ויקיפדיה:ספר אורחים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
ברוכים הבאים לספר האורחים של ויקיפדיה!
Open book nae 02.svg

ספר האורחים משמש לקבלת משוב כללי מאורחי ויקיפדיה ומקוראיה על התרשמותם מוויקיפדיה ומידת שביעות רצונם ממנה.

הערות הנוגעות לערך מסוים יש להוסיף בדף השיחה של אותו ערך, ולא כאן. לדיווח על טעות בערך ניתן להיעזר במנגנון הדיווח על טעויות

אין להציב כאן הודעות או לפתוח דיונים בנושאים שאינם קשורים לוויקיפדיה, מעניינים וחשובים ככל שיהיו. הודעות כאלו יימחקו.

 • אם אתם רוצים להעיר על ערך שאינו קיים ולדעתכם יש להוסיף, פנו לדף לבקשת ערכים.
 • אם אתם זקוקים לעזרה טכנית, או שנתקלתם בבעיה כלשהי באתר, פנו לדלפק הייעוץ.
 • אם יש לכם שאלה בנושא אנציקלופדי ולא מצאתם לה תשובה בערכים, פנו לדף הכה את המומחה.
 • במקרה של טענה כללית על ערכים מסוג מסוים, אנא הביאו דוגמאות כדי לעזור לנו לשפר את ויקיפדיה.
 • אם ברצונכם לערוך דיון בנושא מדיניות פנו למזנון.
 • הודעות ישנות מאורכבות מעת לעת בארכיונים.

אנא חתמו בשמכם הפרטי או בכינויכם בסוף כל תגובה. אם אתם משתמשים רשומים ניתן להשאיר חתימה באמצעות לחצן החתימה או באמצעות ארבע טילדות (~~~~). אם אתם לא רשומים אפשר לחתום באמצעות חמש טילדות (~~~~~). הזחה של טקסט נעשית באמצעות נקודתיים (:) בתחילת השורה. זוג נקודתיים אחד יגרום להזחה של דרגה 1, שני זוגות להזחה של שתי דרגות וכך הלאה. אם בכוונתכם לתת משוב חדש, אין צורך להשתמש בהזחה.

אנא הימנעו מציון פרטים אישיים בפנייתכם, כדוגמת מספר טלפון או כתובת דואר אלקטרוני מלאה, שכן פרטים אלו עשויים להופיע במנועי חיפוש כדוגמת "גוגל"
הוספת משוב חדש
כותרת המשוב:

שימו לב: המשובים החדשים נמצאים בסוף דף זה, ולא בתחילתו.


תוכן עניינים

אין ערך של בתאני מוטה![עריכת קוד מקור]

שלום! אני "אורחת" בויקיפדיה... אני מאוד אוהבת להשתמש בויקיפדיה מפני שיש פה את כל הדברים שאני צריכה וקל יותר לעשות עבודות ושיעורי בית או סתם לקרוא על מפורסמים ולהרחיב את הידע... אבל רציתי להגיד לכם שאין ערך על בתאני מוטה! אם אתם לא יודעים מי זאת אז זאת נערה בת 19 מקליפורניה שבארצות הברית ומגיל 16 היא מתפעלת ערוץ יוטיוב לבד!!! יש לה יותר ממליון רשומים, היא נלחמת נגד הבריונות בתור אחת שחוותה את זה ובשנה האחרונה היא גם השתתפה ברוקדים עם כוכבים בארה"ב ואפילו הוציאה שיר! היא השיקה בושם, קולקציות בגדים משלה בחנות משלה שיש לה כמה סניפים גדולים בעולם, היא זכתה בפרס מיוטיוב והיא היוטיוברית הכי מוכרת בעולם!!! אולי היא לא מוערכת מדי בישראל וחבל כי היא באמת מדהימה,יפה,מוכשרת ובקיצור-מושלמת! אולי אם יהיה ערך עליה אז אנשים אולי יותר יהיו מודעים עליה ממני אנונימית -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

כל הכבוד לה, ויש עליה ערך באנגלית en:Bethany Mota.
אני לא בטוח במידת נחיצותו של ערך עליה, מי שמעוניין להכיר אותה יכול למצוא את הסרטונים שלה ומידע נוסף ברשת.
יש עוד הרבה אישים מפורסמים שטרם נכתב עליהם ערך בעברית. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 14:56, 7 בינואר 2015 (IST)
אני חושב שיש יוטיובר יותר מפורסם, פיוטיפאי או משהו כזה. 14:15, 20 במאי 2015 (IDT)


 • בתגובה לאדם שכתב הודעה זו*

עורכי ויקיפדיה לא יכולים להוסיף עכשיו ערך לכל דבר, בגלל זה אפשר להוסיף ערך בעצמך, וכך להבא אנשים שיחפשו את בתאני מוטה גם ימצאו אותה. הגיע הזמן שנפסיק לבקש מאחרים לעשות בשבילנו. הרי את מכירה אותה, תוכלי לעתוב עליה ערך בעצמך, ואולי זה יצא יותר טוב ומושקע מפשוט שכמה אנשים יצטרכו ללמוד עליה בכוח עכשיו כדי שיהיה קיים ערך כזה. כם אנחנו יכולים לנסות בעצמנו, לא? זו אחת המטרות של ויקיפדיה. תודה, והמשך לילה שקט

ריענון דף ראשי 05.01.15[עריכת קוד מקור]

השעה 17:20, והדף הראשי עדיין מתייחס ל-04.01.15. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

כבר לא רלוונטי. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 14:25, 7 בינואר 2015 (IST)

קורט ראסל, עדכון, עריכה[עריכת קוד מקור]

אני רוצה לעדכן לגבי פרט שהוא נכון. רשמתם שקורט ראסל שיחק בסרט ג'אנגו ללא מעצורים ולפי מה שבדקתי הוא שיחק שם בסרט

Kurt Russell was cast instead[20] but also later left the role.[21] When Kurt Russell dropped out, the role of Ace Woody was not recast; instead the character was merged with Walton Goggins' character, Billy Crash.
תודה. Nachum - שיחה 14:49, 7 בינואר 2015 (IST)

טעות בעריכת הספר פרקי דרבי אליעזר[עריכת קוד מקור]

רציתי להגיד לכם שלא ערכתם את הספר פרקי דרבי אליעזר כמו שצריך ראיתי את הספר פרקי דרבי אליעזר המקורי ולא מוזכר שם אדם בשם כידייה ונאמר שם בן בנו של דן אם תסתכלו על הספר המקורי תראו שיש לכם כמה טעויות

תודה. ההערות יבדקו. Nachum - שיחה 14:08, 8 בינואר 2015 (IST)
לא מצאתי בערך "כידייה" או "דן". ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 14:15, 8 בינואר 2015 (IST)
אלמוני נכבד, ויקיפדיה אינה עורכת ספרים. בוודאי התבלבלת בין ויקיטקסט לויקיפדיה. ולגופו של עניין, השם 'בידייה' מופיע בחלק מכתבי היד של פרקי דרבי אליעזר וכנראה שבויקיטקסט השתמשו במהדורת היגר ולא בדפוסים הרגילים. בכל מקרה, לא קיים 'פרקי דרבי אליעזר המקורי'. 85.250.82.47 19:55, 2 בפברואר 2015 (IST)

ערך לא מובן לי[עריכת קוד מקור]

איך יכול להיות עומק הכנרת בין 25-43 מ' כאשר ההבדל בגובה פני הים הוא סה"כ 5מ'

הנתונים לא תואמים את אלה שבערך. לא הבנתי מה הקשר בין גובה פני הים ובין העומק, הרי העומק תלוי במרחק פני הים מהקרקעית והקרקעית אינה מישור. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 20:04, 12 בינואר 2015 (IST)

בעצמך כתבת - הקרקעית אינה מישור, ולכן העומק משתנה בהתאם למיקום בו אתה מודד, כאשר נקודת העומק המירבית נמצאת ב -256 (לדוגמה אם אעמוד בתוך המים כשהמים מגיעים לי לבטן ואמדוד - העומק יהיה כ-1 מ'). כמובן שגם ההבדל במפלס (שנע בין -208 ל-214) משפיע על העומק אך זה הבדל קטן יחסית.

נכון. אם הקרקעית בנקודה מסוימת היא 256- והמים מעליה בגובה 213- אזי העומק 43. איפה פה הבעיה? ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 14:18, 1 במרץ 2015 (IST)

יו ג'קמן , עדכון, עדכון[עריכת קוד מקור]

יו ג'קמן לא שיחק בלילה מוטרף במוזיאון כפי שצוין

Hugh Jackman as himself, an actor on the West End who was playing King Arthur at the time. כך הוויקי האנגלית. Nachum - שיחה 17:34, 16 בינואר 2015 (IST)

תאימות ל-KIWIX[עריכת קוד מקור]

שלום, אני משתמש ב-KIWIX. תוכנת הויקיפדיה הלא מקוונת. מאוד ממליץ. ישנה בעייה באינדקס של תיבת החיפוש, ומסתמא זה נובע מבעייה במקור האינדקס של הויקיפדיה המקוונת. ישנם הרבה ערכים שיש להם דף פירשונים. משום מה, דף הפירשונים לא בא בצורה נכונה בתיבת החיפוש. ישנם ערכים שברירת המחדל שלהם תפנה לדף הפירשונים. אבל ישנם ערכים שערך ברירת המחדל יפנה לערך פרטי כלשהו, ושם תהיה הפניה לדף הפירשונים. אז:

1. למה כברירת מחדל אין עדיפות תמיד לדף הפירשונים?
2. האם אפשר לציין באינדקס/בתיבת החיפוש את דף הפירשונים? למשל: אם נחפש את הערך "נקודה חמה" בתיבת החיפוש, יוצגו בתוצאות החיפוש: נקודה חמה (פירשונים), נקודה חמה (גאולוגיה), נקודה חמה (אינטרנט).
3. האם ניתן לעשות שתמיד תמיד יהיה דף/ערך הפירשונים קודם באינדקס/בתוצאות החיפוש? שיופיע ראשון לכל שאר הערכים שנכללים תחתיו?
לפי הסדר: (שאלה לא ממוספרת): יש מילים (או "משמעויות") בהן לערך אחד יש עדיפות, ומשמעויות אחרות בהן אין. לדוגמה, מי שמחפש אדיסון, רוצה לקרוא על תומס אלווה אדיסון ברוב המכריע של המקרים, אבל בכל זאת יתכן המטרה היא קולנוע אדיסון. במקרה כזה, דף הפירושונים ייקרא אדיסון. לעומת זאת, לגבי אבקסיס אין עדיפות כה מכרעת לאחת המשמעויות, ולכן אבקסיס היא הפניה לאבוקסיס שהוא דף פירושונים.
 1. אין "עדיפות" משום שהאפשרויות השונות מופיעות בהצעות לחיפוש לפי מיון אלפביתי. כש יש יותר מ-10 ערכים שונים שתואמים את התחילית שהזנת, המערכת בוחרת עשרה מהם לפי קריטריון כלשהו (כנראה סטטיסטיקת צפייה או סטטיסטיקת חיפוש), ועשרה אלו מופיעים במיון אלפביתי. (מה שכתבתי לא מדויק ב-100% - אם חלק מהשמות הם הפניות, שמות אלו יופיעו מתחת לשמות שהם דפים ממש, כך שבעצם מדובר כאן בשתי רשימות שכל אחת מהן ממוינת אלפביתיות)
 2. השם שמופיע בחיפוש הוא שם הדף עצמו, בלי קישוטים. יתכן שבעתיד המנגנון ישתכלל כך שהפניות ודפי פירושונים יהיו מסומנים בצורה שונה, אבל זה דורש פיתוח: אפשר לבקש תכונה כזו במקום שמשמש לתקשורת בין המפתחים של התוכנה והמשתמשים: Phabricator:.
 3. ראה (1).
מערכת KIWIX לא מוכרת לי, אבל יש לי ספק רב אם אינדקס החיפוש אכן מגיע מהגרסה המקוונת: יותר סביר שאחרי שמתקינים בסיס נתונים שנחקח מהמקוונת, KIWIX בונה בעצמו את אינדקס החיפוש (למיטב ידיעתי, האינדקס עצמו אינו חלק מבסיס הנתונים ש-KIWIX משתמש בו.
קיפודנחש 16:51, 19 בינואר 2015 (IST)
מבקש להעביר את הבקשה לגורמים הרלוונטים. תודה.

עדכוני בסיס הנתונים ל-KIWIX[עריכת קוד מקור]

או מושג מהיכן ניתן להוריד data base עדכני של ויקיפדיה העברית/האנגלית שניתן לשימוש באמצעות ה-KIWIX? האם זה מתעדכן באופן שוטף? ביקורת - שיחה 10:34, 19 בינואר 2015 (IST)

המיקום של ה-dumps הוא [1]. למרבה הצער לא אוכל לומר לך מה משם מתאים לשימוש בקיויקס. קיפודנחש 16:51, 19 בינואר 2015 (IST)
בדוק, http://download.kiwix.org/portable/wikipedia/?C=M;O=D, הגרסא העברית מסומנת ב he

עזרה דחופה למחוק ערך שעשיתי[עריכת קוד מקור]

שלום רב,לפני כשעה כתבתי משהו שחשבתי שאני יכולה למחוק בקלות,כתבתי תוכן על החברה שלי מהלימודים,והראךתי לה וצחקנו ,זה תוכן עם מידע אישי שלה ומציין גם את יופייה.ועכשיו אינני מצליחה למחוק ,וזה מופיע בחיפוש בגוגל,אני מבקשת למחוק את התוכן (נראה לי שזה נמחק/נחסם) אבל זה עדיין מופיע בגוגל,וזה כלכך יגרום לבעיות ,בבקשה לעזור לי,אני לא מצליחה למחוק את זה

סוף מעשה במחשבה תחילה. מגוגל ייקח כמה ימים, וזה גם ייעלם. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 11:59, 22 בינואר 2015 (IST)

ערך / ערכים חסרים[עריכת קוד מקור]

ביקשתי למצוא אינפורמציה באשר לישוב היהודי בארץ ישראל בתקופתו של מוחמד. חיפשתי אודות ארבע נקודות, בדרום מזרח הארץ, להן נתן מוחמד הסכמתו להישאר במקומם ולשמור על דתם תמורת מס גולגולת. ארבעת הישובים האלה מוזכרים בספר: "רציפות הישוב היהודי בארץ ישראל"/ דן בהט, ישראל קידר, זאב וילנאי - 1974 והם: אילת, אדרח, ג'ברה, מקנא. בערך של אילת מוזכר הנושא לגבי אילת, ג'ברה מוזכרת כג'רבה (בערך יצירת ג'רבה) ערך ללא תוכן ואת מקנא לא מצאתי כלל. חשבתי לכתוב את העובדה הזו אבל אני לא ממש יודע את הטכניקה ובעיקר לא ברור לי אם מותר לצטט ואיך עושים זאת, כמו כן יש אי התאמה בין ג'ברה בספר לג'רבה אצלכם. לרשותכם דניאל

תודה. אם תוכל להעתיק כמה משפטים מהמקור לכאן או לדף השיחה של הערך אילת זה יעזור. Nachum - שיחה 14:16, 28 בינואר 2015 (IST)

הערך גז טבעי בישראל עלוב וחסום לעריכה. האם הוויקיפדיה נוקטת עמדה בסוגיה?[עריכת קוד מקור]

79.176.31.113 12:22, 2 בפברואר 2015 (IST)

הערך באורך סביר. הוא בהגנה מוגברת - הגנה המאפשרת רק לכותבים המוגדרים כ"בדוקי עריכות אוטומטית", לרבות מפעילי מערכת ומנטרים, לערוך את הדף. אתה מוזמן לכתוב בדף השיחה שלו תוספות. Nachum - שיחה 19:30, 2 בפברואר 2015 (IST)
התוספות של האנציק' ימחקו. אילי - שיחה 19:41, 2 בפברואר 2015 (IST)

אי אפשר למצוא מי הניצבים הנוכחיים במשטרה, אז איך נדע מי הנפל האחרון[עריכת קוד מקור]

איפה שולחים את זה ?

