המשרד לחקירת תאונות ימיות (צרפת)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
BEAmer.png

המשרד לחקירת תאונות ימיותצרפתית: Bureau d'enquêtes sur les événements de mer או BEAmer) הוא סוכנות ממשלתית צרפתית. היא מופקדת על ניהול חקירות טכניות בעת אירועים ימיים או תאונות בין אוניות ועל קביעת סטנדרטים, עריכת מחקרים והפצת מידע בתחום פעולתה, והכל במטרה להגביר את הבטיחות הימית. הסוכנות איננה עוסקת בקביעת אחריות פלילית לאירועים ימיים.

הסוכנות הוקמה ב-1997 ומהווה זרוע של משרד האקולוגיה, הפיתוח בר הקיימא, התחבורה והשיכון הצרפתי.

סמכותה של הסוכנות משתרעת על אירועים שבהם היו מעורבים כלי שיט אזרחיים הרשומים בצרפת וכן על אירועים ללא מעורבות של כלי שיט צרפתיים, שהתרחשו במים הטריטוריאליים של צרפת. בנוסף מוסמכת הסוכנות לחקור אירועים שאינם בגדר המנויים לעיל, אך גרמו לפגיעה גופנית באזרח צרפתי, או היה בהם כדי לגרום פגיעה חמורה בתשתית או בסביבה שלצרפת יש סמכות שיפוט עליהם.

הסוכנות פועלת באמצעות צוות קבוע של חוקרים השוכן במטה הראשי של הסוכנות בפריס, באמצעות נציגים אזוריים ובסיוע של יועצים חיצוניים ששירותיהם נשכרים לפי הצורך. לסוכנות יש גם מועצה מדעית מייעצת לענייני בטיחות. לסוכנות מובטחת עצמאות הפעולה במסגרת המשרד הממשלתי שבכפוף לו היא פועלת.

מאז הקמתה טיפלה הסוכנות ב-3,000 אירועים מדי שנה בממוצע. ביחס לכ-200 אירועים בשנה בממוצע נפתחת חקירה טכנית מלאה, והסוכנות מפרסמת דו"ח רשמי בנוגע לכ-40 מהם. מרביתם הם אירועים המערבים ספינות דיג, והיתר נוגעים לספינות סוחר וכלי שיט לנופש ופנאי.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]