ויקיפדיה:ספר אורחים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מעבר לתחתית הדף

ברוכים הבאים לספר האורחים של ויקיפדיה!

Open book nae 02.svg

ספר האורחים משמש לקבלת משוב כללי מאורחי ויקיפדיה ומקוראיה על התרשמותם מוויקיפדיה ומידת שביעות רצונם ממנה.

הערות הנוגעות לערך מסוים יש להוסיף בדף השיחה של אותו ערך, ולא כאן. לדיווח על טעות בערך ניתן להיעזר במנגנון הדיווח על טעויות

אין להציב כאן הודעות או לפתוח דיונים בנושאים שאינם קשורים לוויקיפדיה, מעניינים וחשובים ככל שיהיו. הודעות כאלו יימחקו.

 • אם אתם רוצים להעיר על ערך שאינו קיים ולדעתכם יש להוסיף, פנו לדף לבקשת ערכים.
 • אם אתם זקוקים לעזרה טכנית, או שנתקלתם בבעיה כלשהי באתר, פנו לדלפק הייעוץ.
 • אם יש לכם שאלה בנושא אנציקלופדי ולא מצאתם לה תשובה בערכים, פנו לדף הכה את המומחה.
 • במקרה של טענה כללית על ערכים מסוג מסוים, אנא הביאו דוגמאות כדי לעזור לנו לשפר את ויקיפדיה.
 • אם ברצונכם לערוך דיון בנושא מדיניות פנו למזנון.
 • הודעות ישנות מאורכבות מעת לעת בארכיונים.

אנא חתמו בשמכם הפרטי או בכינויכם בסוף כל תגובה. אם אתם משתמשים רשומים ניתן להשאיר חתימה באמצעות לחצן החתימה או באמצעות ארבע טילדות (~~~~). אם אתם לא רשומים אפשר לחתום באמצעות חמש טילדות (~~~~~). הזחה של טקסט נעשית באמצעות נקודתיים (:) בתחילת השורה. זוג נקודתיים אחד יגרום להזחה של דרגה 1, שני זוגות להזחה של שתי דרגות וכך הלאה. אם בכוונתכם לתת משוב חדש, אין צורך להשתמש בהזחה.

אנא הימנעו מציון פרטים אישיים בפנייתכם, כדוגמת מספר טלפון או כתובת דואר אלקטרוני מלאה, שכן פרטים אלו עשויים להופיע במנועי חיפוש כדוגמת "גוגל"
הוספת משוב חדש
כותרת המשוב:

מעבר לתחתית הדף שימו לב: המשובים החדשים נמצאים בסוף דף זה, ולא בתחילתו.


תוכן עניינים

אחוזת דאונטון[עריכת קוד מקור]

שלום רב, הסדרה אחוזת דאונטון הסתיימה בתאריך 25 בדצמבר 2015. יש לעדכן את הדף.

תודה. תוקן. בורה בורה - שיחה 02:43, 12 בינואר 2016 (IST)

להרוג את הסבתא[עריכת קוד מקור]

שלום רב, יש סדרה חדשה שמשודרת ביס שנקראת להרוג את הסבתא עם השחקנים רמי הויברגר, מאור שוויצר ומירי אלוני. אם יש מישהו שמעוניין לכתוב את הדף זה יהיה נפלא . המשך יום טוב. 79.176.73.195 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה בוצע בוצע01:01, 4 בדצמבר 2016 (IST)

ויקיפדיה- אחלה[עריכת קוד מקור]

ויקיפדיה תורמת לי רבות למען לימודיי. תודה לעוסקים במלאכת הכתיבה שלה!

טעות בקישור חסר[עריכת קוד מקור]

בסדרה "זינה הנסיכה הלוחמת" (https://he.wikipedia.org/wiki/זינה_הנסיכה_הלוחמת), מצויין השחקן "קווין טוד סמית" כ"דף לא קיים", אולם כבר יש לו דף בקישור: https://he.wikipedia.org/wiki/קווין_סמית%27_(שחקן) -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

בוצע תוקן. תודה. Ldorfmanשיחה 00:17, 5 בינואר 2016 (IST)

ערך בויקפדיה שנכתב עליי וכולל לשון הרע דיבה והוצאת שם רע[עריכת קוד מקור]

שלום רב,

מאד מאד מאד חשוב! tשמח ממש למענה. אדם כלשהוא כתב עליי ערך באתר שנועד לפגוע בשמי הטוב הערך כולל לשון הרע והוצאת דיבה, למרות שהמערכת זיהתה שמדובר בערך שכזה ומחקה אותו מכאן הערך עדיין נמצא ברשת כערך של הויקיפדיה והוא נמצא בחיפוש פשוט בגוגל ובעצם מתקבל הרושם למי שמחפש כי זה ערך רציני, בכך גם נפגעת האמינות והרצינות של הויקיפדיה. אני נמנע מלכתוב כאן את שם הערך מאחר וייתכן שאם אכתוב כאן גם התקשורת הזאת איתכם תיכלל בתוצאות החיפוש בגוגל, קישור לאתר עם הערך http://archive.is/Boyg5 לא מצליח לעלות תמונת מסך מהאתר. באתר ניתן לראות כי בעצם מדובר כערך של הויקפדיה, זוהי התוצאה הראשונה שנימצאת בחיפוש שמי בגוגל! הראשון! חשוב לי מאד מאד למחוק את האתר או לכל הפחות שלא יימצא דרך גוגל, פוגע לי בשם ובפרנסה, בבקשה תערו לי, אני לא יודע למי לפנות כדי לעזור.

מייל efi.ber88@gmail.com

הקישור לא פעיל (לפחות במחשב שלי) אבל גם אילו היה פעיל אין לנו אפשרות לסייע כשיש אתר אחר כלשהו שמציג תוכן שנכתב בעבר בוויקיפדיה. נסה לפעול מול בעל האתר. גילגמש שיחה 10:08, 8 בינואר 2016 (IST)
אני דווקא הצלחתי להגיע לדף המאופסן בארכיון האינטרנט "archive.is". הערך-לכאורה נמחק אצלנו עוד ב-18 בנובמבר 2015. עם זאת, עוד לפני שנמחק, הוא הועתק לאתר המצויין הזה של ה"ארכיון" (אשר חשוב לציין שלמרות שעוזר לנו מאוד, הוא אינו שירות של קרן ויקימדיה). תוכל להכנס לדף בארכיון, להקיש על הקישור "report error or abuse" ולמלא את הטופס. למיטב זכרוני, מפעיל אותו אתר היה יעיל מאוד בעבר (אם כי בפנייה בנושא אחר) ואני מקווה שכך יהיה גם הפעם. בכל מקרה, הדף כבר לא זמין בוויקיפדיה ולא ניתן יהיה להגיע אליו דרך המיזם, כך שלנו אין משהו שנוכל לעשות בנדון. בהצלחה וסופ"ש נעים. Ldorfmanשיחה 11:26, 8 בינואר 2016 (IST)

פניתי למפעיל האתר עשרות פעמים דרך האתר וגם דרך המייל שלו אבל אין מענה ממנו. אני כבר לא יודע מה אני יכול לעשות. הבעיה היא שהערך כתוב דרך המותג ויקיפדיה ולכן מתקבל הרושם שמדובר על ערך רציני. למים ויקיפדיה אולי יש אפשרות לפנות לאתר הנל בשמה מאחר וה פוגע גם בשם המים. ה ממש חשוב לי, ממש, בבקשה סייעו לי.

באתר הנ"ל יש קישור להתלונן, אני מבין שהשתמשת בו, ללא הצלחה. בנוסף תוכל לפנות לגוגל בדרישה שיפסיקו להציג את הדף בתוצאות החיפוש שלהם. דוד שי - שיחה 22:44, 9 בינואר 2016 (IST)

תודה רבה, פניתי לאתר וזה לא עוזר כבר אולי מאות פעמים גם במייל, כשמיילים אני יכול לבדוק ורואה שהם נקראים אבל אין עליהם תשובה, גוגל לא מטפלים באתרים חיצוניים ולכן אני נותר ללא מענה, אני חייב את הסיוע של ויקיפדיה שיפנו יחד איתי לגוגל כדי להביר את האתר. כשאתר גדול ורציני כמוכם יתגייס לטובת העניין שבסופו של דבר פוגע גם בו מקווה מאד שהגוף הענק הה יעזור גם לי.

בבקשה, יודע שזה קצת מורכב ולא פשוט, אבל חייב את הסיוע שלכם. מצטער על הכאב ראש, זה פשוט חשוב לי מאד מאד.

תבדוק בגוגל כיצד מסירים מידע מגוגל באתרים שמופעים בתוצאות החיפוש הזה. אגסי - שיחה 00:26, 10 בינואר 2016

תודה רבה אגסי, האתרים בחיפוש הם בעיקר אתרים עסקיים שדורשים כסף בשביל השירות ומעדיף שיימחק לגמרי ושלא יהיו תקלות. בגלל ה חשוב לי הסיוע של ויקיפדיה.

יש אפשרות לפנות לנציג רשמי של ויקיפדיה שאולי יוכל לבחון איתי מה הצעדים שניתן לעשות? אני בטוח בכך שניתן לפנות לגוגל והם גם ייענו במידה וויקפדיה יהיו איתי ויגידו שזהו אתר מזויף.


יש אפשרות שנציג ויקיפדיה יעזור לי בנושא? הסברתי את החשיבות ובטוח שאתם מבינים, אני חייב חייב חייב סיוע מכם, אולי יש דרך אחרת לפנות חוץ מפה?! כי אני לא מוצא. אפשר לפנות גם במייל efi.ber88-at-gmail.com

מרגיש חסר אונים מול המערכת הענקית האת שנקראת אינטרנט /-: בא אדם פגע בשם שלי כתב עליי דברים נוראיים ואין דרך לדבר עם הגוף הה שנקרא אינטרנט. הדרך לתקשר עם ויקפדיה היא פה אבל אף אחד לא מדהה בתור נציג המיה (המדהים ממש) הזה כשהם ממ שיוכלים לעזור לי. בבקשה אדון וגברת ויקיפדיה צרו איתי קשר
efi.ber88-at-gmail.com
ָָָָָָָָ********עדכון*******טקסט מוגדל
גוגל הסירו את אתר לאחר שפניתי אליהם מהטיעון המשפטי. לדעתי הטיעון שגרם לכך הוא שמדובר על אתר שמתחזה לאתר ויקיפדיה,

אומר תודה לכל כל כל האנשים הטוסים שהתגייסו לסיייע, בעצות מחכימות, בהבנה, בהתעניינות וכו וכו
במיוחד תודה רבה לחנה ממתנדבי ויקיפדיה שהתעניינה והפנתה אותי למיכל מנכלית ויקיפדיה שהתעניינה והפנתה לליאור מאיגוד האינטרנט הישראלי, תודה רבה רבה על הרצון הטוב.

שאתר ויקיפדיה ימשיך להפיץ אור ורק טוב בעולם
ושוב תודה רבה לכולם.

טוב לשמוע שמדי פעם דון קישוט מנצח את טחנות הרוח. משתמש:Hanay, כדאי לתעד את סדרת המהלכים שהביאה לפתרון המוצלח של הבעיה. עוזי ו. - שיחה 20:27, 1 במרץ 2016 (IST)
עוזי ו., תודה על הפנית תשומת הלב. אני מתייגת את משתמשת:לסטר. בכנות איני יודעת היכן לתעד זאת. הפניה נעשתה למערכת OTRS, שם הפניתי אותו למיכל. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 20:33, 1 במרץ 2016 (IST)
אז התשובה היא "פונים ל-OTRS". גם זה משהו. עוזי ו. - שיחה 23:23, 1 במרץ 2016 (IST)

שם המשתמש שלי נמחק![עריכת קוד מקור]

לצערי, שינו לי בעבר את שם המשתמש. בלעתי. לאחרונה קיבלתי שוב הודעה שצריך לשנות שוב, אבל השם שהוכתב לי ע"י המערכת היה בלתי קריא, היה איזה לחצן 'שלח פניה' או משהו כזה, וביקשתי שם משתמש הגיוני יותר. מאז לא שמעתי ולא ראיתי... שם המשתמש שלי עם כל העריכות והתרומות נמחק. נרשמתי מחדש, אבל הייתי שמח אם מישהו היה עוזר לי להתאחד עם השם הותיק שלי. ענק-סמיילי - שיחה 16:34, 11 בינואר 2016 (IST)

אני לא מבין[עריכת קוד מקור]

איך פותחים ערך חדש . ????????.

שלום לך. אתה יודע איך לפתוח ערך טכנית, כבר יצרת מספר ערכים. יחד עם זאת אתה כותב שוב ושוב בצורה לא אנציקלופדית ולכן הערכים נמחקים. ראה בבקשה ערכים בוויקיפדיה, כדי לכתוב בחר בבקשה נושא אנציקלופדי וכתוב עליו יותר משורה או שתיים (רצוי בגיבוי מקורות). כך לדוגמה, לא ניתן לכתוב "נראה לי" בערך אלא יש להיות בטוחים ואם לא בטוחים לחפש מידע מוסמך בנושא. תודה, אופק כחול - ביבר הזכוכית 20:09, 12 בינואר 2016 (IST)

מר רובוט[עריכת קוד מקור]

שלום רב, יש סדרה שנקראת מר רובוט שזכתה בגלובוס הזהב למי שמעוניין לכתוב את הערך בעברית זה יהיה מבורך. יום נפלא 109.67.161.252 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

תודה רבה על הצעתך. באפשרותך לתרום לוויקיפדיה ולכתוב את הערך, נשמח מאוד. תודה, אופק כחול - ביבר הזכוכית 13:47, 14 בינואר 2016 (IST)
למעוניינים לתרגם, הנה הערך בוויקי האנגלית שמופיע ב-25 ויקיפדיות. אגסי - שיחה 17:45, 16 בינואר 2016 (IST)

ויקיפידיה מזל טוב תודה רבה לעוסקים במלאכה ,,,,, זכינו שיש לנו את היכולת הקלה למצא שאלות ובצידן תשובות ,,,,,,,,[עריכת קוד מקור]

--80.178.114.194 18:02, 17 בינואר 2016 (IST)'טקסט מודגש'

בפונט של האתר אין הבדל בין גרשיים ״ למירכאות ”[עריכת קוד מקור]

הם נראים בדיוק אותו הדבר ״”״”.

 • בכותרות אין בעיה.

--Dror.shay - שיחה 09:21, 20 בינואר 2016 (IST)

הבעיה מתחילה בכך שבמקלדת אין הבחנה כזו. דוד שי - שיחה 20:13, 20 בינואר 2016 (IST)

קיבוץ רעים בויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

אני, יהושע ארן ממייסדי קיבוץ רעים, החי בו עד היום רוצה לתקן מעט עובדות ממה שנכתב בסעיף "היסטורה" אודות הקיבוץ: הקיבוץ נוסד על-ידי גרעין של הצופים "הצופים ו" שהיו בו בשעת העליה מאה חברים, ונותרו בו, נכון לינואר 2016 שנים בלבד - יהושע אורן ואשר צימבליסטה. ששה נוספים הלכו לעולמם בהיותם חברים ונקברו בבית העלמין שלידו.