כאן ישנה רשימה של כל הניצבים המכהנים. אבל עדיין לא תוכל לדעת. בשביל זה עשינו צו איסור פרסום. הבנאדם אב למשפחה, ולא בטוח שעשה משהו רע. אז למה לחפור? אם יתברר שהוא עבריין, תדע מזה די מהר. באחריות. ביקורת - שיחה 20:01, 4 בפברואר 2015 (IST)

ערכים חסרים, הרחבה[עריכת קוד מקור]

שלום רב, יש שני ערכים שלא מופיעים כמו הסדרות בלש אמיתי ואימפריה הסדרה החדשה של טרנס הווארד. הבנתי גם שמתכננים עונה שנייה לשתי הסדרות. לגבי אימפריה זה מה שהצלחתי לעשות עד כה: "בתפקיד הראשי ניצב הזמר והשחקן טרנס הווארד כזמר מצליח שהשאיר מאחור את חיי העוני בשכונת מצוקה ובנה סביבו אימפריה, בקו עלילה שנושא דמיון מכוון לחייו של ג'יי זיי. לאחר שהוא מגלה שנותרו לו פחות משלוש שנים לחיות ומנסה לבחור מי מבניו יירש את מקומו. בעיצומה של הדרמה המשפחתית גם אשתו לשעבר משתחררת במפתיע מהכלא ותובעת את חלקה. במאי "פרשס" ו"המשרת" לי דניאלס עובר לראשונה למסך הקטן עם דרמה חדשה"

כאשר אתה מצטט מישהו, ראוי להזכיר את המקור. במקרה זה עיתון הארץ. הרשיתי לעצמי להוסיף מרכאות במקום למחוק את הכתוב. בברכה, אילי - שיחה 12:23, 5 בפברואר 2015 (IST)

יש מישהו שראה את הסדרות שאמרתי או מכיר אותן?

רבים ראו. הבעיה למצוא מי יכתוב את הערך. Nachum - שיחה 14:11, 5 בפברואר 2015 (IST)

יש מישהו שראה ומוכן לעזור לי לכתוב את הערכים שאמרתי?

קיים הערך בלש אמיתי. לגבי אימפריה, קיים ערך באנגלית ובשפות נוספות, ניתן לתרגם. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 21:13, 5 בפברואר 2015 (IST)

שלום רב, יש לי עוד הצעות לגבי עוד ערכים שאפשר להוסיף: וויפלאש, סלמה, בירדמן וג'ון וויק. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

הוספתי אותם, בצירוף קישור לערך האנגלי, לדף פורטל:קולנוע/ערכים מבוקשים. אתה יכול להוסיף בעצמך. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 13:17, 8 בפברואר 2015 (IST)

מסע ההתרמה השנתי[עריכת קוד מקור]

מדוע האתר צריך תרומות ?[עריכת קוד מקור]

הייתי רוצה לדעת מדוע האתר צריך תרומות? הרי שלא צריך לשלם לגוגל או למנוע חיפוש כדי להימצא ברשימה. אשמח לתשובה כנה ואשמח לתרום במידה ואבין מדוע.

כמובן שוויקיפדיה אינה משלמת על פרסום, אין לה ענין לשכנע אנשים לצרוך את המידע, אלא היא זמינה ומעניקה אותו לכל דורש. זו בדיוק הסיבה שמנועי החיפוש מבינים שהאינטרס שלהם למצב את התוצאות מוויקיפדיה בראש הרשימה, ולכן לא צריך לשלם להם.
התשובה לשאלתך מופיעה בדף התרומה לוויקיפדיה בצד שמאל: "המטרות לשמן נועדה התרומה: טכנולוגיה: שרתים, פס רחב, תחזוקה, פיתוח. ויקיפדיה הוא האתר מספר 5 בעולם, והוא פועל בעזרת סכומי כסף זעירים הרבה יותר מן הסכומים שהאתרים האחרים המובילים ביותר פועלים בעזרתם.". מקווה שעזרתי, אשמח להסביר במידת הצורך. ביקורת - שיחה 22:35, 9 בפברואר 2015 (IST)
דרך קצת פשטנית: לקרן ויקימדיה כ-200 עובדים בשכר. העובדים הללו עושים שימוש במשאבים לצורך עבודתם: חומרה, מתקני עבודה ושירותים של חברות אחרות.
ניתן לקרוא את דוחות התקציב של הקרן ואת תוכנית התקציב הנוכחית.
בהערת אגב, כתבתי פה לגבי האינטרסים של מנועי החיפוש להפנות לוויקיפדיה. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 19:52, 19 בפברואר 2015 (IST)

רצון לתרום שנבלם[עריכת קוד מקור]

שלום לצוות ויקיפידיה. אני מכיר בחשיבות האתר ורוצה לתרום. כבעל כרטיס ישראכרט, אינכם מתירים לי גישה לתרום. מה עלי לעשות. בכבוד רב. עמית וייסברג. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

שלום עמית,
מלבד בכרטיס אשראי, ניתן לתרום באמצעות שירות PayPal ואף בדרכים נוספות, דרך עמותת "ויקימדיה ישראל". תוכל ליצור קשר (רצוי טלפוני או במייל תחילה) עם המשרד בת"א להעברת התרומה. תודה מראש. Ldorfmanשיחה 18:34, 19 בפברואר 2015 (IST)

אכזבה[עריכת קוד מקור]

מיד כשראיתי את הפנייה שלכם לבקשת תרומה, תרמתי. באותו רגע. עכשיו אני רואה שיש כאן פרסומות שטקסט מודגשמסתירות את התוכן מעליב ומאכזב

אין כאן פרסומות שמסתירות את התוכן, ומעולם לא היו. הפרסומת שבראש הדף היא בתחילת התוכן, וגלילה כלפי מטה מציגה את התוכן. לא ברור מה טיב הבעיה שבה נתקלת. דוד שי - שיחה 06:52, 23 בפברואר 2015 (IST)
בנוסף, ניתן לא להציג את ההודעה בראש הדף ע"י הקשה על סימן ה-X שבקצה שלה. Ldorfmanשיחה 00:13, 24 בפברואר 2015 (IST)

טיאה ליאוני, הרחבה[עריכת קוד מקור]

שלום רב, ראיתי שאין ערך בעברית לסדרה של טיה ליאוני שנקראת באנגלית Madam Secretary. אם מישהו ראה את הסדרה אז שינסה לכתוב את הערך בעברית. ויש טעות לגבי הגיל של השחקנית היא 49 ולא 48 כפי שנכתב.

ושכחתי לומר שהסדרה נקראת בעברית מזכירת המדינה.

Téa Leoni (* 25. Februar 1966 מזל טוב. Nachum - שיחה 15:52, 25 בפברואר 2015 (IST)
ניתן לתרגם את הערך מזכירת המדינה (סדרת טלוויזיה) מהערך האנגלי en:Madam Secretary (TV series) או ממקבילותיו בשפות אחרות. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 14:28, 1 במרץ 2015 (IST)

ערך "העיר הלבנה"[עריכת קוד מקור]

שלום רב, בערך "העיר הלבנה" הושמט שמה של האדריכלית פרופ' ניצה סמוק, מי שהקימה את צוות השימור של תל אביב ואף עמדה בראשו ושזכתה בפרס "אמת" לשנת 2006 על תרומתה לקידום ושימור המבנים בארץ בכלל ובעיר הלבנה בפרט. ראו כאן: [2] -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

הוספתי משפט לערך. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 16:38, 3 במרץ 2015 (IST)

חיית הלילה , הרחבה[עריכת קוד מקור]

שלום רב, יש מישהו שראה את הסרט חיית הלילה ומעוניין לכתוב דף בעברית?

ניתן לבקש ערכים בפורטל:קולנוע/ערכים מבוקשים או בדף שיחה של הקטגוריה הרלוונטית. ישנם מאות סרטים ללא ערך בוויקיפדיה העברית, אין טעם לבקש פה אחד אחד. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 16:43, 4 במרץ 2015 (IST)

פרסומת מסתירת מסך[עריכת קוד מקור]

שלום רב, לאחר מספר שבועות שלא גלשתי לויקיפדיה חיפשתי ערך כלשהו וראיתי לראשונה פרסומת של מגה לחג הפורים. שמעתי שאתם שוקלים להכניס פרסומות ואני לגמרי מבין זאת אבל הפרסומת הזו מסתירה חלק מהמסך, כך שחלק מהטקסט נמצא מתחתיה ואין דרך לצפות בו, אי אפשר להזיז את הפרסומת או לסגור את החלון שלה. אותו הדבר קורה במצב עריכה ויש איזור במסך שאין גישה אליו בגללה. מה לעשות?

פרסומת של מגה??? אתה בטוח שנכנסת ישירות ל-https://he.wikipedia.org??? והדפדפן לא עובר דרך אתר אחר? ביקורת - שיחה 20:59, 5 במרץ 2015 (IST)

אני בטוח. מה שכתבת הוא בדיוק מה שכתוב בשורת הדפדפן שלי

אין לנו פרסומות של מגה באמת וגם לא פרסומות אחרות (חוץ מהתרמות). האפשרויות הן: א) נכנסת לויקיפדיה דרך אתר אחר. בדוק בדיוק מה הכתובת. ב) יש לך תוכנה מותקנת במחשב שמציפה את הדפדפן בפרסומות. בדוק שאין לך התקנות מיותרות. ג) יתכן שאתה גולש דרך איזו רשת שבה מופיעות פרסומת באופן קבוע בלי קשר לאתרים. Corvus,(שיחה) 21:23, 5 במרץ 2015 (IST)

הסרט קזבלן[עריכת קוד מקור]

שלום כתבתם את שמות השחקנים את הרקדנים וקיפחתם את הרקדניות מדוע. אבקש לרשום את שמות הרקדניות או לשלוח אליי במייל תודה

אבי אשד aeshed1-at-walla.com
http://www.imdb.com/title/tt0071715/fullcredits?ref_=tt_ov_st_sm
המידע בא מהאתר הזה. גם בו אין את שמות הרקדניות. Nachum - שיחה 13:38, 7 במרץ 2015 (IST)

טירת הזכוכית , הרחבה[עריכת קוד מקור]

שלום רב, יש לי הצעה לערך חדש. ראיתי שאין את הערך טירת הזכוכית. כפי שידוע לי הספר היה רב מכר המון זמן בארה"ב ויש תכנון להפוך אותו לסרט. התחלתי לקרוא את הספר אבל לא יצא לי לסיים את כולו אם יש מישהו שמעוניין לכתוב את הערך בעברית זה יהיה נפלא. יום טוב

יש מישהו שקרא את הספר?

דיג, הרחבה[עריכת קוד מקור]

יש שסדרה חדשה שנקראת דיג שמשודרת בארה"ב. הנה מה שאני יודע לגבי הסדרה. פיטר (ג'ייסון אייזקס), סוכן FBI שהוצב בירושלים על מנת לחקור רצח של ארכיאולוגית צעירה, חושף במקביל קונספירציה בת אלפיים שנה. מי שמעוניין ורוצה לכתוב את הערך מוזמן.

בנוסח האנגלי של הערך על הספר We ברשימת התרגומים של הספר חסר המידע שהספר תורגם לעברית בשנת 1999[עריכת קוד מקור]

--79.181.112.4 20:12, 11 במרץ 2015 (IST)

אשקלון כבר מזמן לא תחנת קצה של הרכבת[עריכת קוד מקור]

כדאי לתקן את סעיף הרכבות בערך אשקלון - נוספו תחנות בשדרות ונתיבות והרכבת ממשיכה דרומה על קו אשקלון באר שבע -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

תוקן. תודה על ההערה. איני יודע אם ידוע לך זאת, אולם יש ביכולתך לבצע, לפחות חלק מהשינויים, גם בעצמך. נשמח אם תצטרף אלינו לכתיבת האנציקלופדיה והכנסת שיפורים בה. Ldorfmanשיחה 01:24, 13 במרץ 2015 (IST)

איפה לפרט הצעה לשיפור כללי בויקיפדיה?[עריכת קוד מקור]

יש לי רעיון לשיפור התוכנה של ויקיפדיה. ניסיתי להציע ב Phabricator אבל נראה כאילו מתעלמים מזה. איפה כדאי להציע? רן כהןשיחה 11:25, 14 במרץ 2015 (IST)

כתבת את הצעתך במקום הנכון. זהו המקום לבקשות לתיקוני תוכנה ושיפורים בה. לאור הפניות המרובות, לעיתים לוקח זמן עד שמתקבלת התייחסות כלשהי. Ldorfmanשיחה 13:30, 14 במרץ 2015 (IST)

באק אופיס[עריכת קוד מקור]

שלום.רק לציין שזהו ערך חסר - בקלות ניתן לתרגם מהערך המפורט בשפה האנגלית! תודה :)

ניתן לתרגם מהערך בשפה האנגלית.התחל במלאכה הקלה. Nachum - שיחה 14:00, 18 במרץ 2015 (IST)

שינוי שם[עריכת קוד מקור]

היי,

לאחרונה קיבלתי את ההודעה שמודיעה לי ששם המשתמש שלי ישונה מכיוון שקיים שם משתמש נוסף כזה, למה ששם המשתמש שלי ישונה ולא של המשתמש השני בעל אותו השם?

