סמולוויל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: ערך פטפטני באיכות נמוכה, תיאור העלילה דורש הגהה לשונית יסודית ומקיפה, יש בערך טעויות.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
סמולוויל
Smallville5.jpg
פתיח הסדרה
סוגה פנטזיה
גיבורי על
מדע בדיוני
חברת הפקה Tollin/Robbins Productions
Warner Bros. Television
יוצרים אלפרד גו
מיילס מילר
דמויות:
ג'רי סיגל
ג'ו שוסטר
שחקנים ראה שחקנים בעמוד זה
ארץ מקור ארצות הברית
מספר עונות 10
מספר פרקים 218
הפקה
מפיקים בפועל אלפרד גו
מיילס מילר
מייקל טולין
בריאן רובינס
ג'ו דבולה
קן הורטון
גרג בימן
ג'יימס מרשל
טוד סלווקין
דארן שווימר
קלי סודרס
בריאן ויין פטרסון
טום ולינג
אתר צילומים קולומביה הבריטית, קנדה
אורך פרק 42 דקות
שידור
רשת שידור The WB (2001-06)
The CW (2006-11)
רשת שידור בישראל yes
תקופת שידור
מקורית
16 באוקטובר 200113 במאי 2011

סמולווילאנגלית: Smallville) היא סדרת טלוויזיה אמריקנית שפותחה על ידי הכותבים/המפיקים אלפרד גו ומיילס מילר. עלילת הסדרה מבוססת על דמותו של סופרמן. הסדרה עוקבת אחר הרפתקאותיו של קלארק קנט בילדותו, המתגורר בעיירה הבדיונית סמולוויל, קנזס.

עלילת הסדרה ממחלקת לשניים: בחלק הראשון, שנמשך עד העונה החמישית הסדרה עוסקת בשנותיו של קלארק קנט בתיכון והחל מהעונה החמישית המיקוד עובר לחייו הבוגרים ומכסה את עבודתו ב"דיילי פלאנט". מלבד סופרמן מופיעים בסדרה כמה גיבורי-על ונבלי-על הקשורים לתולדותיו של סופרמן.

רקע כללי[עריכת קוד מקור | עריכה]

"סמולוויל" היא סדרה אחת מני רבות העוסקות בגיבור העל סופרמן, ממשיכת דרכן של סדרות כגון לויס וקלארק וסופרמן המקורית (מונפשת ומצולמת), כמו גם תסכיתי רדיו רבים. זווית הסיפור בסמולוויל שונה מזו של הסדרות שקדמו לה: היא סובבת את סופרמן הצעיר, שטרם פיתח את כל כוחותיו במלואם ולקח על עצמו את תפקידו המסורתי. בפרקים הראשונים קלארק קנט מוצג כנער תיכון רזה וביישן, שמתמודד עם בעיות תיכון רגילות כגון לימודים, אהבה ומעמד חברתי. במקביל, האויבים המוצגים לו הם תלמידי תיכון כמוהו, שחשיפה לא מבוקרת לפיסות מטאור נתנה להם כוחות שאינם מסוגלים לשלוט בהם. בהמשך מוצגים אט אט שלל החברים והנבלים עימם יתמודד סופרמן המבוגר: לקס לות'ור, לויס ליין, ג'ימי אולסן, אקווהמן, הברק ושאר חברי ליגת הצדק. במקביל, קלארק מקבל את שאר כוחותיו בהדרגה, כגון ראיית חום ונשיפת-על, ובאמצעותם מצליח להתמודד עם האתגרים החדשים.

בעקבות ריבוי בעלי כוחות-על שהזינו את מרבית הפרקים, הסדרה מתעמקת גם במאבק החברתי של תושבי סמולוויל ומטרופוליס כנגד אויבים אלו לאחר שהוכרעו. בעונה השלישית והרביעית נכנס המונח "פריקי מטאורים" (Meteor Freaks) כשם כולל לאויבים שניצבים מול קלארק וחבריו. חלק נכבד מעלילות העונות החמישית והשישית מציבים את לקס לות'ור וקלארק קנט כשני צדדים במאבק על אותם פריקים: האם לנצלם באכזריות לטובת אינטרס אישי, או רק להרחיקם מהחברה כפושעים מן השורה.

מהעונה השמינית, השימוש ב"פריקי המטאורים" הופחת על מנת ליצור קו עלילה אחיד בכל עונה. בעונה השמינית קלארק נלחם נגד דומסדיי, בעונה התשיעית נגד זוד ובעונה העשירית נגד דארקסייד.

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחילת הסדרה קאל-אל התינוק מאומץ על ידי ג'ונתן ומרתה קנט, לאחר שהוא מגיע לכדור הארץ במטר מטאורים, ונקרא בשם הארצי קלארק. אף על פי שהוא רוצה להאמין שהוא אדם רגיל ככל אדם אחר, קלארק לא יכול להתעלם מכוחותיו העל טבעיים, כגון ריצה מהירה, חוסן מפגיעות פיזיות, וכן כוחות חדשים המתפתחים ומתגלים. הוא משתדל להסתיר את עובדת היותו מיוחד מכל תושבי סמולוויל וגם מחבריו הקרובים בגלל חשש מתגובתם. במקביל, נמצא קלארק תחת מעקב של לקס לות'ור, חברו העשיר, ואביו של לות'ור, ליונל, מיליונר מושחת וערמומי. לקס ואביו מנהלים מערכת יחסים מתוחה שכוללת יריבות ותככים.

עונה 1[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 1-21 (21 פרקים).

קלארק מתחיל את תקופת התיכון בתקווה כי יוכל לחיות כאדם נורמלי. הוא מתאהב בלאנה לאנג היתומה ומוצא חֶברה אצל קלואי סאליבן, כתבת עיתון בית הספר "הלפיד" ופיט רוס, שחקן פוטבול אפרו-אמריקאי. חייו הטובים של קלארק מתהפכים כאשר לקס לות'ור, מיליארדר המגיע להשקיע בסמולוויל, פוגע בקלארק חזיתית עם מכונית הפורשה שלו. השניים נופלים לאגם וקלארק, שאפילו לא נשרט, מציל את לקס מטביעה. למרות שהשניים הופכים חברים, לקס מנסה מספר פעמים במהלך העונה להבין איך ניצל על ידי מחקר על קלארק ומשפחתו.

במהלך העונה מנסה קלארק להתקרב ללאנה, למרות שהיא במערכת יחסים עם וויטני, כוכב פוטבול מקומי. בכל פרק בעונה מתגלה חבר מהתיכון שהושפע מאבני מטאור ירוקות (הקריפטונייט, המתגלה תדיר ברחבי סמולוויל), והפך לבעל כוחות מיוחדים. תמהונים אלו משתמשים בכוחותיהם החדשים לרעה (לרוב על מנת לפגוע ביריביהם מהתיכון), וקלארק נעזר בתמיכת פיט ובכישורי המחשב של קלואי כדי לפענח את הפשע. גם במהלך העונה מתגל שאפשר להחליף עם קלארק את הכוחות שלו, נטילת הכוחות של קלארק ולתת אותם למישהו אחר. בסוף העונה, עיתונאי עולה על סודו של קלארק ומצליח להפעיל את החללית בזמן שטורנדו משתולל בסמולוויל.

עונה 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 22-44 (23 פרקים).

בעונה השנייה מופחתת כמות הנבלים עמם מתמודד קלארק, ומתוארים קווי עלילה הנבנים לאורך מספר פרקים. קו העלילה העיקרי בעונה זו הוא גילוי מקורותיו של קלארק. בעונה זו קלארק מגלה מערות קדומות ובהן שרידים מתרבות הקאווצ'י ששכנה באזור. הוא פוגש את קיילה, שמגלה לו שהוא נאמאן - יצור במיתולוגיה הקוואצ'ית המייצג את הצד הטוב. קיילה באותו הפרק מתגלה כמחליפת עור (שזהו בעצם המשמעות של שם השבט שלהם). היא מנסה להפחיד את כל אלה המתעסקים עם המערות, ופעם אחת לאחר שהיא כמעט נתפסת היא בורחת (בתור זאב) מהחלון- וכתוצאה מכך נפצעת ומתה. מאוחר יותר קלארק פוגש את וירג'יל סוואן, פרופסר המשותק מאזור הצוואר ומטה, (המגולם על ידי כריסטופר ריב), פרופסור החוקר במשך שנים את התרבות הקריפטונית. סוואן מגלה לו מהיכן הוא הגיע ומיהו אביו. זו גם העונה בה לראשונה שומע קלארק את בת-קולו של ג'ור אל, אביו (הקריפטוני) המנוח של קאל-אל.

