטות מהירות אשר מפילות את האויב/ים שנפגע/ים לרצפה

הגנה+שמאלה/ימינה+תקיפה(+תקיפה+תקיפה...) - כדור קטן - כדור קטן אשר שווה בערכו לאגרוף, הכדור הראשון נורה לאמצע, השני למעלה, השלישי לאמצע, הרביעי למטה וכך הלאה

הגנה+שמאלה/ימינה+קפיצה - בעיטות מסובבות - מתקדם ופוגע ביריב/ים שבא/ים במגע עם הבעיטות שלו, מחזיר כדורים משני הכיוונים

הגנה+למעלה+תקיפה - כדור גדול - כדור אשר עוקב אחרי היריב ומפיל אם פוגע

יכולות

נלחם עם בעיטות מה שמאפשר לו לקפל לאחר 2 מכות בלבד

וודי (Woody) -[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתקפות

הגנה+למטה+תקיפה - קפוארה - מתקדם ונותן בעיטות כשהרגליים למעלה והראש למטה, פוגע ביריב/ים שבא/ים במגע עם הבעיטות

הגנה+למטה+קפיצה - טלפורט לחברים - נעלם ומופיע ליד חברי הקבוצה, אם אין חברי קבוצה, מופיע במקום

הגנה+שמאלה/ימינה+תקיפה - 2 כדורים - יורה שני כדורים אשר אחד עולה למעלה והשני יורד למטה ואם אחד פוגע, הוא מפיל לרצפה

הגנה+שמאלה/ימינה+קפיצה - טייגר דש - קופץ עם בעיטה לשמאל/ימין. מחזיר כדורים, מפיל לרצפה יריב/ים שפוגע בו/בהם

הגנה+למעלה+תקיפה - פליק פלאק - בעיטה המעיפה למעלה את הדמויות הקרובות

הגנה+למעלה+קפיצה - טלפורט לאויבים - נעלם ומופיע ליד האויב

יכולות

במכה הרביעית, במקום מכה נוספת, וודי עושה פליק פלאק

דיוויס (Davis) -[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתקפות

הגנה+למטה+תקיפה - אגרופים מהירים - 4 אגרופים, אשר פוגעים ביריב/ים תוך כדי תזוזה, האגרוף הרביעי מעיף למעלה

הגנה+שמאלה/ימינה+תקיפה(+תקיפה+תקיפה...) - כדור קטן - כדור קטן אשר שווה בערכו לאגרוף, הכדור הראשון נורה לאמצע, השני למעלה, השלישי לאמצע, הרביעי למטה וכך הלאה

הגנה+למעלה+תקיפה - אגרוף דרקון - מעיף לאוויר אויב/ים אשר בא/ים במגע עם האגרוף

הגנה+למעלה+קפיצה(+תקיפה) - הנחתה - קפיצה והורדת היריב לרצפה בעזרת אגרוף של שתי הידיים

יכולות

יכול לעשות את אגרוף הדרקון בזמן שמרביצים לו, בעל יכולת ההחלקה

טמפלייט (template) -[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתקפות

אין

יכולות

אין

הדמויות המיוחדות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ג'וליאן (Julian) -[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתקפות

הגנה+שמאלה/ימינה+תקיפה(+תקיפה+תקיפה...) - 5 כדורים סגולים - יצירת 5 כדורים עוקבים קטנים אשר כל אחד ברמה של אגרוף

הגנה+שמאלה/ימינה+קפיצה - כדור ענקי - כדור ענקי אשר משמיד כדורים אחרים וניתן להשמדה רק על ידי חץ קדוש, מכת רוח, צלחת מעופפת, המגן של ג'ון, והרבה מאוד כדורים ביחד. מפיל לרצפה תוך כדי הורדת הרבה חיים אם פוגע

הגנה+למעלה+תקיפה(תקיפה) - אגרוף עילאי - נותן אגרוף עילאי אשר מעיף את היריב/ים, ניתן להוסיף בעיטה על ידי לחציה נוספת על התקפה

הגנה+למעלה+קפיצה - פיצוץ אנרגיה - יוצר עמוד אנרגיה סגול אשר מעיף רחוק אויב/ים שבטווח שלו תוך כדי הורדת הרבה חיים

הגנה+קפיצה+תקיפה(+קפיצה+קפיצה...) - תעתועים - מופיע במרחק קטן מהמיקום הנוכחי שלו, והולוגרמה שלו נשארת במיקום הקודם למשך 2 שניות.

