גברים בשחור

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
גברים בשחור
כרזת הסרט
שם במקור: Men in Black
בימוי: בארי זוננפלד
הפקה: סטיבן ספילברג
לורי מקדונלד
וולטר פ. פארקס
תסריט: קומיקס:
לוואל קנניגהאם
תסריטאי:
אד סלומון
שחקנים ראשיים: טומי לי ג'ונס
וויל סמית'
מוזיקה: דני אלפמן
חברת הפצה: סרטי קולומביה
הקרנת בכורה: 2 ביולי 1997
משך הקרנה: 98 דקות.
שפת הסרט: אנגלית.
תקציב: 90,000,000‏$
הכנסות: 589,390,539‏$
הסרט הבא בסדרה: גברים בשחור 2
דף הסרט ב-IMDb

גברים בשחוראנגלית: Men in Black) הוא סרט פעולה מדע בדיוני-קומי. הסרט מבוסס על סדרת ספרי הקומיקס הגברים בשחור (קומיקס) מאת לואל קנינגהם בהוצאת מארוול קומיקס.

תקציר העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

K ו-J הם שני סוכנים ממשלתיים שעובדים בסוכנות בשם MIB (ראשי התיבות האנגליים של "Men In Black" - "גברים בשחור"), סוכנות אשר הממשלה שכחה את קיומה. סוכנות זו מפקחת על מהגרים לארצות הברית שמוצאם מהחלל החיצון. מהגרים אלה מחופשים לבני אדם. מטרתו של ארגון ה-MIB היא לשמור על הסדר הציבורי, לדאוג שבני האדם לא ידעו שחייזרים חיים ביניהם ולתפוס חייזרים מפרי חוק.

הארגון הוא ארגון חשאי. סוכנים נבחרים המשרתים בו, מתנתקים מהזהות הקודמת שלהם ונקראים לפי אות אנגלית. הארגון משתמש בטכנולוגיה חדישה שמבוססת, בין היתר, על טכנולוגיה חוץ-ארצית. כך, למשל, בין המכשירים החדישים של הארגון ישנו מכשיר ה-"מחיקון" - מכשיר שמאפשר לסוכן המשתמש בו למחוק את זיכרונם של בני אדם הנמצאים בטווח הראיה של המכשיר. הסוכנים בארגון גם משתמשים במכוניות מתקדמות ובכלי נשק מיוחדים.

בסצנת הפתיחה של עלילה הסרט, הסוכנים K ו-D נמצאים במעקב אחרי חוצן שמוסווה כבן אדם שעובר את גבול ממקסיקו לארצות הברית ביחד עם עוד כמה נוסעים אחרים, הם נאלצים להרוג אותו כי הוא היה בדרך להרוג אזרח רגיל. סוכן D מרגיש שהוא כשל וסוכן K החליט בשבילו שיפרוש ומחק את זיכרונו בעזרת ה"מחיקון". כך נשאר הסוכן K ללא שותף.

בינתיים בניו יורק שוטר טירון בשם ג'יימס אדוורדס מנהל מרדף אחרי פושע חמקמק ומגלה שהוא חייזר הרוצה להתאבד. החייזר אומר שהוא אמר שהוא נכשל בחייו וסוף העולם מגיע. בתחנת המשטרה, הסוכן K רוצה לגייס את ג'יימס לכוחות המיוחדים של MIB לאחר שג'יימס הרשים אותו במרדף אחרי חייזר. ג'יימס מסכים, "מוחק את זהותו" ומקבל שם חדש - J.

שני הסוכנים מטפלים בחייזרים המגיעים לכדור הארץ, המסווים את עצמם ונטמעים בהמון האנשים. הם רודפים אחר חייזר שנחת בשטח חווה חקלאית מבודדת, בחללית דמוית מטאור והרג את בעל החווה כדי להפשיט אותו מעורו. חייזר זה הוא דמוי מקק גדול והוא מסווה את עצמו בעזרת עורו של אדם שהרג. הוא רוצח מספר אנשים נוספים ושני חייזרים דמויי אדם שידעו שהוא חייזר. חייזר זה מאבד את החללית שלו ונאלץ למצוא חללית אחרת. בדרך תוקף את סוכנים קיי וג'יי.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]