ויקיפדיה:פורטל/פתיחת פורטל חדש

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
תחזוקת הפורטלים וקידומם

ככלל, כמו כל תרומה חיובית למרחב הערכים, כך מוערכות מאוד תרומות למרחב הפורטלים ובניית פורטלים חדשים. עם זאת, בעקבות בנייתם בעבר של מספר פורטלים בעייתיים, אשר נבנו ללא ניסיון ובאופן לא מקצועי, וכן בשל הצורך בתחזוקה לאורך זמן של פורטל, בניגוד ליצירת ערך חדש יש לקיים דיון מקדים לפני בניית פורטל חדש.

דף זה נועד לדיונים בנושא פתיחת פורטל חדש על ידי משתמש בעל רצון טוב. אין לפתוח פורטל חדש ללא דיון מקדים בדף זה, שבו תחווה הקהילה את דעתה בנוגע לפורטל המוצע. לפני פתיחת הצעה לפורטל חובה לבצע את הפעולות הבאות:

1. לעיין בפורטלים המומלצים.
2. לקרוא בעיון את ויקיפדיה:המדריך לעיצוב פורטלים.
3. לחשוב שנית האם אתם מספיק מקצועיים בתחום ומנוסים טכנית בוויקיפדיה כדי להשלים מלאכה מורכבת זו.
4. רצוי לבנות פורטל מתוך רשימת הפורטלים המבוקשים אך שימו לב: הופעת פורטל כפורטל דרוש אינה מהווה אישור אוטומטי לפתיחת הפורטל.
5. יש לפתוח דיון בדף זה על ידי לחיצה על לשונית "+", למלא בכותרת את שם הפורטל המוצע.
6. תחת הכותרת יש לפרט בקווים כלליים את מבנה הפורטל המתוכנן ואת כותרות המסגרות, כסקיצה מילולית. רצוי גם להציג פורטלים מקבילים בשפות אחרות אם יש. כמו כן, רצוי להציג את קטגוריות המשנה הרלוונטיות לנושא ולרשום את הערכת מספר הערכים בתחום.
7. ניתן להודיע על הדיון כאן בלוח המודעות.

בסוף הדיון, אם יוחלט ליצור את הפורטל, הדיון יועבר לדף השיחה של הפורטל. אם יוחלט שלא ליצור את הפורטל, הדיון יאורכב בארכיון. לאחר הסכמת הקהילה יש בנוסף:

  1. לרשום את שמכם ואת הפורטל החדש ברשימת אחראי הפורטלים ולדאוג לתחזוקת הפורטל ורצוי גם לאוטומטיזציה שלו (ראו במדריך).
  2. להקים את הפורטל החדש לפי פורטל: בסיס ולבנות אותו לפי מדריך העיצוב.
  3. להשלים בסוף העבודה את כל הפעולות הדרושות כדי שתהיה גישה אל הפורטל - ראו הסבר מפורט בסוף המדריך לעיצוב פורטלים.

כללים[עריכת קוד מקור]

  • דיון ימשך עד חודש ימים, ובסופו יסתיים.
  • דיון שיסתיים יאורכב. כל מציע פורטל רשאי להציע הצעתו מחדש בכל עת, גם אם הדיון אורכב. כל מציע פורטל (וכן אחראי המיזם) רשאי "להקפיץ" את הדיון לסוף הרשימה, וזאת על מנת להתחיל את מיניין הימים לדיון מחדש.
  • פורטל יוקם אם יהיו לפחות 4 הצבעות, עם 60% בעד, כאשר ישנו מתנדב בעל ידע טכני מספק להקמת הפורטל.
  • מציע הפורטל ייספר במניין הקולות.
  • אחראי המיזם יכריע בדבר תוצאות הדיון.
  • אחראי המיזם: דרור - שיחה 10:01, 3 בנובמבר 2017 (IST)

לפתיחת פסקה חדשה לחצו כאן.