בעונה זו מגלה קלארק לחברו פיט רוס את סודו, וזה הופך להיות הראשון מתוך קבוצה מצומצמת שתדע על כך בעתיד. הוא מגלה לו את סודו מכיוון שלאחר הטורנדו בו החללית הופעלה היא לא נמצאה ופיט מוצא אותה ומבשר על כך לקלארק ורוצה לפרסם זאת וקלארק על מנת למנוע זאת מספר לו שזוהי בעצם החללית שלו, שהוא חייזר ועל כוחותיו. לאחר מכן פיט כועס על קלארק מכיוון שלא סיפר לו זאת אך לאחר זמן מה הוא נרגע וחוזר לחבור עם קלארק. במקביל, מתפתחים מספר קווי עלילה משניים: לקס מבקר בסדנת טיפול בזעם, שם הוא פוגש את הרופאה ד"ר הלן ברייס ומפתח עמה קשר רומנטי. במהלך העונה מטפלת ד"ר ברייס במספר מקרים של הרעלת קריפטונייט. ולאחר שקלארק מתגלה כחולה היא לוקחת ממנו דגימת דם (כתוצאה מהמחלה כוחותיו נעלמים). ג'ונתן משכנע אותה לבדוק אותו לבד והלן מבטיחה לא לספק לאף אחד כולל ללקס. ליונל לות'ור מתעוור לזמן מה, בזמן שמרתה קנט עובדת תחתיו לאחר שהחווה שקעה בחובות. קלארק חובר ללאנה, לאחר שוויטני נהרג במלחמה באינדונזיה. בסוף העונה לקס מתחתן עם ד"ר הלן ברייס (כעת הלן ברייס לות'ור), אך המטוס המוביל אותם לירח הדבש מתרסק. קלארק בורח למטרופוליס מפני שהרגיש אשם במאורעות שהתרחשו בסוף העונה הכוללים פיצוץ ענק בחווה וכתוצאה מכך הפלת עוברה של מרתה.

עונה 3[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 45-66 (22 פרקים).

העונה השלישית כוללת את קו העלילה הראשון שנמשך לאורך כל העונה. הלן ברייס לות'ור, ששרדה את התרסקות המטוס, מואשמת על ידי ליונל ברצח מכוון של בנו. לאחר שלקס חוזר בחיים הוא מתעמת עם הלן, והיא מודה כי ניסתה להרגו. קלארק בורח למטרופוליס בהשפעת קריפטונייט אדום לאחר שהוא מרגיש אשם לאירועים שקרו בסוף העונה הקודמת (הפלת עוברה של אימו בין היתר). הוא נפגש עם ראש כנופיית הפשע הגדולה בעיר, מורגן אדג', וזה שכר את שירותיו לפרוץ ללות'ורקורפ, בניין התאגיד של משפחת לות'ור. לפני שהוא מסוגל לבצע את המעשה, ג'ונתן קנט, שעשה עסקה עם ג'ור-אל שאם קלארק יחזור לביתו יום אחד ג'ונתן ייתן לג'ור-אל לקחת אותו, זוכה בכוחות משלעצמו לזמן קצר, מנסה לעצור את קלארק ומצליח, ובתוך כך משמיד קלארק את גביש הקריפטונייט האדום. בעקבות קבלת הכוחות לזמן מסוים, נחלש ליבו של ג'ונתן מפני שללב אנושי קשה להחזיק בכוחות כאלה.

לקס נפגש אף הוא עם מורגן אדג', אשר ניתח את עצמו פלסטית ושינה את קולו על מנת להתחבא מליונל, וזה מגלה לו כי נשכר בעבר על ידי ליונל לות'ור לרצוח את הוריו (סביו של לקס). כאשר לקס פועל לפי מידע זה, מורגן אדג' וליונל לות'ר מסממים את לקס על מנת שיחשבו שהוא משוגע כדי שיישלח לבית משוגעים ושם יעבור טיפול שיגרום לו לשכוח את השבועות האחרונים ומכיוון שלקס פועל בעקבות סם הזיות הוא הולך אל מורגן אדג' כאשר מורגן מנסה להתנקש בחייו, קלארק מציל את לקס ברגע האחרון - תוך חשיפת כוחותיו. בעקבות האירועים מאושפז לקס בכפייה ב"בל ריוו", מרכז לפגועי נפש, על ידי אביו. בעקבות טיפול המאושר על ידי ליונל, ללקס נמחקו הזכרונות מתקופת שהותו ב"בל ריוו" וחלק מזכרונותיו לפניה - כולל ידיעת סודו של קלארק, וסוד מותם של סביו.

לאנה נפגעת קשות בגבה על ידי סוס משתולל, ועוברת שיקום לא קל. בבית החולים היא נפגשת עם אדם נייט, שגם הוא משתקם. לאחר תקופת קרבה קצרה, אדם מאיים על חייה של לאנה, ומתגלה שהוא מת בעבר ממחלת כבד והוחיה בידי נסיוב שנוצר מדמו של קלארק. אדם נהרג (ככל הנראה) כשהוא מנסה לרצוח את לאנה. בנוסף: קלואי שואפת לגלות את הסוד של קלארק; פיט עוזב את סמולוויל בעקבות גירושי הוריו; ליונל מתחיל להיות אובססיבי כלפי קלארק. בסוף העונה, לקס מגלה (שוב) שליונל רצח את הוריו, לאנה טסה לחו"ל, וקלארק מגלה שג'ונתן עשה עם ג'ור אל את העסקה הנ"ל. קלארק נלקח על ידי ג'ור אל בזמן שג'ונתן נשאר בתרדמת, וכן קלואי ואביה כביכול נהרגים בפיצוץ, ואילו לקס מורעל על ידי רעל חזק ביותר.

עונה 4[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 67-88 (22 פרקים).

בזוג הפרקים הפותחים את העונה, מגלים כי לאנה חזרה לסמולוויל עם חבר חדש, ג'ייסון (ואמו ג'נבייב), ג'ונתן יצא מן התרדמת; קלארק חזר למצבו הרגיל; לקס הבריא מן הרעל וקלואי ואביה ניצלו מן הפיצוץ אשר נגרם על ידי ליונל (דבר שמסתבר מאוחר יותר).

בעונתה הרביעית של הסדרה ישנם שני קווי עלילה ראשיים שעוסקים בהם במהלך העונה כולה. הראשון מתאר את החיפוש הנואש אחרי 3 הקריסטלים הקריפטונים-קריסטל האש, קריסטל האוויר וקריסטל המים. לפי האמונה הבן-אדם שיאחד את שלושת הקריסטלים הקריפטוניים יהיה בעל כוח משמעותי. לכן, במהלך העונה תוארו שלל ניסיונות של קלארק, לאנה, ג'ייסון וג'נבייב טיג, ליונל ולקס לנסות לאחד את הקריסטלים כשבמסעותיהם הם מגיעים לשלל מקומות ברחבי העולם. קו עלילה נוסף שתואר במהלך העונה הוא עברה של לאנה לנג והופעת קעקוע מסתורי על גופה (מה שגרם לחזרתה לסמולוויל). לפי העונה מגלים כי לאנה היא צאצאית של מכשפה עתיקת יומין וזו, במהלך העונה מנסה ומצליחה מספר פעמים להשתלט על גופה של לאנה. בסופו של יום, לאנה גלתה כי הקעקוע מהווה את הקשר בין לאנה ואליזבת', המכשפה הקדומה והצליחה להרוס אותו וביחד את הקשר עם אליזבת'. כבר בפרק הראשון של העונה לויס ליין מגיעה לסמולוויל. ליין מתגלה כבת-דודתה של קלואי סאליבן אשר מגיעה לכפר עקב "מותה" של קלואי ונשארת שם יותר זמן מהמתוכנן. כידוע, לויס עתידה להיות העיתונאית המוצלחת ב"דיילי פלאנט" ואשתו העתידית של קלארק, אשר מהווה חלק חשוב בהפיכתו ל"סופרמן". בסמולוויל, במהרה לויס עוברת לגור עם משפחת קנט ונחשבת כבת בית אצלם. אך למרות מה שעתיד לקרות, במהלך העונה היחסים בין קלארק ולויס נחשבים לרעים אך עדיין הם מחבבים אחד את השני ולאנה אף אמרה כי "מערכות היחסים הגדולות ביותר התחילו משנאה" ומספר פעמים דמויות במהלך העונה דמויות חשבו כי השניים זוג ובסופה של העונה, השניים רוקדים סלואו. במהלך העונה, דמות קומיקס נוספת מגיעה לסמולוויל, בארט אלן הלוא הוא "פלאש" העתידי וקלארק מציל אותו מהלפוך לפושע והשניים מתיידדים.

במקביל: היחסים בין קלארק וקלואי מתהדקים; ליונל יוצא מהכלא; לקס וקלארק מתרחקים; קלארק ולאנה מתקרבים; קלואי מגלה על סודו של קלארק אך קלארק לא יודע זאת; ג'ייסון ולאנה נפרדים עקב מריבה אודות הקריסטלים; ג'נבייב טיג מתה וג'ייסון מנסה להרוג את קלארק אך לא מצליח. בפרק החותם את העונה, לאנה, קלארק וקלואי מסיימים את התיכון תוך-כדי שמטר מטאורים שני נוחת בסמולוויל; חללית קריפטונית מגיעה לסמולוויל; ליונל נכנס לשגעון עקב נגיעה מוגזמת עם קריפטונייט וקלארק אשר מאחד את שלושת הקריסטלים יוצר את מבצר הבדידות.

עונה 5[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 89-110 (22 פרקים).