יכולות

בעל השריון ההכי חזק במשחק, אשר מגן מ2-3 המכות הראשונות כולל אש וקרח. בעל גלגול מיוחד שבעצם עושה את אותו אפקט בדיוק של התעתועים. בעל יכולת ההחלקה, מקפל בשתי מכות בלבד

פירזן (Firzen) -[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתקפות

הגנה+שמאלה/ימינה+קפיצה - קמהאמהא - יוצר שובל אנרגיה אשר אפשר להשוות אותו למלא כדורים, תלוי לפי האורך, ניתן להפסקה על ידי הגנה/קפיצה

הגנה+למעלה+תקיפה(+תקיפה+תקיפה...) - כדור צהוב - מעין כדור שעולה למעלה ומתפצל לארבעה כדורי אש/קרח(היחס אקראי) אשר עוקבים אחרי היריב/ים ופוגעים מלמעלה

הגנה+למעלה+קפיצה - פיצוץ אש וקרח - פיצוץ כמו של פיירן(לא מוריד חיים)+שלושה קרחונים של פריז לשמאל למעלה, שמאל למטה, ימין למעלה וימין למטה+כדור צהוב(רק שהוא ישר מתפצל)+עיגול של אש ששורף כל יריב שבא איתו במגע איפה שהיה הפיצוץ של פיירן ונשאר למשך 2.5 שניות

אם פריז ופיירן התאחדו אז הגנה+קפיצה+תקיפה - פירוק - חוזר להיות פריז ופיירן, לכל אחד מהם חצי מהחיים שהיו לו.

יכולות

בעל מגן מראה אשר מחזיר כדורים.

לואיס אי אקס (Louis Ex) -[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתקפות

הגנה+למטה+תקיפה - מתקפת קילשון - סיבוב הקילשון ונתינת שלוש מכות קילשון ליריב/ים אשר נפגעים, המכה השלישית מעיפה

הגנה+שמאלה/ימינה+תקיפה(+תקיפה+תקיפה...) - מכת רוח - מעלימה כדורים ופוגעת ביריב/ים שבטווח שלה

ריצה(שמאלה+שמאלה/ימינה+ימינה) - רץ עם הקילשון לכיוון הריצה, פוגע ביריב/ים עם הקילשון ומחזיר כדורים

דש(ריצה+תקיפה) - אגרוף אנרגיה ירוק

דש קפיצה(ריצה+קפיצה+תקיפה) - אגרוף אנרגיה ירוק

יכולות

בעל קילשון אשר מקפל בשתי מכות

באט (Bat) -[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתקפות

הגנה+שמאלה/ימינה+תקיפה - לייזר - קו לייזר אשר שווה בערכו לחמישה כדורים

הגנה+שמאלה/ימינה+קפיצה - אגרוף מהיר - אגרוף אשר מפיל את היריב/ים

הגנה+למעלה+קפיצה - עטלפים - יוצר 3 עטלפים אשר עוקבים אחרי היריב ושווים לאגרוף

יכולות

בעל יכולת ההחלקה

ג'סטין (Justin) -[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתקפות

הגנה+למטה+תקיפה(+תקיפה) - התקפת זאבים - אגרוף מסוסס אשר מעיף את היריב, ניתן להוסיף עוד אחד