דיונים[עריכת קוד מקור]

פורטל מסע בין כוכבים[עריכת קוד מקור]

תמיד רציתי לפתוח את הפורטל של מסע בין כוכבים בויקיפדיה העברית (ראו ארכיון 4, פסקה 57). נכתב שזהו נושא חשוב אבל אני לא בטוח אם יש לי מספיק ניסיון להקמת הפורטל. כמה זמן אצטרך להשקיע? באיזו תדירות אצטרך להיות זמין בויקיפדיה? לפי דף הפרופיל שלי, האם יש לי מספיק ניסיון? מי יוכל לעזור? טיפים? TheNintendoGuy - שיחה 11:31, 11 בנובמבר 2020 (IST)

פתיחת פורטל לוקח זמן, ולכן שאלו אותך האם יש לך זמן בשביל לבנות פורטל כי פורטל לא נבנה בשנייה וחצי, אלא בזמן שיכול להיות ממושך. PRIDE! - שיחה 11:33, 11 בנובמבר 2020 (IST)
אין לי בעיה לעזור בעיצוב הפורטל אבל לא בתוכן כי לצערי לא ראיתי מסע בין כוכבים Face-sad.svg ופתיחת פורטל לפי מה שדרור אומר לרוב לוקחת בין שנה וחצי לשנתיים. ויקי4800 - שיחה 11:35, 11 בנובמבר 2020 (IST)
בעיקרון, אפשר גם פחות מהשנה וחצי ומהשנתיים. השאלה היא כמה זמן הוא יהיה מוכן להשקיע כל יום בשביל לפתוח פורטל. אם קצת כל יום, או יום כן ואז יום לא, אז בטוח שכן נגיע למצב הזה. אם ישקיע יותר בכל יום, יסיים את פתיחת הפורטל מוקדם יותר. PRIDE! - שיחה 11:52, 11 בנובמבר 2020 (IST)
אני שואל לגבי מספר שעות (במקרה תיאורטי שבו אעבוד ברצף, בקצב של פתיחת פורטל רגיל מההתחלה ועד הסוף). מה זה קצת בכל יום? מה זה הרבה בכל יום? TheNintendoGuy - שיחה
זה תלוי כמה. כמה שיותר אתה תתעסק בפורטל ביום אחד, כך יותר מהר אתה תסיים את פתיחת הפורטל. אם אתה נוגע דקה, זה בטוח יהיה שנה וחצי או שנתיים כמו שאמרו. אם אתה תתעסק מספר שעות, הזמן יתקצר. PRIDE! - שיחה 12:07, 11 בנובמבר 2020 (IST)
אתה יודע מה PRIDE!, אני אפתח ואעבוד על זה. אם ייפתח אז אשמח לעזרתך בנוגע לעיצוב ויקי4800. אשמח להצבעה בפסקה הזו (אם צריך פסקה חדשה אפתח). TheNintendoGuy - שיחה 12:13, 11 בנובמבר 2020 (IST)
אתייג מחדש את Deror avi PRIDE! - שיחה 12:17, 11 בנובמבר 2020 (IST)
לפתוח להצבעה פסקה שונה PRIDE!? TheNintendoGuy - שיחה 12:35, 11 בנובמבר 2020 (IST)
@TheNintendoGuy, אני חושב שאין צורך לפתוח פסקה חדשה להצבעה בכול מקרה לאור זה שאתה מוכן להשקיע בפתיחת הפורטל אני Symbol support vote.svg בעד הפתיחה. וכמובן השמח לעזור כמה שיותר. ויקי4800 - שיחה 13:28, 11 בנובמבר 2020 (IST)
מצוין. תודה. TheNintendoGuy - שיחה 17:34, 11 בנובמבר 2020 (IST)
מניסיון שלי (יצרתי כ-9 פורטלים), אם מדובר בפורטל טוב - מדובר בקרוב ל-1,000 שעות עבודה. (אם אני משקיע שעתיים ביום - זה 500 ימים). כך לדוגמא - כעת אני מתקן את "היום בהיסטוריה" בפורטל:גרמניה. כל תבנית "היום בהיסטוריה" יומית לוקחת כחצי שעה. למעשה כל תבנית קטנה (תמונה מומלצת, הידעת וכו) לוקחת לכל הפחות כחצי שעה. דרור - שיחה 19:08, 11 בנובמבר 2020 (IST)
לא אושרה קודם לכן הקמת הפורטל - ולכן, כדאי לפתוח פסקה חדשה, לנמק מה יהיה בפורטל? האם יש ערכים מומלצים בוויקיפדיה רלוונטיים? (יכולים להיות, ללא ספק - אבל אני חושב שאין). יהיה תאריכון (יש ספרי תאריכים של אירועים) ואז - אירועים עתידיים, או אירועים בעבר (זה יכול להיות מעניין). האמת - יש לי הרבה רעיונות (אני מכור לסידרה). אבל מי שרוצה לפתוח את הפורטל צריך לאמר מה יהיה (אני יכול להציע רעיונות, אבל אין לי זמן להקים את הפורטל - אני מנסה לסיים כמה במקביל כרגע).