בפרק הפתיחה של העונה החמישית של הסדרה, קלארק גילה כי ג'ור-אל (אביו הביולוגי) החל לדבר איתו דרך מבצר הבדידות, הוא שולח את הקריפטונים שהגיעו לכלא הפאנטומים - כלא מיוחד לקריפטוניים, ג'ייסון מתגלה כמת, קלארק מגלה לקלואי על כוחותיו, וליונל מתעורר מהתרדמת בה שקע.

במהלך העונה, מתוארים היחסים בין קלארק ולקס אשר מגיעים לנקודת שיא חדשה - שנאה. קלארק מסיים את החברות ביניהם והשניים מתחילים בעידן חדש במערכת היחסים ביניהם: יריבות. סיבה נוספת ליריבות שנבנית ביניהם היא האהבה של שניהם כלפי לאנה לאנג. קלארק ולאנה נהפכים לזוג ולקס מגלה רגשות כלפי לאנה ומקנא במערכת היחסים שלהם. כאשר קלארק מגיע לאוניברסיטה, הוא פוגש במילטון פיין אשר מתגלה כ"אינטליגנציה מלאכותית קריפטונית" בשם ברייניאק. ברייניאק מעוניין להחזיר גנרל רשע מימי קריפטון וכל העונה הוא מנסה לעשות זאת. במהלך העונה, הסדרה חוגגת את פרק המאה שלה ובו: קלארק מגלה ללאנה את סודו ומציע לה נישואין. לאנה מסכימה להצעה אך נהרגת לאחר זאת. קלארק מבקש ג'ור אל שיהרוג כל אחד במקומה ושיחזיר את הגלגל לאחור וג'ור אל עושה זאת אך אומר לו כי מישו אחר ימות במקומה. קלארק לא מספר ללאנה את סודו, היא נפרדת ממנו וג'ונתן (אביו המאמץ של קלארק) נהרג במקומה.

במקביל: גיבורי קומיקס חדשים מגיעים לכפר: אקווהמן וסייבורג; ליונל הופך למגשר בין ג'ור-אל לקלארק ומשתנה ונהפך לטוב; קלארק ולאנה מתרחקים ולאנה ולקס מתקרבים; קלואי מתקבלת לדיילי פלאנט; מרת'ה קנט נהפכת לסאנטור. בסיום העונה, ברייניאק מצליח לשחרר את זוד ומכניס את רוחו בגופו של לקס והוא משמיד ערים רבות וגורם להרס ועוצמה איתנית ברחבי העולם; לויס ומרת'ה מתרסקות במטוס; וקלארק נלכד בכלא הפאנטומים (פנטום זון).

עונה 6[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 111-132 (22 פרקים).

העונה נפתחת כאשר זוד נהרג ויוצא מגופו של לקס; מרת'ה ולויס חוזרות בשלום לסמולוויל וקלארק חוזר אל סמולוויל מן הפאנטטום זון, אך איתו 7 פאנטומים. בהמלך העונה, מתאורים הניסונות של החבורה להרוג את הפאנטומים ובסיום העונה הקרב מגיע אל שיאו כאשר קלארק נעמד אל מול הפנטום החזק ביותר ביזארו. במהלך העונה, פגשנו גיבור על חדש "החץ הירוק", אוליבר קווין. תחילה, אוליבר הוצג כמיליונר ללא קשר אל העיר הפשוטה-סמולוויל. אך מאוחר יותר, נגלה לנו שעברו היה משותף עם עברו של לקס לות'ר ושכעת הם אויבים; ואוליבר נהפך לבן זוגה של לויס. החץ הירוק הוצג בהתחלה כגנב, אך אחר זאת הוצג כדובר אמת. אוליבר קווין, איחד את ליגת הצדק הראשונה, הכוללת את סייבורג, דחף, אקוומן, החץ הירוק, קלארק וקלואי (מגדל שמירה) והליגה נלחמה בלקס לות'ר. בסופו של דבר, אוליבר עזב את העיר, ביחד עם כל חברי הליגה (למעט קלואי וקלארק שנשארו בסמולוויל) בשביל לעזור להרוס מתקנים אחרים של לקס לות'ר. דמות נוספת שפגשנו העונה היא ג'ון ג'ונס, צייד הראשים ממאדים, אשר מסביר לקלארק דברים רבים על עברו וייעודו. בנוסף, פגשנו את ג'ימי אולסן - מי שעתיד להיות הצלם של לויס ליין בדיילי פלאנט, שכיום מכהן כבן זוגה של קלואי וצלם בדיילי פלאנט.

קו עלילה נוסף שתואר במהלך העונה השישית הוא מערכת היחסים בין לאנה ולקס והפיכתו של לקס לות'ר לרשע. בתחילת העונה, לאנה גילתה שהיא בהריון מלקס, דבר שגרם לשניים להתארס (בסופה של העונה, מגלים כי ההריון מזויף). לקס, מצידו, החל לשבט אנשים ולהמשיך בדרכי אביו, שהשתנה והחל לעזור לקלארק. ביום חתונתם של לקס ולאנה, היא (לאנה) מחליטה להפרד מלקס לטובת קלארק, אחרי שמגלה את סודו, אבל ליונל מכריח אותה להתחתן עם לקס בשל איומים על חייו של קלארק. בסיום העונה: מרת'ה קנט עוזבת את סמולווויל והופכת לסנטור בוושינגטון; קלואי מגלה על כוחה-החיית אנשים מהמתים; לאנה נפרדת מלקס ונהרגת; לויס ליין מתה; לקס לות'ר טובע; ביזארו, הפנטום האחרון, מגיע ונלחם נגד קלארק-דבר הגורם לקריסת הסכר בסמולוויל.

עונה 7[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 133-152 (20 פרקים).

בפרק הפותח את העונה, לקס ניצל על ידי אישה מסתורית בעלת כוחות על מהטביעה, לאנה מתגלה כחייה ושזייפה את מותה, קלואי מצילה את לויס, דבר הגורם לה לכמעט-מוות, ליונל נחטף (על ידי לאנה, כמסתבר, בסופו של דבר הוא חוזר לסמולוויל) וקלארק הורג את ביזארו.

במהלך העונה, מוצגת לנו הגעתה של קארה-אל, בת דודתו של קלארק, אל סמולוויל. לפי המסופר, קארה הגיעה אל כדור הארץ, כאשר קריפטון נהרס, אך זו התנגשה בסכר ונתקעה במשך 16 שנים בחללית שלה ורק קריסת הסכר גרם לשחרורה. במשך העונה, אנו מגלים כי אביה של קארה, זור-אל, היה רשע ואויב של ג'ור-אל, אביו של קלארק. קארה בורחת במהלך העונה, ואז, כשחוזרת היא שוכחת מעברה. לקס מוצא אותה ומגדל אותה כבת טיפוחיו, במקביל לחקירתו על עברה וכוחותיה, בניסון לגלות עוד מידע על סודו של קלארק. בסופו של דבר, קארה מגלה את האמת וחוזרת לגור לצידו של קלארק, בחווה. במשך העונה, מערכות היחסים של קלארק ללאנה, לאנה ולקס, ולקס וקלארק עולות מדרגה משנה קודמת. כעת, אחרי שלאנה עזבה את לקס הם נהפכו לאויבים (מצידה של לאנה בלבד) כאשר זו מנסה להכשיל את לקס כמה שניתן. במקביל, לאנה וקלארק נהפכים לזוג בשנית, דבר הגורם לריב נוסף בין קלארק ללקס. לקס, ממשיך בשימוש לטובותיו האישיות בפריקי מטוארים, אך מעל הכל, מנסה לגלות מהו סודו של קלארק. בנוסף, אנו עדים להפיכתו של לקס לרשע והעדות הבהירה ביותר לכך היא רציחתו של אביו, ליונל.

ברייניאק, הלא הוא מילטון פיין, חוזר לסמולוויל וגורם ללאנה להיכנס לתרדמת, לקלואי לאבד את כוחה (ולאבד את זיכרונה בעונה הבאה) ובסופה של העונה גורם לקארה להגיע אל הפנטום זון (כלא הפאנטומים). בסיום העונה, קלארק מחסל את ברייניאק. במקביל: עברו המפוקפק של ליונל נחשף; לויס מתקבלת לעבודה בדיילי פלאנט בעוד קלואי מפוטרת על ידי לקס וג'ימי וקלואי ממשיכים לטפח זוגיות. בסיום העונה: לקס מגלה על סודו של קלארק במבצר הבדידות, אך הוא מתפורר והשנים מוכרזים כנעדרים; ג'ימי מציע נישואים לקלואי אך זו נחטפת, עקב עסקה שביצע ג'ימי עם לקס (והפר אותה); לאנה יוצאת מהתרדמת ונפרדת מקלארק (דרך סרטון וידאו).

עונה 8[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 153-174 (22 פרקים).

קלארק, בלי הכוחות, נהיה עבד במחנה עבודה רוסי ורואים את אוליבר קווין קונה אותו כעבד והם הולכים לחפש את לויס. קלארק חסר הכוחות נורה מחץ והצייד ממאדים יוצא איתו לשמש ובאותו זמן מקריב את כוחותיו שלו. קלארק מגלה איום קריפטוני בשם דומסדיי. דומסדיי הוא נשק שכביכול לא יכול להיהרס והתפקיד שלו הוא להרוס הכל. הוא חוטף את קלואי, אחרי שהיא התארסה לג'ימי, הוא חוטף אותה בחתונה וקלארק עושה הכל כדי להציל אותה. דומסדיי, שעד עכשיו היה דיוויד בלום, מתאהב בקלואי וחושב שהיא הדבר היחיד שיכול לעצור אותו מלהשתנות לדומסדיי.