שלום יהושע, ותודה על התיקון. ביטלתי את העריכות האחרונות בערך, שפירטו את שמותיהם של 4 חברי הקיבוץ ובכך גרמו לאי הבנה. שאלה: בערך כתוב שהגרעין שירת בפלמ"ח. האם זה אומר שכל מאה החברים בגרעין שירתו בפלמ"ח? Liad Malone - שיחה 12:57, 28 בינואר 2016 (IST)

בקשה קטנה..[עריכת קוד מקור]

שלום. דבר ראשון תודה על כל המידע המדהים שיש פה. מעריכה כל כך. יש לי בקשה קטנה אם זה בסדר.. הייתי רוצה שיתרגמו את הבלדה של מולאן יש אותה בסינית ואנגלית אבל הייתי שמחה אם היה גם בעברית.. בתודה מראש, נעם עדני הכהן >https://en.wikisource.org/wiki/Translation:Ballad_of_Mulan

כל הכבוד[עריכת קוד מקור]

ויקיפדים יקרים, לא אומרים לכם את זה הרבה אבל אתם עושים עבודה נפלאה. בשמי ובשם כל הציבור שמשתמש בויקיפדיה, תודה רבה :)

גוונים של כחול[עריכת קוד מקור]

שלום רב, יש סדרה חדשה שנקראת גוונים של כחול שמשודרת בסלקום tv שנקראת גוונים של כחול בכיכובה של ג'ניפר לופז וריי ליוטה. מה שיודע לי על הסדרה נכון לעכשיו: 1.הסדרה תחודש לעונה שנייה 2. הסדרה החלה את שידורה ב - 7 בינואר 2016. 3. הסדרה היא של רשת nbc. למי שמעוניין לכתוב את הדף זה יהיה נפלא. יום טוב. יו 79.181.145.228 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

מי שמעוניין מוזמן לתרגם את הערך מאנגלית. אגסי - שיחה 22:44, 11 בפברואר 2016 (IST)

תצוגה מקדימה של עריכות[עריכת קוד מקור]

באתר השאלות ותשובות החביב StackOverflow, כל שאילת שאלה או מענה, פותח תיבת טקסט דרכה ניתן להזין את השאלות, ובנוסף מתחת לתיבה יש חלון תצוגה מקדימה, בו ניתן לראות איך השאלה/תשובה תיראה. ניתן להזין קישורים, תמונות, קטעי קוד (בדומה ל Latex) ועוד. אנא תשאלו אותם איך זה נעשה, או תממשו בעצמכם, שכן זה ממש ממש נחמד (החסכון במספר השניות של המתנה לתצוגה המקדימה נשמע טריוויאלי אבל זה ממש משפר את העבודה). רן כהןשיחה 11:14, 16 בפברואר 2016 (IST)

גירושים מאוחרים[עריכת קוד מקור]

שלום רב, יש סדרה ששודרה בערוץ 1 שנקראת גירושים מאוחרים לכל מי שמעוניין לתרגם זה יהיה נפלא. הנה מה שידוע לי עד כה: מיני סדרה חדשה בת שלושה פרקים מאת רם לוי ע"פ ספרו של א.ב. יהושע. שמונה שנים לאחר שעזב את הארץ מגיע יהודה קמינקא בן ה 65 לישראל על מנת להתגרש מאשתו המאושפזת בבית חולים לחולי נפש. בארצות הברית, שם הוא חי עכשיו ומלמד באוניברסיטה, מחכה לו אישה חדשה הנושאת ברחמה את תינוקו, ויהודה רוצה לקבל את הגט במהירות ולשוב אל חייו החדשים. דרך ביקורו הקצר בארץ והמפגש המחודש עם בני משפחתו, אותם לא ראה מאז עזב, אנחנו זוכים במבט בהיר ומזוכך על זוגיות במשבר בשלבים שונים של החיים. שמונה שנים קודם לכן עמדה נעמי קמינקא במטבח הבית המשותף שלה ושל יהודה וצפתה בבעלה חותך ירקות לסלט. מתחת לאירוע היומיומי וחסר הייחוד הזה רחשו השדים ובעבעו הכעסים, הפחדים והתסכולים של זוגיות רבת שנים, ולפתע, ללא אזהרה מוקדמת, פרצו החוצה. נעמי ביקשה מבעלה את הסכין וכשהגיש לה אותו דקרה אותו בחזהו. יהודה לא התאושש מהדקירה הפתאומית. הזעם – על אשתו, אבל גם על משפחתו שעמדה מנגד ולא עשתה דבר כדי למנוע את מה שהוא מכנה "ניסיון הרצח" – עדיין מכונן בו, והמפגש עם בני משפחתו הוא כמו גירוד של גלד פצע שמסרב להתייבש. יהודה משוכנע שנעמי העבירה לבנו ולבתו את זרע הפורענות ושגם בהם, כמו בה, דבק הטירוף. אבל האם הטירוף הוא ייחודי למשפחת קמינקא או שמא הוא תוצר של החיים במסגרת המשפחתית? והאם יכולה המשפחה להכיל את הטירוף של הפרטים המרכיבים אותה? 79.181.145.228 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

אביאל פולד[עריכת קוד מקור]

אביאל פולד היה בריטי נולד בשנת 1878 ברומא ועשה עליה לארץ בגיל 16 הוא הציל הרבה אנשים בישראל ממחבלים.

צפייה בויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

האם יש אפשרות לקרוא ערכים בפונט אחר ובלי סימונים של קישורים לערכים נוספים ואם אין אולי כדאי להוסיף מצב קריאה נוחה באפשרויות השימוש בויקיפדיה כי כשרוצים לקרוא ערכים קצת עיוניים זה מאד מקשה על הריכוז 16:20, 18 בפברואר 2016 (IST)חיים דן

משתמש רשום, יכול לשנות את הגופנים שלו בקישור העדפות הנמצא בראש הדף. לגבי הקישורים הפנימיים, איני חושבת שיש אפשרות. אני מתייגת את ערן ואת משתמש:קיפודנחש. אולי הם יכולים להרחיב בנושא. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 16:23, 18 בפברואר 2016 (IST)
אין הכרח להיות רשום כדי לשנות גופן: בתפריט הימני, משמאל ל"שפות" (או "דף זה בשפות אחרות") מופיע סמליל של גלגל שיניים זעיר. הקשה עליו פותחת טופס שמאפשר לבחור את שפת התצוגה (של הממשק בלבד, לא של התוכן), וכן לבחור גופנים. עבור משתמש לא רשום הבחירה נשמרת בדפדפן עצמו, והיא יכולה "להישכח" אם עושים פעולות מסוימות, ואולי גם נשכחת מעצמה אחרי זמן מסוים, כך שמשתמש לא רשום יידרש לחזור על הבחירה. לגבי הסתרת קישורים - למרות שהדבר אפשרי, הפעולות שנחוצות לשם כך הופכות זאת ללא מעשי בפועל, ותצטרך לחזור עליהן בכל דף חדש שתפתח. קיפודנחש 17:48, 18 בפברואר 2016 (IST)

הארות לערך אוג 38[עריכת קוד מקור]

שלום לכם בערך הנ"ל יש להוסיף למבנה האוגדה את גד הסיור האוגדתי בפיקוד אריה טפר [אני, דניאל אנושי הייתי סגנו] הגדוד הוקם יש מאין כמה ימים לפני "סדין אדום" וכלל - מפקדה מצומצמת. פל סיור מאויישת דרוזים כולל המ"פ, פל טנקים אם איקסים, סוללה 120 מ"מ.

בנוסף ממליץ לצרף תרשים הקרב לכיבוש מערך אום קוטוף. נמצא בספר זירת קרב בעריכת פופסור אריה שמולוביץ בדף 277. הוצאה לאור ב ,2007 בהוצאה לאור - משרד הבטחון אשמח אם תעדכנו ותודיעו לי על כך דניאל אנושי [ רס"ן ] dan.enosh@gmail.com

במלחמת ששת הימים הופעלה שוב האוגדה כלפי מתחמי אום כתף ואבו עגילה בפקודו של האלוף אריאל שרון, בקרב שנחשב לקרב מופת אוגדתי נכבשו המתחמים והאוגדה המשיכה במרדף אחרי הצבא המצרי המתמוטט עד לתעלת סואץ. כך בערך. אתה מוזמן להוסיף בדף השיחה של הערך קטע על הרכב האוגדה ב67. Nachum - שיחה 13:03, 20 בפברואר 2016 (IST)

פרחים לפז[עריכת קוד מקור]

קוראים לי אליושה ושתיים מתערוכות הצילום שלי נחנכו במוזאון בית שטורמן. שתי התערוכות לזכר בתנו פז ז"ל שנפטרה אחרי מחלה קשה. קצינת חינוך ומ"פ במסגרת נערי רפול. תערוכה ראשונה בראשית 91 "פרחים לפז" ואלו מקורות שמות פרחי ארצנו. תערוכה שניה "האלון הקדוש של אבו שושא" בשנת 95, על עץ אלון תבור שמצוי מאחורי משמר העמק על מערכת קברים, והודות לכך לא הפך לפחמים. תודות לד"ר עפרה קיינן, מי שניהלה את בית שטורמן במשך שנים ותמכה בי וצוות בית שטורמן שאצר את התערוכות. "פרחים לפז" היתה תערוכה דידקטית ועברה בין בתי ספר עממיים שם היוותה מקור ללימוד הקמת תערוכה ובהזדמנות זו סופר סיפורה של פז ז"ל. התערוכה נמצאת במוזאון, וכנראה ללא שימוש בימים אלה. 21/2/2016 יקנעם עילית פרופסורסקי אליהו (אליושה) ונירה

הבחורה על הרכבת[עריכת קוד מקור]

שלום רב, יש ספר שנקרא הבחורה על הרכבת מאת הסופרת פולה הוקינס שלפי מה שידוע לי כרגע הולכת לשחק בסרט אמילי בלאנט. כל מי שידוע לו יותר על הספר ומעוניין לכתוב את הערך בעברית זה יהיה נפלא. יום טוב לכולם. 79.181.145.228 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

בקעת עןבדה[עריכת קוד מקור]

לויקיפדיה שלום.

קראתי את הערך על בקעת עובדה. אין לי מושג מי כתב אותו אבל הוא הצליח להכניס מקסימום טעויות במינימום טקסט. אני אומר זאת כמי שחוקר את בקעת עובדה מזה 38 שנים, וגם ממשיך היום. אני רואה זאת כחוסר אחריות כלפי הקוראים, אותו אני מוצא בערכים רבים, גם באנגלית.

עוזי אבנר.

שלום עוזי, זה מעניין אותנו מאד, האם תוכל לפרט? כדאי שתעשה זאת בדף שיחה:בקעת עובדה, שם יוכלו לראות את דבריך אחרים המתעניינים בערך ולנסות לתקן אותו בצוותא לשביעות רצונך. ביקורת - שיחה 22:18, 23 בפברואר 2016 (IST)

שאלה...העליתי את הערך יוסי בראל לפני כשבוע, ועדיין אינו מופיע בויקיפדיה...למה?[עריכת קוד מקור]

העליתי את הערך יוסי בראל לפני כשבוע, ועדיין אינו מופיע בויקיפדיה...למה?

חפש ביוסף בראל. בברכה. ליש - שיחה 11:27, 26 בפברואר 2016 (IST)
מכיוון שהעלת אותו לדף המשתמש שלך. מלבד זאת במידה ותעלה אותו למרחב הערכים אני חושב שהוא יימחק --ספר - שיחה 11:28, 26 בפברואר 2016 (IST)

אינני מצליח לשלוח לכם תיקון טעות בערך[עריכת קוד מקור]

לוויקיפדיה שלום! בערך 'פסיכותירפיה' מופיע רפרנס למאמר שאני כתבתי, ^ צבי גיל, ראיות ליעילות של טיפולים פסיכו דינמיים – סקירה, מרחבים, גיליון ב', 2011. למרבית הצער העיתון האינטרנטי 'מרחבים' אינו מופיע יותר ואי אפשר למצוא אותו באינטרנט. אבל מאמר זה מופיע באתר שלי, מכון אנאפה (http://www.annafa.co.il/) וניתן לרשום את הקישור המתאים למאמר זה מתוך האתר http://www.annafa.co.il/150-2/.

האמור לעיל נכון עבור אותו רפרנס שמופיע גם בערך 'פסיכואנליזה'

לא הצלחתי לשלוח לכם הודעה זו באמצעות התיבה של 'דיווח על טעות' - פשוט, אחרי שכתבתי את ההודעה היא לא נשלחת. ניסיתי מספר פעמים. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

תודה, תיקנתי. דוד שי - שיחה 05:53, 28 בפברואר 2016 (IST)
אתייג את משתמש:קיפודנחש לטיפול בתקלה הטכנית. גילגמש שיחה 14:43, 8 במרץ 2016 (IST)

יש להוסיף לדעתי לערך חז"ל גם את נושא 13 המידות שהתורה נדרשת בהם וכן את נושא המחלוקות בחז"ל[עריכת קוד מקור]

בערך חז"ל להוסיף לסמכותם של חז"ל קישור ל13 המידות שהתורה נדרשת בהם. וכן להוסיף כותרת על מחלוקות בחז"ל וכיצד נפתרו / לא נפתרו

בקשות מהסוג הזה מקומן בדף השיחה של הערך הרלוונטי. כמו כן, קריינא דאיגרתא איהו ליהוי פרוונקא. ‏ Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 18:58, 9 במרץ 2016 (IST)

רכבת היתומים[עריכת קוד מקור]

שלום רב, יש ספר שנקרא רכבת היתומים שלפי מה שידוע לי נכון לעכשיו היה רב מכר בארה"ב. מי שיודע יותר על הספר ומעוניין לכתוב את הדף זה יהיה נפלא. 79.181.145.228 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

אפילו בוויקיפדיה האנגלית אין עליו ערך, אבל יש פסקה. באופן כללי בקשת ערכים צריכה להיעשות בדפים המיועדים לכך בהתאם לנושא, במקרה הזה: פורטל:ספרות/ערכים מבוקשים. ‏ Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 18:51, 9 במרץ 2016 (IST)

בעניין התחרות של כתיבה על נשים פורצות דרך - ומה אם יש לי ערך משל עצמי? יש אפשרות לכתוב עליו?[עריכת קוד מקור]

יש לי אישה שהייתי רוצה לכתוב עליה ערך בתחרות זו. יש אפשרות כזו? -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

אם היא לא ברשימה, לצערנו לא בתחרות הזו. אבל יש דף ייעודי שבו מרכזים דברים כאלה לתחרויות הבאות. ביקורת - שיחה 00:33, 11 במרץ 2016 (IST)

יעיל מאד להעזר בויקיפדיה לצורך השלמת ואמות[עריכת קוד מקור]

אני משתמש הרבה מאד בויקיפדיה לצורך השלמת ואמות. לדעתי הכלי הזה הוא הכלי הואולטמטיבי להכנס למידע מדוייק, אמין, ומעודכן. העברית מעולה. הניסוח בהיר, והגיוון הוא אדיר. אני לא יודע להוריד קישורית של ויקיפדיה למאמרים שלי וזה חסר לי מאד. תודה להנהלה, לכותבים ולתורמים.