הגנה+שמאלה/ימינה+תקיפה - כדור - כדור סגול שנעלם לאחר מרחק קטן ומפיל אם הוא פוגע

יכולות

בעל יכולת ההחלקה

אביר (Knight) -[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתקפות

אין

יכולות

בעל שריון אשר חזק כמעט כמו השריון של ג'וליאן, גם מגן מ2-3 המכות הראשונות אבל לא כולל אש וקרח. בעל חרב שמקפלת ב2 מכות, מתקדם תוך כדי נתינת מכות. בעל מגן מראה

ג'ן (Jan) -[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתקפות

הגנה+למעלה+תקיפה - התקפת שטן - מעין שלד צהוב מוארך אשר עוקב אחרי היריב ופוגע בו מלמעלה

הגנה+למעלה+קפיצה - ריפוי קבוצתי - מרפאת את עצמה ואת כל חברי הקבוצה שלה על ידי ציפורים כחולות

יכולות

בעלת מגן מראה שמחזיר כדורים

נזיר (Monk) -[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתקפות

הגנה+שמאלה/ימינה+תקיפה - מכת רוח - מעלימה כדורים ופוגעת ביריב/ים שבטווח שלה

יכולות

אין

מכשף (Sorcerer) -[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתקפות

הגנה+למטה+קפיצה - ריפוי עצמי - מרפא את עצמך

הגנה+שמאלה/ימינה+תקיפה - כדור אש - שורף כאשר הוא פוגע

הגנה+שמאלה/ימינה+קפיצה - כדור קרח - מקפיא כאשר הוא פוגע, הופך כל כדור שהוא פוגע בו (למעט הכדורים של פיירן, ג'וליאן וג'סטין) לכדור קרח נוסף

הגנה+למעלה+קפיצה - ריפוי חבר - יוצר עיגול שמי שנכנס לתוכו מתרפא

יכולות

בעל מטה אשר מאפשר מכה מטווח קצת יותר רחוק

ג'ק (Jack) -[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתקפות

הגנה+שמאלה/ימינה+תקיפה - כדור - כדור כתום אשר מפיל אם הוא פוגע

הגנה+למעלה+תקיפה - קפיצה עילית - מעיף את היריב/ים

יכולות

בעל יכולת ההחלקה

מארק (Mark) -[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתקפות

הגנה+שמאלה/ימינה+תקיפה(+תקיפה) - אגרופים חזקים - 2 אגרופים חזקים, השני מעיף את היריב/ים

הגנה+שמאלה/ימינה+קפיצה - ריצה דוחפת - מעיף את היריב/ים שפוגע בהם, מחזיר כדורים משני הצדדים, ניתן להפסקה על ידי הגנה/קפיצה

יכולות

מקפל בשני אגרופים בלבד, השלישי והרביעי הם אגרופים חזקים

צייד (Hunter) -[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתקפות

אין

יכולות

בעל קשת אשר משמשת לטווח רחוק ומקפלת בחץ אחד בלבד

בנדיט (Bandit) -[עריכת קוד מקור | עריכה]

מתקפות

אין

יכולות

אין

דרכים להפעלת מתקפות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ישנן שתי דרכים להפעלת מתקפות.

1.פירוק: לפי סדר המקשים, לדוגמה: קודם הגנה, אחרי זה למעלה, ואחרי זה תקיפה.

2.בו-זמנית: לחיצה על כל המקשים באותו הזמן, לדוגמה: לחיצה על הגנה, למטה, וקפיצה ביחד.

בדרך כלל כדאי להשתמש בפירוק, כי אז אפשר לעשות מתקפה מיד לאחר שהראשונה נגמרת.

אבל, בשביל להשתמש בטכניקת ההחלקה צריך ללחוץ על כל המקשים בו-זמנית, ואז הדמות תעשה את המתקפה ישר, מבלי להתגלגל לפניה(כמו שפורט למעלה, אפשרי רק עם דיוויס, ג'וליאן, באט, ג'סטין, וג'ק)

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • lf2.net - האתר הרשמי של המשחק (מתורגם לשלל שפות).
 • [1] - אתר ישראלי של המשחק.