מחיקת משתמש[עריכת קוד מקור]

שלום, אני לא זוכרת שנרשמתי באתר. ואני לא מוצאת אפשרות למחיקת המשתמש, כך שאני אשמח אם משתמש זה יימחק.

תודה מראש.

קישור חיצוני[עריכת קוד מקור]

היי, רציתי לדעת איך מוסיפים קישור חיצוני שמפנה לכתבה מסויימת...עברתי על כל השלבים ומשום מה כתובת אתר הכתבה מופיע בסוגריים יחד עם השם שנתתי לו. איך אני מוסיפה תמונה...אין לי משום מה את האופציה של העלה קובץ... דבר שלישי ואחרון לעת עתה...איך רואים את הדף שיצרתי...אני עושה שמירה אבל בחיפוש באינטרנט הדף לא מופיע... Oshratkuber1981 - שיחה 22:58, 24 במרץ 2015 (IST)

עזרה!!![עריכת קוד מקור]

היי,

יצרתי דף ולא מובן לי למה לא רואים אותו באינטרנט?? מה אני עושה לא בסדר?? עם מי אפשר לדבר??

TalTal

איפה יצרת אותו, האם בויקיפדיה או במקום אחר?
אם בויקיפדיה, מה שמו של הדף? • איקס איקס - שיחה 09:20, 25 במרץ 2015 (IST)
כנראה שמדובר בדף זה. בברכה. ליש - שיחה 09:35, 25 במרץ 2015 (IST)

לוסי , הרחבה[עריכת קוד מקור]

רציתי לדעת למה אין את הערך של הסרט לוסי בעברית

[3]
אתה מוזמן לכתוב אותו: Nachum - שיחה 09:35, 31 במרץ 2015 (IDT)

שיפורון של ויקיפדיה העיברית בטלפונים חכמים[עריכת קוד מקור]

לכל ערך בויקיפדיה יש רשימה של ערכים מקבילים בשפות אחרות. בויקיפדיה העיברית, קודם כל רואים את הערך המקביל מהשפה האנגלית, ורק אז רואים את שאר הערכים. הערך מויקיפדיה האנגלית מופיע בראש. בטלפונים חכמים (גלקסי 4 במקרה שלי) אם מסתכלים על רשימת הערכים המקבילים של ערך ישראלי, הערך מויקיפדיה האנגלית לא מופיע בראש אלא יחסית למיקום של האות E בא"ב האנגלי. אולי צריך לשנות את זה. רן כהןשיחה 17:51, 4 באפריל 2015 (IDT)

ממה שבדקתי באפליקציה אנגלית מופיעה ראשונה, ואחריה יתר השפות עפ"י אלפבית ובאתר הנייד כל השפות מופיעות עפ"י סדר אלפבית. בגרסה למחשבים התרגלתי להשתמש ב"רשימת קישורי שפה מקוצרת" - כלי מאוד נוח שמציג שפות שרלוונטיות יותר לקוראים אבל נראה שהוא לא מופעל בנייד. אולי אמיר יודע האם יש כוונה לשפר את רשימת השפות שמופיעה בממשק הנייד של האתר בין אם בצורה של מיון חכם יותר או רשימה מקוצרת. ערן - שיחה 17:55, 4 באפריל 2015 (IDT)
יש לי כוונה שזה ישתפר, אבל צריך למשוך בהמון חוטים כדי שזה באמת יקרה. אני מושך, בסוף יקרה :) --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 21:52, 4 באפריל 2015 (IDT)

ריי דונובן, עדכון[עריכת קוד מקור]

שלום רב, ראיתי שרשום רק לגבי העונה השנייה של הסדרה ריי דונובן שכבר עלתה ב - 2014, ולא לגבי העונה השלישית שאמורה לעלות ב - 2015 בקיץ הקרוב.

יש מישהו שיכול לעדכן לגבי העונה השלישית של הסדרה? שלפי מה שאני יודע נכון לעכשיו תעלה ביולי הקרוב.

נחכה ליולי. Nachum - שיחה 10:23, 15 באפריל 2015 (IDT)

ולבז'יך[עריכת קוד מקור]

יש בעיה בהערות השוליים של הערך ולבז'יך ידידיה - שיחה

בוצע תוקן הבעיה הייתה שבהערות שוליים שמופיע בהם הסימן "=", צריך להוסיף "1=", כך:{{הערה|1=תוכן ההערה}}. Arieha1995 - שיחה 13:33, 19 באפריל 2015 (IDT)

חשיבות[עריכת קוד מקור]

איפה אפשר למצוא הבהרת חשיבות לערך על זמר מתחיל?

אם הערך קיים אז בדף שיחתו, אם עוד לא קיים ערך על הזמר המתחיל אפשר להתחיל כאן. 13:07, 5 במאי 2015 (IDT)
תנאי הסף המקובל בוויקיפדיה העברית לזמרים הוא הוצאת דיסק בהוצאה מסחרית. יתכנו לפעמים חריגות, אבל הן מעטות ונדרשות נסיבות מיוחדות (הופעה מול קהל גדול, זכייה בתחרות זמר חשובה כמו כוכב נולד וכיוצא באלה). גילגמש שיחה 13:12, 15 במאי 2015 (IDT)

בעיה בגלילה בדף העריכה[עריכת קוד מקור]

כאשר אני עושה גלילה בדף העריכה, אני מצפה לרדת לתיבת הטקסט של העריכה, ללחוץ בתוכה, ואז שפס הכלים של תיבת הטקסט יישאר במקומו, רק הטקסט ייגלל. מה שקורה עכשיו הוא, שלפעמים פס הכלים קבוע ולפעמים זה נגלל יחד עם שאר הדף. משתמש בפיירפוקס מעודכן... לטיפולכם.

אני מתייג פה את משתמש:ערן ואת משתמש:קיפודנחש. גילגמש שיחה 13:11, 15 במאי 2015 (IDT)
אני לא מכיר בעיה כזו, ייתכן שנעשית בטעות גלילה בכל הדף במקום בתיבת העריכה. יכול להיות שהעכבר לא נמצא מעל תיבת העריכה בעת הגלילה? ערן - שיחה 15:05, 15 במאי 2015 (IDT)

הוספת ערך[עריכת קוד מקור]

לא הצלחתי להבין מדפי ההדרכה כיצד מבקשים ערך חדש. חיפשתי את הערך "מחלת קנבן" מחלה גנטית הפוגעת ביהודים אשכנזים והוא לא קיים. לדעתי נדרש ערך כזה

תודה. הצעתך תשקל. Nachum - שיחה 13:40, 17 במאי 2015 (IDT)
המחלה נדירה, אך יחסית שכיחה בקרב יהודים אשכנזים. שכיחות המחלה באוכלוסייה זו היא כ - 1:15000 לידות (כ - 1:60 נשאים). Nachum (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם
Nachum, נראה שאתה מבין על מה מדובר, תוכל לקשר לערך האנגלי? ביקורת - שיחה 14:09, 18 במאי 2015 (IDT)
[4]
etwas gehäuft jedoch bei ashkenazisch-jüdischen Menschen und arabischen Menschen aus Saudi-Arabien. Nachum - שיחה 14:16, 18 במאי 2015 (IDT)
היא משותפת ליהודים אשכנזים ולערבים מסעודיה? נשמע כמו רעיון לספר חדש של שלמה זנד. Liad Malone - שיחה 16:24, 5 ביוני 2015 (IDT)

הכיצד מופיע הערך "אמונת השילוש" ונעדר הערך "אמונת הייחוד"?[עריכת קוד מקור]

הכיצד מופיע הערך "אמונת השילוש" ונעדר הערך "אמונת הייחוד"? ניקולאודיאון (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

קריינא דאיגרתא איהו להוי פרוונקא. ביקורת - שיחה 17:30, 25 במאי 2015 (IDT)

הצעה להוספת ערך[עריכת קוד מקור]

שלום ראיתי שאין לכם ערך על משפחת קובץ ניקולה קובץ מאיר קובץ פאדור קובץ ורציתי להציע לכם הצעה להוסיפם ציירים אלו ציירו כל אחד בפרט כמה אלפי ומאות אלפי ציורים והתפרנסו מכך ניקולה קובץ התפרסם בציוריי ההקלזמרים שלו הם ידועים בציורים המעניינים שלהם והקרובים לדת היהודית בחלקם הם שיחזרו יצירות היסטוריות וכישרונם היחודי לא ייבש גם את פיקאסו אבקש שתקרו במעט עלייהם ועל ציורם כי ציורים מסתובבים ברחבי העולם ושמעתי שאפילו מוכרים אותם במכירות פומביות שווה לעשות ערכים עלייהם כי העולם צריך לדעת מיהם הציירים שציורייהם תלויים על קיר בייתם אני מאמין שהם תרמו רבות לאומנות והראו שניתן להתפרס מאומנות שנים רבום וכל ציור שונה מקודמו ומלא סיפור חיים שונה ותפיסת עין שונה על העולם ומחוצה לו

אני ממליצה לקרוא את הדף ויקיפדיה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכי אישים/ציירים ופסלים כדי לבדוק אם האמנים שהצעת עומדים בקריטריונים שבדף. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 10:18, 5 ביוני 2015 (IDT)

האימפריה הסאסאנית[עריכת קוד מקור]

דיווחתי על טעות בתרגום שמם של מלכים שמופיעים בגרסה העברית בשם "שבור". כמקור הבאתי את הערך באנגלית שם מופיע השם" "Shapur". התשובה הייתה שהערך האנגלי לא מחייב. רציתי לדעת מה לגבי הערך בפרסית שמשם תורגם הערך לאנגלית. יש לציין ששמות של מלכים מאוד נפוצים אצל אירנים ובינהם "שאהפור". תודה.

כן, ראינו שדיווחת. זה בטיפול. אין צורך להודיע פעם נוספת. גילגמש שיחה 21:49, 10 ביוני 2015 (IDT)

בעיה בהדפסת ספר PDF[עריכת קוד מקור]

שלום, האם הדפסת ספר PDF תקינה? ניסיתי מספר פעמים ולא צלח..

בברכה יזהר

אולי משתמש:Amire80 יתעניין בדיווח זה. גילגמש שיחה 21:30, 18 באוגוסט 2015 (IDT)
הדפסה במדפסת שלך אמורה לעבוד (נדמה לי), הזמנת הדפסה מחברה שפעם עשתה את זה לא אמורה לעבוד. --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 23:29, 18 באוגוסט 2015 (IDT)

ויקיגמד[עריכת קוד מקור]

באם מצאתי ערך חסר שיש לי מידע עליו ואני רוצה להוסיף כויקיגמד או ליצור קשר עם ויקפד או ויקיגמד שיעדכנו את הערך, איך אני עושה את זה? יגאל

לחץ על הקישור האדום לערך זה, וייפתח לך דף שבו תוכל לכתוב את הערך ולשמור אותו. נסה זאת! דוד שי - שיחה 20:35, 14 ביוני 2015 (IDT)

מפה שגויה[עריכת קוד מקור]

שלום רב מדובר בערך "קוסטה ריקה" COSTA RICA ובמפה שגויה המופיעה בעמודת הנתונים הכלליים בצידו השמאלי של הדף. שימו לב שבמפה של מרכז אמריקה, הקטע המושחר שאמור לייצג את מיקומה של קוסטה ריקה בין מדינות מרכז אמריקה איננו מציין את מיקומה של קוסטה ריקה. הקטע המושחר מציין את מיקומה של הונדורס וזאת כמובן טעות קשה. מאיר

תודה מאיר. בשלב ראשון הסרתי את המפה השגויה ואנו נתקן את הבעיה. בורה בורה - שיחה 08:22, 22 ביוני 2015 (IDT)

הצעה לערך חדש[עריכת קוד מקור]

שלום רב! איני בקיא כ"כ ברזי עריכה ומחשב וחיבור האינטרנט שלי הינו מקומי{של הקיבוץ בו אני גר} רציתי לעניין אתכם ולהציע לערוך ערך חדש שהינו התרגום החדש לצ'קלקה. באקדמיה ללשון העברית כבר הציעו את המלה צפרור! אך זה רק למכוניות שהצ'קלקה שלהם צופרת. פניתי לאקדמיה והצעתי להם תחליף והם בודקים את הצעתי באופן כללי,ובפרט לגבי צ'קלקות שאינן צופרות. לכן הערך אינו צ'קלקה אלא: סיבובור!! יש סיבוב ויש אור וזו הנורה הדןלקת בתוך הפנס של מכונית בטחון והסיבובור אינו צופר!! אשמח אם תערכו זאת ותשלחו לי משוב. און קרני קיבוץ מפלסים 0585300464 ok1-at-mefalsim.org.il

בשלב זה "סיבובור" הוא רק בגדר הצעה (נאה), וכידוע גם כאשר הצעה כזו מאושרת באקדמיה חולף זמן עד שהיא מוטמעת בציבור. לפיכך אין מקום להביא הצעה זו בוויקיפדיה, אבל את הערך צ'קלקה כדאי לכתוב, ובבוא העת לשנות את שמו. דוד שי - שיחה 05:46, 29 ביוני 2015 (IDT)
הצ'קלקה, המכונה גם "קוז'אק", היא פנס מסתובב, לכן אין צורך בערך חדש, רק בפרק נוסף בערך "פנס". בברכה. ליש - שיחה 07:21, 29 ביוני 2015 (IDT)
למה? יש ערך יפה בויקי אנגלית על Emergency vehicle lighting ואפשר לתרגם
סיבובור
יורם שורק - שיחה 00:39, 3 ביולי 2015 (IDT)
אני בעד פתיחת ערך חדש. יש לזכור כי לגבי פנס וצ'קלקה המהות והייעוד שונים. לגבי "סיבובור", אהבתי, אלא שיש לזכור שכיום ישנן גם צ'קלקות שאינן מסתובבות...