יגאל בור

תודה רבה על המשוב. דרך הציטוט מסורבלת למדי. הינה: ויקיפדיה:ביבליוגרפיה#איך לצטט את ויקיפדיה אתייג את משתמש:קיפודנחש ואת משתמש:Amire80 למציאת פתרון טכני פשוט יותר. גילגמש שיחה 17:44, 12 במרץ 2016 (IST)
אם הבנתי נכון את הצורך, הקישור „ציטוט דף זה” בסרגל הצד אמור לעשות את זה בנוחות. --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 22:19, 12 במרץ 2016 (IST)
כן. רעיון מצוין. אם אפשר להוסיף את זה מתחת ל"גרסת הדפסה" זה נראה לי כמו פתרון טוב. גילגמש שיחה 22:20, 12 במרץ 2016 (IST)

מחיקת ערך[עריכת קוד מקור]

שלום,

כתבתי ערך על KBM - קרב במגע משולב שנמחק מסיבת פרסומת. KBM היא שיטת לחימה יחודית. היא אינה קרב מגע, היא אינה ג'ו ג'טסו, אלא שילוב של אומניות לחימה אלה ונוספות. אני רוצה להבין מה בדיוק נחשב לפרסומת שאוכל להשמיט אותו מתוך הערך, או לערוך אותו באופן כזה שלא יהווה פרסומת.

תודה!

אני מגיש נגדכם תביעה עוד היום![עריכת קוד מקור]

שלום, אני רשום באתר. לפני מספר דקות אחדות אחרי עריכה רבה, כתיבה רבה - סוף כל סוף העלתי את הערך שלי לאתר (על יובל פרץ). יצרתי ערך שעוסק באדם שאני מכבד אותו ואת עבודותיו. אני לא בא עכשיו להשקיע, אין בי שום כוונה ושום כוחות לכתוב הודעה יפה ומסודרת. כל מה שכתבתי בערך שהעלמתם - כבר שמור אצלי ומצולם, את האמת טיפה ידעתי שאתם עלולים למחוק את הערך עליו עמלתי, זה קרה לי כבר בעבר. אני בדקתי כל קריטריון, אני ווידאתי והתאמתי את נושא מאמרי, ואת מבנה מאמרי, ואת כתיבתי בכלל - וכל שעשיתי תואם לחלוטין לכל דרישה שלכם!. אתם מחקתם לי את שעשיתי, ושלחתם לי הודעה סתמית שהגיוני למדי שבכלל נשלחה באופן אוטומטית לכל אותו אדם מסכן כמוני, שעמל וניסה לתרום לאתר, אבל בסדר. אני מגיש תביעה. אני מצפה מכם שתענו לדרישתי, פעם כיבדתי אתכם. אבל בשבילכם כולנו רק עוד מספר. זה כלל לא איום, אני רק מודיע: אם לא תשנו את דעתי, ואם לא תחזירו את שכתבתי לאתר - אני מגיש תביעה. ותאמינו לי, אני "טיפה" מבין בתחום, העדויות לצדי, לנצח בתביעה שכזו זהו משחק ילדים. אני לא רודף בצע שרק רוצה כסף. אני אומר לכם מה שאני אומר לכם. תשיבו מהר. אין פה שום חכמות! DirectOfHell (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

הערך נמחק משום שלדעת מפעיל מערכת הוא אינו עומד בקריטריונים. לידיעתך, לפי הכללים הכתובים בויקיפדיה:טיפול באיומים משפטיים, "אין להשתמש באיומים משפטיים בוויקיפדיה", לכן אני מציע לך לחזור בך מהאיומים המשפטיים. אגסי - שיחה 00:37, 29 במרץ 2016 (IDT)

שלום, הייתי רוצה להוסיף את הערך "סניה ולדברג" - ניתן לחפש עליו בגוגל ובלשונית "חדשות" בגוגל. משום מה איני מצליח.[עריכת קוד מקור]

מה שכתבתי בכותרת :)

מישהו ניסה בעבר לכתוב את הערך והוחלט לאחר מכן למחוק אותו. אתה יכול לבקש הסרת הגנה כאן.
בנוסף, בסוף קטע שנכתב בדפי שיחה, נהוג "לחתום" באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני טילדה), שהופכים ל"חתימה" עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: כפתור חתימה. הוספת החתימה נדרשת כדי שנבין בקלות מיהו הכותב של כל קטע בדף ולכן חשוב להקפיד עליה. --Amitayzl - שיחה 17:47, 31 במרץ 2016 (IDT)

אימה אמריקאית[עריכת קוד מקור]

שלום רב! לא ברור לי למה הסרתם את השחקן בן וולף מרשימת השחקנים במיוחד שהוא שיחק בשתי עונות !!! אשמח לתגובה

שלום לך. בן וולף מוזכר ברשימה: אימה אמריקאית#שחקנים ודמויות. בנוסף, שאלות על ערך ספיציפי רצוי לשאול בדף השיחה של הערך (במקרה זה שיחה:אימה אמריקאית).Amitayzl - שיחה 20:15, 31 במרץ 2016 (IDT)

פצועים בראש[עריכת קוד מקור]

שלום רב, ידוע לי שהעונה השנייה של הסידרה פצועים בראש הסתיימה והשאלה היא האם תהיה עונה שלישית או שהסידרה הסתיימה סופית? -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

שינוי שם ללעוזית[עריכת קוד מקור]

שלום במסגרת מטלה בקורס באקדמיה אני נאלצת לשנות את השם מעברית לאנגלית. אינני מצליחה , אשמח לעזרה תודה מראש

איזה ערך? יש לקיים דיון בדף השיחה של הערך לפני שינוי שם. יש לשים לב שבדרך כלל העדפה היא לשימוש בעברית בוויקיפדיה בעברית, למעט מקרים יוצאי דופן (למשל טכנולוגיה שמוכרת רק בשמה האנגלי). ראי גם ויקיפדיה:מתן שם לערך. בברכה, ערן - שיחה 16:10, 9 באפריל 2016 (IDT)

ריי דונובן[עריכת קוד מקור]

שלום רב, ידוע לי נכון לעכשיו שתהיה עונה רביעית לסדרה ריי דונובן בתאריך 26 ביוני 2006 2016. יש לעדכן את הדף. המשך יום נפלא. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

בוצע בוצע,י תודה. יכולת גם לעדכן בעצמך אגב Face-smile.svg Amitayzl - שיחה 23:29, 12 באפריל 2016 (IDT)

משורר חדש וזה אני[עריכת קוד מקור]

שלום,שמי חגי אבן ביטון. לאחר שנפצעתי בצוק איתן ואבדתי את כושר ההליכה. התחלתי לכתוב ספרים, שמשווקים ברשת הצרכן יש בידי שלשוה שלושה ספרים, ואנשים רבים מחפשים אותי.

אשמח אם תצרו עליי ערך.

91.135.107.188 (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

@91.135.107.188: האם כתבת שלושה ספרים שיצאו לאור? אם כן, מה שמם? מה ההוצאה? האם אלה ספרי שירה? Amitayzl - שיחה 21:33, 21 באפריל 2016 (IDT)

בערך "טבעונות" תאור היהדות ויחסה לאי אכילה מן החי (טבעונות) שגוי.[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחה:טבעונות

GOOGLE DRIVE[עריכת קוד מקור]

אתם חייבים דחוף לעדכן את הערך על GOOGLE DRIVE‏04:57, 27 באפריל 2016 (IDT)

תודה. Nachum - שיחה 14:23, 27 באפריל 2016 (IDT)

חסר הסבר למונח "העמדה" - reduction[עריכת קוד מקור]

בספרו של אליעזר וינריב, "מדיקרט עד יום", פילוסופיה במאות ה-17 וה-18ת כרך ב', עמוד 228 תרגם המחבר את המונח reduction למונח "העמדה"

נראה שבאתר האנציקלופדיה חסר הסבר זה למונח העיברי

בתודה

אבי גלסברג

היי אני מאוד אוהב את האתר אבל יש לי הצעה לשדרוג בתחום העיקרי שלי כדורגל. לפי דעתי אתם יכולים להסיף איזה רגל היא הרגל החזקה של השחקנים בערכים...[עריכת קוד מקור]

שדרוג הערכים וציון רגל חזקה -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

אני מתייגת את עמרי. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 19:19, 2 במאי 2016 (IDT)
תודה על הרעיון. עקרונית, מדובר בנתון שניתן למצוא אותו בלא מעט מהערכים. ראה למשל בערך של ליונל מסי ("מבחינה פיזית, מסי הוא כדורגלן שמאלי ברגלו") או של כריסטיאנו רונאלדו ("הוא בועט בשתי רגליו, אך הרגל הימנית היא הרגל החזקה שלו"). עם זאת, מדובר בנתון שלא זמין בכל הערכים. אם תמצא ערך בו הנתון חסר ולדעתך קריטי יהיה להוסיף אותו, תוכל לציין זאת בדף השיחה של הערך הרלוונטי ואחד מהמשתמשים הפעילים ידאג להשלים את החסר. לחילופין, הערכים פתוחים לעריכה, כך שניתן להוסיף את המידע החסר גם בצורה עצמאית. עמרישיחה 20:08, 2 במאי 2016 (IDT)
לדעתי האנונימי בעצם התכוון שכדאי להוסיף לתבנית פרמטר "רגל חזקה". Liad Malone - שיחה 23:23, 2 במאי 2016 (IDT)
נו, נותר להוסיף רק את היד הנטויה להשלמת הסבב לזכר שער של מרדונה. גילגמש שיחה

האם הוא חלק מברביזון[עריכת קוד מקור]

בערך על ז'אן בסיסט כתוב שהוא לא חלק מאסכולת באביזון ובערך אימפרסיוניזם כתוב שהוא כן

In the spring of 1829, Jean-Baptiste-Camille Corot came to Barbizon to paint in the Forest of Fontainebleau, he had first painted in the forest at Chailly in 1822. He returned to Barbizon in the autumn of 1830 and in the summer of 1831, where he made drawings and oil studies, from which he made a painting intended for the Salon of 1830; "View of the Forest of Fontainebleau'" (now in the National Gallery in Washington) and, for the salon of 1831, another "View of the Forest of Fontainebleau"'. While there he met the members of the Barbizon school; Théodore Rousseau, Paul Huet, Constant Troyon, Jean-François Millet, and the young Charles-François Daubigny.[ כך הוויקי האנגלית. תודה. Nachum - שיחה 14:09, 10 במאי 2016 (IDT)

בנוגע לערך "עיט המדבר".[עריכת קוד מקור]

בערך "עיט המדבר" יש שגיאה מכיוון שקוראים לסוג הנשק "נשר המדבר".

https://milog.co.il/%D7%A2%D7%99%D7%98_%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%91%D7%A8

הרשמה בלתי אפשרית[עריכת קוד מקור]

כי המילה (זו אינה מילה אלא מקבץ אותיות, אבל אתם מכנים זאת "מילה" וכבר בצעד הראשון זה מפגינים חוסר רצינות) אינה ניתנת להעתקה כלל כי חלק מהאותיות אינן קריאות, וכך ביזבזתם לי חצי שעה יקרה ולא הצלחתי להרשם. אז לפני שאפרד מהמיזם הבלתי אפשרי הזה אציין כי הערך ירושלים שגוי לחלוטין בשנים שהם אחד: לא נאמר בו שבפועל 90% מתושביה הערבים של בירת ישראל אינם אזרחים והם נטולים כל זכויות פוליטיות. וכן נאמר שכביכול יכולים הם בנקל לקבל אזרחות וזה קרוב לאמת כקרבת המזרח למערב. האמת הפשוטה היא שממשלות ישראל מאשכול ודרך בגין ועד ביבי ועד בכלל מונעים בכוונת מכוון מערביי ירושלים להתאזרח, זאת באמצעים מתוחכמים וערמומיים ונעדרי כל יושר. אולי האמת לא כל כך חשובה למי שערך את הערך הזה אבל אל תגידו שלא ידעתם. בכבוד רב, אחמד יליד בירת ישראל חסר אזרחות ארצו ו/או אזרחות אחרת כלשהי. 109.67.218.177 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

שלום אחמד, אנחנו מצרים על חוסר הנוחות שנגרם לך. אנא קח בחשבון שמערכת ההרשמה אינה באחריותנו אלא באחריות קרן ויקימדיה הבינלאומית שאחראית לצדדים הפיננסיים של הוויקיפדיות בשפות השונות, לשרתים ולממשק. אם אתה רוצה, אני יכול לנסות ליצור עבורך את החשבון (רק תגיד איזה שם משתמש אתה רוצה). לגבי תוכן הערך, ויקיפדיה משתדלת לשקף את המציאות באופן נכון והוגן ככל האפשר. כמו כל קבוצה של אנשים גם אנחנו עלולים לטעות. אם יש לך תימוכין חיצוניים ופומביים לדבריך (למשל דו"ח של עדאלה או כתבת תחקיר), אתה מוזמן להציג אותם כאן. אתה לא חייב להירשם לשם כך, אפילו שהרשמה מומלצת. חשוב להדגיש שוויקיפדיה בעצמה היא לא עיתון, ולא אמורה לחקור דברים, אלא רק ללקט מידע שפורסם כבר במקומות אחרים ולאגד אותו. בברכה, Amitayzl - שיחה 02:19, 18 במאי 2016 (IDT)

מורלי סייפר[עריכת קוד מקור]

שלום רב, ידוע לי שהכתב מורלי סייפר נפטר ב - 19 במאי 2016. ידוע לי שהוא היה כתב עם הכי הרבה וותק בתולדות תוכנית התחקירים 60 דקות. אם יש מישהו שמעוניין לכתוב את הערך בעברית זה יהיה נפלא. המשך יום טוב. 79.179.138.241 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

אכן יש הצדקה לכתוב את הערך מורלי סייפר (אנ') הערך כבר מופיע ב-11 ויקיפדיות. יש כתבה קצרה בעברית- חן חדד, מת מורלי סייפר, הכתב הוותיק של התוכנית "60 דקות", באתר הארץ, 19 במאי 2016. אני מוכן לעזור למי שיתחיל לכתוב את הערך. אגסי - שיחה 09:53, 2 ביוני 2016 (IDT)


תודה על ההצעה לערך החסר. מהכרת המציאות בוויקיפדיה, פניות לכתיבת ערכים חסרים בספר האורחים שלא נענות תוך זמן קצר לרוב מתמסמסות (או בגלל ריבוי פניות או בעקבות ארכוב).
כפי שרשום בראש הדף, יש להציע את הערך בדף לבקשת ערכים, תחת הנושא המתאים.
מפעם לפעם יש מיקוד של הכותבים בנושא מסוים (מכונה "מקבץ שבועי"-לדוגמה, בשבוע שבו סייפר נפטר) ולרוב ההצעות הספציפיות לערכים נלקחות משם. אם למשל באחד השבועות הבאים יעסקו בתחום התקשורת או אישים, קרוב לוודאי ששמו יכלל וכדי לאפשר זאת, עדיף שההצעה תתווסף שם-אחרת, כל פנייה כזו סופה להישכח. ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 05:43, 19 ביולי 2016 (IDT)

