ויקיפדיה:פורטל/פתיחת פורטל חדש

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


תחזוקת הפורטלים וקידומם

ככלל, כמו כל תרומה חיובית למרחב הערכים, כך מוערכות מאוד תרומות למרחב הפורטלים ובניית פורטלים חדשים. עם זאת, בעקבות בנייתם בעבר של מספר פורטלים בעייתיים, אשר נבנו ללא ניסיון ובאופן לא מקצועי, וכן בשל הצורך בתחזוקה לאורך זמן של פורטל, בניגוד ליצירת ערך חדש יש לקיים דיון מקדים לפני בניית פורטל חדש.

דף זה נועד לדיונים בנושא פתיחת פורטל חדש על ידי משתמש בעל רצון טוב. אין לפתוח פורטל חדש ללא דיון מקדים בדף זה, שבו תחווה הקהילה את דעתה בנוגע לפורטל המוצע. לפני פתיחת הצעה לפורטל חובה לבצע את הפעולות הבאות:

1. לעיין בפורטלים המומלצים.
2. לקרוא בעיון את ויקיפדיה:המדריך לעיצוב פורטלים.
3. לחשוב שנית האם אתם מספיק מקצועיים בתחום ומנוסים טכנית בוויקיפדיה כדי להשלים מלאכה מורכבת זו.
4. רצוי לבנות פורטל מתוך רשימת הפורטלים המבוקשים אך שימו לב: הופעת פורטל כפורטל דרוש אינה מהווה אישור אוטומטי לפתיחת הפורטל.
5. יש לפתוח דיון בדף זה על ידי לחיצה על לשונית "+", למלא בכותרת את שם הפורטל המוצע.
6. תחת הכותרת יש לפרט בקווים כלליים את מבנה הפורטל המתוכנן ואת כותרות המסגרות, כסקיצה מילולית. רצוי גם להציג פורטלים מקבילים בשפות אחרות אם יש. כמו כן, רצוי להציג את קטגוריות המשנה הרלוונטיות לנושא ולרשום את הערכת מספר הערכים בתחום.
7. ניתן להודיע על הדיון כאן בלוח המודעות.

בסוף הדיון, אם יוחלט ליצור את הפורטל, הדיון יועבר לדף השיחה של הפורטל. אם יוחלט שלא ליצור את הפורטל, הדיון יאורכב בארכיון. לאחר הסכמת הקהילה יש בנוסף:

  1. לרשום את שמכם ואת הפורטל החדש ברשימת אחראי הפורטלים ולדאוג לתחזוקת הפורטל ורצוי גם לאוטומטיזציה שלו (ראו במדריך).
  2. להקים את הפורטל החדש לפי פורטל: בסיס ולבנות אותו לפי מדריך העיצוב.
  3. להשלים בסוף העבודה את כל הפעולות הדרושות כדי שתהיה גישה אל הפורטל - ראו הסבר מפורט בסוף המדריך לעיצוב פורטלים.

כללים[עריכת קוד מקור]

  • דיון ימשך עד חודש ימים, ובסופו יסתיים.
  • דיון שיסתיים יאורכב. כל מציע פורטל רשאי להציע הצעתו מחדש בכל עת, גם אם הדיון אורכב. כל מציע פורטל רשאי "להקפיץ" את הדיון לסוף הרשימה, וזאת על מנת להתחיל את מיניין הימים לדיון מחדש.
  • פורטל יוקם אם היו לפחות 4 הצבעות, עם 60% בעד, כאשר ישנו מתנדב בעל ידע טכני מספק להקמת הפורטל.
  • מציע הפורטל ייספר במניין הקולות.
  • אחראי המיזם יכריע בדבר תוצאות הדיון.
  • אחראי המיזם: דרור - שיחה 10:01, 3 בנובמבר 2017 (IST)

לפתיחת פסקה חדשה לחצו כאן.

דיונים[עריכת קוד מקור]

פורטל:אתלטיקה[עריכת קוד מקור]

שלום. רציתי להקים פורטל אתלטיקה. פורטל האתלטיקה הקיים הוא פורטל משני בתוך פורטל ספורט, להבדיל מפורטלים אחרים העוסקים בענפי ספורט, לדוגמא פורטל השחייה. ענף האתלטיקה צריך להיות בפורטל משל עצמו, מפני שהוא ענף פופולרי, שלא מכונה לשווא "מלכת הספורט". בנוסף, הפורטל המשני הקיים, מכיל דף מידע אחד, ועודכן בפעם האחרונה לפני יותר משנתיים. לפי מה שכתוב בערך על פורטלים, הם צריכים להתעדכן באופן תדיר. במסגרת הפורטל חשוב שיהיו קטעי הידעת, שיהפכו את המידע על אתלטיקה לנגיש יותר. בנוסף, במסגרת הפורטל צריכים להיכתב ערכים נוספים על אתלטיקה, אותם כבר התחלתי לכתוב, כגון ערכים על תחרויות שהתקיימו בעבר, ועל אתלטים. Zeze62 - שיחה 20:53, 17 בספטמברבר 2018 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד אבל יש הרבה עבודה לפני בערכי הבסיס. כרגע, הערכים העיקריים של הריצות מורכבים בעיקר מרשימת השיאים. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 22:15, 17 בספטמבר 2018 (IDT)
תוכל לשלוח דוגמא לערך כזה? Zeze62 - שיחה 15:12, 18 בספטמבר 2018 (IDT)
ריצת 100 מטר, ריצת 10,000 מטר, קפיצה במוט. ראה למשל את הערך האחרון באנגלית או בצרפתית שהוא ערך מומלץ. טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 15:28, 18 בספטמבר 2018 (IDT)
הרעיון הוא טוב ואני בעדו. אולם, השאלה היא מי יהיה אחראי על ההקמה והתחזוק של הפורטל? Nimrodbr - שיחה 13:04, 19 בספטמבר 2018 (IDT)
אני יכול להיות אחראי עליו. כנראה שאזדקק לקצת עזרה, אך לא מעבר לזה Zeze62 - שיחה 13:25, 19 בספטמבר 2018 (IDT)
Zeze62, יש התקדמות? טל (רונאלדיניו המלךשיחה) 20:23, 25 בספטמבר 2018 (IDT)