תודה ומסירת ד"ש[עריכת קוד מקור]

אני רוצה להודות לויקיפדיה על עבודה הנפלאה בסיכומים ולמסור ד"ש לכיתה ח3 מחטיבת הביניים רוגוזין - עלו והצליחו.

שכר מינימום לנכים של הביטוח לאומי[עריכת קוד מקור]

אני בני גרינשטיין מבקש שתתנו את הדעת גם לגבי נכים שחיים מקצבת נכות של 2.400 ש"ח ואינם מסוגלים לסיים שבוע אחד עם הכנסה זו כשליש מסכום זה הולך לתרופות. כול חיי שילמתי מיסים עד שחליתי וכיום אני חי עם הבושה הגדולה ביותר של אין כסף.. אז בבקשה עזרו לנו הנכים לחיות בכבוד. בני **** אימייל **** תודה והמשך יום נעים...

אני סבור שהמשלה נתנה את הדעת לכך, אולי מאוחר מדי בשבילך, בהנהיגה ביטוח פנסיוני חובה, כך שאדם עובד שהפך לנכה יחיה לא רק מקצבת הנכות של המוסד לביטוח לאומי, אלא גם (ואולי בעיקר) מפנסיית נכות של המבטח הפנסיוני שאצלו היה מבוטח. גם בפתרון הזה יש בעיות, אבל הוא צעד חשוב קדימה.
לעניין הגדלת קצבאות הביטוח הלאומי: המוסד לביטוח לאומי נמצא בגירעון אקטוארי כבר עכשיו. הגדלת הקצבאות, ואפילו שמירה על רמתן הנוכחית, מחייבת להצביע על מקור למימון ההעלאה. דוד שי - שיחה 06:25, 20 ביולי 2015 (IDT)

לאונרדו דיקפריו, תמונה[עריכת קוד מקור]

שלום רב, רציתי לדעת למה אין תמונה עדכנית של לאונרדו דיקפריו.

בוויקי האנגלית יש תמונה מ2013. Nachum - שיחה 10:14, 23 ביולי 2015 (IDT)

מגזין בוסתן[עריכת קוד מקור]

בס"ד מדוע אינני מוצאת ערך זה בויקפדיה? מדובר במגזין בריאות מקצועי, המופץ בעשרות אלפי עותקים, כולל מנויים, נקודות מכירה בבתי טבע ועוד. למעלה מששים דפי כרומו, כולל: פאנל מומחים, מתכוני בריאות, טיפים, כתבות יישומיות, ועוד ועוד. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

כי פרסומים מסוג זה אמורים לחפש בגוגל ולא באנציקלופדיה. נסי בדף הזה: "מופעים של מגזין בוסתן במנוע החיפוש גוגל". ביקורת - שיחה 16:38, 2 באוגוסט 2015 (IDT)

העתקת מידע מויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

שלום

רציתי לדעת אם אפשר להעתיק מידע (לפורומים או לכתבות למשל) ואם אפשר להעתיק מילה במילה מידע תודה

מותר, אך חייבים לציין שהמקור הוא וויקי. Nachum - שיחה 14:48, 4 באוגוסט 2015 (IDT)

לא מצליחה להעלות תמונות לטיוטה שלי[עריכת קוד מקור]

לחברי ויקיפדיה שלום רב, אשמח לקבל את עזרתכם בהעלאת תמונות לדף הטיוטה שלי שנקרא :מירי ישראלי ולסיים את תהליך העברת הדף לאתר שלכם. תודה אנא כתבי לי מספר טלפון שאוכל לשאול חבר לעזרה. בברכה מירי ישראלי אומנות ירוקה

להבנתי נוצר קשר עם Assayas.

כתיבת ערך על חזאית חדשות[עריכת קוד מקור]

שלום לכם אני רוצה לעשות ערך חדש על חזאית חדשות שקוראים לה: "אילנית אדלר" היא חזאית חדשות בערוץ 2 אני אכתוב קצת עליה ומישהו אחר ימשיך את זה שימו לב!: רק למי שיודע עליה ואם אין אף אחד שיודע אז אפשר להסתכל באינטרנט מי שיכול לעשות את זה שיכתוב לי את השם המלא שלו שאני אדע מי עשה את זה תודה

כתוב. אך תהיה מוכן להתנגדות לערך. Nachum - שיחה 11:12, 10 באוגוסט 2015 (IDT)
אני סבור שאילנית אדלר ראויה לערך בקטגוריה:חזאים, מאחר שהיא במשך 10 שנים חזאית בערוץ 2 במהדורת החדשות הכי נצפית בישראל. אגסי - שיחה 16:34, 15 באוגוסט 2015 (IDT)
ולמרות זה ראוי שתפנה גם לדיונים בהם הייתה התנגדות כמו במקרה של טל שמאי, שבסוף לא נמחק מטעמי נימוס. ביקורת - שיחה 01:29, 16 באוגוסט 2015 (IDT)
צודק, כדאי ליידע אותו גם שבעבר היו שחלקו גם על החשיבות בשיחה:דני רופ ובשיחה:יפעת עמיאל, ויכול להיות שגם אילנית אדלר תחטוף תבנית חשיבות ואולי גם הצבעת מחיקה. (אתה מוזמן להסביר לו את המשמעות של זה). אגסי - שיחה 19:09, 17 באוגוסט 2015 (IDT)
לא צריך להפחיד אותו. אם היא אכן מגישה את פינת מזג האוויר במשך עשר שנים, נראה שזה מספיק. גילגמש שיחה 19:28, 17 באוגוסט 2015 (IDT)

דירות חדשות בסכנה גדולה[עריכת קוד מקור]

אני מבקש שתצרו איתי קשר ב-יש שתי בניינין שהדיירים חיים בסכנה ואני מוכן להעלות את זה בשידור יש לי סרטים תמונות ותוכניות ומיכתבים מחכה לתשובה

לא הגעת למקום הנכון. נסה באחד מכלי התקשורת. גילגמש שיחה 21:29, 18 באוגוסט 2015 (IDT)

שם משתמש בשימוש לא ברור[עריכת קוד מקור]

שלום,

נרשמתי בעבר לאתר תחת שם המשתמש dhyan, ניסתי עכשיו להתחבר אליו אבל מאחר ולא זכרתי את הססימה ניסיתי לאפס אותה. בקצרה הגעתי לעמוד הזה

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E%D7%99%D7%95%D7%97%D7%93:%D7%97%D7%A9%D7%91%D7%95%D7%9F_%D7%9E%D7%A9%D7%AA%D7%9E%D7%A9_%D7%9E%D7%90%D7%95%D7%97%D7%93/Dhyan

ובו רשום כי המשתמש ביצע 176 עריכות, בויקיפדיה בצרפתית. זה בוודאות לא אני.

מה לעשות?

כנראה שהעבירו את חשבונך לאדם אחר כי לא ערכת על פי עזרה:חשבון משתמש מאוחד‎. אני מציע שתבחר שם משתמש חדש. גילגמש שיחה 09:57, 21 באוגוסט 2015 (IDT)
אכן, שם המשתמש שלך הועבר לשם DhyanGuy. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 10:11, 21 באוגוסט 2015 (IDT)

אתר מצוין[עריכת קוד מקור]

זהו אתר לימודי מרתק על כל ההיסטוריה של העם היהודי ודברים לימודיים אחרים האתר הזה מתאים גם לילדים שצריכים ללמוד למבחן הוא להתכונן לטיול לימודי. כל הכבוד לכם -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

ערך: פגיעות טקסיות[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה, מקווה שהגעתי לדף הנכון, קצת הסתבכתי עם ערכים מבוקשים וכן הלאה. מדובר בצורך בוער. מאז פרשיית הפדופיליה בנחלאות, עברה הרשת לשכונות חרדיות אחרות בירושלים: רמות, סנהדריה, רמת שלמה ואולי עוד. הכת משתמשת ברשת של פדופילים כדי להטמיע בילדים שטיפות מוח ודיסוסיאציה, למטרותיהם. הילדים עוברים דברים מזוויעים במשך שנים ארוכות, בתכיפות של מס' פעמים בשבוע. הציבור החרדי, שכל כך מוגן ותמים, מכחיש. ילדים נפגעים והממסד אינו מכיר בכך. עכשיו לעניננו: אין מספיק חומר מאורגן ברשת על פגיעות טקסיות (RITUAL ABUSE)המאפיינות את הכת הפוגעת, על שטיפת המוח, על הנזק הבלתי הפיך ועל הסבל שעובר הקורבן. אני מבקשת מתוך צורך אנושי וחברתי: האם תוכלו לתרגם את הערך מאנגלית? להוסיף אסקפטים לפרשיות הנל - לפי המקורות הישראלים, קישורים חיצוניים אל מסמכים וכתבות (תמצאו הרבה ברוטר. יש שם גם מסמכים של הממשל האמריקני על פגיעות טקסיות) גם אם תכתבו שזה לא על אחריותכם, לפחות תתנו להורים קצת מידע ואפשר יהיה לעורר את מודעות הקהילה.''טקסט נטוי

אני לא בטוח שהשם הזה הוא הנכון, אבל באופן עקרוני אפשר לבקש משהו כזה. אם ימצא מתנדב שיהיה מוכן לכתוב את הערך זה כמובן מצוין. גילגמש שיחה 11:30, 1 בספטמבר 2015 (IDT)

תודה על ההתייחסות. יש כזה ערך בויקי אנגלית - https://en.wikipedia.org/wiki/Satanic_ritual_abuse הוא מדבר על התופעה כחלק מממסד דתי-שטני: התעללות טקסית-שטנית (satanic ritual abuse) המרכז לנפגעי כתות קורא לזה פגיעות טקסיות. עד כמה שהבנתי, האלימות הפיזית והמינית החוזרת היא דרך פסיכולוגית להביא לשטיפת מח והפיכת האדם לזומבי שחי חיים כפולים. ילדים שנפגעו, לא ייעזרו בטיפול סטנדרטי לנפגעי פדופיליה. הם מכורים של הכת הזו. כשהם מקבלים את האות הסודית, הם יבואו, בצורה עיוורת. באש ובמים. הפרטים של התופעה הספציפית כאן, בשכונות החרדיות בירושלים, אינם מבוססים דיים כדי להציג אותם כמידע. מה שבטוח מעבר לכל ספק, זו הטקסיות, והשימוש בפדופיליה כדי להפוך את הילדים לשפוטים של המערכת. מתארת לעצמי שאי אפשר לכתוב שהיעד הוא כנסיות בלי לעורר דובים, אז לא נכתוב. מה שכן - תוכל לעזור לי לפנות בפורום אקטיבי, מקום שסביר למצוא מי שיעזור לתרגם ולהתאים את הערך, ובנוסף אולי לסכם את המידע המפורסם על פרשיית נחלאות? תודה על עזרה לציבור שלם

העניין הוא שהכותבים בוויקיפדיה הם מתנדבים. מתנדבים מעצם טבעם עושים מה שהם רוצים. לכן, ערך כלשהו, לא חשוב באיזה נושא, יכתב רק אם מישהו ירצה לכתוב אותו. אני באופן אישי לא מעוניין לכתוב ערך על הנושא שהזכרת. אני לא מבין בזה שום דבר והנושא באופן כללי לא מאוד מעניין אותי. אפשר אולי להציע את זה לטיפול דחוף, מה שיעלה את הסיכוי שהערך יכתב, אבל זה בשום פנים ואופן לא מבטיח שזה יקרה. גילגמש שיחה 13:50, 1 בספטמבר 2015 (IDT)

ברור לי. השאלה שלי בעצם: היכן אוכל להציג את בקשתי לטיפול דחוף, ולהסביר בקצרה מדוע?

כאן. יש לזכור שדרושים מקורות לכל ערך. Nachum - שיחה 10:02, 2 בספטמבר 2015 (IDT)
צירפתי כבר את הערך לרשימת ההמתנה של תבנית הטיפול הדחוף. גילגמש שיחה 10:06, 2 בספטמבר 2015 (IDT)

תודה גילגמש, הלואי שיעזור. אשתדל בנפרד לכתוב על פרשיית הפדופיליה בנחלאות. מה נקרא מקורות? קטעי עיתונות? ראיונות? פרוטוקולים של בית המשפט? רוב החומר נמצא בפורומים של הורים נפגעים, ושם גם מובאים מסמכים אם ישנם. האם יש מקום שאוכל להעלות טקסט ולהעזר בעריכה?

את יכולה להירשם ולעבוד בדף טיוטה ויעזרו לך. לגבי מקורות - פורום לא נחשב למקור קביל. פרוטוקולים של בתי משפט או כתבות בעיתונות אלה מקורות טובים למדי לערך בנושא כזה. לאחר שתרשמי באפשרותך לפנות לויקיפדיה:חממה לתיאום עזרה מסודרת עם מי שנראה לך מתאים שם. גילגמש שיחה 10:15, 2 בספטמבר 2015 (IDT)

קונסרבטוריון הנרי סיל, ירושלים[עריכת קוד מקור]

בתקופת המנדאט הבריטי בארץ פעל בירושלים קונסרבטוריון נוסף על זה שיסד וניהל אמיל האוזר. המוסד היה ידוע כקונסרבטוריון סיל, כשם מייסדו-מנהלו הנרי סיל. במוסד למדו בעיקר פסנתר והוא שכן במבנה חד קומתי גדול דרומה ממבנה קולנוע אוריון, צפונה לשטח בית-הקברות ממילא. מר סיל היה קצין בצבא הבריטי והשתתף בכיבוש הארץ מידי התורכים. המוסד נעלם מן הנוף הירושלמי, ככל הנראה, בתקופת מלחמת העצמאות.84.111.39.32 04:33, 6 בספטמבר 2015 (IDT)

צריך מקור לעובדות שצוינו על ידך. Nachum - שיחה 10:15, 7 בספטמבר 2015 (IDT)

ריי דונובן, עדכון[עריכת קוד מקור]

שלום רב, העונה השלישית של ריי דונובן עלתה בתאריך 12 ביולי ,אם ניתן לעדכן את הדף זה יהיה נפלא. יום נפלא

תודה. Nachum - שיחה 14:49, 7 בספטמבר 2015 (IDT)

ג׳וני ואבירי הגליל, הרחבה[עריכת קוד מקור]

שלום רב, ראיתי שאין את הערך של הסדרה ג׳וני ואבירי הגליל בכיכובם של עוז זהבי, אושרי כהן ויוסף סוייד. הסדרה משודרת ביס מי שמעוניין לכתוב את הערך זה יהיה טוב שבוע טוב נ.ב יש גם כתבה על הסדרה בידיעות אחרונות במוסף 7 ימים ככה שאין בעיה עם מידע.