הצעת ייעול לאתר וויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

לעורכי וויקיפדיה שלום. לא ידעתי היכן אוכל לבטא את הרעיון אותו אני מעוניין להציע אולם התרשמתי כי עמוד זה יכול לשרת את מטרתי. לאחרונה יצרתי מספר ערכים שלא היו קיימים לאחר עיון בדף מרכזי המפנה לדפים נוספים רבים שגילה לי כי בתחום מסויים חסרים מספר לא מבוטל של ערכים. אישית הנני בעל ידע בתחום המדובר ועל כן פניתי לתרום מידיעותי לוויקיפדיה ויצרתי את הדפים המדוברים. כעורך מתחיל נעזרתי בכלי העריכה למתחילים שמציעה וויקיפדיה ובהנחיות האתר לאלו שאינם שולטים היטב בסגנון העריכה הוויקיפדי, ועם כל זאת אציין באופן האובייקטיבי ביותר שאוכל כי הערכים אותם כתבתי אינם הערכים המסודרים ביותר, וזאת, באופן פשוט, משום שהעריכה בוויקיפדיה הינה עדיין תחום חדש עבורי. במהלך יצירת הערכים חשבתי על רעיון שעשוי לסייע לערכי וויקיפדיה חדשים לעלות על הכתב באופן מסודר. אני מציע לפתוח אפשרות כזו שתאפשר לאנשים בעלי ידע בתחום דעת מסויים אך חסרי ניסיון בכתיבת ערכים בוויקיפדיה לכתוב את כל המידע שברשותם "בשפה חופשית" במסמך שיאפשר זאת. רשימה של מסמכים כאלו המלאים במידע המתאים ליצירת ערך תהיה נגישה לעורכים מנוסים בוויקיפדיה שיוכלו לשכתב את המסמכים המדוברים לערכים של ממש באמצעות כלי העריכה המוכרים להם היטב. פיתוח אפשרות זו יאפשר למידע רב שמנוע מלהגיע לוויקיפדיה בשל חוסר נסיון בעריכה מצד בעלי המידע להתווסף למאגר הידע האנציקלופדי של האתר. לא אכחד שישנו גם חסרון ברעיון, שכן באופן זה לא ילמדו אנשים חדשים כיצד לערוך ערכים בוויקיפדיה היות ויוכלו להסתפק במסירת המידע באופן חופשי ונוח, וקהילת העורכים הפעילים תגדל בקצב נמוך יותר ואף תצתמצם אולי. אני סבור כי עניןן זה אינו מהווה מכשול משמעותי, שכן אני צופה כי הרצון לדעת לערוך ערכים בקרב אנשים בעלי ידע, כך שהערכים המוצגים יהיו "שלהם" לגמרי יגבר על הנוחות וימריץ אנשים כן להתנסות בעצמם בעריכה, ונמצא שהפתרון תקף בעיקר לבעלי הידע שלא מסוגלים מסיבות טכניות או בעקבות חוסר נסיון לערוך ערכים. אודה לכם אם תשקלו את הרעיון, ובאם תמצאוהו נכון אשמח אם תישמו אותו.

אליעד שטרן

שלום אליעד, הרעיון נהדר והוא מיושם הלכה למעשה במרחב הטיוטות שלנו. ביקורת - שיחה 19:24, 2 ביוני 2016 (IDT)

בתולות[עריכת קוד מקור]

שלום רב, הסדרה בתולות בכיכובה שלי מגי אזרזר תעלה בשנת 2017 לפי מה שקראתי בידיעות אחרונות. יש לעדכן את הדף. שבוע טוב.

נחכה ל 2017. Nachum - שיחה 14:26, 7 ביוני 2016 (IDT)

הערך של ר' חיים בנבנישתי[עריכת קוד מקור]

בערך זה לא מופיעים שום מקורות- מניין לדעת האם הכותב כותב את דעתו האישית או על פי מקורות מוסמכים?

שלומי

שלום שלומי, הערך מפנה למספר מקורות תחת הכותרת לקריאה נוספת, וסביר להניח שעליהם מבוסס הכתוב בו. בנוסף, אתה יכול לפנות לאחד מכותביו העיקריים של הערך. רשימת כל הכותבים נמצאת כאן. ניתן לשאול שאלות גם בהכה את המומחה.‏ Amitayzl - שיחה 11:16, 10 ביוני 2016 (IDT)

רוצה לשלוח כסף לחשבונכם ולא יכול[עריכת קוד מקור]

לצערי, אני לא מצליח ליצור קשר אתכם, אין לי את מספר הטלפון שלכם, אין לי הפקס שלכם, אין לי את הכתובת שלכם, אתם עושים הכול, כדי שיהיה קשה לתרום לכם, אני לא רוצה לתת לאיש את מספר הויזה שלי, ואולי אין לי , אפילו דואר אלקטרוני אתם מחייבים אותי להיכנס לאווטלוק שאין לי, ואם אני כבר רוצה להיכנס, אתם מבקשים ממני להציג מספר אינטרנט , בקיצור אני מנסה למעלה משנה לתרום כסף ולא מצליח, אנא תנו לי רק מספר חשבון בנק, ואבקש לעשות העברה בנקאית בתודה יהונתן רווה הלוי עכשיו אני מחפש איך לסיים ואיך לשלוח את מה שאני כותב ואין שום סימן "שלח" בחרתי לכתוב לכם בדף זה , כי בשום דף אחר לא הצלחתי ליצור אתכם קשר, ונראה לי כי גם בדף זה זריתי לרוח אנחתי מה קורה ? מדוע אתם מקשים לתרום לכם ? 109.65.90.70 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

דוד שי, shayde srtudel 012.net.il ישמח לעזור לכל פונה. Nachum (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום
פרטי חשבון הבנק של עמותת ויקימדיה ישראל נמצאים כאן. אנחנו מודעים לבעיות שציינת בממשק ועובדים על זה. ‏ Amitayzl - שיחה 12:10, 15 ביוני 2016 (IDT)

דיווח על טעות[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחה:נורית גוברין


פרטי הדיווח[עריכת קוד מקור]

רציתי לתרום ולא ידעתי מה זה CVV! לכן, לא תרמתי. דווח על ידי: 132.66.234.243 18:27, 17 ביוני 2016 (IDT)

קוד אימות שמופיע לרוב בגב כרטיס האשראי. ‏ Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 18:39, 17 ביוני 2016 (IDT)


- סוף העברה
מוסבר שם: "מה זה CVC/CVV/CID?
קוד אבטחה של כרטיס (CVC/CVV/CID) מהווה קוד אבטחה נוסף באורך שלוש או ארבע ספרות, המודפס (ולא מוטבע) בצד הקדמי או האחורי של הכרטיס שלך.
CVC/CVV/CID מהווה אמצעי אבטחה נוסף, על מנת לוודא כי הכרטיס נמצא בהחזקתך." חזרתישיחה 13:00, 18 ביוני 2016 (IDT)

דרוש ערך בעברית על TWA Flight 841 (1974)[עריכת קוד מקור]

הופתעתי לראות שאין ערך בעברית [1] מדובר בטיסה שיצאה מתל אביב ונהרגו 2 ישראלים לפי מה שכתוב בערך באנגלית, לדעתי יש חשיבות לערך בעברית, אם יש מישהו עם נסיון בכתיבה על ארועי תעופה כאלה, אשמח שירים את הכפפה --109.65.203.122 03:06, 21 ביוני 2016 (IDT)

109.65.203.122 בוצע בוצע: טיסה 841 של טראנס וורלד איירליינס. אמנם לא היה לי עד עכשיו ניסיון בכתיבה על אירועי תעופה כאלה, אבל תרגמתי אותו מאנגלית. תרגיש/י חפשי/יה לערוך, להרחיב ולתקן במידת הצורך. זכור/י שגם את/ה יכול/ה לכתוב ערכים בויקיפדיה בעצמך!Face-smile.svg (דרך אגב, כתיבת ערכים יותר נוחה מבחינה טכנית בהרבה מכתיבה בדפים כמו זה שאת/ה קורא/ת כעת) ‏ Amitayzl - שיחה 13:31, 21 ביוני 2016 (IDT)
Amitayzl תודה רבה! כתוב נהדר. אנסה להוסיף תבנית בהמשך. אבל יש משהו אחד שלא הבנתי, איפה הטמינו את הפצצה? האם זה היה בתל אביב או במקום אחר? לא הצלחתי למצוא לזה תשובה בשום מקום, ידועה לך אולי התשובה? אם אין לזה תשובה אולי שווה להוסיף שורה על כך שלא ידוע איפה ומתי הוכנסה הפצצה למטוס --109.65.203.122 17:09, 21 ביוני 2016 (IDT)

להמשך השיחה ראו שיחה:טיסה 841 של טראנס וורלד איירליינס. ‏ Amitayzl - שיחה 17:43, 21 ביוני 2016 (IDT)

מר מ' היקר[עריכת קוד מקור]

שלום רב, יש ספר שנקרא מר מ' היקר שכתב אותו הרמן קוך, סופר הולנדי שספרו הפך לרב מכר. אם יש מישהו שמעוניין לכתוב את הדף בעברית זה יהיה נפלא . שבוע טוב ונפלא. 109.67.183.52 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

שלום לך ותודה על ההצעה לערך. מדובר בספר חדש יחסית (יצא ב2014) ואין לו ערך בוויקיפדיות אחרות. אתה מוזמן להירשם ולכתוב עליו בערך על הרמן קוך ואולי מישהו ירחיב את המידע לערך מלא. לחילופין תוכל להציע אותו בדף לבקשת ערכים, כפי שרשום בתחילת דף ספר האורחים. ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 05:48, 19 ביולי 2016 (IDT)

מחיקת תוספת לצומת סביון[עריכת קוד מקור]

בתשובת העורך שמחק את תוספתי נכתב: "בדקתי הערכים של הצמתים ובאמת הכיתוב והמידע דל. אך לא ברור לי מדוע בחרת לרשום חנויות אלה ולא אחרות". ותשובתי לכך: מאחר והמקום בצומת כולל אך ורק את החנויות שהזכרתי ואת תחנת הדלק, לכן רשמתי את החנויות המעטות האלה כי רק הם שם. לעניות דעתי הדבר מאוד חשוב ונותן מידע שלם וחשוב על המקום. כל זה בלי לגרוע מאף אחד כי הכללתי את כולם במקום. המקום גם מבודד יחסית כך שאין עוד עסקים או אובייקטים באזור. 79.180.88.235 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה בברכה.

יש בעיה עם הוספת עסקים פרטיים בוויקי. אנא כתוב שוב בדף השיחה של הערך. Nachum - שיחה 09:58, 24 ביוני 2016 (IDT)
79.180.88.235, תודה על ההסבר. Liadmalone ואני החזרנו חלק מן הפרטים, ללא ציון שמות מסחריים. הערה קטנה, בוויקיפדיה נהוג להמשיך שיחה במקום שבו החלה (במקרה זה דף שיחתך), או בדף השיחה של הערך נשוא הדיון (שיחה:צומת סביון) כדי שהדיונים יהיו מרוכזים ומסודרים. לכן בעוד זמן מה אני אעביר את מה שנכתב כאן לדף שיחת הערך. בברכה, ‏ Amitayzl - שיחה 13:02, 24 ביוני 2016 (IDT)
 • הערה לתיעוד: אכן העתקתי לפני זמן דברים אלו לשם. ‏ Amitayzl - שיחה 21:50, 23 ביולי 2016 (IDT)

הצעה לתוספת מועילה לממשק קורא[עריכת קוד מקור]

בכל הערכים המופיעים בוויקיפידיה יש מפעם לפעם מילה מודגשת, שהיא עצמה הפניה לערך אחר (בד"כ המילה עצמה). כאשר עוברים עם העכבר על אותה מילה ניתן לראות בחלונית מרחפת את שם הערך אליו ההפניה מכוונת. ברצוני להציע, שבנוסף לכך יופיעו בחלונית המרחפת גם מספר שורות קצרות המסבירות את הערך. למשל, 2-3 השורות הראשונות מהערך עצמו. באופן זה אפשר להבין\להיזכר במה מדובר מבלי לפתוח את הערך עצמו, ובכך לאבד את חוט המחשבה מהערך המסוים אותו קוראים. יואב

אצלי האופציה הזו כבר מופיעה. כנראה מדובר בגאדג'ט שאפשרי רק אצל משתמשים רשומים. אולי כדאי שיופעל אצל כל המשתמשים (רשומים ולא רשומים)? אני חושב שזה באמת כלי חשוב וטוב. שמזן#שיחהערכי בראבו • 14:00, 1 ביולי 2016 (IDT)
הוספתי לאחר התנגשות עריכה שלום יואב, רעיון זה כבר מיושם בפועל: לאחר שתירשם, לחץ על "בטא" (למעלה משמאל), סמן את האפשרות של "כרטיסים מרחפים" ולחץ על "שמירה". בברכה, ‏ Amitayzl - שיחה 14:03, 1 ביולי 2016 (IDT)
אבל אני מניח שכוונת ההצעה היא שהאפשרות הזאת תהיה קבועה, כדי שגם הקוראים ייהנו ממנה, ולא רק המשתמשים. Liad Malone - שיחה 16:28, 1 ביולי 2016 (IDT)
ההבחנה בין קוראים לכותבים בוויקיפדיה אינה חדה. רוב הכותבים (אם לא כולם) גם קוראים להנאתם ורבים מן הקוראים גם עורכים (גם אם לעתים נדירות). הרשמה אינה קשורה לכתיבה ורוב המשתמשים הרשומים לא היו מעולם כותבים פעילים. לכן גם כיום האפשרות זמינה לכולם, רק צריך להירשם משום שהיא בגרסת בטא. ייתכן שבעתיד היא תהפוך לברירת מחדל, אבל כנראה יש סיבה שהיא עדיין מוגדרת כבטא.‏ Amitayzl - שיחה 19:49, 1 ביולי 2016 (IDT)

כל הכבוד[עריכת קוד מקור]

ויקיפדיה היא פרויקט מדהים, כל הכבוד לאחראים ולכותבי הערכים הרבים בתחומים כל כך מעניינים.

