ויקיפדיה:פורטל/פתיחת פורטל חדש

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


תחזוקת הפורטלים וקידומם

ככלל, כמו כל תרומה חיובית למרחב הערכים, כך מוערכות מאוד תרומות למרחב הפורטלים ובניית פורטלים חדשים. עם זאת, בעקבות בנייתם בעבר של מספר פורטלים בעייתיים, אשר נבנו ללא ניסיון ובאופן לא מקצועי, וכן בשל הצורך בתחזוקה לאורך זמן של פורטל, בניגוד ליצירת ערך חדש יש לקיים דיון מקדים לפני בניית פורטל חדש.

דף זה נועד לדיונים בנושא פתיחת פורטל חדש על ידי משתמש בעל רצון טוב. אין לפתוח פורטל חדש ללא דיון מקדים בדף זה, שבו תחווה הקהילה את דעתה בנוגע לפורטל המוצע. לפני פתיחת הצעה לפורטל חובה לבצע את הפעולות הבאות:

1. לעיין בפורטלים המומלצים.
2. לקרוא בעיון את ויקיפדיה:המדריך לעיצוב פורטלים.
3. לחשוב שנית האם אתם מספיק מקצועיים בתחום ומנוסים טכנית בוויקיפדיה כדי להשלים מלאכה מורכבת זו.
4. רצוי לבנות פורטל מתוך רשימת הפורטלים המבוקשים אך שימו לב: הופעת פורטל כפורטל דרוש אינה מהווה אישור אוטומטי לפתיחת הפורטל.
5. יש לפתוח דיון בדף זה על ידי לחיצה על לשונית "+", למלא בכותרת את שם הפורטל המוצע.
6. תחת הכותרת יש לפרט בקווים כלליים את מבנה הפורטל המתוכנן ואת כותרות המסגרות, כסקיצה מילולית. רצוי גם להציג פורטלים מקבילים בשפות אחרות אם יש. כמו כן, רצוי להציג את קטגוריות המשנה הרלוונטיות לנושא ולרשום את הערכת מספר הערכים בתחום.
7. ניתן להודיע על הדיון כאן בלוח המודעות.

בסוף הדיון, אם יוחלט ליצור את הפורטל, הדיון יועבר לדף השיחה של הפורטל. אם יוחלט שלא ליצור את הפורטל, הדיון יאורכב בארכיון. לאחר הסכמת הקהילה יש בנוסף:

  1. לרשום את שמכם ואת הפורטל החדש ברשימת אחראי הפורטלים ולדאוג לתחזוקת הפורטל ורצוי גם לאוטומטיזציה שלו (ראו במדריך).
  2. להקים את הפורטל החדש לפי פורטל: בסיס ולבנות אותו לפי מדריך העיצוב.
  3. להשלים בסוף העבודה את כל הפעולות הדרושות כדי שתהיה גישה אל הפורטל - ראו הסבר מפורט בסוף המדריך לעיצוב פורטלים.

כללים[עריכת קוד מקור]

  • דיון ימשך עד חודש ימים, ובסופו יסתיים.
  • דיון שיסתיים יאורכב. כל מציע פורטל רשאי להציע הצעתו מחדש בכל עת, גם אם הדיון אורכב. כל מציע פורטל (וכן אחראי המיזם) רשאי "להקפיץ" את הדיון לסוף הרשימה, וזאת על מנת להתחיל את מיניין הימים לדיון מחדש.
  • פורטל יוקם אם היו לפחות 4 הצבעות, עם 60% בעד, כאשר ישנו מתנדב בעל ידע טכני מספק להקמת הפורטל.
  • מציע הפורטל ייספר במניין הקולות.
  • אחראי המיזם יכריע בדבר תוצאות הדיון.
  • אחראי המיזם: דרור - שיחה 10:01, 3 בנובמבר 2017 (IST)

לפתיחת פסקה חדשה לחצו כאן.