תודה על ההצעה. Nachum - שיחה 10:07, 14 בספטמבר 2015 (IDT)

קשר דם, הרחבה Bloodline TV series[עריכת קוד מקור]

שלום רב , יש סדרה שנקראת קשר דם שמשחקת בה סיסי ספייסק, אם יש מישהו שמעוניין לתרגם את הדף זה יהיה טוב בינתיים מה שאני יכול לספר לגבי הסדרה: דרמת מתח מבית נטפליקס ומהיוצרים שמאחורי Damages, על משפחה קרובה, שסודותיה עומדים להיחשף בעקבות חזרתו של האח שנחשב ל"כבשה השחורה" לחייהם, בכיכובם של זוכה האמי קייל צ'נדלר (אורות ליל שישי) בתפקיד הראשי, זוכת האוסקר סיסי ספייסק, סאם שפרד, לינדה קרדליני ועוד. "קשר דם" היא דרמת מתח על השדים הפנימיים ועל סודות משפחתיים מתחת לפני השטח במשפחה אמריקאית מהוגנת על רקע אזור הביצות הגועש. פרקי הפתיחה של הסדרה הוצגו בפסטיבל ברלין לתשואות הקהל והמבקרים, והמגזין הוליווד ריפורטר הכריז עליה "אגרוף מוחץ, 'קשר דם' היא דרמה מרתקת, מלוהקת באופן עילאי…מותחן מרתק".

אכן סדרה משובחת. יכול להיות שאני אתרגם את הערך, אבל זה לא יהיה בזמן הקרוב. בברכה, רחל - שיחה 17:10, 18 בספטמבר 2015 (IDT)

אבא טישו[עריכת קוד מקור]

בעבר רשמתי ערך לספר ילדים "אבא טישו" והוא נמחק, לא ידוע לי למה. אני מעוניין להערך יעלה שוב והפעם יאושר. מדובר בספר ילדים שנמכר בכל חנויות הספרים בארץ ובאינטרנט ומנמכר בלמעלה מ1500 יחידות. תודה

בדוק את דף השיחה, יתכן ששם תמצא תשובה. אני חושב שהרף אצלנו לספרים הוא 10,000 עותקים. צריך לבדוק בדף המדיניות הרלוונטי. גילגמש שיחה 10:36, 2 באוקטובר 2015 (IDT)

הרומן, עריכה[עריכת קוד מקור]

שלום רב, הסדרה הרומן עלתה כבר לשידור יש לעדכן את הדף. יום נפלא וחג שמח.

מחבלים[עריכת קוד מקור]

אני צופה קבוע שלכם, קשה לי לקבל את המונח מחבלים. כשאחד או כולם היוצאים מביתם חמושים בנשק או סכין אין מטרתם שליחות צדק. מטרתם ברורה לחלוטין: לרצוח יהודים. לכן אני מצע להפסיק את השימוש בכינוי״ מחבלים״ מטרתם היא רצח ולכן יש לכנותם בכינוי ״ רוצחים״.

המחבלים הם טרוריסטים ורוצחים על רקע לאומני. להבדיל, גם עמירה הס לא מרוצה מההגדרה הזו- עמירה הסהם לא מחבלים, באתר הארץ, 17 באוקטובר 2015. אגסי - שיחה 15:27, 19 באוקטובר 2015 (IDT)

אלמנטרי , הרחבה[עריכת קוד מקור]

שלום רב, צריך לציין שתהיה עונה רביעית של הסדרה אלמנטרי שתעלה ב - 5 בנובמבר. יש לעדכן את הדף. תודה רבה וערב טוב

בוצע בוצע (Sbhtkd - שיחה 21:00, 19 באוקטובר 2015 (IDT))

תיקון[עריכת קוד מקור]

https://he.wikibooks.org/wiki/%D7%9C%D7%A9%D7%95%D7%9F/%D7%A0%D7%99%D7%AA%D7%95%D7%97_%D7%A4%D7%A2%D7%9C%D7%99%D7%9D/%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%9F#.D7.91.D7.A0.D7.99.D7.99.D7.A0.D7.99.D7.9D_.D7.A7.D7.9C.D7.99.D7.9D

====שיכול עיצורים + הדמות חלקית קולית תחפשו לבד מה אני המשרת שלכם

לטיפולכם

תודה, טיפלתי. Liad Malone - שיחה 00:20, 24 באוקטובר 2015 (IDT)

מקור חסר בערך "הערכה עצמית"[עריכת קוד מקור]

בערך הערכה עצמית בפרק "התפתחות" מתואר מחקר שנערך באוניברסיטת באזל אבל אין מקור ואין הפניה למקור בביבליוגראפיה.

תודה. Nachum - שיחה 09:37, 26 באוקטובר 2015 (IST)
כשמקור חסר בערך "הערכה עצמית", זה אומר שהערכה עצמית נמוכה? Hexagone59 - שיחה 22:29, 4 בנובמבר 2015 (IST)

ליאור אשכנזי, הרחבה, עריכה[עריכת קוד מקור]

שלום רב, רשמתם שהסרטים הבאים שליאור אשכנזי הולך לשחק בהם יהיו הצורף ועיקרון ההחלפה. אלה לא יהיו סרטים אלא סדרות יש לעדכן את הדף. שבוע טוב.

תודה. Nachum - שיחה 09:34, 26 באוקטובר 2015 (IST)

מחיקת ערך שכתבתי[עריכת קוד מקור]

שלום רב. לפני מספר ימים כתבתי ערך חדש בויקיפדיה. היום כשנכנסתי לאתר ראיתי שמישהו מחק את הערך שכתבתי, ובדף השיחה לא ניתן שום הסבר לכך. לפני זמן רב תרמתי את חלקי בכתיבת הערך: "אסתר בן צור" אשר הכרתיה. הערך הזה משום מה לא נימחק. אז חלק מהערכים נימחקים וחלק נישארים. ככה זה ויקיפדיה.Adac22 - שיחה 05:20, 4 בנובמבר 2015 (IST)

יש הסבר לכל דבר, אם כתבת את הערכים כשהיית מחוברת לחשבון, היית אמורה לקבל הסבר קצר על מחיקת הערכים. מכל מקום ההסבר קיים ביומן המחיקות, על איזה ערך מדובר? ביקורת - שיחה 09:45, 4 בנובמבר 2015 (IST)

יוזף בויס[עריכת קוד מקור]

אולי מישיהו מוכן לכתוב את הערך החשוב?

אכן הערך יוזף בויס (אנ') (שמופיע ב-42 ויקיפדיות) על האמן הגרמני אכן חשוב, ונקווה שייכתב בקרוב. אגסי - שיחה 17:17, 8 בנובמבר 2015 (IST)

אתר נהדר[עריכת קוד מקור]

אתר נהדר, פשוט מצויין. אוהב את המקום הזה וכיף לערוך בו, רק איך הופכים למשתמש שלא בודקים לו את העריכות אוטומטית ויכול להטיל הגנה? לא כתוב על זה בשום מדריך ויש קצת מידע חסר במדריכים. ויקינדב (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

שלום נדב, בודקים את העריכות של כולם, אל דאגה. אם תכתוב טוב ותתרגל לסגנון הכתיבה הנהוג כאן, תוכל גם אתה לבדוק עריכות של משתמשים חדשים אחרים ולכוון אותם. ביקורת - שיחה 21:50, 9 בנובמבר 2015 (IST)

סברי מרנן (סדרת טלוויזיה)[עריכת קוד מקור]

שלום רב, שמתי לב שיותר מחצי שנה בערך זה (הערך המופיע בנושא) כתוב בצד שמאל "מספר העונות" - 3 בקרוב. עכשיו - יש עדכונים? כבר יותר מחצי שנה שזה כתוב, קצת מוזר... אני מבקש שתבדקו אם יש עדכונים ו/או תאריך לעליית העונה השלישית. תודה מראש, Ovadia2345

תודה. Nachum - שיחה 14:01, 13 בנובמבר 2015 (IST)

אלמנטרי , עריכה[עריכת קוד מקור]

ערב טוב , העונה הרביעית של הסדרה אלמנטרי עלתה לשידור יש לעדכן את הדף תודה רבה

תודה לך. Nachum - שיחה 14:05, 18 בנובמבר 2015 (IST)

קיצור דרך בישראל[עריכת קוד מקור]

עמותת קיצור דרך בישראל היינה יוזמה וולונטרית הפועלת בישראל במתן פתרונות מהירים עבור תושבי חו"ל המתגוררים בישראל ומתקשים מול הרשויות השונות בדרך כלל עקב בעיות שפה התאקלמות ועוד. העמותה מלווה את הפונים בהסבר מפורט על זכיותיהם וחובותיהם ובמילוי ובהגשת טפסים עד הבאת המשאלה לפתרון לשביעות רצונם של הפונים וכל זאת ללא מטרות רווח כלל.

אם ברצונכם בערך על העמותה כתבו זאת כאן. Nachum - שיחה 16:02, 18 בנובמבר 2015 (IST)

תוכנת איסוף תמונות מערך מסוים בכל השפות[עריכת קוד מקור]

שלום, רוצה להציע תוכנה שתוכל למשוך את כל התמונות המופיעות בערך מסוים בכל השפות. במצב האופטימאלי יהיה קישור בתפריט הימני (אם עברית) של הערך: "ראה תמונות בערך זה בשפות אחרות". התוכנה לא תציג תמונות זהות.

זה יעזור ל:

 • מי שכותב ערך שמופיע בהרבה שפות. אנשים לרוב לא בודקים שפות שאינם מכירים, במיוחד אם הערך מופיע בהרבה שפות.
 • מי שיתעניין בערך מסוים, יקבל גישה מיידית לתמונות בערך המקביל בשפות האחרות.

השימוש בויקישיתוף אינו דומה להצעה זו, משום שלא בהכרח התמונה תופיע בקטגוריה האנגלית המתאימה. כמו-כן הופעת תמונה בערך עושה כבר סינון של התאמה לנושא. תודה Hexagone59 - שיחה 13:23, 25 בנובמבר 2015 (IST)

משתמש:ערן

יהלום מן הישמון, הרחבה[עריכת קוד מקור]

שלום רב, רציתי לדעת למה אין דף בעברית לספר יהלום מן הישמון של סמי מיכאל.

אין צורך בערך על כל ספר.

מרגלת[עריכת קוד מקור]

שלום רב, יש מישהו שמעוניין לכתוב את הערך של הסרט מרגלת בכיכובה של מליסה מקארתי שמועמדות לגלובוס הזהב בקטגוריית השחקנית הראשית.

מוזמנים להרחיב ולכתוב כאן: טיוטה:מרגלת (סרט), תודה ובהצלחה, בריאן - שיחה 21:26, 10 בדצמבר 2015 (IST)

תחרות פרויקט השנה באדריכלות[עריכת קוד מקור]

פרויקט השנה - תחרות בינלאומית באדריכלות - המתקיימת החל משנת 1998 על ידי כתב העת אדריכלות ישראלית והאיחוד האירופי. התחרות פתוחה לאדריכלים, מעצבי פנים, אדריכלי נוף, סטודנטים ואנשי מחקר. www.aiq.co.il

מאור זגורי וקרן פלס[עריכת קוד מקור]

שלום רב, שכחתם לציין שמאור זגורי כותב טור בידיעות אחרונות במוסף 7 ימים. וגם קרן פלס כותבת טור במוסף 7 ימים של ידיעות אחרונות.

תודה לך. זה מופיע כבר מזמן בערך של קרן פלס. הוספתי לערך של מאור זגורי שהחל לכתוב את טורו רק לפני כ-3 חודשים.. אגסי - שיחה 10:11, 24 בדצמבר 2015 (IST)

שטח מת[עריכת קוד מקור]

יש סדרה חדשה שנקראת שטח מת שכפי שידוע לי נכון לעכשיו אמורה לצאת עונה 2 בחודש פברואר. מי שמעוניין לתרגם את הדף לעברית זה יהיה מבורך. המשך יום טוב.

me אני[עריכת קוד מקור]

הי ויקיפדיה. עכשיו יצא ערך חדש של me אני. אני רשמתי את זה ובטעות לא הייתי בחשבון

היי עמרי בכל מקרה הערך עוד לא מתאים לקריטריונים של ערך בוויקיפדיה, העברתי אותו בינתיים לטיוטה בשם טיוטה:עמרי46/Me אני. תעיין בערכים אחרים ובדרך שבה הם בנויים ותבנה את הערך שלך על פיו ורק אז תוכל להעבירו למרחב הערכים. אתה מוזמן גם לעיין במדריכי עזרה כאן וכאן בברכה מלא כל הארץ כבודישיחה • ד' בטבת ה'תשע"ו • 20:22, 15 בדצמבר 2015 (IST)

"התארגנות הטרור היהודי" ו"נוער הגבעות"[עריכת קוד מקור]

שלום, פתחתי היום (24/12/2015) ערך חדש בשם "התארגנות הטרור היהודי", ועשיתי שינויים נדרשים בערך "נוער הגבעות", בשביל לעשות את ההבחנה הנדרשת בין נוער הגבעות הפועל מתוך אידאולגיה התיישבותית, לבין אנשי "התארגנות הטרור היהודי" התומכים בטרור ובפעילות אלימה כלפי בלתי מעורבים להשגת מטרותיהם. לצערי לא קיבלתי את העזרה המתבקשת מן המשתמשים הותיקים, והם העדיפו למחוק לי, במחי יד, את הערך שכתבתי ואת השינויים שעשיתי, במקום לשכתב, לתקן, ולהעמיד על כנו. ההתנהגות הזאת לא מקובלת עליי. זה סוג של סתימת פיות ובריונות ברשת.