תודה רבה! בברכה. ליש - שיחה 12:18, 9 ביולי 2016 (IDT)

למה שלא תכניסו לאתר פרסומות ?[עריכת קוד מקור]

במקום תרומות

כי פרסומת מובילה לשחיתות מוסרית, כפי שקורה במקומות אחרים בהם הכניסו פרסומת. מאותן סיבות אנחנו מתנגדים לכתיבת ערכים תמורת תשלום. בברכה. ליש - שיחה 12:17, 9 ביולי 2016 (IDT)
לליש: מתנגדים? זה מותר. אני מניח שהתכוונת שיש כאלה שמתנגדים, אבל זה מותר (בתנאים מסוימים) אצלנו. חזרתישיחה 13:25, 23 ביולי 2016 (IDT)
לא, חזרתי, הוויקיפדיה מתנגדת כגוף וזו ההחלטה שקיבלה הוויקיפדיה העברית ברוב גדול מאוד של 39 מול 21:
"ויקיפדיה העברית, ככל יתר הוויקיפדיות, מבוססת על כתיבה ועריכה על ידי מתנדבים.
ויקיפדיה וקרן ויקימדיה אינן משלמות לאיש על כתיבת ערכים בוויקיפדיה. ישנם מקרים בהם ויקיפד מקבל תשלום על כתיבה בוויקיפדיה. למשל במסגרת עבודה. מקרים אלו מקובלים אך ורק אם העורך מצהיר על שיוכו לארגון ומקורות המידע שלו עליו.
עריכות בודדות בוויקיפדיה שמבוצעות בתשלום, כגון הוספת תמונות, עדכונים, תיקונים קלים וכיוצא באלה אינן מהוות בעיה, ובלבד שהן נערכות בהתאם למדיניות התוכן. לעומת זאת, קהילת העורכים בוויקיפדיה מסתייגת מכתיבת ערכים בשכר על ידי עורכים לכל החפץ בכך, וקוראת להימנע ממנה.
קבלת תשלום הופכת את מחבר הערך לבעל עניין ומונעת ממנו לכתוב מנקודת מבט חסרת פניות, כנדרש בוויקיפדיה. כמו כן, שיווק שירות כתיבה בתשלום לכל המעוניין עלול ליצור רושם מוטעה כי ניתן ולגיטימי להשפיע תמורת תשלום על תוכנם של ערכים בוויקיפדיה - דבר המנוגד לחלוטין לעקרונות הכתיבה בה."
שים לב למשפט, שהבלטתי. בברכה. ליש - שיחה 15:09, 23 ביולי 2016 (IDT)
יש הבדל בין עריכה בתשלום לבין פרסומות. עריכה בתשלום מותרת, אבל אם מה שנכתב הוא פרסומת של ממש הוא יימחק בכל מקרה. גם לא נראה לי שהאלמוני דיבר על פרסום סמוי במרחב הערכים, אלא על מודעות פרסומת מפורשות.‏ Amitayzl - שיחה 19:18, 23 ביולי 2016 (IDT)
Amitayzl, ויקיפדיה, כגוף, מתנגדת לעריכה בתשלום. ויקיפדיה אינה מסוגלת למנוע כל עריכה בתשלום, למשל עריכה של אלמוני, שקיבל כסף מהגוף האינטרסנטי - זה לא מצב של עריכה "מותרת", לכן דבריך שגויים. בברכה. ליש - שיחה 19:46, 23 ביולי 2016 (IDT)
ליש, ויקיפדיה אכן מתנגדת (או למעשה מסתייגת לפי לשון ההחלטה שציטטת למעלה) לעריכה בשלום וקוראת להימנע ממנה, אך היא מתירה אותה במגבלות מסוימות המפורטות במדיניות. הסיבות להיתר אינן רלוונטיות לעובדה שעריכה בתשלום מותרת (בהינתן גילוי נאות וכו'). לכן דבריי נכונים. ‏ Amitayzl - שיחה 20:06, 23 ביולי 2016 (IDT)
מה שכתבתי למעלה מדויק לחלוטין: יש כאלה שמתנגדים, יש כאלה שמסתייגים, יש כאלה שמתחלחלים, יש כאלה שמתפלצים, אבל זה מותר (בתנאים מסוימים) אצלנו. ולא רק תיקונים קלים, גם ערך שלם וגדול: ויקיפדיה:עריכה בתשלום#כללים לעריכה בתשלום. חזרתישיחה 21:34, 23 ביולי 2016 (IDT)

גארי מרשל[עריכת קוד מקור]

שלום רב, היום קראתי שהבמאי גארי מרשל נפטר והוא היה בן 81. ידוע לי שהוא ביים את הסרטים אישה יפה ואת הסרט יומני הנסיכה. למי שמעוניין לכתוב את הערך בעברית זה יהיה נפלא. יום טוב. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

שלום לך ותודה על ההצעה לערך!Face-smile.svg זה המקום להזכיר שכל אחד יכול ליצור ערכים חדשים, גם בלי רישום. גם אתה יכול לתרגם את גארי מרשל מהערך האנגלי, כמו כל אחד אחר. עם זאת, מומלץ להירשם לאתר (הרישום אנונימי גם הוא-אינך נדרש לספק פרטים מזהים) מאחר ועריכה ללא רישום חושפת את כתובת הIP שלך (כולל ההודעה ששלחת) וגם כי למשתמשים רשומים יש אפשרות להשתמש בכלי שמקל על תרגום ערכים ועוד כלים רבים אחרים.
אם ברצונך להציע ערכים נוספים לכתיבה, אנא עשה זאת בדף לבקשת ערכים. כפי שרשום בתחילת דף ספר האורחים-ספר האורחים אינו הכתובת לפניות אלו. אודה לך על הקפדה על כך בעתיד. בתודה מראש, ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 19:31, 23 ביולי 2016 (IDT)

לבקשתך גארי מרשל --Nirniron2 - שיחה 18:25, 30 בספטמבר 2016 (IDT)

מציאת קבצי pdf או תמונות[עריכת קוד מקור]

ההערה היא כללית, למרות שהדוגמה פרטית: חפשתי תמונות של מפה מדינית של אירופה מתקופות היסטוריות שונות. מצאתי בערכים שונים. רצוי לתת אפשרות לחפש תמונות המופיעות בכל הערכים, לפי שם של התמונה. כמו כן אפשרות לתת רשימה של כל התמונות המצורפות לערכים, לפי סדר אלפביתי שלהן.

כל הנ"ל גם לגבי קישורים חיצוניים לקבצי pdf בשולי הערכים השונים של ויקיפדיה.

אליהו

שלום אליהו וברוך הבא לוויקיפדיה!
 1. מפות של אירופה תוכל למצוא בויקישיתוף [2] וזה כנראה מה שחיפשת [3]. ייתכן שיש תמונות שלא מופיעות שם-הכל תלוי האם קיטלגו נכון את הקבצים.
 2. הצגת כל התמונות בערכים תתן לך רשימה ארוכה ביותר של תמונות. גם רשימה של כל התמונות בערכים נראית לי חסרת טעם כי המיון יהיה לפי שם הקובץ בלבד (וזה יביא לערבוב של תמונות מנושאים שונים) ואילו אתה מחפש מיון לפי נושא כלשהו. כפי שהראיתי בסעיף הקודם, אתה יכול לקבל הצגה של כל התמונות החופשיות שזמינות לשימוש במיזמי ויקימדיה (וככאלו, מאוחסנות בוויקישיתוף). לתמונות שמאוחסנות בוויקיפדיה העברית תוכל לגשת אל קטגוריה:ויקיפדיה - תמונות (בעיקר תמונות שאינן ברישיון חופשי, ולכן מספרן קטן יותר).
 3. מבחינה טכנית בעייתי לנהל קישורים חיצוניים (אולי ניתן איכשהו לעשות רשימה של מקורות שסומנו אוטומטית כPDF. ערן?). ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 20:24, 23 ביולי 2016 (IDT)
אפשר לעשות שאילתות מתקדמות באמצעות quarry שמאפשר הרצת שאילתות SQL על בסיס הנתונים, ובפרט על טבלת externallinks. זה אומנם לא נגיש כל כך, אבל נראה לי שממילא קשה מאוד להתמצא ברשימת כל ה-PDFים המצורפים לערכים אם הייתה כזו. ערן - שיחה 21:29, 23 ביולי 2016 (IDT)
תודה ערן!
אליהו, אם זה יעזור לך-ניתן לעשות שימוש במנוע החיפוש לאיתור קבצים (ותמונות בפרט). תקיש מונח כלשהו לחיפוש (אם לא הולך בעברית, נסה באנגלית) ובמסך התוצאות לחץ על "מולטימדיה" (או לחילופין, תחת "מתקדם" סמן את התיבה שעוסקת בקבצים). ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 04:01, 24 ביולי 2016 (IDT)

סרגל שפות[עריכת קוד מקור]

שלום, שיטת הקיצור בסרגל השפות היא לא נוחה בעליל. מומלץ לבטל אותה בהקדם, מה גם שהיא לא מופיעה בשפות אחרות. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

אמורה להיות אפשרות לבטל אותה לאחר הרשמה לאתר. תוכל/י לקרוא על התכונה כאן וכאן. אם את/ה מעוניין/ת להסביר למה הרשימה אינה מוצאת חן בעיניך, אפשר לעשות זאת כאן. אם לאחר ההרשמה לא תצליח/י לשנות את ההעדפות, תוכל לבקש עזרה כאן. בברכה, ‏ Amitayzl - שיחה 20:38, 27 ביולי 2016 (IDT)
כל זה נכון, ויש להוסיף שבקרוב גם בשפות אחרות ברירת המחדל תהיה רשימת השפות המקוצרת (הלא נוחה לדעתי) במקום הרשימה המלאה כפי שהיה תמיד וכפי שעדיין במספר ויקיפדיות. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ב בתמוז ה'תשע"ו • 21:38, 27 ביולי 2016 (IDT)

קרלוס פויול[עריכת קוד מקור]

מי הוסיף את קרלוס פויול לערך המומלץ היומי? אמנם לא הייתי בוויקי הרבה זמן אבל אני רוצה לדעת אם היה פוש מצד שלישי לשים אותו. בברכה Dodge - סליחה, אני רק שאלההצטרפו למיזם המקורי!אמצו ערך 22:34, 30 ביולי 2016 (IDT)

@Davidg: הערך הוצע ע"י גילגמש. ההצבעה התקיימה בדף שיחה:קרלס פויול/הצעת הוספה למומלצים.‏ Amitayzl - שיחה 13:43, 7 באוגוסט 2016 (IDT)

אופנים[עריכת קוד מקור]

אופניים הם כלי תחבורה יבשתי בעל שני גלגלים(אופנים), המונע בכוחו של אדם. אופני טנדם עשויות להיות ממונעות ע"י יותר מרוכב אחד. האופניים הם כלי התחבורה היעיל ביותר במונחי אנרגיה המוכר לאדם. נסיעה או רכיבה על אופניים היא אחת מצורות התנועה המרכזיות בחלקים מסוימים של העולם. במדינות מתפתחות זהו כלי תחבורה נפוץ מטעמי עלות, ואילו במטרופולינים רבים באירופה וצפון אמריקה האופניים הם כלי תחבורה מהיר ונוח בתנועה הסואנת. אופניים משמשים גם ככלי עבודה, להסעת משא או אנשים (למשל ריקשות), או למופעים אקרובטיים מול קהל. רכיבה על אופניים היא גם צורת בילוי וספורט נפוצה. האופניים נרשמו כפטנט בשנת 1819 ומאז התפתחו דגמים שונים, בעלי עיצוב, תנוחת ישיבה, וצורת הנעה משתנים. אופניים, מלבד היותם כלי תחבורה עבודה וטיול, הם גם, כאמור, כלי ספורטיבי. כל שנה נערכים מירוצי אופניים מקצועניים, המפורסמים שבהם הם הטור דה פרנס והג'ירו ד'איטליה לאופני כביש, ותחרויות אחרות לאופני הרים או אופני BMX. כמו כן, דגמי אופניים מיוחדים מתאימים גם לתחרויות במסגרת ספורט נכים, כגון אופני טנדם או אופני יד.joze4472 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

joze4472. ראשית, למה הבאת קטע זה?
שנית, בסוף קטע שנכתב בדפי שיחה, נהוג "לחתום" באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני טילדה), שהופכים ל"חתימה" עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: כפתור חתימה. הוספת החתימה נדרשת כדי שנבין בקלות מיהו הכותב של כל קטע בדף ולכן חשוב להקפיד עליה.. בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • כ"ו בתמוז ה'תשע"ו • 16:26, 1 באוגוסט 2016 (IDT)

הרב גוטמאכר (אחד ממבשרי הציונות )[עריכת קוד מקור]

שלום, רציתי להביא לתשומת לבכם שבמקום אחד , תחת השם הרב גוטמאכר , מופיע - הגעתם לדף שאינו קיים. (הגעתי אליו דרך "מבשרי הציונות ,) אך למעשה קיים דף על שם אליהו גוטמאכר (הרב ) תודה .

תודה, תוקן ע"י משתמש:ביקורת. ‏ Amitayzl - שיחה 13:33, 7 באוגוסט 2016 (IDT)

אלמנטרי[עריכת קוד מקור]

העונה החמישית של הסדרה אלמנטרי תעלה ב - 2 באוקטובר 2016. יש לעדכן את הדף. יום נפלא.-- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

אם יש לך מקור אתה מוזמן לעדכן את הדף (אחרי המידע תוסיף {{הערה|[כתובת ה-URL]}} ותחליף את המילים "כתובת ה-URL בכתב=ובת ה-URL ). בברכה, מלא כל הארץ כבודישלח הודעה ל-013-28143 • י"ט באב ה'תשע"ו • 11:57, 23 באוגוסט 2016 (IDT)

שלום לך ותודה על ההצעה לעריכה!Face-smile.svg זה המקום להזכיר שכל אחד יכול לערוך ערכים, גם בלי רישום. גם אתה יכול לערוך את אלמנטרי, כמו כל אחד אחר. עם זאת, מומלץ להירשם לאתר (הרישום אנונימי גם הוא-אינך נדרש לספק פרטים מזהים) מאחר ועריכה ללא רישום חושפת את כתובת הIP שלך (כולל ההודעה ששלחת) וגם כי למשתמשים רשומים יש אפשרות להשתמש בכלי שמקל על תרגום ערכים ועוד כלים רבים אחרים.
אם ברצונך להציע ערכים נוספים לכתיבה, אנא עשה זאת בדף לבקשת ערכים. כפי שרשום בתחילת דף ספר האורחים-ספר האורחים אינו הכתובת לפניות אלו. אודה לך על הקפדה על כך בעתיד. בתודה מראש, ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 02:55, 27 באוגוסט 2016 (IDT)

מקום נהדר והעשיר את הידע שלי והפך אותו להרבה יותר רחב מקום טוב ומושקע[עריכת קוד מקור]

מקום מעשיר ונהדר בן 213.57.148.91 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

הבחורה על הרכבת[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם, כל הכבוד למי שכתב את הערך הבחורה על הרכבת. אני רוצה להוסיף שהסרט יצא בישראל ב - 6 באוקטובר. ישר כוח ויום נפלא.