דיונים[עריכת קוד מקור]

פורטל 'אבטחת מידע'[עריכת קוד מקור]

'אבטחת מיעד' זהו אולי הנושא שמתפתח במהירות הגדולה ביותר בעשור האחרון - תחום הסייבר נראה מבטיח מאד בעיני הרבה אנשים ובהתאם לכך גם רמת הביקוש. אשמח לשמוע את דעתכם על פורטל 'אבטחת מידע' חדש שירכז את התחום שבכל שבוע מתחדש ומתקדם בלי הפסקה. תודה, Eliya339 - שיחה 10:34, 25 בדצמבר 2019 (IST)

נראה לי נושא שהוא חלק מפורטל:מחשבים ופורטל:אינטרנט, ולא דורש פורטל ייעודי. Nimrodbr - שיחה 00:27, 26 בדצמבר 2019 (IST)
Symbol support vote.svg בעד אם אכן תתחזק ותקדם את הפורום, כי יש הרבה ערכים שחסרים בויקיפדיה בנושא. באופן עקרוני מדובר בנושא רחב מאד וראוי שיהיה עליו פורטל Yairlevi2 - שיחה 17:50, 26 בדצמבר 2019 (IST)
אילו ערכים מומלצים יש? מה יהיה בפורטל? דרור - שיחה 16:47, 7 בינואר 2020 (IST)
הפורטל יכיל את הערכים על כל סוגי האקרים, כל שיטות התקיפה, החברות המובילות בתחום, עשרות תוכנות תקיפה וכן ערכים המסקרים את אירועי הסייבר הגדולים ביותר. כבר היום קיימים ערכים רבים על הנושא בויקיפדיה, אך עם פתיחת הפורטל, אקח על עצמי לתחזק את הנושא ולהוסיף מידי שבוע עוד ערכים רבים בתחום. Eliya339 - שיחה 17:55, 7 בינואר 2020 (IST)
האם אתה חושב שיש לך די ידע להקים פורטל?
ולא ענית על שאלתי - האם יש לפחות "ערך מומלץ" אחד בתחום זה? דרור - שיחה 23:56, 11 בינואר 2020 (IST)
היי דרור, כבר עכשיו יש עשרות ערכים העוססקים בתחום בויקיפדיה, עיין בקטגוריית אבטחת מידע. ביחס לשאלתך, יש לי כמובן את הידע הנדרש להמשיך ולהרחיב את התחום. הסיבה שאני מוכן להירתם זה שהנושא הוא אחד מהנושאים המרכזיים ביותר שיעסיקו את מדינת ישראל בעשורים הקרובים וככל שע"י הידע שאנגיש יותר ויותר אנשים יצטרפו לתחום, או לכל הפחות יכירו את התחום וידעו לנהוג במשנה זהירות ביחס לפרטיותם ברשת, והיה זה שכרי. Eliya339 - שיחה 17:38, 14 בינואר 2020 (IST)

Symbol support vote.svg בעד Eli97432 - שיחה 01:19, 17 בינואר 2020 (IST)

אנצל את השרשור לתהות האם לא תם זמנם של הפורטלים? פורטל:מחשבים נראה כאילו נבנה לפני 60 שנה בתקופת ויצק ולא עודכן מאז. האם מישהו מתחזק את הפורטלים האלו? אשמח שתחום אבטחת מידע וסייבר יורחב משום שמדובר בתחום צומח ועולה, אך כדאי לתחזק גם את היסודות. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 01:41, 17 בינואר 2020 (IST)
רונאלדיניו המלך - אין גמדים קטנים. רוצה לקחת על עצמך את המשימה? דרור - שיחה 21:55, 27 בינואר 2020 (IST)
אני מאמין גדול במדיניות הגמדים ומכיר אותה טוב, אך לצערי מדובר כאן בשינוי נרחב יותר ואין לי את הזמן הדרוש לעסוק בכך. צריך להרחיב קודם כל את הערכים הבסיסיים. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 23:16, 27 בינואר 2020 (IST)