אין טרור יהודי, כך קבע ח"כ סמוטריץ' [5]. לפיכך כתבת ערך על משהו בדיוני, שאין לו מקום באנציקלופדיה. דוד שי - שיחה 18:07, 24 בדצמבר 2015 (IST)
לא ראיתי מה שכתבת. יש באפשרותך לעדכן את הערך טרור יהודי בישראל בעובדות (בלי פרשנות והטייה פוליטית). אגסי - שיחה 18:11, 24 בדצמבר 2015 (IST)
המשתמש דוד שי העיר הערה לא חכמה (רק מבסס את הטענה שהעליתי). למשתמש אגסי, ביקשתי מהמשתמש הותיק שמחק לי, לעזור לעשות זאת, אך הוא לא. מה שכתבתי כתבתי כציטוט והסתמכו על המקור הזה: http://www.inn.co.il/News/News.aspx/312698
אמור להיות למישהו מהעורכים לראות את השתלשלות העריכות שלי היום, ולשחזר את זה, לא כן?!
ודאי שאפשר, אבל מה שאתה מתאר הוא טענה, אולי נכונה אבל רק טענה. באנציקלופדיה מדברים רק על עובדות ורק כשאפשר לראות את העניין בשלמותו. יש לחכות לפחות עד תום החקירה. ביקורת - שיחה 18:27, 24 בדצמבר 2015 (IST)

מבקש להוסיף ערך[עריכת קוד מקור]

ב- 3 השנים האחרונות נבנתה ונמכרת סדרת משחקי מחשב בשם לימודיסק, לגילאי שנתיים עד תשע. אומנם מעט רטרו, בעידן האפליקציות, אבל במשחק אלמנטים ייחודיים שמאפשרים לילדים לשחק, וללמוד מתוך הנאה. בנוסף המשחק תורם לפיתוח כישורים כמו עצמאות וביטחון עצמי אצל הילדים (המשחקים אישיים- הילד מקבל משוב להצלחות עם שמו הפרטי). בתיאור המשחק אפשר יהיה להכניס אלמנטים נוספים ייחודיים למשחק ולתרומתו לילדים "רגילים" וילדים עם לקויות למידה. נמכר עד כה ב- 18000 עותקים והיד נטויה.

מאת: הרב דוד מאיר דרוקמן[עריכת קוד מקור]

ב"ה

הנני להודיעכם, שלא כמו שכתוב בערך שלי בויקיפידיה:

לא הייתי מעורב כלל בבחירות האחרונות לכנסת, כך, שמה שכתבתם שפעלתי עבור מפלגת עוצמה לישראל - זה איננו נכון, ואין לו על מה לסמוך:

כך, שאודה לכם אם תמחקו שורה זו.

כבר מחקת. החזרתי את המידע, והנחתי תבנית דרישת מקור. אם לא יומצא מקור למה שהיה כתוב, נקבל כמובן את דברי כבודו ונמחק את המידע. ביקורת - שיחה 11:54, 30 בדצמבר 2015 (IST)

אחוזת דאונטון[עריכת קוד מקור]

שלום רב, הסדרה אחוזת דאונטון הסתיימה בתאריך 25 בדצמבר 2015. יש לעדכן את הדף.

תודה. תוקן. בורה בורה - שיחה 02:43, 12 בינואר 2016 (IST)

להרוג את הסבתא[עריכת קוד מקור]

שלום רב, יש סדרה חדשה שמשודרת ביס שנקראת להרוג את הסבתא עם השחקנים רמי הויברגר, מאור שוויצר ומירי אלוני. אם יש מישהו שמעוניין לכתוב את הדף זה יהיה נפלא . המשך יום טוב.

ויקיפדיה- אחלה[עריכת קוד מקור]

ויקיפדיה תורמת לי רבות למען לימודיי. תודה לעוסקים במלאכת הכתיבה שלה!

טעות בקישור חסר[עריכת קוד מקור]

בסדרה "זינה הנסיכה הלוחמת" (https://he.wikipedia.org/wiki/זינה_הנסיכה_הלוחמת), מצויין השחקן "קווין טוד סמית" כ"דף לא קיים", אולם כבר יש לו דף בקישור: https://he.wikipedia.org/wiki/קווין_סמית%27_(שחקן) -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

בוצע תוקן. תודה. Ldorfmanשיחה 00:17, 5 בינואר 2016 (IST)

ערך בויקפדיה שנכתב עליי וכולל לשון הרע דיבה והוצאת שם רע[עריכת קוד מקור]

שלום רב,

מאד מאד מאד חשוב! tשמח ממש למענה. אדם כלשהוא כתב עליי ערך באתר שנועד לפגוע בשמי הטוב הערך כולל לשון הרע והוצאת דיבה, למרות שהמערכת זיהתה שמדובר בערך שכזה ומחקה אותו מכאן הערך עדיין נמצא ברשת כערך של הויקיפדיה והוא נמצא בחיפוש פשוט בגוגל ובעצם מתקבל הרושם למי שמחפש כי זה ערך רציני, בכך גם נפגעת האמינות והרצינות של הויקיפדיה. אני נמנע מלכתוב כאן את שם הערך מאחר וייתכן שאם אכתוב כאן גם התקשורת הזאת איתכם תיכלל בתוצאות החיפוש בגוגל, קישור לאתר עם הערך http://archive.is/Boyg5 לא מצליח לעלות תמונת מסך מהאתר. באתר ניתן לראות כי בעצם מדובר כערך של הויקפדיה, זוהי התוצאה הראשונה שנימצאת בחיפוש שמי בגוגל! הראשון! חשוב לי מאד מאד למחוק את האתר או לכל הפחות שלא יימצא דרך גוגל, פוגע לי בשם ובפרנסה, בבקשה תערו לי, אני לא יודע למי לפנות כדי לעזור.

מייל efi.ber88@gmail.com

הקישור לא פעיל (לפחות במחשב שלי) אבל גם אילו היה פעיל אין לנו אפשרות לסייע כשיש אתר אחר כלשהו שמציג תוכן שנכתב בעבר בוויקיפדיה. נסה לפעול מול בעל האתר. גילגמש שיחה 10:08, 8 בינואר 2016 (IST)
אני דווקא הצלחתי להגיע לדף המאופסן בארכיון האינטרנט "archive.is". הערך-לכאורה נמחק אצלנו עוד ב-18 בנובמבר 2015. עם זאת, עוד לפני שנמחק, הוא הועתק לאתר המצויין הזה של ה"ארכיון" (אשר חשוב לציין שלמרות שעוזר לנו מאוד, הוא אינו שירות של קרן ויקימדיה). תוכל להכנס לדף בארכיון, להקיש על הקישור "report error or abuse" ולמלא את הטופס. למיטב זכרוני, מפעיל אותו אתר היה יעיל מאוד בעבר (אם כי בפנייה בנושא אחר) ואני מקווה שכך יהיה גם הפעם. בכל מקרה, הדף כבר לא זמין בוויקיפדיה ולא ניתן יהיה להגיע אליו דרך המיזם, כך שלנו אין משהו שנוכל לעשות בנדון. בהצלחה וסופ"ש נעים. Ldorfmanשיחה 11:26, 8 בינואר 2016 (IST)

פניתי למפעיל האתר עשרות פעמים דרך האתר וגם דרך המייל שלו אבל אין מענה ממנו. אני כבר לא יודע מה אני יכול לעשות. הבעיה היא שהערך כתוב דרך המותג ויקיפדיה ולכן מתקבל הרושם שמדובר על ערך רציני. למים ויקיפדיה אולי יש אפשרות לפנות לאתר הנל בשמה מאחר וה פוגע גם בשם המים. ה ממש חשוב לי, ממש, בבקשה סייעו לי.

באתר הנ"ל יש קישור להתלונן, אני מבין שהשתמשת בו, ללא הצלחה. בנוסף תוכל לפנות לגוגל בדרישה שיפסיקו להציג את הדף בתוצאות החיפוש שלהם. דוד שי - שיחה 22:44, 9 בינואר 2016 (IST)

תודה רבה, פניתי לאתר וזה לא עוזר כבר אולי מאות פעמים גם במייל, כשמיילים אני יכול לבדוק ורואה שהם נקראים אבל אין עליהם תשובה, גוגל לא מטפלים באתרים חיצוניים ולכן אני נותר ללא מענה, אני חייב את הסיוע של ויקיפדיה שיפנו יחד איתי לגוגל כדי להביר את האתר. כשאתר גדול ורציני כמוכם יתגייס לטובת העניין שבסופו של דבר פוגע גם בו מקווה מאד שהגוף הענק הה יעזור גם לי.

בבקשה, יודע שזה קצת מורכב ולא פשוט, אבל חייב את הסיוע שלכם. מצטער על הכאב ראש, זה פשוט חשוב לי מאד מאד.

תבדוק בגוגל כיצד מסירים מידע מגוגל באתרים שמופעים בתוצאות החיפוש הזה. אגסי - שיחה 00:26, 10 בינואר 2016

תודה רבה אגסי, האתרים בחיפוש הם בעיקר אתרים עסקיים שדורשים כסף בשביל השירות ומעדיף שיימחק לגמרי ושלא יהיו תקלות. בגלל ה חשוב לי הסיוע של ויקיפדיה.

יש אפשרות לפנות לנציג רשמי של ויקיפדיה שאולי יוכל לבחון איתי מה הצעדים שניתן לעשות? אני בטוח בכך שניתן לפנות לגוגל והם גם ייענו במידה וויקפדיה יהיו איתי ויגידו שזהו אתר מזויף.


יש אפשרות שנציג ויקיפדיה יעזור לי בנושא? הסברתי את החשיבות ובטוח שאתם מבינים, אני חייב חייב חייב סיוע מכם, אולי יש דרך אחרת לפנות חוץ מפה?! כי אני לא מוצא. אפשר לפנות גם במייל efi.ber88-at-gmail.com

מרגיש חסר אונים מול המערכת הענקית האת שנקראת אינטרנט /-: בא אדם פגע בשם שלי כתב עליי דברים נוראיים ואין דרך לדבר עם הגוף הה שנקרא אינטרנט. הדרך לתקשר עם ויקפדיה היא פה אבל אף אחד לא מדהה בתור נציג המיה (המדהים ממש) הזה כשהם ממ שיוכלים לעזור לי. בבקשה אדון וגברת ויקיפדיה צרו איתי קשר
efi.ber88-at-gmail.com
ָָָָָָָָ********עדכון*******טקסט מוגדל
גוגל הסירו את אתר לאחר שפניתי אליהם מהטיעון המשפטי. לדעתי הטיעון שגרם לכך הוא שמדובר על אתר שמתחזה לאתר ויקיפדיה,

אומר תודה לכל כל כל האנשים הטוסים שהתגייסו לסיייע, בעצות מחכימות, בהבנה, בהתעניינות וכו וכו
במיוחד תודה רבה לחנה ממתנדבי ויקיפדיה שהתעניינה והפנתה אותי למיכל מנכלית ויקיפדיה שהתעניינה והפנתה לליאור מאיגוד האינטרנט הישראלי, תודה רבה רבה על הרצון הטוב.

שאתר ויקיפדיה ימשיך להפיץ אור ורק טוב בעולם
ושוב תודה רבה לכולם.

טוב לשמוע שמדי פעם דון קישוט מנצח את טחנות הרוח. משתמש:Hanay, כדאי לתעד את סדרת המהלכים שהביאה לפתרון המוצלח של הבעיה. עוזי ו. - שיחה 20:27, 1 במרץ 2016 (IST)
עוזי ו., תודה על הפנית תשומת הלב. אני מתייגת את משתמשת:לסטר. בכנות איני יודעת היכן לתעד זאת. הפניה נעשתה למערכת OTRS, שם הפניתי אותו למיכל. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 20:33, 1 במרץ 2016 (IST)
אז התשובה היא "פונים ל-OTRS". גם זה משהו. עוזי ו. - שיחה 23:23, 1 במרץ 2016 (IST)

שם המשתמש שלי נמחק![עריכת קוד מקור]

לצערי, שינו לי בעבר את שם המשתמש. בלעתי. לאחרונה קיבלתי שוב הודעה שצריך לשנות שוב, אבל השם שהוכתב לי ע"י המערכת היה בלתי קריא, היה איזה לחצן 'שלח פניה' או משהו כזה, וביקשתי שם משתמש הגיוני יותר. מאז לא שמעתי ולא ראיתי... שם המשתמש שלי עם כל העריכות והתרומות נמחק. נרשמתי מחדש, אבל הייתי שמח אם מישהו היה עוזר לי להתאחד עם השם הותיק שלי. ענק-סמיילי - שיחה 16:34, 11 בינואר 2016 (IST)

אני לא מבין[עריכת קוד מקור]

איך פותחים ערך חדש . ????????.

שלום לך. אתה יודע איך לפתוח ערך טכנית, כבר יצרת מספר ערכים. יחד עם זאת אתה כותב שוב ושוב בצורה לא אנציקלופדית ולכן הערכים נמחקים. ראה בבקשה ערכים בוויקיפדיה, כדי לכתוב בחר בבקשה נושא אנציקלופדי וכתוב עליו יותר משורה או שתיים (רצוי בגיבוי מקורות). כך לדוגמה, לא ניתן לכתוב "נראה לי" בערך אלא יש להיות בטוחים ואם לא בטוחים לחפש מידע מוסמך בנושא. תודה, אופק כחול - ביבר הזכוכית 20:09, 12 בינואר 2016 (IST)

מר רובוט[עריכת קוד מקור]

שלום רב, יש סדרה שנקראת מר רובוט שזכתה בגלובוס הזהב למי שמעוניין לכתוב את הערך בעברית זה יהיה מבורך. יום נפלא 109.67.161.252 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

תודה רבה על הצעתך. באפשרותך לתרום לוויקיפדיה ולכתוב את הערך, נשמח מאוד. תודה, אופק כחול - ביבר הזכוכית 13:47, 14 בינואר 2016 (IST)
למעוניינים לתרגם, הנה הערך בוויקי האנגלית שמופיע ב-25 ויקיפדיות. אגסי - שיחה 17:45, 16 בינואר 2016 (IST)

ויקיפידיה מזל טוב תודה רבה לעוסקים במלאכה ,,,,, זכינו שיש לנו את היכולת הקלה למצא שאלות ובצידן תשובות ,,,,,,,,[עריכת קוד מקור]

--80.178.114.194 18:02, 17 בינואר 2016 (IST)'טקסט מודגש'

בפונט של האתר אין הבדל בין גרשיים ״ למירכאות ”[עריכת קוד מקור]

הם נראים בדיוק אותו הדבר ״”״”.

 • בכותרות אין בעיה.

--Dror.shay - שיחה 09:21, 20 בינואר 2016 (IST)

הבעיה מתחילה בכך שבמקלדת אין הבחנה כזו. דוד שי - שיחה 20:13, 20 בינואר 2016 (IST)

קיבוץ רעים בויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

אני, יהושע ארן ממייסדי קיבוץ רעים, החי בו עד היום רוצה לתקן מעט עובדות ממה שנכתב בסעיף "היסטורה" אודות הקיבוץ: הקיבוץ נוסד על-ידי גרעין של הצופים "הצופים ו" שהיו בו בשעת העליה מאה חברים, ונותרו בו, נכון לינואר 2016 שנים בלבד - יהושע אורן ואשר צימבליסטה. ששה נוספים הלכו לעולמם בהיותם חברים ונקברו בבית העלמין שלידו.