הורדת הערך של דפנה מאיר[עריכת קוד מקור]

הורדת הערך של דפנה מאיר הוא מעשה מעוכר ומראה על הטיה פוליטית של האתר! כל עם ישראל רוצה שתחזירו את הערך זה פגישה ממשית במשפחה ובעם שעוד מאחורי המשפחה, לא משנה איפה יהודי נרצח הוא יהודי .-- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

האם קראת את הנימוקים למחיקה? בדף שיחת הערך או בדיון המחיקה תוכל לקרוא מהן הסיבות האמתיות שהובילו למחיקה, ולהיווכח שאין להן דבר וחצי דבר עם הטיה פוליטית או עם מקום הרצח. ‏ Amitayzl - שיחה 14:57, 23 בספטמבר 2016 (IDT)

הערך וילהלם ריטר פון גוטמן[עריכת קוד מקור]

הערך וילהלם ריטר פון גוטמן, נוצר ראשית באתר ויקיגניה. חלק מן הטקסט הועתק לוויקיפדיה. האם אין נוהג לתת קרדיט לאתר אחר. אודה לתשובה, בברכה, חוה - שיחה 09:43, 25 בספטמבר 2016 (IDT)

הערך כבר שנתיים בוויקי. מתי נוצר הערך באתר ויקיגניה?

מחיקת ערכים - כתבה בהארץ[עריכת קוד מקור]

שלום רב, שמי אלעד ואני רשום בוויקיפדיה מאז שנת 2006 (aelad). בעבר נהגתי לערוך ערכים שענייננו אותי וחשבתי שאוכל לתרום בו, אם כי לא עשיתי זאת כבר זמן מה. לאחרונה התחלתי לתרום כספית לוויקיפדיה כדי לאפשר לה להמשיך ולהתקיים ולאפשר לעובדיה להתקיים בכבוד וללא חשש מסגירה. הוטרדתי מאד לקרוא היום (27.9.16) את כתבתו של עופר אדרת בעיתון "הארץ", "בוויקיפדיה מוחקים את ההיסטוריה" בקישור: http://www.haaretz.co.il/gallery/opinion/.premium-1.3081028 אינני מתיימר להחליף את שיקול דעתם של העורכים, אבל קריאת הכתבה עוררה בי תחושה לא נוחה, כחבר, קורא ותורם. אני מאמין שאם אנשים טרחו ופתחו ערך לגברים ונשים, היה להם עניין בכך, ויתכן שגם אחרים ימצאו עניין בערכים אלו. יתכן מאד שערכים אלו ישמשו בעתיד חוקרים, כתבים או סתם אנשים שיתעניינו בסיפוריהם של אנשים שלא זכו להיכנס לספרי ההיסטוריה. בעוד שאני יכול להבין את הצורך לערוך ערכים כדי למנוע מידע מוטעה או בעיות אחרות, מחיקתו המוחלטת של ערך נדמית לי קיצונית ואינני מבין את המניע לה. אשמח אם תוכלו להתייחס לפנייתי. תודה רבה, אלעד

שלום אלעד, הנושא עורר מספר דיונים בוויקיפדיה, ואתה בהחלט מוזמן להשתתף בהם, ולקרוא את ההתייחסויות של עורכים פעילים לטענות שהועלו בנושא. ראה את כיכר העיר (4 הדיונים בתחתית הדף). אני מקווה שתראה משם שהדברים הם ממש לא כפי שמתוארים בכתבה. ובהערת אגב, אתה מוזמן לקרוא קצת על מנגנון המחיקה, והסיבות העומדות מאחוריו, בדף זה. בברכה, ‏Lionster‏ • שיחה 16:31, 27 בספטמבר 2016 (IDT)
חשוב להדגיש לעניין התרומות, שהן לא מגיעות אל האנשים שכותבים וערכים כאן. כולנו מתנדבים. התרומות מיועדות לתחזוקת השרתים, פיתוח תוכנה, מיזמי יישוג ועוד, אך אינן מגיעות לכותבים ולעורכים של ויקיפדיה שהם כולם מתנדבים (כולל בודקים, ביורוקרטים ומפעילי מערכת). ‏ Amitayzl - שיחה 09:53, 30 בספטמבר 2016 (IDT)

הבת של[עריכת קוד מקור]

יש לכתוב בתם ולא ביתם

את/ה כמובן צודק/ת אך ההערה אינה מסייעת לנו משום שאין ביכולתנו לדעת איפה הטעות נפלה. האם תוכל להצביע על המקום בו יש לתקן את השגיאה? ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 18:08, 14 באוקטובר 2016 (IDT)

על הערך-- סטריכנין-[עריכת קוד מקור]

כתוב בערך הזה שאין אנטידוט לסטריכנין. אבל בספר--צמחי המרפא של ארץ ישראל- כרך ב' מאת-דן פלביץ וזהרה יניב. כתוב על הצמח--רוש עקוד--(.( Conium maculatum . שצמח זה נמצא יעיל כרעל נגדי במקרי הרעלה מסטריכנין.בעמוד-300.

תודה. טל -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

There is no specific antidote for strychnine but recovery from strychnine exposure is possible with early hospital treatment. כך בוויקי האנגלית. בוויקי הגרמנית דעה הפוכה. תודה. Nachum - שיחה 16:33, 20 באוקטובר 2016 (IDT)
העניין טופל ע"י כותב הערך, דוקטור עופר קדם. תודה.‏ Amitayzl - שיחה 20:58, 19 בנובמבר 2016 (IST)

בעיות ביצירת ערכים חדשים[עריכת קוד מקור]

שלום.

בשבועות האחרונים קיימת בעיה שחוזרת על עצמה שוב ושוב: לא ניתן ליצור דפים חדשים. אומנם ניתן לערוך כאוות נפשך, אך דווקא כאשר מגיעים ליצירת ערך חדש, וכן בכל מיזמי 'ויקימדיה', הדפדפן לא מגחב ונתקע. ניסיתי שוב ושוב, והבעיה קיימת רק ביצירת ערכים חדשים. אנא תקנו בעיה זו. MMS7700 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

שלום MMS7700, לשם ניסיון, יצרתי כעת את הערך אתרוג קלבריה כאנונימי מחוץ לחשבון ונראה לי שהוא נקלט. לכן לא ברור מה טיב הבעיה שבה נתקלת. ייתכן שניסית ליצור ערך מוגן, שכתבת ערך קצר מדי ולכן הוא נמחק, שלא שמרת את הערך או שפשוט עליך להמתין מעט ולרענן את הדף כדי שהערך יופיע במחשבך. זה יעזור אם תכתוב מה הערכים שניסית ליצור ולא הצלחת. בברכה,‏ Amitayzl - שיחה 21:09, 19 באוקטובר 2016 (IDT)
הדף נתקע עוד לפני שהתחלתי לכתוב בו מילה אחת, כך שזוהי אינה הבעיה. כביכול הבעיה היא רק בדפדפן, אך כפי שכבר כתבתי, הכל עובד, גם עריכות, רק יצירת דפים חדשים בויקיפדיה ובויקיציטוט נתקעת.
עדיין לא גיליתי מה הבעיה, אך מכיוון שהצלחתי ליצור דפים חדשים דרך דפדפן במצב 'גלישה בסתר', אני מניח שהבעיה היא בדפדפן שלי. תודה רבה, בכל אופן.MMS7700 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה
באיזה דפדפן אתה משתמש?‏ Amitayzl - שיחה 21:49, 19 באוקטובר 2016 (IDT)
GOOGLE CHROME.‏MMS7700 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה
תודה.‏ Amitayzl - שיחה 22:12, 19 באוקטובר 2016 (IDT)
פתחתי ערך נוסף מתוך החשבון, בדפדפן כרום, לא במצב גלישה בסתר, ולא הייתה לי כל בעיה.‏ Amitayzl - שיחה

לינק לא תקין[עריכת קוד מקור]

בערך פריסל הלינק לאתר "פריסל ישראל " מגיע לאתר לחנות מין -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת תודה מראש

תודה לך.-- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
תודה לשניכם, לראשון על ההבחנה בטעות ולשני על תיקונה.‏ Amitayzl - שיחה 18:08, 3 בנובמבר 2016 (IST)

המפגש[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, יש סרט שכבר מוקרן שבוע שני בבתי הקולנוע שנקרא המפגש בכיכובם של השחקנים איימי אדמס וג'רמי רנר. אם יש מישהו שמעוניין לכתוב את הערך של הסרט בעברית זה יהיה מצויין. תודה רבה ולילה טוב. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

הערך באנגלית: (Arrival (film))‏. Liad Malone - שיחה 13:04, 27 בנובמבר 2016 (IST)

הרומן, עונה שלישית[עריכת קוד מקור]

שלום רב, העונה השלישית של הרומן עלתה לשידור. יש לעדכן את הדף. שבוע נפלא.

שלום לך ותודה על ההצעה לעריכה!Face-smile.svg זה המקום להזכיר שכל אחד יכול לערוך ערכים, גם בלי רישום. גם אתה יכול לערוך את הרומן, כמו כל אחד אחר. עם זאת, מומלץ להירשם לאתר (הרישום אנונימי גם הוא-אינך נדרש לספק פרטים מזהים) מאחר ועריכה ללא רישום חושפת את כתובת הIP שלך (כולל ההודעה ששלחת) וגם כי למשתמשים רשומים יש אפשרות להשתמש בכלים שונים שמקלים על עריכה.
אם ברצונך להציע הצעות נוספות לעריכה, אנא עשה זאת בדף השיחה של הערך הרלוונטי. כפי שרשום בתחילת דף ספר האורחים-ספר האורחים אינו הכתובת לפניות אלו. אודה לך על הקפדה על כך בעתיד. בתודה מראש, ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 18:29, 2 בינואר 2017 (IST)

האפליקציה: "ויקיפדיה למכשירים ניידים" - דיווחים,שיפורים![עריכת קוד מקור]

היי,

ראשית עליי לומר לכל האחראים על פיתוח האפליקציה,תודה לכם,בזכותם אני יכול ללמוד על מגוון תכנים בלחיצה אחת ועוד מלא דברים; שוב תודה.

לעניין:

דיווחים:

העדכונים האחרונים די הורידו את הערכה של האפליקציה. לפני העדכונים הייתה אפשרות לעדכן את כל הערכים (שמאוד אהבתי אותה!!) בבת אחת,עכשיו אני צריך לעבור אחד אחד ולעדכן שזה די מייאש ומעצבן.

הצעות:

הצעה מס' 1: תעשו בבקשה שיהיה ניתן לגלוש דרך דף האינטרנט שלכם "ויקיפדיה" ואז לשמור את הערכים ( "רשימת קריאה") בתוך ענן ואז כאשר אנחנו נרצה לקרוא את אותם ערכים ששמרנו,נמצא אותם מאוחסנים בתוך החשבון ויקיפדיה שלנו (גם באפליקציה עצמה)..

 1. אתם לא יודעים עד שכמה זה יעזור לכל הקוראים ולמשתמשי האפליקציה או האתר (בעיקר לי).
 2. ההצעה הזו תפתור את הבעיה הזו שכאשר משחזרים את הסמרטפון כל מה ששמרנו ב-"רשימת הקריאה" לא מגובים ואז אנחנו נאלצים ליצור רשימת קריאה חדשה.

אני אשמח מאוד אם תחזירו לי תשובה אפילו אם היא שלילית : ) שוב תודה לכולכם. שבוע טוב!

Aasrsa17

Aasrsa17 תודה על הביקורת, ואשמח להעביר אותה למפתחים.
 • לגבי עדכון כל הערכים - לא הכרתי את האפשרות הזו באפליקציה, ולכן אני לא יכול להסביר כל כך למפתחים מה חסר. אולי IKhitron מכיר וידע להתייחס.
 • לגבי אפשרות לשמור את רשימת הקריאה דרך האתר - פתחתי בקשה מהמפתחים פה. אתה מוזמן להיכנס לשם ולעקוב אחרי ההתפתחויות או להוסיף הבהרות. אפשר ללחוץ על הכפתור בפינה הימנית העליונה להתחברות לאתר, ואח"כ אפשר "להירשם" לבאג כדי לקבל עדכונים. למפתחים יש הרבה מאוד בקשות ומשימות, ולכן אחרי שמעלים בקשה היא עשויה או להידחות/להתקבל וכמו כן נכנסת לתעדוף מתאים ביחס ליתר המשימות - כך שגם אם ההצעה תתקבל, יתכן שידרש קצת זמן עד שהיא תמומש בפועל.
בברכה, ערן - שיחה 21:34, 29 בנובמבר 2016 (IST)
לא מכיר. Amire80? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 07:29, 30 בנובמבר 2016 (IST)
כדאי להמשיך את הדיון בויקיפדיה:פיתוח התשתית/מכשירים ניידים. ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 15:20, 3 בינואר 2017 (IST)

אורי ואלה[עריכת קוד מקור]

יש סדרה שמשודרת בהוט שנקראת אורי ואלה עם השחקנים: שלמה בראבא ודינה סנדרסון. אם יש מישהו שמעוניין לכתוב את הערך בעברית זה יהיה מצויין. שבוע טוב.

שלום לך ותודה על ההצעה לעריכה!Face-smile.svg זה המקום להזכיר שכל אחד יכול לערוך ערכים, גם בלי רישום. גם אתה יכול לכתוב את הערך בו אתה מעוניין, כמו כל אחד אחר. עם זאת, מומלץ להירשם לאתר (הרישום אנונימי גם הוא-אינך נדרש לספק פרטים מזהים) מאחר ועריכה ללא רישום חושפת את כתובת הIP שלך (כולל ההודעה ששלחת) וגם כי למשתמשים רשומים יש אפשרות להשתמש בכלי שמקל על תרגום ערכים ועוד כלים רבים אחרים.
אם ברצונך להציע ערכים נוספים לכתיבה, אנא עשה זאת בדף לבקשת ערכים. כפי שרשום בתחילת דף ספר האורחים-ספר האורחים אינו הכתובת לפניות אלו. אודה לך על הקפדה על כך בעתיד. בתודה מראש, ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 18:31, 2 בינואר 2017 (IST)

גירושים[עריכת קוד מקור]

שלום רב, יש סדרה שנקראת גירושים שידוע לי שתהיה עונה שנייה. השחקנית שמשחקת בסדרה שרה ג'סיקה פרקר מועמדת לפרס גלובוס הזהב. מי שמעוניין לכתוב את הערך זה יהיה מצוין. לילה טוב.

שלום לך ותודה על ההצעה לעריכה!Face-smile.svg זה המקום להזכיר שכל אחד יכול לערוך ערכים, גם בלי רישום. גם אתה יכול לכתוב את הערך בו אתה מעוניין, כמו כל אחד אחר. עם זאת, מומלץ להירשם לאתר (הרישום אנונימי גם הוא-אינך נדרש לספק פרטים מזהים) מאחר ועריכה ללא רישום חושפת את כתובת הIP שלך (כולל ההודעה ששלחת) וגם כי למשתמשים רשומים יש אפשרות להשתמש בכלי שמקל על תרגום ערכים ועוד כלים רבים אחרים.
אם ברצונך להציע ערכים נוספים לכתיבה, אנא עשה זאת בדף לבקשת ערכים. כפי שרשום בתחילת דף ספר האורחים-ספר האורחים אינו הכתובת לפניות אלו. אודה לך על הקפדה על כך בעתיד. בתודה מראש, ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 18:30, 2 בינואר 2017 (IST)

אביאל פולד[עריכת קוד מקור]

אביאל פולד, נולד בשנת 1936, הציל הרבה משפחות בשואה. אביאל פולד היה איש עשיר מאוד ותרם הרבה כסף ליהודים.