קלארק, שלא רוצה להרוג אף אחד, מוצא קריפטונייט שחור כדי לפצל את דיוויד מדומסדי אבל אוליבר מתנגד ויורה בקאלרק חץ עם קריפטונייט והולך לנסות להרוג את דומסדיי. כשהוא נכשל קלואי מפצלת את דיוויד לשנים בזמן שגי'מי מגלה את סודו של קלארק ומוציא מתוכו את החץ. קלארק נילחם נגד דומסדיי ומפוצץ אותו וברגע האחרון נימלט. בינתיים דיוויד בלום דוקר את ג'ימי ובא לדקור את קלואי כי גילה ששיקרה לו וברחה איתו כדי להגן על קלארק. ג'ימי בכוחות אחרונים משפד אותו על חנית ומת. אוליבר הורג את לקס ומאשים את יצרן הצעצועים. בסוף העונה כל אחד ההולך לדרכו עם רגשות אשם בעקבות מות ג'ימי וקלארק הולך להמשך הכשרתו אצל ג'ור-אל.

עונה 9[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 175-195 (21 פרקים).

תחילת העונה: זוד ומאמיניו שוחררו על ידי טס מרסר באמצעות הריגת דומסדיי. קלארק מתנתק מחבריו ומקרוביו על מנת להשלים את ההכשרה שלו אצל ג'ור אל - אך במהרה חוזר. במקביל, לוייס ליין מתקרבת אל ה"טשטוש" והם מנהלים קשר באמצעות שיחות מטלפון ציבורי. קלארק ולויס מתאהבים. באחד מהפרקים אביו של קלארק ג'ור-אל מגיע לסמולוויל ומגלים שהוא זוד ומאמיניו הם שיבוטים שנועדו לשמר את גזע הקריפטונים אם יגיע יום הדין ובסוף הפרק זוד הורג את ג'ור-אל.

זוד ומאמיניו, שלהם אין כוחות, מבינים שהם צריכים לשנות את צבע השמש לאדום, הם בונים בניין שישנה את הצבע שלה, אך קלארק הורס את הבניין. יש מכשיר מיוחד שיכול לשלוח את כל הקריפטונים כולל קלארק למימד חדש וטוב. בסוף העונה קלארק מפעיל את המכשיר זוד בא עם קריפטונייט כחול, שגורם לו להישאר ע"פ כדור הארץ. הוא וקלארק נלחמים. זוד תוקע לקלארק את החרב העשויה קריפטונייט כחול, וזוד הולך למימד החדש. לא ידוע מה עם קלארק. לויס מגלה שהטשטוש הוא קלארק.

עונה 10[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 196-217 (22 פרקים).

בתחילת העונה קלארק מצליח להישאר בכדור הארץ אבל מת בגלל החרב עם הקרייפטונייט הכחול לויס מגלה שקלארק הוא ה"טשטוש" בסוף העונה התשיעית ומצילה את קלארק בתחילת העונה העשירית. בזמן שקלארק מת מתגלה אליו ג'ור אל שקלארק נמצא בשדה התירס ורואה את קברו שם. ג'ור אל אומר לקלארק שהפעם זה המבחן הסופי והוא יצטרך להתמודד בעונה הזאת נגד הרוע הכי גדול והכי חזק שהוא אי פעם נתקל בו המבחן האחרון לפני היותו סופרמן. בזמן הזה קלארק רואה את לקס בחלומו ולויס מוציאה את החרב וקלארק שב לחיים. קלארק איננו יודע שלויס יודעת את סודו. אוליבר נחטף על ידי יחידת המתאבדים שרוצים שיצטרף לנבחרת שלהם ולהלחם נגד הממשלה שרוצה להוציא חוק נגד פורעי החוק (הגיבורים). אוליבר מסרב ואיננו מעוניין בכך. קלואי לובשת את המסכה של ד"ר גורל ורואה את העתיד. קלואי מתחלפת עם אוליבר בשביל להצילו ומביימת את מותה. אוליבר וקלארק מבינים שקלואי נעלמה ואוליבר שוקע בגעגועים. טס שבה לחיים בזכות הסבתא מבית היתומים ששלחה אותה למעבדת קדמוס, מעבדה של משפחת לות'ר לפני הרבה שנים. שם מצילים את טס אחר כך טס מתעוררת ומגלה שהיא חזרה לחיים ללא פגע ומגלה שהיא נמצאת במקום שבו משבטים את לקס לות'ר. חוץ מכל השיבוטים שנמצאים במכונות טס מגלה שאלכסנדר הקטן (לקס) שמספר לה שכולם נועדו בשביל שלקס יחזור לחיים בכך שישתמש בחלק של כל אחד.

טס פותחת דלת מברזל שמגלה רעש חזק משם ומשחררת את השיבוט הרשע של לקס שחוטף את לויס ומניח פצצה על הגג של הדיילי פלאנט. קלארק בעקבותיו ומגלה שזה שיבוט זקן מאוד של לקס. השיבוט הזה מת אחרי שקלארק מצליח להציל את לויס ואת הדיילי פלאנט. טס מגדלת את אלכסנדר שגודל כל יום יותר ויותר. בריינאק 5 מופיע בטקס המחזור של סמולוויל ומגלה לקלארק שהוא מהעתיד והוא הצטרף ל"לגיון". בריינאק מסביר לקלארק ומנסה לפתוח את עיניו. קלארק בטעות מחזיק בטבעת ומנסה לחזור להווה בגלל שהוא רואה מישהו מהעבר שקלראק ניסה לעזור לו שחושב שהולך להרוג את לויס. קלארק מגיע לעתיד לשנת 2017 ומגלה שבעתיד הוא סיפר ללויס עליו. קלארק רואה איך הוא ייראה ורואה אותו בתור סופרמן. קלארק מההווה מציל את לויס. קלארק חוזר להווה ומגלה שמי שניסה לחטוף את לויס רק אמר לה שהוא מוסר לו את תודתו בגלל שהוא הצליח לעזור לו. אוליבר מגלה לעולם שהוא החץ הירוק, קלארק מגלה ללויס את סודו וקלארק מגלה שלויס גילתה את סודו לא מזמן.

קלארק מציע נישואין ללויס והיא מאושרת מתמיד עונה לו בחיוב. ג'ור אל מעמיד את קלארק במבחן שלויס לוקחת בו חלק ונותן ללויס את כוחותיו של קלארק ואילו את קלארק משאיר ללא כוחות, בסוף המבחן לויס חוששת שהיא מונעת מקלארק להיות הגיבור שהעולם צריך ואומרת לו שהוא החולשה הגדולה שלה והיא פוחדת להיות שלו. לויס מודיעה לקלארק שהיא חוזרת בה ולא תתחתן איתו. לאחר שקלואי נותנת ללויס את הנדרים של קלארק היא מבינה איזה טעות עשתה ושהיא אכן רוצה להתחתן איתו. בחתונה אוליבר מוסר לקלארק את הטבעות וברגע האמת קלואי מונעת מלויס לענוד לקלארק את הטבעת כי היא מבחינה במשהו שונה, הטבעת הייתה קריפטונייט זהוב מה שיקח לקלארק את הכוחות לתמיד ועשוי להרוג אותו. קלארק מבין שהאפלה השתלטה על אוליבר ואחרי האבקות מצליח להוציא אותה ממנו. האפלה הגיע לאסם בגופו של ליונל אך קלארק מצילח לגבור עליה ואף לעוף. מגלים שלקס עדיין חיי, הוא וטס מתעמתים והוא הורג אותה, הקומה מתפוצצת. קלארק מציל מיליוני אנשים. בסוף הפרק רואים את העתיד- 2018. את קלארק כסופרמן, אח שלי ג'ימי הוא הצלם של לויס. היום בוא הוא סוף סוף מתחתן עם לויס. לקס עדיין חיי.

הדמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

השחקן הדמות בסדרה עונות בתפקיד ראשי עונות בתפקיד אורח

על הדמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

טום וולינג קלארק קנט / קאל-אל 10 - 1 הדמות הראשית. קריפטוני ובן למשפחת מלוכה בקריפטון. הוריו שלחו אותו לכדור הארץ כמה דקות לאחר שנולד בעקבות הצפי להשמדת קריפטון. עתיד להיות סופרמן. רחום ואויבו החייזרים מרבים לומר שחולשתו הגדולה היא אנושיותו. בעל כוחות אל-אנושיים תחת השמש הצהובה.
אליסון מאק קלואי סאליבן 10 - 1 חברתו הטובה ביותר של קלארק. חלומה היה תמיד להיות עיתונאית בדיילי פלאנט אומנם בשל הגת הולם מפני חייזרים הפסיקה לעבוד שם.עד עונה 5 הייתה עוזרת לו לתפוס "פריקים של מטאור" כשעבדה במערכת העיתון הבית ספרית. לאחר שגילתה על כוחותיו הייתה עוזרת לו לשמור על סודו מפני האחרים ובגילוי הרעים, מתחתנת בעונה השמינית עם ג'ימי אולסן. באותה עונה דיוויס בלום התאהב בה מה שגרם לג'ימי וקלואי להפרד בגלל שג'ימי קינא. בוסופו של דבר כשהשניים חזרו ג'ימי נרצח. בסוף העונה התשיעית מפתחת רומן עם אוליבר קווין, ובפרמיירת העונה העשירית אפילו נחטפת ומביימת את מותה על מנת שחוטפיו ישחררו אותו, היא גילתה את סודו של קלארק בעונה 4 פרק 12
אריקה דוראנס לויס ליין 10 - 5 4 בת הזוג הפוטנציאלית של קלארק. בת דודה של קלואי. מופיעה בפעם הראשונה בעונה 4 כשהיא חוקרת את המוות של קלואי למרות שבקומקיס היא הייתה תמיד עובדת בדיילי פלאנט בסמולוויל החלה לעבוד שם רק בעונה 7 כאשר קודם עבדה בצהובון וב"לפיד". בעונה 6 ניהלה רומן עם אוליבר קווין אומנם רומן זה הופסק במהירות מכיוון היותו אוליבר "החץ הירוק". בעונה 9 היא וקלארק נהפכים לזוג, ובסוף העונה אף מגלה את סודו. בעונה 10 עוזרת לקלארק מבלי לספר לו שהיא יודעת את סודו, בסוף העונה האחרונה מתחתנת עם קלארק. היא מוזכרת בפעם הראשונה בעונה 3 פרק 11, כשקלואי עוזבת את הדיילי פלאנט, נותנת למנהל שלה מספר כתבות שהיא עבדה עליהם ומבקשת ממנו לרשום זאת על שמה של בת הדודה שלה לויס ליין.
קריסטין קרוק לאנה לאנג 7 - 1 8 אהבתו הגדולה של קלארק עוד מימי התיכון. היא נהפכה פעמים רבות לבת זוגו של קלארק לאחר אינספור פרידות. לבסוף, לאחר גירושים מלקס וגילוי סודו של קלארק- נאלצה להיפרד ממנו לאחר שתלבושת שהיא לובשת המעניקה לה כוחות על כמו של לקלארק ספגה כמות גדולה של קריפטונייט ירוק שמחליש את קלארק.
מייקל רוזנבאום לקס לות'ור 7 - 1 10 - 8 האויב האולטימטיבי של קלארק, אף שבתקופה בה קלארק למד בתיכון היו החברים הכי טובים. בעונה החמישית ניתק קלארק את הקשר עמו וכך למעשה הפך לקס לרשע האולטימטיבי ולאויב הגדול ביותר של סופרמן. במשך כל הסדרה, כבר מהפרק הראשון, חשד לקס בתמימותו של קלארק ובסודו. אומנם כאשר בדק זאת מספר פעמים נעלמו לקלארק הכוחות. בעונה השביעית גילה לבסוף באופן מוחץ וברור את האמת על קלארק ואת מורשתו אומנם אז נעלם. בעונה השמינית נרצח על ידי אוליבר קווין,אך חוזר לחיים בפרק האחרון בסדרה בעזרת שיבוטיו, עם זאת טס מחקה את כול זכרונותיו ובכך הפכה אותו לאדם "טוב".
ג'אסטין הארטלי אוליבר קווין/החץ הירוק 10 - 8 7 - 6 אדם עשיר בעל חברת "קווין". בלילות הוא לובש תחפושת ירוקה ומכנה את עצמו "החץ הירוק" ובכך שומר על הרחובות מפני פושעים. תחילה היה בן זוגה של לויס, אך לאחר שגילתה את סודו עזבה אותו. מנהיג "ליגת הצדק". הוא תמיד דוחק בקלארק להרוג את אויביו ומספר פעמים ביצע זאת במקומו (דוגמת לקס לות'ור).לקראת סוף העונה התשיעית החל רומן עם קלואי. גילה את סודו של היותו החץ הירוק. למרות כל חילוקיי דעותיו עם קלארק הוא נהיה החבר הכי טוב שלו.
ג'ון גלובר ליונל לות'ר 7 - 2 1, 10 אביו של לקס. תחילה היה האויב של קלארק אשר ניסה לגלות את סודו, אך לאחר שג'ור הפך אותו ל"שומר" של קלארק היה עוזר לו רבות ומגן על סודו, בייחוד מפני לקס. בעונה 7 נרצח על ידי לקס, בעודו שומר על סודו של קלארק. בהמשך גילו כי הוא אביה של טס. כשקלארק חזר מעולם מגביל,בו הוא היה קיים, ליונל חזר אל היקום שלנו חי וקיים יחד עם קלארק אך ללא ידיעתו, בסוף העונה העשירית מקריב את עצמו לדארקסייד כדי שלקס יחיה.
קסידי פרימן טס לות'ר/מרסר 10 - 8 לאחר היעלמותו של לקס, ירשה את מעמדו טס מרסר. גילתה במהרה את סודו של קלארק ועזרה לו הרבה. סוכנת שח-מט לשעבר. נדקרה ומתה על ידי לקס בפרק האחרון של הסדרה.
אנט אוטול מרת'ה קנט 6 - 1 9, 10 אמו המאמצת של קלארק ואשתו של ג'ונתן. הפכה לסנטורית ובהמשך נאלצה לעזוב את קלארק לטובת וושינגטון. בעונה 9 התגלתה כ"המלכה האדומה" שתפקידה לשמור על קלארק מפני ארגון "שח מט".עוד מתגלה באותה עונה כי מנהלת רומן עם פרי וויט,מי שעתיד להיות העורך של הדיילי פלאנט.
ג'ון שניידר ג'ונתן קנט 5 - 1 10 אביו המאמץ של קלארק ובעלה של מרת'ה. הנחה אותו ולימד אותו כיצד להשתמש בכוחותיו כדי לעזור לזולת. נפטר מהתקף לב בעודו מגן על סודו של קלארק, לאחר מותו הופיע כרוח בזכרונותיו של קלארק כמנטור רוחני.
לורה ונדרורט קארה אל 7 8, 10 בת הדודה של קלארק. הגיעה יחד איתו מקריפטון, אך "הוקפאה" מתחת לפני המים למשך הרבה שנים. כוחותיה זהים לכוחותיו של קלארק, אך היא בניגוד לקלארק יכולה לעוף. בעונה השביעית נכלאה בכלא הפאנטומים אומנם בעונה השמינית השתחררה ויצאה לחפש אחר "קריפטוני חדש" שעליו היו שמועות בכלא הפאנטומים. חוזרת בעונה ה-10 לעזור לקלארק מול דרקסייד אך עוזבת לעתיד בעזרת טבעת ה"ליגיון", בעידודו של ג'ור אל.
אהרון אשמור ג'ימי אולסן 8 - 7 6, 10 צלם בדיילי פלאנט. התאהב בקלואי ואף התחתן איתה. נרצח בסוף העונה השמינית על ידי דיוויס בלום.
סאם ג'ונס השלישי פיט רוס 3 - 1 7 חברו הטוב של קלארק בימי התיכון. היה הראשון שגילה על כוחותיו. בסוף העונה השלשית עבר לווייניסוטה.
סאם ויטור דיויד בלום 8 בנו של זוד. הגיע לכדור הארץ יחד עם קלארק בחללית כחומר גנטי-קריפטוני ועבר אינספור משפחות אומנות. הפך למפלצת שנקראת "דומסדיי", אך הושמד על ידי קלארק לאחר שהופרד מגופו האנושי-דיוויד בלום, לאחר מכן דיוויד בלום דקר את ג'ימי אולסון שמת מפצעיו רק אחרי שהרג את דיוויד עצמו.
ג'נסן אקלס ג'ייסון טיג 4 בן למשפחת טיג. היה בן זוגה של לאנה. בתחילת העונה היה עוזר-מאמן בתיכון סמולווויל אומנם במהלך העונה תמומותו הופכתה והפך לרשע כמו אמו. נהרג בסוף העונה הרביעית במטר המטאורים השני.
אריק ג'ונסון וויטני פורדמן 1 2 בן זוגה של לאנה בעונה הראשונה. שחקן פוטבול. מת במילוי תפקידו בצבא.
קאלום בלו רב-סרן זוד 9 10 האויב שהשמיד את קריפטון. הגיע לכדור הארץ בתור שיבוט שלו 20 שנה לפני החרבת קריפטון. רצה להשתלט על כדור הארץ, אך קלארק העביר אותו ללאזור הפנטום, שם כלא אותו לנצח בעונה העשירית.
 • תפקיד אורח: הדמות מופיעה למספר פרקים בודדים בלבד ממני נועה מצא.

כוחות וחולשות שיש לקלארק ב"סמולוויל"[עריכת קוד מקור | עריכה]

כוחות[עריכת קוד מקור | עריכה]

כוחותיו של קלארק נובעים כתוצאה מחשיפתו לשמש הצהובה. בקריפטון השמש אדומה, ולכן תושבי הכוכב לא בעלי כל הכוחות.