אולי, כניסיון, תנסה לתקן משהו קודם בפורטל קיים - אם תרצה אציע מה, ואז תראה כמה זמן זה לוקח לך. (יש הרבה מה לעשות בפורטל:אירופה, פורטל:השואה, פורטל:מלחמת העולם השנייה - בכולם אין את הנתונים בפסקאות "היום בהיסטוריה".) דרור - שיחה 19:12, 11 בנובמבר 2020 (IST)
אני האחרון שרוצה למנוע ממישהו שרוצה לעשות משהו בוויקיפדיה, אבל אני חושש שיווצר פורטל לא גמור ("חצי אפוי") ואז יתחיל דיון (במזנון), והצעה למחוק את הפורטל (או חלילה את כל הפורטלים) בשל מצבם הרע (כפי שהיה לאחרונה - הדיון עדיין במזנון), ואז אמצא את עצמי, כדי להציל את הפורטל, זונח פרוייקטים שלי ומתחיל לעבוד עליו. דרור - שיחה 19:31, 11 בנובמבר 2020 (IST)
TheNintendoGuy - ראיתי את כמות הערכים שכתבת. ואני לא חושב שיש לך מספיק ניסיון וידע לפורטל. אני מאד אוהב את מסע בין כוכבים (מאלה שמכורים/הולכים לכנסים), ואני אשמח שיהיה פורטל. אם תרצה - אני מוכן שניפגש ואתן לך תמיכה טכנית (שלחתי לך את הטלפון שלי). אבל לפני שאתה באמת מציע להקים פורטל - אני מציע שתכתוב (תתרגם) לפחות חמישים ערכים מכאן ומכאן דרור - שיחה 19:37, 11 בנובמבר 2020 (IST)
ואני מתנצל אני עונה במקוטע - אבל ששואלים אותי שאלה אני חוקר את הנושא - לא ראיתי שיש פורטל כזה בויקיאנגלית. זה לא מונע הקמת הפורטל אצלנו, אבל זה מקשה קצת (ונטל ההוכחה על מי שרוצה להקים פה את הפורטל גדל). דרור - שיחה 19:42, 11 בנובמבר 2020 (IST)
שלום! דעתי היא שניתן לפתוח כרגע את הפורטל, אני אעבוד עליו (רעיונות) ותוך כדי אתרגם ערכים (והרבה). אם יש מעריצי מסע בין כוכבים שרואים את זה - אשמח גם לעזרה. תשאירו הודעה בדף השיחה שלי. כמובן שאם עכשיו זהו לא הזמן המתאים לפתיחת הפורטל אז אחזור עוד כמה חודשים (וכמה ערכים), אבל דעתי היא שניתן לפתוח כטיוטה ותוך כדי להרחיב את הנושא. כמובן שזו המלצה שלי ודעתכם היא הקובעת. אפשר פשוט לכתוב בענק בשער הפורטל ״פורטל בבנייה״ בחצי שנה - שנה הבאות ואז להתחיל לסיים. תודה! -:) TheNintendoGuy - שיחה 20:30, 11 בנובמבר 2020 (IST)
דרור אם אתה רוצה שאספר טיפה על הקשר שלי עם מסע בין כוכבים או על מה שאני אעשה בפורטל אז בכיף TheNintendoGuy - שיחה 20:51, 11 בנובמבר 2020 (IST)
רעיונות למה שיהיה בפורטל - כן. פרט כאן.
ובנתיים - אני לא חושב שאתה יכול לפתוח פורטל - מציע שתכין הרבה ערכים, ואז נתקדם (אם תרצה להיפגש אוכל לעזור לך, גם בשיטות תרגום קלות ונחמדות, וגם בהסבר על איך פורטלים עובדים) דרור - שיחה 19:44, 14 בנובמבר 2020 (IST)
Like Thumbup.svg בכל מקרה, לדעתי מה שיכול להיות בפורטל זה "הידעת" כמובן, דמות נבחרת, פרק נבחר, לוח שנה של ימי הולדת ו-Milestones, תמונה נבחרת וכו'. לפי מה שאני יודע, אני ו-GHA הם התורמים העיקריים בנושא. אם כל בעלי הידע בנושא יתרגמו הרבה זה ילך יותר מהר. אפשר גם לפתוח מיזם לתרגום. איש קפיש - שלחו פה משהו נחמד 10:42, 21 בנובמבר 2020 (IST)