יש לך מקור?

אגד - תוספת לסעיף "יבוא אוטובוסים"[עריכת קוד מקור]

בערך "אגד" בסעיף "יבוא אוטובוסים" לא נזכר האוטובוס שיובא מצרפת בשם "שאסון" או "שוסון" או אולי "שאנסון" (שנשמע כמו "שוסון" בצרפתית.לינק לערך: https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%92%D7%93

זה היה ה"שוסון", שנרכש מצרפת במסגרת עסקה כוללת בין ממשלת ישראל וממשלת צרפת. עם התגברות גלי העלייה בראשית שנות ה-50 נוצר מחסור גדול באוטובוסים בקואופרטיבים ...כך באתר אגד. https://commons.wikimedia.org/wiki/File:PikiWiki_Israel_3717_Egged_Bus.jpg::
על השוסון נאמר, בשנות ה-50', שהוא כמו ברית המועצות - חלק יושבים וחלק רועדים.שלומית קדם - שיחה 21:07, 30 במרץ 2017 (IDT)

על הערך תחליף סוכר[עריכת קוד מקור]

ישנה טעות במשפטים- "אף מחקר מדעי עדיין לא הראה סיכון בריאותי לבני אדם במינונים הרגילים. כמו כן, כאשר נשקל השימוש בממתיק מלאכותי, יש לקחת בחשבון כי השימוש בסוכר תורם רבות להשמנת יתר, שלה נזקים בריאותיים גדולים ומוכחים." רוב המחקרים מוכיחים שיש נזק מהממתיקים הנ"ל גם במינונים רגילים יותר מהנזק של הסוכר הלבן. אסמכתאות -https://www.youtube.com/watch?v=t3c8ju2Qx2Q&feature=youtu.be

https://youtu.be/Zk9rtc7R_zs


בספר של לאה רזניקוביץ- "רק לא דיאטה" שמבוסס על מחקרים מדעיים


לטיפולכם. ניסיתי לתקן בעצמי ולא הצלחתי להירשם לויקיפדיה.

תודה טל.

ברצוני להוסיף עוד קישור לערך תחליף סוכר.[עריכת קוד מקור]

בקישור זה נטען כמה שהאספרטם מסוכן לבריאות. https://youtu.be/UkLNtVDjpCE?list=FLx96ArntnoXNZVEMks2ACGw

אבקש מכם תגובה. לא ראיתי שעניתם לי או שיניתם ממה שהבאתי כאן. לציין שאנו תורמים לויקיפדיה אז לפחות פידבק.

הדבר חשוב מאוד בעיקר לחולי סוכרת שמשתמשים בתחליפי סוכר שיהיו מודעים לסכנה הרבה שבהם. 

תודה טל.

תחליף סוכר זה המקום לכל הצעה לשינוי הערך. אפשר לפרסם בלוח המודעות בקשה להתיחסות להצעה. 2001:7C0:2041:1AA:0:0:0:DB 13:07, 14 בינואר 2017 (IST)

איכות ערכים[עריכת קוד מקור]

שלום לעורכי ויקיפדיה,

ויקיפדיה, כמו שאתם בוודאי יודעים, הוא מיזם שנוי במחלוקת. אין ספק שניתן למצוא בו המון ערכים, שלא נמצאים בדרך כלל באנציקלופדיות מודפסות (ואני משער שמדובר בעיקר באישים, ובכאלה שאינם מספיק משמעותיים בעולם היצירה, ההגות, המדע, הפוליטיקה והדת – התחומים המרכזיים של האנציקלופדיות המסורתיות). אין צורך כמובן להתעכב על היתרונות המשמעותיים של המדיום האינטרנטי, בעיקר בנגישות המיידית לקישורים השונים, ובעדכונים בזמן אמת.

תחומי ההתמחות שלי הם השירה והדרמה ביוון וברומא העתיקות, עם נגיעות בתחומי האמנות האחרים בתרבויות האמורות, ובפילוסופיה, רטוריקה, ועוד. אישית, כשאני רוצה ללמוד נושא מסוים מהאמור למעלה (ובכלל), אני מעדיף את הספר הכתוב או אתרים מקצועיים. מכל מקום, פה ושם אני בהחלט נעזר בוויקיפדיה, אבל כמעט תמיד בזו האנגלית (או הגרמנית או הצרפתית).

כל ההקדמה הזאת כדי לומר, שהערכים בעברית בתחומים האמורים (באותם ערכים שכן קיימים, כי חסרים המון ערכים בתחומים האלה) נוטים – והדוגמאות רבות מספור (ונוגעות לכל ערך כמעט בתחום הזה) – לא רק להיות דלילים ודלים או רחוקים מניסוח תבוני, אלא גם שגויים בצורה מחפירה ממש הן ברמת העובדות הידועות והן ברמת הסקת המסקנות השונות שניתן להסיק מהן. וכל זה עוד לפני שיבושי הלשון, טעויות הכתיב, והאיות המופרך של השמות.

לכן אני דורש מתלמידיי בתחילת כל קורס להתרחק כל עוד נפשם בם מהתחומים האלה בוויקיפדיה העברית.

טוב, אז מה עושים? 1. מגייסים עורכים מומחים בתחומים האלה. 2. פונים אישית למומחים בתחומים האמורים, ומבקשים מהם לכתוב ערכים מתאימים. מי שמואיל לעשות את זה בהתנדבות, נהדר, ומי שלא, אין ברירה – צריך לשלם לו. זאת הדרך היחידה להקפיץ את רמת הערכים (ולא נורא אם פה ושם יהיו קצת פרסומות "עדינות"). 3. מארגנים כסף לקנות את הזכויות לאנציקלופדיה העברית, אם הזכויות עדיין בכלל בתוקף, ופשוט מעתיקים משם אחד לאחד את רוב הערכים – אפילו היום אלה ערכים מרשימים ביותר בבקיאות, ביסודיות ובתבונה שבהם.

בהצלחה, שמעון בוזגלו -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

אין ברירה – צריך לשלם לו. כל המיזם עומד על רעיון ההתנדבות. אכן יש דברים לא מוצלחים - חסרים המון ערכים בתחומים האלה. והדוגמאות רבות מספור – לא רק להיותם דלילים ודלים או רחוקים מניסוח תבוני, אלא גם שגויים בצורה מחפירה ממש הן ברמת העובדות הידועות והן ברמת הסקת המסקנות השונות שניתן להסיק מהן. וכל זה עוד לפני שיבושי הלשון, טעויות הכתיב והאיות המופרך של השמות - אבל בגדול וויקי היא מהפכה בעולם. 2001:7C0:2041:1AA:0:0:0:DB
ויקיפדיה נכשלה ב"מבחן בוזגלו", נקווה שתצליח יותר במועד ב'.
הזכויות לאנציקלופדיה העברית הן בידי הוצאת שוקן, שאינה ממהרת להיפרד מהן. דוד שי - שיחה 00:04, 12 בפברואר 2017 (IST)
אכן, הדרך עוד ארוכה בתחום העולם הקלאסי, עד שנשתווה לאיכות הויקיפדיות הגדולות מאיתנו. אבל לא בתשלום ולא בפרסומות נמצא גאולה, אלא במתנדבים שישנסו מתניים. גם ד"ר בוזגלו יכול לשפר, באחר-צהריים בודד, לפחות ערך אחד, כך שיהא ראוי למאכל הסטודנטים שלו. היות שניכר שהוא מבין את חשיבות העניין (והיות שתלמידיו קוראים את הויקיפדיה העברית גם אם הוא אוסר עליהם (בצדק) לצטט אותה), יש לקוות שנזכה לראות בשיפור ערכינו בעזרתו. ואם לא יאבה, נמשיך אנו במלאכתנו הדלה. Ijon - שיחה 07:26, 12 בפברואר 2017 (IST)
(נראה שהוא מצליח למצוא זמן לטפח את הערך על אודותיו.) Ijon - שיחה 07:32, 12 בפברואר 2017 (IST)
לא צריך לזלזל, אבל בהחלט יעשה טוב מר בוזגלו אם יעודד את תלמידיו לא להתרחק מוויקיפדיה, אלא להיפך, לשתף אותה במה שלמדו ועל הדרך להסיר ממנה שיבושים וכדומה. ישנם כבר כמה מרצים שעושים זאת, וברור שתרומתם לאנושות קוראת-העברית גדולה. דוד שי, רעיון רכישת הזכויות נבדק אי-פעם? אני ספקני כמוך לגביו אבל זה לא דבר מופרך. האם ויקיפדיות אחרות רכשו פעם אנציקלופדיה כלשהי? כי כן קיבלו במתנה (גאורגית) או בלעו אנציקלופדיות נטולות-זכויות (אנגלית, גרמנית וכנראה עוד). ביקורת - שיחה 09:57, 12 בפברואר 2017 (IST)
אני בטוח ששמעון בוזגלו צודק ברוב דבריו. אני גם בטוח שאם ישקיעו את כספי התרומות שמתקבלים אי פה ואי שם ברכישת הזכויות על האנציקלופדיה העברית, או אפילו רק על חלקה, במקום כל המיזמים המאוד חשובים שמתקיימים כיום, ויקיפדיה תרוויח מכך בגדול. אולי "קהילת ויקיפדיה" לא תצא נשכרת, אך האנציקלופדיה בוודאי שכן.אודי - שיחה 10:12, 12 בפברואר 2017 (IST)
לפני שנים אחדות יצרתי קשר בעניין עם הוצאת שוקן, אבל אז נאמר לי שההוצאה עובדת במלוא המרץ על הפקת מהדורה שנייה לאנציקלופדיה העברית. ייתכן שהגיע הזמן לבדוק זאת שוב, כי השנים חולפות ומהדורה שנייה אין. מיכל, לבדיקתך. דוד שי - שיחה 19:59, 12 בפברואר 2017 (IST)
אצור קשר עם שוקן. Ijon, כמדומני ד"ר בוזגלו לא מלמד במוסד אקדמי אחרת היינו פונים אליו ומציעים לו ולתלמידיו לכתוב ערכים בתחומי התמחותו. לסטר - שיחה 21:11, 12 בפברואר 2017 (IST)

היי, בבקשה תשחזרו את המחיקת דף שיחה שלי.[עריכת קוד מקור]

המיזם לא מאפשר למחוק את החשבון. לא ידעתי את זה כשנרשמתי (אגב, לא חתמתי על EULA, ההרשמה נעשתה באמצעות מפעיל שעשה לי חשבון כדי לעקוף חסימת טווח IP), אני לא מעוניין להשאיר זכר. מי שמעוניין לגלות מה אמרתי ויודע ויקיפדיה יידע למצוא. אני מבין שאי אפשר למחוק את הדברים כאן, ואמרתי דברים לא יפים ומה לעשות. אבל את הדף שיחה שלי, אני מצפה שלא ישחזרו לי אם אני מוחק. אני כותב בספר אורחים כי אני לא מעוניין להתחבר או לתרום אפילו במאומה כאן. אני רוצה לעזוב ולמחוק את מה שעשיתי, לפחות בעמוד שלי לשעבר: https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%99%D7%97%D7%AA_%D7%9E%D7%A9%D7%AA%D7%9E%D7%A9:Inactiveuser19012017 אני מבקש ממפעיל\עורך אדיב ונחמד, תכין לי ארכיון שמבהיר שעזבתי ואני לא מעוניין שאף אחד יקרא. המינימום המקסימלי. אני פרשתי, אני מבקש בכל לשון של בקשה שתמחקו את המידע הזה. תודה רבה. אני כבר מחקתי לפני ששיניתי את השם (ואני לא זוכר את הסיסמא, ולא אבדוק כי בזין שלי), אבל מישהו החליט לשחזר. יש כאן את הזכות שלי על המידע שרשמתי אל מול הכללי ויקיפדיה... אז בבקשה. תודה. ביי.

מקסיקו הבירה או מקסיקו העיר ולא מקסיקו סיטי[עריכת קוד מקור]

הערך "מקסיקו סיטי" מוטעה מלכתחילה. (אותו העקרון חל על "פנמה סיטי" ועל "גואטמלה סיטי") סיטי (CITY) היא לא מילה עברית ושפת המדינות הללו שבצפון ומרכז אמריקה (לא דרום-אמריקה!) היא מאז המאה ה-16 תחת הכיבוש הספרדי - וגם כמדינות עצמאיות בימינו - שפתם היא השפה הספרדית. אז: למה סיטי??? כמו שׁוּשַׁן הַבִּירָה בשפה המקראית אפשר להחליף את "מקסיקו סיטי" ב"מקסיקו הַבִּירָה". זה כבוד לשפתנו ולא פחות כבוד למדינות ששפתן - היא לא (חוזר - היא לא) אנגלית אלא ספרדית.

על החתום, יהושע ארליך - חיפה, ישראל

אתה מציע חידוש. חידוש הוא מחקר מקורי. מחקר מקורי אסור אצלנו. אנו מחוייבים לפרסום במחקרי עבר. גילגמש שיחה 13:01, 31 בינואר 2017 (IST)
http://www.consulates.co.il/%D7%A9%D7%92%D7%A8%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA_%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C_%D7%9E%D7%A7%D7%A1%D7%99%D7%A7%D7%95_%D7%A1%D7%99%D7%98%D7%99/ 2001:7C0:2041:1AA:0:0:0:DB 15:44, 31 בינואר 2017 (IST)

אורי ואלה[עריכת קוד מקור]

שלום לכולם, הא ידוע למישהו לגבי עונה 2 של הסידרה אורי ואלה? ומהי תקופת השידור המקורית? ובין אילו תאריכים הסדרה שודרה? תודה רבה וצהריים טובים

כתבה ביחד עם עופר סקר את "אורי ואלה", סדרה קומית המבוססת על חייה שבה היא גם משחקת לצד שלמה בראבא, :פבלו רוזנברג וגל תורן. הסדרה עלתה לשידור ב-24 בנובמבר 2016 ב-Hot 3.
לא שודרה עונה 2. 129.143.71.38 14:23, 2 בפברואר 2017 (IST)

כיצד לבקש שיכתבו עלי[עריכת קוד מקור]

אני משוררת וציירת. עד כה התפרסמו חמישה ספרים שכתבתי, בהוצאות הקיבוץ המאוחד, כרמל וסטימצקי. על כתב היד של הספר השני זכיתי בפרס אקו"ם ליצירות שהוגשו בעילום שם. הספר השלישי זיכה אותי ב . השנה, (2016) קיבלתי את פרס ראש הממשלה לספרות. אני מבקשת מויקיפדיה שתוסיפו ערך עלי.