 • כוח על - הכוח הראשון אליו נחשפים מרת'ה וג'ונתן. כשקלארק מוצא את מרת'ה וגונתן בטנדר ההפוך, בפרק הראשון, הוא מרים את הטנדר ללא מאמץ. בעזרת כוח זה קלארק מסוגל להרים, לפתוח, לקרוע ולהרוס כמעט כל חומר.
 • חסינות - בזכות כוח זה קלארק חסין מפני פגיעות. פגיעות פיזיות, איתן הוא מתמודד כמעט בכל פרק, וחדירות מנטליות, כמו בפרק 16 בעונה הראשונה, בו ניסה קורא מחשבות לקרוא את מחשבותיו של קלארק ללא הצלחה.
 • מהירות על - כוח אליו נחשפנו כבר בפרק הראשון. קלארק מסוגל לרוץ במהירות הקול. לפי העונה הרביעית, קלארק קיבל כוח זה בגיל 6, כשרץ בחווה ופתאום הגיע ליער מבודד.
 • ראיית רנטגן - בעונה הראשונה מגלה קלארק במקרה שהוא בעל ראיית רנטגן, איתה יכול לראות דרך חפצים וגם לתוך חפצים. הוא קיבל את הכוח בפרק הרביעי של הסדרה, כשפריקית מטאור פגעה בו.
 • קרני חום מהעיניים - כוח זה התגלה לקלארק בתחילת העונה השנייה, בעת שיעור עם מורה חדשה שגרמה לו להתעוררות מינית. בפעם הראשונה שנחשף לכוח זה גרם לשריפה בכיתתו. קלארק סירב להשתמש בכוח, מפני שרצה להיות בנאדם רגיל. לאחר שהסתכל על לאנה גרם לשריפה נוספת, שסיכנה את חייה של לאנה. לאחר מקרה זה הסכים קלארק לנסות לשלוט בכוח.
 • שמיעת על - בתחילת העונה השלישית, לאחר שחימם קריפטונייט ירוק בעזרת קרני החום שלו, קלארק התעוור זמנית, אך חידד את חוש השמיעה שלו, וכך פיתח יכולת שמיעה ממרחק רב.
 • נשיפת על - בעונה השישית חלה קלארק בפעם הראשונה בחייו. המחלה לוותה בהתעטשויות אדירות, שגרמו לכל החפצים בסביבתו של קלארק לעוף (כמו דלת האסם ושולחן המטבח). כשקלואי וקלארק פרצו ל"לות'רקורפ" ונתקלו בדלת שאותה לא יכל קלארק לפרוץ, קלואי הבינה שקיבולת הריאות של קלארק גדולה והציעה שינסה לשאוף כמות גדולה של אוויר ולנשוף לכיוון הדלת.
 • תעופה[1] - קריפטונים יכולים לעוף, אך מפני שיש לקלארק פחד גבהים הוא מעולם לא ניסה לעשות זאת. בתחילת העונה הראשונה קלארק החל לרחף מתוך שינה. בעונה השביעית, כשמגיעה קארה, בת דודתו של קלארק, היא מנסה ללמד אותו לעוף, ללא הצלחה. בעונה התשיעית מגלה ג'ור-אל לקלארק שהסיבה שהוא לא יכול לעוף היא כי הוא מקושר יותר מידי לצד האנושי שבו, ועד שהוא לא ישתחרר מזה הוא לא יוכל לעוף. כבר בפרק הפרמיירה העונה העשירית קלארק עף אומנם רק לשניות ספורות. במהלך העונה העשירית קלארק עף/מרחף כמה שניות, אולם במהלך הפרק האחרון הוא מתאחד עם הצד הקריפטוני שלו ומקבל את היכולת לעוף.
 • ראיית מיקרו-כוח אותו קיבל קלארק בין האירועים בעונה העשירית. הכוח היחידי של קלארק שאיננו יודעים כיצד קיבל אותו. הכוח נותן לקלארק ראייה מיקרוסקופית-היכולת לראות דברים זעירים במיוחד, קלארק השתמש בכוח זה רק פעמיים בודדות.

חולשות וסוגי קריפטונייט[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • קריפטונייט ירוק (מוכר גם כקריפטונייט) - אבנים ירוקות שהגיעו מכוכב קריפטון לכדור הארץ במטח המטאורים. כשנחשפו האבנים לשמש הצהובה הן ספגו קרינה, וכשקריפטוני מתקרב אליהן, הקרינה ממריצה את מחזור הדם שלו, והוא מתחיל לגסוס.
 • קריפטונייט אדום - גם קריפטונייט זה הגיע במטר המטאורים, אם כי בכמות קטנה מהירוק. קלארק נחשף אליו לראשונה בעונה השנייה, כאשר מכרו בבית ספרו טבעות המכילות את האבן האדומה. חומר זה גורם לייצור הורמונים מוגבר אצל הקריפטונים, וגורם לקלארק "להפוך" לקאל אל: קריפטוני שעושה ואומר מה שהוא רוצה, ללא גבולות.
 • קריפטונייט שחור - קריפטונייט ירוק לאחר חימום בטמפרטורה גבוהה ביותר. כאשר קלארק נגע בקריפטונייט הזה, הוא התפצל לשני חלקים: הצד הטוב של קלארק והצד הרע. כדי לאחד את שני החלקים יש לגרום לשניהם לגעת בו-זמנית בקריפטונייט השחור. קריפטונייט זה משפיע גם על בני אדם. שימוש נוסף הוא, הסרת השפעות קריפטונייט כסוף על ידי דקירה. הדקירה מתבצע בשילוב עם קריפטונייט ירוק כדי להסייר את הכוחות.
 • קריפטונייט כסוף - קריפטונייט מלאכותי הנוצר על ידי ברייניאק. שבב ממנו חדר אל עורו של קלארק וגרם לו להזיות פרנואידיות.
 • קריפטונייט כחול - כשקלארק פגש את אמו הביולוגית בעונה השביעית, היא נתנה לו טבעת המכילה קריפטונייט כחול. כאשר ענד את הטבעת איבד את כוחותיו ולא היה מסוגל להסירה, עד העונה העשירית היה ניתן לחשוב שלא נפל קרייפטונייט כחול במטר המטאוריטים אבל אז לויס וקלארק גילו עיירה קטנה שהייתה מלאה בקריפטונייט כחול, והתברר שלו השפעה לטובה על בריאות בני אדם ויבולים.
 • קריפטונייט זהוב - כשקלארק עבר ליקום המקביל שבו ליונל עדיין חי, הוא גילה שביקום זה נפל גם קריפטונייט זהוב במטר המטאוריטים, לאחר מכן התברר כי הוא מסוגל לקחת את כוחותיו של קלארק לתמיד ואף להרוג אותו, אוליבר (בהשפעת דארקסייד) מוצא את הקריפטונייט הזהוב במערה שבה החביא אוריין את קשתו, ומנסה לקחת את כוחותיו של קלארק על ידי הסוואת הקריפטונייט כטבעת נישואים, אולם קלואי שמה לב ומצילה את קלארק ברגע האחרון.

עופרת הוא החומר היחיד שמסוגל למנוע מקריפטונייט להשפיע על קריפטונים, וגם החומר היחיד שקלארק לא מסוגל לראות דרכו באמצעות ראיית הרנטגן שלו.

הקריסטל הקריפטוני[עריכת קוד מקור | עריכה]

הקריסטל הקריפטוני מורכב משלוש אבנים (אלמנטים), שהיוו תפקיד מרכזי בעלילת העונה הרביעית. בפרק הראשון של העונה, קלארק שב לכדור-הארץ לאחר שנעלם לשלושה חודשים, לתכנות מחדש כ"קאל-אל". מאוחר יותר קלארק מגלה שהמשימה שלו היא למצוא את האלמנטים ולאחד אותם. במהלך העונה, קלארק, לאנה, ג'נביב וג'יסון טיג, לקס וליונל, מנסים למצוא את שלושת האלמנטים. ג'ור-אל אומר לקלארק שהאלמנטים נועדו בשבילו, קאל-אל. בפרק סיום העונה, לאנה הורגת את ג'נב'יב בעזרת אבן האוויר, הדם של ג'נביב מכתים את האבן וגורם למטר מטאורים נוסף שמפגיז את סמולוויל. בפרק הראשון בעונה החמישית, לאחר שקלארק מאחד את שלושת הקריסטלים, נוצר מבצר הבדידות שבקוטב הצפוני.

קריסטל האש[עריכת קוד מקור | עריכה]

בפרק "מסע צלב"[2], לקס מוצא אבן זו בתוך פסלון מצרי עתיק. לאחר מכן, קלארק, שנולד מחדש בתור קאל-אל, גונב את הקריסטל ממנו, ומניח אותו על המזבח הקריפטוני, הנמצא בתוך חדר חבוי בקיר מערת הקוואצ'י שמתחת לאדמה. מרגרט איזבל ת'ורו, מכשפה שהועלתה על המוקד במאה ה-17, משתלטת על הצאצאית שלה (לאנה לאנג), ושואבת מקלארק את כוחותיו. כאשר היא מנסה להוציא את הקריסטל מהמזבח הקריפטוני, ידה עולה בלהבות. כשקלארק נוגע בקריסטל כוחותיו שבים אליו.