שלום יהושע, ותודה על התיקון. ביטלתי את העריכות האחרונות בערך, שפירטו את שמותיהם של 4 חברי הקיבוץ ובכך גרמו לאי הבנה. שאלה: בערך כתוב שהגרעין שירת בפלמ"ח. האם זה אומר שכל מאה החברים בגרעין שירתו בפלמ"ח? Liad Malone - שיחה 12:57, 28 בינואר 2016 (IST)

בקשה קטנה..[עריכת קוד מקור]

שלום. דבר ראשון תודה על כל המידע המדהים שיש פה. מעריכה כל כך. יש לי בקשה קטנה אם זה בסדר.. הייתי רוצה שיתרגמו את הבלדה של מולאן יש אותה בסינית ואנגלית אבל הייתי שמחה אם היה גם בעברית.. בתודה מראש, נעם עדני הכהן >https://en.wikisource.org/wiki/Translation:Ballad_of_Mulan

כל הכבוד[עריכת קוד מקור]

ויקיפדים יקרים, לא אומרים לכם את זה הרבה אבל אתם עושים עבודה נפלאה. בשמי ובשם כל הציבור שמשתמש בויקיפדיה, תודה רבה :)

גוונים של כחול[עריכת קוד מקור]

שלום רב, יש סדרה חדשה שנקראת גוונים של כחול שמשודרת בסלקום tv שנקראת גוונים של כחול בכיכובה של ג'ניפר לופז וריי ליוטה. מה שיודע לי על הסדרה נכון לעכשיו: 1.הסדרה תחודש לעונה שנייה 2. הסדרה החלה את שידורה ב - 7 בינואר 2016. 3. הסדרה היא של רשת nbc. למי שמעוניין לכתוב את הדף זה יהיה נפלא. יום טוב. יו

מי שמעוניין מוזמן לתרגם את הערך מאנגלית. אגסי - שיחה 22:44, 11 בפברואר 2016 (IST)

תצוגה מקדימה של עריכות[עריכת קוד מקור]

באתר השאלות ותשובות החביב StackOverflow, כל שאילת שאלה או מענה, פותח תיבת טקסט דרכה ניתן להזין את השאלות, ובנוסף מתחת לתיבה יש חלון תצוגה מקדימה, בו ניתן לראות איך השאלה/תשובה תיראה. ניתן להזין קישורים, תמונות, קטעי קוד (בדומה ל Latex) ועוד. אנא תשאלו אותם איך זה נעשה, או תממשו בעצמכם, שכן זה ממש ממש נחמד (החסכון במספר השניות של המתנה לתצוגה המקדימה נשמע טריוויאלי אבל זה ממש משפר את העבודה). רן כהןשיחה 11:14, 16 בפברואר 2016 (IST)

גירושים מאוחרים[עריכת קוד מקור]

שלום רב, יש סדרה ששודרה בערוץ 1 שנקראת גירושים מאוחרים לכל מי שמעוניין לתרגם זה יהיה נפלא. הנה מה שידוע לי עד כה: מיני סדרה חדשה בת שלושה פרקים מאת רם לוי ע"פ ספרו של א.ב. יהושע. שמונה שנים לאחר שעזב את הארץ מגיע יהודה קמינקא בן ה 65 לישראל על מנת להתגרש מאשתו המאושפזת בבית חולים לחולי נפש. בארצות הברית, שם הוא חי עכשיו ומלמד באוניברסיטה, מחכה לו אישה חדשה הנושאת ברחמה את תינוקו, ויהודה רוצה לקבל את הגט במהירות ולשוב אל חייו החדשים. דרך ביקורו הקצר בארץ והמפגש המחודש עם בני משפחתו, אותם לא ראה מאז עזב, אנחנו זוכים במבט בהיר ומזוכך על זוגיות במשבר בשלבים שונים של החיים. שמונה שנים קודם לכן עמדה נעמי קמינקא במטבח הבית המשותף שלה ושל יהודה וצפתה בבעלה חותך ירקות לסלט. מתחת לאירוע היומיומי וחסר הייחוד הזה רחשו השדים ובעבעו הכעסים, הפחדים והתסכולים של זוגיות רבת שנים, ולפתע, ללא אזהרה מוקדמת, פרצו החוצה. נעמי ביקשה מבעלה את הסכין וכשהגיש לה אותו דקרה אותו בחזהו. יהודה לא התאושש מהדקירה הפתאומית. הזעם – על אשתו, אבל גם על משפחתו שעמדה מנגד ולא עשתה דבר כדי למנוע את מה שהוא מכנה "ניסיון הרצח" – עדיין מכונן בו, והמפגש עם בני משפחתו הוא כמו גירוד של גלד פצע שמסרב להתייבש. יהודה משוכנע שנעמי העבירה לבנו ולבתו את זרע הפורענות ושגם בהם, כמו בה, דבק הטירוף. אבל האם הטירוף הוא ייחודי למשפחת קמינקא או שמא הוא תוצר של החיים במסגרת המשפחתית? והאם יכולה המשפחה להכיל את הטירוף של הפרטים המרכיבים אותה?

אביאל פולד[עריכת קוד מקור]

אביאל פולד היה בריטי נולד בשנת 1878 ברומא ועשה עליה לארץ בגיל 16 הוא הציל הרבה אנשים בישראל ממחבלים.

צפייה בויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

האם יש אפשרות לקרוא ערכים בפונט אחר ובלי סימונים של קישורים לערכים נוספים ואם אין אולי כדאי להוסיף מצב קריאה נוחה באפשרויות השימוש בויקיפדיה כי כשרוצים לקרוא ערכים קצת עיוניים זה מאד מקשה על הריכוז 16:20, 18 בפברואר 2016 (IST)חיים דן

משתמש רשום, יכול לשנות את הגופנים שלו בקישור העדפות הנמצא בראש הדף. לגבי הקישורים הפנימיים, איני חושבת שיש אפשרות. אני מתייגת את ערן ואת משתמש:קיפודנחש. אולי הם יכולים להרחיב בנושא. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 16:23, 18 בפברואר 2016 (IST)
אין הכרח להיות רשום כדי לשנות גופן: בתפריט הימני, משמאל ל"שפות" (או "דף זה בשפות אחרות") מופיע סמליל של גלגל שיניים זעיר. הקשה עליו פותחת טופס שמאפשר לבחור את שפת התצוגה (של הממשק בלבד, לא של התוכן), וכן לבחור גופנים. עבור משתמש לא רשום הבחירה נשמרת בדפדפן עצמו, והיא יכולה "להישכח" אם עושים פעולות מסוימות, ואולי גם נשכחת מעצמה אחרי זמן מסוים, כך שמשתמש לא רשום יידרש לחזור על הבחירה. לגבי הסתרת קישורים - למרות שהדבר אפשרי, הפעולות שנחוצות לשם כך הופכות זאת ללא מעשי בפועל, ותצטרך לחזור עליהן בכל דף חדש שתפתח. קיפודנחש 17:48, 18 בפברואר 2016 (IST)

הארות לערך אוג 38[עריכת קוד מקור]

שלום לכם בערך הנ"ל יש להוסיף למבנה האוגדה את גד הסיור האוגדתי בפיקוד אריה טפר [אני, דניאל אנושי הייתי סגנו] הגדוד הוקם יש מאין כמה ימים לפני "סדין אדום" וכלל - מפקדה מצומצמת. פל סיור מאויישת דרוזים כולל המ"פ, פל טנקים אם איקסים, סוללה 120 מ"מ.

בנוסף ממליץ לצרף תרשים הקרב לכיבוש מערך אום קוטוף. נמצא בספר זירת קרב בעריכת פופסור אריה שמולוביץ בדף 277. הוצאה לאור ב ,2007 בהוצאה לאור - משרד הבטחון אשמח אם תעדכנו ותודיעו לי על כך דניאל אנושי [ רס"ן ] dan.enosh@gmail.com

במלחמת ששת הימים הופעלה שוב האוגדה כלפי מתחמי אום כתף ואבו עגילה בפקודו של האלוף אריאל שרון, בקרב שנחשב לקרב מופת אוגדתי נכבשו המתחמים והאוגדה המשיכה במרדף אחרי הצבא המצרי המתמוטט עד לתעלת סואץ. כך בערך. אתה מוזמן להוסיף בדף השיחה של הערך קטע על הרכב האוגדה ב67. Nachum - שיחה 13:03, 20 בפברואר 2016 (IST)

פרחים לפז[עריכת קוד מקור]

קוראים לי אליושה ושתיים מתערוכות הצילום שלי נחנכו במוזאון בית שטורמן. שתי התערוכות לזכר בתנו פז ז"ל שנפטרה אחרי מחלה קשה. קצינת חינוך ומ"פ במסגרת נערי רפול. תערוכה ראשונה בראשית 91 "פרחים לפז" ואלו מקורות שמות פרחי ארצנו. תערוכה שניה "האלון הקדוש של אבו שושא" בשנת 95, על עץ אלון תבור שמצוי מאחורי משמר העמק על מערכת קברים, והודות לכך לא הפך לפחמים. תודות לד"ר עפרה קיינן, מי שניהלה את בית שטורמן במשך שנים ותמכה בי וצוות בית שטורמן שאצר את התערוכות. "פרחים לפז" היתה תערוכה דידקטית ועברה בין בתי ספר עממיים שם היוותה מקור ללימוד הקמת תערוכה ובהזדמנות זו סופר סיפורה של פז ז"ל. התערוכה נמצאת במוזאון, וכנראה ללא שימוש בימים אלה. 21/2/2016 יקנעם עילית פרופסורסקי אליהו (אליושה) ונירה

הבחורה על הרכבת[עריכת קוד מקור]

שלום רב, יש ספר שנקרא הבחורה על הרכבת מאת הסופרת פולה הוקינס שלפי מה שידוע לי כרגע הולכת לשחק בסרט אמילי בלאנט. כל מי שידוע לו יותר על הספר ומעוניין לכתוב את הערך בעברית זה יהיה נפלא. יום טוב לכולם.

בקעת עןבדה[עריכת קוד מקור]

לויקיפדיה שלום.

קראתי את הערך על בקעת עובדה. אין לי מושג מי כתב אותו אבל הוא הצליח להכניס מקסימום טעויות במינימום טקסט. אני אומר זאת כמי שחוקר את בקעת עובדה מזה 38 שנים, וגם ממשיך היום. אני רואה זאת כחוסר אחריות כלפי הקוראים, אותו אני מוצא בערכים רבים, גם באנגלית.

עוזי אבנר.

שלום עוזי, זה מעניין אותנו מאד, האם תוכל לפרט? כדאי שתעשה זאת בדף שיחה:בקעת עובדה, שם יוכלו לראות את דבריך אחרים המתעניינים בערך ולנסות לתקן אותו בצוותא לשביעות רצונך. ביקורת - שיחה 22:18, 23 בפברואר 2016 (IST)

שאלה...העליתי את הערך יוסי בראל לפני כשבוע, ועדיין אינו מופיע בויקיפדיה...למה?[עריכת קוד מקור]

העליתי את הערך יוסי בראל לפני כשבוע, ועדיין אינו מופיע בויקיפדיה...למה?

חפש ביוסף בראל. בברכה. ליש - שיחה 11:27, 26 בפברואר 2016 (IST)
מכיוון שהעלת אותו לדף המשתמש שלך. מלבד זאת במידה ותעלה אותו למרחב הערכים אני חושב שהוא יימחק --ספר - שיחה 11:28, 26 בפברואר 2016 (IST)

אינני מצליח לשלוח לכם תיקון טעות בערך[עריכת קוד מקור]

לוויקיפדיה שלום! בערך 'פסיכותירפיה' מופיע רפרנס למאמר שאני כתבתי, ^ צבי גיל, ראיות ליעילות של טיפולים פסיכו דינמיים – סקירה, מרחבים, גיליון ב', 2011. למרבית הצער העיתון האינטרנטי 'מרחבים' אינו מופיע יותר ואי אפשר למצוא אותו באינטרנט. אבל מאמר זה מופיע באתר שלי, מכון אנאפה (http://www.annafa.co.il/) וניתן לרשום את הקישור המתאים למאמר זה מתוך האתר http://www.annafa.co.il/150-2/.

האמור לעיל נכון עבור אותו רפרנס שמופיע גם בערך 'פסיכואנליזה'

לא הצלחתי לשלוח לכם הודעה זו באמצעות התיבה של 'דיווח על טעות' - פשוט, אחרי שכתבתי את ההודעה היא לא נשלחת. ניסיתי מספר פעמים. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

תודה, תיקנתי. דוד שי - שיחה 05:53, 28 בפברואר 2016 (IST)
אתייג את משתמש:קיפודנחש לטיפול בתקלה הטכנית. גילגמש שיחה 14:43, 8 במרץ 2016 (IST)

יש להוסיף לדעתי לערך חז"ל גם את נושא 13 המידות שהתורה נדרשת בהם וכן את נושא המחלוקות בחז"ל[עריכת קוד מקור]

בערך חז"ל להוסיף לסמכותם של חז"ל קישור ל13 המידות שהתורה נדרשת בהם. וכן להוסיף כותרת על מחלוקות בחז"ל וכיצד נפתרו / לא נפתרו

בקשות מהסוג הזה מקומן בדף השיחה של הערך הרלוונטי. כמו כן, קריינא דאיגרתא איהו ליהוי פרוונקא. ‏ Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 18:58, 9 במרץ 2016 (IST)

רכבת היתומים[עריכת קוד מקור]

שלום רב, יש ספר שנקרא רכבת היתומים שלפי מה שידוע לי נכון לעכשיו היה רב מכר בארה"ב. מי שיודע יותר על הספר ומעוניין לכתוב את הדף זה יהיה נפלא.