אולי כדאי לגלות את שמך לוויקיפדים? גילגמש שיחה 08:55, 5 בפברואר 2017 (IST)

ענת שרון-ענת שרון-בלייס (1968)Anat Sharon-Blais

ספרה האדמה היא מרחק זיכה אותה בפרס אקו"ם ליצירה שהוגשה בעילום-שם בתחום השירה לשנת תשס"ב 2001 ובפרס לספר שירה עברי מקורי ע"ש מרדכי ברנשטיין (מטעם התאחדות המו"לים) בשנת תשס"ג 2003.
ענת שרון-בלייס הייתה עם משפחתה בילדותה באיראן וניגריה,
became a mother at a relatively late age, to a son

שירת מרים[עריכת קוד מקור]

בתורה כתוב ששרה מרים רק את המשפט הראשון מתוך שירת הים של משה, אבל יש פרשנים הסבורים ששרה את כל השירה. ראה למשל: ר' יוסף בכור שור: שירו לה': ואמרו כל השירה. חזקוני: שירו לה' כי גאה ואמרו כל השירה, אלא על ידי שכתב כבר כל השירה לא הזכיר כאן אלא תחלתה.

למה אתם לא מנקדים את השמות והמושגים? למה? - כבר כתבנו לכם אלף פעם! שימו לב: אם שמי הוא ספיבר - איך תדעו האם זה / ?SAPIBER/SPIBER/SAFIVER/SFIVER[עריכת קוד מקור]

התחלנו לנקד אך זהו תהליך איטי. סבלנות. 2001:7C0:2041:1AA:0:0:0:DB 16:27, 9 בפברואר 2017 (IST)
הגאון מווילנה
צ'יינלונג

סארו- הדרך הביתה[עריכת קוד מקור]

שלום רב , בדף הסרט הטוב ביותר לשנת 2016 חסר את הסרט סארו - הדרך הביתה. אם ניתן להוסיף את הסרט לרשימה זה יהיה מצוין. המשך יום נפלא.

תודה על ההערה. הוספתי לרשימה של 2016 בפרס אוסקר לסרט הטוב ביותר.אודי - שיחה 23:57, 20 במרץ 2017 (IST)

כותרת הערך אלקנה[עריכת קוד מקור]

שלום רב, אני תושב היישוב אלקנה. בשנת 2006 העליתי דיון של 5 שעות לתוך הלילה, שהפך לדיון של שבועות לאחר מכן, על כותרת הערך אלקנה: האם היא צריכה להיות יישוב או התנחלות. בדיונים הצביעו והשפיעו עשרות משתמשים מזויפים כחלק מפרשיית בובות הקש, והטו את ההצבעה בצורה לא הוגנת לצד פוליטי מסוים. אכן הוחלט כבר אז, בתור פשרה, להשאיר את הכותרת "התנחלות", אבל היום, לאחר שהתגלה שבכל אותה התקופה ויקיפדיה הושפעה לרעה ממשתמש אחד בעל עשרות משתמשים מזויפים ודעה פוליטית נוקבת, אני חושב שראוי לבחון את הנושא מחדש.

המילה "יישוב" צריכה להופיע בכותרת לצד המילה התנחלות, בדומה לערך על אורנית. התנחלות זו הגדרה פוליטית ולא הגדרה מילונית של מקום מגורי בני אדם. בלי קשר לדעות פוליטיות לכאן או לכאן, לקרוא למקום מגורים "התנחלות" ללא תוספת או הבהרה זו בורות. זה כמו לקרוא לאת חפירה מקל. כן, זה מקל, אבל זה גם עוד משהו. עם זאת, ראוי להבהיר בכותרת שהחוק הישראלי לא חל על אלקנה, ולכן הכותרת הראויה ביותר היא "יישוב והתנחלות", ולא רק אחד מהשניים.

ערכתי את הכותרת, לא באנונימיות, יש לי שם משתמש, השארתי הערה חתומה בדף העריכה של אלקנה עם הסבר לעריכה, ומדובר בעריכה משנית - שגם כך היא תיקון של עוולות פרשת בובות הקש. אבל כמובן, שניות ספורות לאחר העריכה היא בוטלה בלי לבדוק או לשאול, בטיעון "כבר התקיימו אינספור דיונים בנושא, והוחלט על התנחלות." אז לא, הדיונים שהתקיימו בנושא היו מוטים על ידי עשרות בובות קש, והתקיימו לפני למעלה מעשר שנים. אני דורש לעדכן את הערך או לפתוח את הדיונים מחדש, בצורה הוגנת.

אני עושה הכול נכון, ובכל זאת אתם לא מאפשרים לאנשים להפוך את ויקיפדיה למה שהיא אמורה להיות. בויקיפדיה אנגלית מעולם לא היו לי בעיות כאלו, בשום ערך. חבל שאני צריך בכלל להסביר את עצמי בנושא הזה. בברכה, Elboim - שיחה 12:36, 20 בפברואר 2017 (IST)

התנחלות היא יישוב שהקימו יהודים ישראלים מעבר לקו הירוק אחרי מלחמת ששת הימים. מה מוסיפה המילה יישוב? 2001:7C0:2041:1AA:0:0:0:DB 13:39, 20 בפברואר 2017 (IST)
אם תבדוק את ההגדרה המילונית של המילה "התנחלות", במילון - ולא בוויקיפדיה, תגלה שזו פעולת של התיישבות בנחל. מינוחים והגדרות פוליטיים של היום הפכו את המילה למשהו שהיא לא. להשתמש במילה "התנחלות" כדי לכנות יישוב שלא חל עליו החוק הישראלי זו שגיאה לשונית, שלא לדבר על עמדה פוליטית בוטה ומעליבה. Elboim - שיחה 17:22, 21 בפברואר 2017 (IST)
מהי הצעתך? 2001:7C0:2041:1AA:0:0:0:DB 19:58, 21 בפברואר 2017 (IST)
אורנית (אֳרָנִית) היא התנחלות ויישוב קהילתי ...?
להשוות לפתיח של אורנית: "אלקנה היא התנחלות ויישוב קהילתי". העריכה המקורית שלי הייתה: "אלקנה הוא יישוב והתנחלות ביהודה ושומרון", אבל אין הבדל משמעותי בין השניים. השארת המונח "התנחלות" בלבד הוא חסר לטעמי. Elboim - שיחה 01:12, 22 בפברואר 2017 (IST)
גם הערך של שערי תקווה נפתח בצורה דומה: "שערי תקווה (שַׁעֲרֵי תִּקְוָה) היא התנחלות ויישוב קהילתי-עירוני במערב השומרון". אלקנה, משום מה, נפלה בין הכיסאות ונאסר לערוך את הערך שלה. Elboim - שיחה 01:15, 22 בפברואר 2017 (IST)

אנא המתן. 2001:7C0:2041:1AA:0:0:0:DB 13:54, 22 בפברואר 2017 (IST)

אני רואה שהנושא נפתר. תודה רבה על העזרה. חבל שכל כך קשה לערוך בוויקיפדיה עברית. בברכה ובתקווה שלא אצטרך להתווכח על עריכות עתידיות, Elboim - שיחה 00:03, 23 בפברואר 2017 (IST)
לא כל כך קשה לערוך בוויקיפדיה עברית. תודה לך. 2001:7C0:2041:1AA:0:0:0:DB 14:03, 23 בפברואר 2017 (IST)

עלילת דם[עריכת קוד מקור]

במכתב למקס נורדאו שמופיע בייוו"א בלעטער כרך42 עמ' 226 אהרון מרקוס מספר על ניסיון עלילת דם נגד בנו הירש בשנת 1900 ומספר שהיו 6 ניסיונות קודמים במהלך 1899 בעיר קראקא. בספר 'קראקא' מצאתי שכתב ההיסטוריון מאיר בוסאק [יהודי קראקא במחצית השניה של המאה ה19 עמ' 112] "... מסוכנת במיוחד היתה עלילת הדם שהפיצוה תועמלני מפלגות אנטישמיות.. הורגש צורך לקרוא לכינוס רבנים, שיישבעו לפני השלטונות, כי עלילת הדם לצרכי פולחן בשקר יסודה. בשנת 1903 נערך כינוס זה בקראקא והרבנים שבאו מאוסטריה, צרפת, רוסיה, גרמניה, רומניה ואפילו ממצרים נשבעו שהעלילה היא רק השמצה ללא שמץ של אמת." עיי"ש עוד. נראה לי שתופעה כזאת וכנס כזה, אם אכן התקיים, ראויות לציון בערך הזה.

תודה על המשוב! לידיעתך, ויקיפדיה נכתבת בהתנדבות על ידי אנשים פרטיים כמוני וכמוך. כל אחד יכול לערוך דף בוויקיפדיה על ידי לחיצה על הלשונית לשונית עריכה בראש הדף בצד שמאל, אך רצוי להירשם לפני כן על מנת להגן על פרטיותך ולהקל על הדו-שיח עמך. אנו מזמינים אותך להצטרף לוויקיפדיה, להרחיב ולתקן את הערכים הקיימים וליצור ערכים חדשים. ויקיפדיה צריכה אותך! --טוויגשיחה • ג' בניסן ה'תשע"ז 11:30, 30 במרץ 2017 (IDT)

אליהו גולדשטיין[עריכת קוד מקור]

מדוע הורדתם אותו? הוא אישיות שיש להכניסה לויקיפדיה.

דף זה לא מיועד לתוכן כזה. 2001:7C0:2041:1AA:0:0:0:DB 10:07, 4 באפריל 2017 (IDT)

איזו קבלת פנים מופלאה. מוחקים פעמיים בלי הסבר, ושולחים אלמוני להסביר מה לא. טוב שבמקביל יש דיונים על שיפור חווית המשתמש. אולי חסר איזה כפתור צבעוני שיעשה את הכל יותר טוב. עוזי ו. - שיחה 11:23, 4 באפריל 2017 (IDT)

לא ברור לי מדוע הורידו את הערך. נכון פעמיים הוכנס ועוד עם מקורות. אמרתם קודם שאין מקורות, והם הוכנסו בספר האורחים, כי לא ניתן היה להוסיף בערך. מחקתם פעמיים את הערך מספר האורחים, מדוע?

יצרתי את טיוטה:אליהו גולדשטיין והעתקתי לשם את התוכן שנמחק. עיצבתי אותו קצת לצורה של ערך בוויקיפדיה. עם זאת, הערך עדיין לא ברמה של הכנסה לוויקיפדיה ויש עוד לעבוד עליו. ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 09:03, 5 באפריל 2017 (IDT)

אודה אם תאמר לי על מה צריך לעבוד, כי יש לי את המקורות מספרים וחלק מהארכיונים שם הוא מופיע. ניסיתי להכניס את המקורות שהיו אז בערך, אך לא הצלחתי.

שלום! אני מציע לך דבר ראשון להירשם לוויקיפיה עם שם משתמש, כך נוכל לדבר בדף השיחה שלך. דבר שני, אנא ראה איך מעוצבים ערכים אחרים ונסה לשנות את הטיוטה כך שתתאים להם. אולי תוכל לבקש גם עזרה מוויקיפדים אחרים. חסרים גם קישורים פנימיים וחיצוניים. ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 09:47, 5 באפריל 2017 (IDT)

איך נרשמים עם שם משתמש?

כתבתי לך בדף שיחתך: הרשמה תקל עלינו את הדו־שיח עמך, ותאפשר לך לערוך ולפעול בדפי ויקיפדיה בצורה טובה ונוחה יותר (פרטים בוויקיפדיה:למה ליצור חשבון?). ההרשמה אינה עולה דבר, ואינה מסכנת את פרטיותך. כדי להירשם, ניתן להיכנס לדף ההרשמה. ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 09:01, 6 באפריל 2017 (IDT)

תודה רבה יצרתי חשבון בויקיפדיה ורשמתי טיוטה. אשמח לשוחח עמך דרך החשבון שלי.

למה אין לכם קישור לשיתוף דף זה או כל דף זה.. בפייסבוק במינימום??? ואין צור קשר??[עריכת קוד מקור]

למה אין לכם קישור לשיתוף דף זה או כל דף זה.. בפייסבוק במינימום??? ואין צור קשר? לתרומות מדי פעם יש לכם קישור.. לי אין וויזה במקרה אבל אוהבת ומשתמשת הרבה בוויקי......

יש כפתור שיתוף במדיה חברתית, יתכן שהוא לא בולט מספיק או לא זמין לאנונימים. הדף הנוכחי (ספר אורחים) משמש ליצירת קשר. אתייג את משתמש:ערן לדביקת הטענה לגבי שיתוף במדיה חברתית. גילגמש שיחה 14:23, 15 באפריל 2017 (IDT)

סארו- הדרך הביתה[עריכת קוד מקור]

שלום רב, אם יש מישהו שמעוניין לכתוב את הערך בעברית לסרט סארו - הדרך הביתה, זה יהיה מצויין. לילה טוב.

ובשביל ההשראה לכתיבה, אניח כאן קישור לשיר של סיה המופלאה, מתוך הסרט. Liad Malone - שיחה 22:17, 19 באפריל 2017 (IDT)

מחנה הריכוז פראמונטי[עריכת קוד מקור]

חיילי היחידות העבריות בדרום איטליה הם שגילו את המחנה. הראשון שהגיע וארגן את העזרה היה קפטן אלכס מוסקוביץ (אבי), כפי שמצויין על-ידי התושבים בחוברת שפרסמו בשנת 1975. "הבריגדה" טרם הוקמה והגיעה לאיטליה מאוחר יותר. הקשר של מי שאירגן שם חינוך עם החיילים האמריקאים היא משום שיחידת תובלה 462 הייתה החלוצה והיא השתייכה לארמייה ה-5 של הגנרל האמריקאי קלארק.

ראה: "האודיסאה של "פנצ'ו", תל-אביב 1975.

  בעמ' 20 שמות המסייעים ובעמ' 12 תצלום
  המפגש הראשון עם קצין מהארץ.

הערך "קלארק קנט"[עריכת קוד מקור]

עריכה מבחוץ הוסיפה בפתיחת הערך את המילים "מור נחמני המלכה". מחקתי אותן. אחר כך עלה בדעתי שאמורה להיות לערך פתיחה, שנמחקה באותה עריכה, אך לא ידעתי היכן למצוא אותה. אני מקווה שזהו המקום הנכון לפנות אליו.

הנושא טופל. תודה על עזרתך!
Tournesol.png
שלום,

תרומתך לאתר ויקיפדיה ניכרת, ועל כן, חבל שעבודתך נעשית בצורה אנונימית. הרשמה תקל עלינו את הדו־שיח עמך, ותאפשר לך לערוך ולפעול בדפי ויקיפדיה בצורה טובה ונוחה יותר (פרטים בוויקיפדיה:למה ליצור חשבון?). כאשר אנו עוקבים אחר השינויים האחרונים שנעשו בדפי האתר, שינוי שמבצעים משתמשים שאינם רשומים מיד מדליק אצלנו נורה אדומה מחשש להשחתות, שכן רוב המשחיתים אינם טורחים להירשם.

ההרשמה אינה עולה דבר, ואינה מסכנת את פרטיותך. כדי להירשם, ניתן להיכנס לדף ההרשמה.

בברכה, --טוויגשיחה • ל' בניסן ה'תשע"ז 20:28, 25 באפריל 2017 (IDT)