קריסטל האוויר[עריכת קוד מקור | עריכה]

אלמנט זה הופיע לראשונה בפרק "קדוש"[3], בסין. האלמנט הוסתר בתוך פסלון סיני בצורת סוס. לאחר קרב בין קלארק לאיזבל ת'ורו, ג'ייסון מצליח לקחת את האבן ומספר ללאנה על הצלחתו, שלאחר זמן קצר גונבת ממנו את האבן. בפרק "טקס סיום"[4], לאחר שלאנה הורגת את ג'נביב בעזרת האבן, היא נותנת אותה לקלארק, מתוך ייאוש ופחד. קלארק מאחד את האבן עם אבן האש על המזבח הקריפטוני.

קריסטל המים[עריכת קוד מקור | עריכה]

אבן זו מסוגלת להחליף בין גופים אנושיים. כשליונל מגלה את האבן בתוך פסל של בני המאיה, הוא מתכנן להשתמש בה כדי להחליף גוף עם לקס, במטרה לצאת מהכלא, אך קלארק רואה שליונל מתקרב אל לקס עם משהו חד, עומד ביניהם, וגורם לליונל להתחלף עימו בגופים[5]. בסוף אותו פרק, בריג'ט קרוסבי, העוזרת של פרופ' וירג'יל סוואן, משיגה את האבן ושומרת אותה אצלה, עד שמתגלה גופתה[6]. מעתה האבן אצל ג'נביב טיג. בפרק "חסר גיל"[7] ליונל מכריח את ג'נביב לתת לו את האבן, ולא תמות. בפרק "טקס סיום", לקס משיג את האבן מליונל לאחר שהוא גוסס, ושומר אותה בכספת חבויה שבמשרדו. לקראת סוף הפרק, קלארק מוצא את האבן ומאחד אותה יחד עם שתי האבנים האחרות, על המזבח הקריפטוני.

הפקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ההפקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

סמולוויל מצולמת בוונקובר אשר בקנדה. הסדרה הופקה בכל עונתיה על ידי האחים ברוס וורנר. בעונות 1-5 שלה, סמולוויל שודרה ברשת THE WB, עם זאת, לאחר פירוקה של הרשת, סמולוויל עברה ל-THE CW אשר מהווה למעשה שילוב של THE WB וקבוצת CBC. אלפרד גו ומיילס מילר כתבו את הסדרה אך עזבו אותה בעונתה השביעית. אז, היה נראה שזהו סופה של סמולוויל אומנם 2 המפיקים של הסדרה, בריאן פטירסון וקלי סאודרס לקחו פיקוד והנהיגו אותה לעוד 3 עונות. במאי 2010, THE CW הודיעה כי סמולוויל תעלה עונה עשירית ואחרונה של הסדרה.

שידור בישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

סמולוויל שודרה בישראל בכמה ערוצים. בלוויין, היא שודרה בערוץ yes stars Action HD (עונות 6-8) והחל מה- 16 בינואר 2011 החלה לשדר את שתי עונותיה האחרונות (עונות 9-10) בערוץ yes SCI FI HD. בחברת הכבלים, AXN שידרה את שש עונותיה הראשונות של סמולוויל ותוכנן גם להמשיך לעלות את שאר העונות. עם זאת, עקב ירידת הערוץ תכנון עליית שאר העונות של סמולוויל נדחה. שנה וחצי לאחר זאת, חברת הכבלים העלתה את העונה השביעית של סמולוויל בערוץ-HOT ZONE אומנם בקצב שידור של פרק בשבוע בלבד. לפי חברת הכבלים, מתוכנן להביא את העונה השמינית של סמולוויל ב-2011.

צוות השחקנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסמולוויל, צוות השחקנים הראשוני עמד על שמונה ובראשם: טום וולינג בתפקיד קלארק, קריסטין קרוק בתפקיד לאנה ומייקל רוזנבאום בתפקיד לקס. למרות שמעונתה הראשונה של התכונית אליסון מאק (אשר משחקת את קלואי) הופיעה בתפקיד, את התפקיד המהותי והחשוב בססדרה קבלה רק מהעונה החמישית.

בעונתה השביעית של הסדרה, 2 מכוכביה הראשיים של הסדרה-מייקל רוזנבאום וקריסטין קרוק עזבו את הסדרה (ביחד עם היוצרים). למרות שקריסטין חזרה לסדרה בעונתה השמינית ל-5 פרקים עקב כך שלא הופיעה ב-5 פרקים בעונתה הקודמת של הסדרה, חזרתו של רוזנבאום הייתה קשה יותר לתכנון. כידוע, רוזנבאום מגלם את לקס לות'ר-אויבו הגדול והנצחי של קלארק, מה שהפך את 3 עונותיה הבאות (עם דגש על האחרונה) לעונות אשר מלאות בכפילים של רוזנבאום. בסופו של דבר, בסיום העונה העשירית והאחרונה של הסדרה, שב רוזנבאום לגלם את לקס לותל'ר בשני הפרקים האחרונים.

במהלך הסדרה, פעמים רבות מופיעים שחקנים למספר פרקים ועוזבים או שחקנים קבועים ועוזבים. במהלך העונה העשירית מעל ל-30 דמויות (פרט ל-4 הבסיסיות) חזרו לתת כבוד לסדרה בעונתה האחרונה.

שינויים בצוות השחקנים- במהלך הסדרה, עזבווהגיעו דמויות רבות אל הסדרה, בשל רצונם של היוצרים לתאר את חייו של קלארק כבודדים. בעונה הראשונה, הקאסט עמד על 8 חברי צוות: קלארק(טום וולינג), הגיבור וסופרמן לעתיד, לאנה(קריסטין קרוק), אהובתו של קלארק, לקס (מייקל רוזנבאום), חברו של קלארק בהוה ואויבו לעתיד, קלואי(אליסון מאק) ופיט (סאם ג'ונסון השלישי), ידידיו הקרובים ביותר של קלארק, ווויטני (אריק ג'והנסון), בן-זוגה של לאנה, וג'ונתן(ג'ון שניידר) ומרת'ה(אנט אוטול) הוריו המאמצים של קלארק. אלו השינויים בצוות השחקנים שהתרחשו במהלך עונות הסדרה: עונה שנייה - אריק ג'והנסון עזב את צוות השחקנים ובמקומו הגיע ג'ון גלובר בתפקיד ליונל לות'ר, אביו של לקס, שהופיע בסדרה, עד כה בתפקידי אורח.

עונה רביעית (בין העונה השנייה לשלישית, לא התרחשו שינויים)- סאם ג'ונסון השלישי עזב את צוות השחקנים ובמקומו הגיע ג'נסן אקלס בתפקיד ג'ייסון טיג, בן זוגה של לאנה.

עונה חמישית- את הצוות עזב ג'נסן אקלס, ובמקומו הגיעה אריקה דוראנס בתפקיד לויס ליין שהופיעה בסדרה עד כה.

עונה שישית- ג'ון שניידר עזב את הקאסט עוד במותו בעונה החמישית, אך המשיך להופיע בפתיח ומעונה זו הפסיק להופיע בפתיח.

עונה שביעית-אנט אוטול עזבה את הקאסט, בעוד לארה וונדרוורט ואהרון אשמור הצטרפו אל הקאסט בתפקיד קארה, בת דודתו הקריפטונית של קלארק, וג'ימי, בן זוגה של קלואי.

עונה שמינית- קריסטין קרוק, מייקל רוזנבאום, לארה וונדרוורט וג'ון גלובר (שהוצא עוד בעונתה השביעית של הסדרה, אבל המשיך להופיע בפתיח) עזבו את צוות השחקנים. במקומם הגיעו קאסידי פרימן, סאם ויטור וג'סטין הארטלי (שהופיע קודם בסדרה בתפקידי אורח) בתפקיד: טס, המחליפה של לקס, דיוויס בלום-דומסדיי, אויב של קלארק ואוליבר קווין, החץ הירוק.

עונה תשיעית- את צוות השחקנים עזבו סאם ויטור ואהרון אשמור בעוד קאלום בלו הצטרף בתפקיד זוד.

עונה עשירית- קאלום בלו עזב את צוות השחקנים. אליסון מאק, הופיעה בפתיח הסדרה רק בשמונת הפרקים בהם הופיעה (בעונה), אם זאת, היא נחשבה לחברת צוות מלאה.

אלמנטים סגנוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

במהלך 8 העונות הראשונות, סמולוויל התמידה במספר אלמנטים סגנוניים במבנה הפרקים, אופי הצילום, מבנה התסריט ועוד.