אפילו בוויקיפדיה האנגלית אין עליו ערך, אבל יש פסקה. באופן כללי בקשת ערכים צריכה להיעשות בדפים המיועדים לכך בהתאם לנושא, במקרה הזה: פורטל:ספרות/ערכים מבוקשים. ‏ Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 18:51, 9 במרץ 2016 (IST)

בעניין התחרות של כתיבה על נשים פורצות דרך - ומה אם יש לי ערך משל עצמי? יש אפשרות לכתוב עליו?[עריכת קוד מקור]

יש לי אישה שהייתי רוצה לכתוב עליה ערך בתחרות זו. יש אפשרות כזו? -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

אם היא לא ברשימה, לצערנו לא בתחרות הזו. אבל יש דף ייעודי שבו מרכזים דברים כאלה לתחרויות הבאות. ביקורת - שיחה 00:33, 11 במרץ 2016 (IST)

יעיל מאד להעזר בויקיפדיה לצורך השלמת ואמות[עריכת קוד מקור]

אני משתמש הרבה מאד בויקיפדיה לצורך השלמת ואמות. לדעתי הכלי הזה הוא הכלי הואולטמטיבי להכנס למידע מדוייק, אמין, ומעודכן. העברית מעולה. הניסוח בהיר, והגיוון הוא אדיר. אני לא יודע להוריד קישורית של ויקיפדיה למאמרים שלי וזה חסר לי מאד. תודה להנהלה, לכותבים ולתורמים.

יגאל בור

תודה רבה על המשוב. דרך הציטוט מסורבלת למדי. הינה: ויקיפדיה:ביבליוגרפיה#איך לצטט את ויקיפדיה אתייג את משתמש:קיפודנחש ואת משתמש:Amire80 למציאת פתרון טכני פשוט יותר. גילגמש שיחה 17:44, 12 במרץ 2016 (IST)
אם הבנתי נכון את הצורך, הקישור „ציטוט דף זה” בסרגל הצד אמור לעשות את זה בנוחות. --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 22:19, 12 במרץ 2016 (IST)
כן. רעיון מצוין. אם אפשר להוסיף את זה מתחת ל"גרסת הדפסה" זה נראה לי כמו פתרון טוב. גילגמש שיחה 22:20, 12 במרץ 2016 (IST)

מחיקת ערך[עריכת קוד מקור]

שלום,

כתבתי ערך על KBM - קרב במגע משולב שנמחק מסיבת פרסומת. KBM היא שיטת לחימה יחודית. היא אינה קרב מגע, היא אינה ג'ו ג'טסו, אלא שילוב של אומניות לחימה אלה ונוספות. אני רוצה להבין מה בדיוק נחשב לפרסומת שאוכל להשמיט אותו מתוך הערך, או לערוך אותו באופן כזה שלא יהווה פרסומת.

תודה!

אני מגיש נגדכם תביעה עוד היום![עריכת קוד מקור]

שלום, אני רשום באתר. לפני מספר דקות אחדות אחרי עריכה רבה, כתיבה רבה - סוף כל סוף העלתי את הערך שלי לאתר (על יובל פרץ). יצרתי ערך שעוסק באדם שאני מכבד אותו ואת עבודותיו. אני לא בא עכשיו להשקיע, אין בי שום כוונה ושום כוחות לכתוב הודעה יפה ומסודרת. כל מה שכתבתי בערך שהעלמתם - כבר שמור אצלי ומצולם, את האמת טיפה ידעתי שאתם עלולים למחוק את הערך עליו עמלתי, זה קרה לי כבר בעבר. אני בדקתי כל קריטריון, אני ווידאתי והתאמתי את נושא מאמרי, ואת מבנה מאמרי, ואת כתיבתי בכלל - וכל שעשיתי תואם לחלוטין לכל דרישה שלכם!. אתם מחקתם לי את שעשיתי, ושלחתם לי הודעה סתמית שהגיוני למדי שבכלל נשלחה באופן אוטומטית לכל אותו אדם מסכן כמוני, שעמל וניסה לתרום לאתר, אבל בסדר. אני מגיש תביעה. אני מצפה מכם שתענו לדרישתי, פעם כיבדתי אתכם. אבל בשבילכם כולנו רק עוד מספר. זה כלל לא איום, אני רק מודיע: אם לא תשנו את דעתי, ואם לא תחזירו את שכתבתי לאתר - אני מגיש תביעה. ותאמינו לי, אני "טיפה" מבין בתחום, העדויות לצדי, לנצח בתביעה שכזו זהו משחק ילדים. אני לא רודף בצע שרק רוצה כסף. אני אומר לכם מה שאני אומר לכם. תשיבו מהר. אין פה שום חכמות! DirectOfHell (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

הערך נמחק משום שלדעת מפעיל מערכת הוא אינו עומד בקריטריונים. לידיעתך, לפי הכללים הכתובים בויקיפדיה:טיפול באיומים משפטיים, "אין להשתמש באיומים משפטיים בוויקיפדיה", לכן אני מציע לך לחזור בך מהאיומים המשפטיים. אגסי - שיחה 00:37, 29 במרץ 2016 (IDT)

שלום, הייתי רוצה להוסיף את הערך "סניה ולדברג" - ניתן לחפש עליו בגוגל ובלשונית "חדשות" בגוגל. משום מה איני מצליח.[עריכת קוד מקור]

מה שכתבתי בכותרת :)

מישהו ניסה בעבר לכתוב את הערך והוחלט לאחר מכן למחוק אותו. אתה יכול לבקש הסרת הגנה כאן.
בנוסף, בסוף קטע שנכתב בדפי שיחה, נהוג "לחתום" באמצעות הקלדת ~~~~ (ארבעה סימני טילדה), שהופכים ל"חתימה" עם שמירת הדף. לחלופין, ניתן להשתמש בכפתור חתימה: כפתור חתימה. --Amitayzl - שיחה 17:47, 31 במרץ 2016 (IDT)

אימה אמריקאית[עריכת קוד מקור]

שלום רב! לא ברור לי למה הסרתם את השחקן בן וולף מרשימת השחקנים במיוחד שהוא שיחק בשתי עונות !!! אשמח לתגובה

שלום לך. בן וולף מוזכר ברשימה: אימה אמריקאית#שחקנים ודמויות. בנוסף, שאלות על ערך ספיציפי רצוי לשאול בדף השיחה של הערך (במקרה זה שיחה:אימה אמריקאית).Amitayzl - שיחה 20:15, 31 במרץ 2016 (IDT)

פצועים בראש[עריכת קוד מקור]

שלום רב, ידוע לי שהעונה השנייה של הסידרה פצועים בראש הסתיימה והשאלה היא האם תהיה עונה שלישית או שהסידרה הסתיימה סופית? -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

שינוי שם ללעוזית[עריכת קוד מקור]

שלום במסגרת מטלה בקורס באקדמיה אני נאלצת לשנות את השם מעברית לאנגלית. אינני מצליחה , אשמח לעזרה תודה מראש

איזה ערך? יש לקיים דיון בדף השיחה של הערך לפני שינוי שם. יש לשים לב שבדרך כלל העדפה היא לשימוש בעברית בוויקיפדיה בעברית, למעט מקרים יוצאי דופן (למשל טכנולוגיה שמוכרת רק בשמה האנגלי). ראי גם ויקיפדיה:מתן שם לערך. בברכה, ערן - שיחה 16:10, 9 באפריל 2016 (IDT)

ריי דונובן[עריכת קוד מקור]

שלום רב, ידוע לי נכון לעכשיו שתהיה עונה רביעית לסדרה ריי דונובן בתאריך 26 ביוני 2006 2016. יש לעדכן את הדף. המשך יום נפלא. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

בוצע בוצע,י תודה. יכולת גם לעדכן בעצמך אגב חיוך Amitayzl - שיחה 23:29, 12 באפריל 2016 (IDT)

משורר חדש וזה אני[עריכת קוד מקור]

שלום,שמי חגי אבן ביטון. לאחר שנפצעתי בצוק איתן ואבדתי את כושר ההליכה. התחלתי לכתוב ספרים, שמשווקים ברשת הצרכן יש בידי שלשוה שלושה ספרים, ואנשים רבים מחפשים אותי.

אשמח אם תצרו עליי ערך.

91.135.107.188 (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

91.135.107.188: האם כתבת שלושה ספרים שיצאו לאור? אם כן, מה שמם? מה ההוצאה? האם אלה ספרי שירה? Amitayzl - שיחה 21:33, 21 באפריל 2016 (IDT)

בערך "טבעונות" תאור היהדות ויחסה לאי אכילה מן החי (טבעונות) שגוי.[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחה:טבעונות

GOOGLE DRIVE[עריכת קוד מקור]

אתם חייבים דחוף לעדכן את הערך על GOOGLE DRIVE‏04:57, 27 באפריל 2016 (IDT)

תודה. Nachum - שיחה 14:23, 27 באפריל 2016 (IDT)

חסר הסבר למונח "העמדה" - reduction[עריכת קוד מקור]

בספרו של אליעזר וינריב, "מדיקרט עד יום", פילוסופיה במאות ה-17 וה-18ת כרך ב', עמוד 228 תרגם המחבר את המונח reduction למונח "העמדה"

נראה שבאתר האנציקלופדיה חסר הסבר זה למונח העיברי

בתודה

אבי גלסברג

היי אני מאוד אוהב את האתר אבל יש לי הצעה לשדרוג בתחום העיקרי שלי כדורגל. לפי דעתי אתם יכולים להסיף איזה רגל היא הרגל החזקה של השחקנים בערכים...[עריכת קוד מקור]

שדרוג הערכים וציון רגל חזקה -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

אני מתייגת את עמרי. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 19:19, 2 במאי 2016 (IDT)
תודה על הרעיון. עקרונית, מדובר בנתון שניתן למצוא אותו בלא מעט מהערכים. ראה למשל בערך של ליונל מסי ("מבחינה פיזית, מסי הוא כדורגלן שמאלי ברגלו") או של כריסטיאנו רונאלדו ("הוא בועט בשתי רגליו, אך הרגל הימנית היא הרגל החזקה שלו"). עם זאת, מדובר בנתון שלא זמין בכל הערכים. אם תמצא ערך בו הנתון חסר ולדעתך קריטי יהיה להוסיף אותו, תוכל לציין זאת בדף השיחה של הערך הרלוונטי ואחד מהמשתמשים הפעילים ידאג להשלים את החסר. לחילופין, הערכים פתוחים לעריכה, כך שניתן להוסיף את המידע החסר גם בצורה עצמאית. עמרישיחה 20:08, 2 במאי 2016 (IDT)
לדעתי האנונימי בעצם התכוון שכדאי להוסיף לתבנית פרמטר "רגל חזקה". Liad Malone - שיחה 23:23, 2 במאי 2016 (IDT)
נו, נותר להוסיף רק את היד הנטויה להשלמת הסבב לזכר שער של מרדונה. גילגמש שיחה

האם הוא חלק מברביזון[עריכת קוד מקור]

בערך על ז'אן בסיסט כתוב שהוא לא חלק מאסכולת באביזון ובערך אימפרסיוניזם כתוב שהוא כן

In the spring of 1829, Jean-Baptiste-Camille Corot came to Barbizon to paint in the Forest of Fontainebleau, he had first painted in the forest at Chailly in 1822. He returned to Barbizon in the autumn of 1830 and in the summer of 1831, where he made drawings and oil studies, from which he made a painting intended for the Salon of 1830; "View of the Forest of Fontainebleau'" (now in the National Gallery in Washington) and, for the salon of 1831, another "View of the Forest of Fontainebleau"'. While there he met the members of the Barbizon school; Théodore Rousseau, Paul Huet, Constant Troyon, Jean-François Millet, and the young Charles-François Daubigny.[ כך הוויקי האנגלית. תודה. Nachum - שיחה 14:09, 10 במאי 2016 (IDT)

בנוגע לערך "עיט המדבר".[עריכת קוד מקור]

בערך "עיט המדבר" יש שגיאה מכיוון שקוראים לסוג הנשק "נשר המדבר".

https://milog.co.il/%D7%A2%D7%99%D7%98_%D7%94%D7%9E%D7%93%D7%91%D7%A8

הרשמה בלתי אפשרית[עריכת קוד מקור]

כי המילה (זו אינה מילה אלא מקבץ אותיות, אבל אתם מכנים זאת "מילה" וכבר בצעד הראשון זה מפגינים חוסר רצינות) אינה ניתנת להעתקה כלל כי חלק מהאותיות אינן קריאות, וכך ביזבזתם לי חצי שעה יקרה ולא הצלחתי להרשם. אז לפני שאפרד מהמיזם הבלתי אפשרי הזה אציין כי הערך ירושלים שגוי לחלוטין בשנים שהם אחד: לא נאמר בו שבפועל 90% מתושביה הערבים של בירת ישראל אינם אזרחים והם נטולים כל זכויות פוליטיות. וכן נאמר שכביכול יכולים הם בנקל לקבל אזרחות וזה קרוב לאמת כקרבת המזרח למערב. האמת הפשוטה היא שממשלות ישראל מאשכול ודרך בגין ועד ביבי ועד בכלל מונעים בכוונת מכוון מערביי ירושלים להתאזרח, זאת באמצעים מתוחכמים וערמומיים ונעדרי כל יושר. אולי האמת לא כל כך חשובה למי שערך את הערך הזה אבל אל תגידו שלא ידעתם. בכבוד רב, אחמד יליד בירת ישראל חסר אזרחות ארצו ו/או אזרחות אחרת כלשהי. 109.67.218.177 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

שלום אחמד, אנחנו מצרים על חוסר הנוחות שנגרם לך. אנא קח בחשבון שמערכת ההרשמה אינה באחריותנו אלא באחריות קרן ויקימדיה הבינלאומית שאחראית לצדדים הפיננסיים של הוויקיפדיות בשפות השונות, לשרתים ולממשק. אם אתה רוצה, אני יכול לנסות ליצור עבורך את החשבון (רק תגיד איזה שם משתמש אתה רוצה). לגבי תוכן הערך, ויקיפדיה משתדלת לשקף את המציאות באופן נכון והוגן ככל האפשר. כמו כל קבוצה של אנשים גם אנחנו עלולים לטעות. אם יש לך תימוכין חיצוניים ופומביים לדבריך (למשל דו"ח של עדאלה או כתבת תחקיר), אתה מוזמן להציג אותם כאן. אתה לא חייב להירשם לשם כך, אפילו שהרשמה מומלצת. חשוב להדגיש שוויקיפדיה בעצמה היא לא עיתון, ולא אמורה לחקור דברים, אלא רק ללקט מידע שפורסם כבר במקומות אחרים ולאגד אותו. בברכה, Amitayzl - שיחה 02:19, 18 במאי 2016 (IDT)