עבודה מעשית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

עבודה מעשית (מכונה לעתים פרקטיקום) היא עבודה ללא תשלום, שסטודנטים מאוניברסיטאות ומכללות שונות בישראל, נדרשים לעשות כחלק מחובות הלימוד למקצוע. תפקידה ומטרתה של העבודה המעשית היא להכשיר את הסטודנטים למקצוע שאותו הם לומדים, וזאת כדי לסייע ולהקל עליהם כאשר יסיימו את לימודי התוארתעודה.

העבודה המעשית במקצועות הלימוד השונים, שונה ממקצוע למקצוע. כל אחד מתנסה במקצוע שאותו הוא לומד. עיקר העבודה המעשית מתבצעת במקצועות ההוראה, עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה, מקצועות פרא-רפואיים, ייעוץ וכדומה.

העבודה המעשית מקנה מספר נקודות זכות המשתנות בהתאם למוסד האקדמי ולתחום הלימודים הנלמד. סטודנטים המתנסים בעבודה המעשית מגיעים למקום ההתנסות פעם-פעמיים בשבוע, ושם הם מתנסים במקצוע שאותו הם לומדים, כגון: טיפול באנשים, העברת שיעורים לתלמידים, ייעוץ והכוונה פרטנית, אינטראקציה עם צוות המקום ועוד. לאורך כל תקופת העבודה המעשית, יש מדריך פדגוגי המלווה את הסטודנט. תפקידו לדאוג לצורכי הסטודנט, לעזור לו כשצריך, להדריך אותו בעבודתו ולוודא שהסטודנט מבצע את המטלות הנדרשות. כמו כן, הוא קובע את הציון הסופי שיינתן לסטודנט במסגרת העבודה המעשית.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

Nuvola apps bookcase.png ערך זה הוא קצרמר בנושא חינוך. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.