 • לבושו של קלארק: פרט למקרים נדירים, קלארק לובש תמיד בגדים בכחול, צהוב ואדום - צבע מדיו העתידיים. זאת, אף על פי שאינו מודע למשמעותם של הצבעים.
 • שמות הפרקים: כל פרקי הסדרה נקראו בשם בעל מילה אחת (למשל Frozen, Aqua, Splinter). פעמים רבות מקור המילה הוא רומי, יווני או לטיני, וקשור חלקית למאורעות הפרק. זהו מאפיין קומיקס, שבו גיבורי-על פעמים רבות נקראים בשם בן מילה אחת ובעל משמעות סמלית.
 • בשני מקרים בהם קלארק היה בעולם מקביל, הוא התלבש בבגדיו של קלארק קנט המבוגר מעולם סופרמן - חליפה, עניבה ומשקפיים בעלות מסגרת שחורה עבה. שוב, ללא ידיעתו או כל רמיזה לעתיד לבוא בעלילה.
 • צבעוניות הצילום: זירות ההתרחשויות תמיד מצולמות ברוויה גבוהה, כך שהאסם של משפחת קנט אדום מאוד, הדשא ירוק מאוד, ואפילו סצינות ליליות מודגשות צבעים באופן מופגן. זהו מאפיין קומיקס נוסף.

במהלך העונה התשיעית, בשל האירועים שקרו בסיום העונה הקודמת קלארק נהג ללבוש חליפה שחורה למדי אשר הדמתה את קלארק אל הגיבור הרשע, העצוב והמדוכא. בנוסף, חליפה זו הדמתה את קלארק לסוג של באטמן, אך בפרק האחרון הוא לובש את חליפתו העתידית שעוצבה על ידי אימו, מרת'ה קנט.

ציר זמן של מאורעות "סמולוויל"[עריכת קוד מקור | עריכה]

המאה ה-16[עריכת קוד מקור | עריכה]

1502 - אב השושלת של בית משפחת אל (המשפחה הקריפטונית של קלארק או בשמו הקריפטוני קאל-אל), מגיע לכדור הארץ ואיתו מספר סלעים מקריפטון. הוא מתאהב באישה אינדיאנית משבט הקוואצ'י. הוא כותב את הנבואה הקריפטונית במסווה על קירות מערה של השבט, מניח את המזבח הקריפטוני, לוקח כמה טפילים מכוכב קריפטון שהפריעו לתושבי הכוכב, וכולא אותם בתוך קירות המערה (500 שנה אחר כך, בפרק 14 בעונה השנייה, הטפילים משתלטים על מוחותיהם של קלואי ופיט).

המאה ה-17[עריכת קוד מקור | עריכה]

1604 - אם השושלת של משפחת לאנג (המשפחה של לאנה לאנג), הרוזנת מרגרט איזבל ת'ורו, וחברותיה, מדלין ובריאנה, מועלות על המוקד בגלל עשיית כשפים. הן מועלות על המוקד על ידי הדוכס גרטרוד, אב השושלת של משפחת טיג (המשפחה של ג'נביב וג'ייסון טיג).

המאה ה-18[עריכת קוד מקור | עריכה]

1775 - הגיליון הראשון של "הדיילי פלאנט" יוצא לאור.

המאה ה-20[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • 1938 - משפחתה המאמצת של לאנה לאנג מגיעה לסמולוויל.
 • 1961 - כשג'ור-אל בן 26 הוא בא לכדור הארץ כדי לעבור "טקס מעבר", לבדוק את הגבישים הקריפטוניים, וגם לראות אם העיירה סמולוויל היא המקום המתאים לשלוח אליו את הילד המיועד שלו, כשקריפטון יתפוצץ. על כדור הארץ, ג'ור אל משתמש בשמו הנוסף, "ג'ו", ובמפתיע מתאהב בדודתה של לאנה לאנג, לואיז מקלאב. לואיז נרצחת על ידי לאכלאן לות'ור (סבא של לקס). ג'ור-אל יודע שעליו לעזוב את הפלנטה. בדרך חזרה למערות הקוואצ'י, הוא פוגש את חירם קנט, אביו לעתיד של ג'ונתן. חירם עוזר לג'ור-אל וג'ור-אל מבטיח לו שהוא יזכור לו את הטובה הזאת. ג'ור-אל מכניס את כל הזיכרונות שלו מכדור הארץ לתליון קריפטוני ומחביא אותו בתא קטן שיוצר במערה. הוא סוגר את הפתח, וחוזר לקריפטון.
 • 1961 - ג'ונתן קנט נולד.
 • 1963 - ליונל לות'ר הורג את הוריו בעזרת הסכם שעשה עם המאפיונר מורגן אדג'. הוא מקבל כסף רב עבור ביטוח החיים שלהם ומקים את "לות'רקורפ".
 • 1980 - לקס לות'ר ואוליבר קווין נולדים.
 • 1985 - לויס ליין נולדת.
 • 1986 - כוכב קריפטון מתפוצץ. קאל-אל נולד כמה דקות לפני הפיצוץ, ומתחיל במסעו לכדור הארץ, ביחד עם קלארק יוצא דיוויד בלום-דומסדיי כצורת חומר גנטי. אחרי קלארק יוצאת גם בת דודו, קארה, עם הקריסטל שמסוגל להחזיר לחיים את זור אל ולארה-אל, אימו של קלארק.
 • ספטמבר, 1986 - לאנה לאנג נולדת.
 • נובמבר, 1986 - קלואי סאליבן נולדת.
 • 1987 - פיט רוס נולד.
 • 1989 - מטר המטאורים הראשון על סמולוויל. קלארק וקארה מגיעים לכדור הארץ, כל אחד בחללית נפרדת. קלארק מוצא את מרת'ה וג'ונתן. החללית של קארה שוקעת באגם וקארה נכנסת לתרדמת מתחת למים. דייוויס בלום מגיע אף הוא ביחד עם חלליתו של קלארק בצורה של חומר גנטי ולאחר מקבל צורה אנושית. ליונל תופס אותו במחשבה שהוא הנוסע, אך משחרר אותו מספר ימים לאחר מכן.
 • 1992 - ג'וליאן לות'ר נולד. לאחר מכן הוא נרצח על ידי אימו, ליליאן. לקס לוקח את האשמה מליליאן כדי להגן עליה מפני ליונל האכזרי. הוא מדחיק כ"כ את הזיכרון הזה עד שלמעשה הוא מאמין כל חייו שהוא באמת הרג אותו.
 • 26 באוקטובר 1996 - לקס בן 16. הוא וחבריו גורמים למוות של דנקן אלנמהייר, אחד התלמידים בבית ספרם. מאוחר יותר, ב-2006, מתגלה שהתלמיד לא מת, אלא נמצא בתרדמת.
 • 1998 - לקס בן 17 שנים. הוא גורם במקרה למריבה במועדון לילה בקרקעית מטרופוליס, כאשר הוא מנסה לנצל מצב עם אהבתו האמיתית הראשונה, גברת צעירה בשם אמנדה. בעלה, ג'וד, נמצא שם ונוצרת קטטה. לקס נדקר בכתף ואמנדה הורגת את ג'וד. לקס וליונל מסתירים את האמת מהמשטרה, בעזרת בלש בשם סם פאלאן, וחוסכים מאמנדה חיים בכלא.

המאה ה-21[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מאי, 2005 - קלארק, לאנה וקלואי מסיימים את התיכון ביום בו נוחת מטר המטאורים השני על סמולוויל.
 • 24 בדצמבר 2005 - ערב חג המולד. לקס נורה ונכנס לתרדמת. הוא חולם על אמו, המראה לו מה היה קורה בעתידו אילו היה הולך בדרכים אחרות בחייו. קלארק מחופש לסנטה קלאוס ומחלק מתנות ברחבי מטרופוליס.
 • ינואר, 2006 - ג'ונתן קנט נפטר מהתקף לב.
 • 11 במאי 2006 - "חמישי השחור". זוד משתחרר מאזור הפנטום, משתלט על גופו של לקס וכולא את קלארק באזור הפנטום.
 • 12 במאי 2006 - קלארק משתחרר מאזור הפנטום בעזרת ראיה. יחד איתו משתחררים עוד 7 פושעים (פאנטומים).
 • 11 באוקטובר 2006 - לויס ואוליבר מתחילים לפתח מערכת יחסים.
 • נובמבר, 2006 - קלארק מגלה שראיה השתחררה מאזור הפנטום. היא מבקרת אותו ומתה לאחר עימות עם אחד הפאנטומים.
 • 23 בנובמבר 2006 - קלארק, מרת'ה, לויס, אוליבר, קלואי וליונל חוגגים את חג ההודיה בבית משפחת קנט.
 • 2007 - ליגת הצדק מתחילה להתגבש.
 • 2007 - בעקבות התפתחות האירועים, הגורמים להתמוטטות סכר, קארה מתעוררת מהתרדמת.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ עקב מחלוקות משפטיות בין יוצרי הסדרה ליוצרי "סופרמן", נאסר על דמותו של קלארק לעוף בשלב זה
 2. ^ עונה רביעית, פרק ראשון
 3. ^ עונה רביעית, פרק 15
 4. ^ עונה רביעית, פרק 22
 5. ^ בפרק "העברה". עונה רביעית, פרק 6
 6. ^ בפרק "רוח". עונה רביעית, פרק 18
 7. ^ עונה רביעית, פרק 20
DC קומיקס
כותבים ומאיירים: אד בניסג'ף ג'ונסאית'ן ואן סקייברמארק ויידג'ף לואבג'ף למיראלן מורפרנק מילרג'רי סיגלגייל סימון