לאופר תעופה ג.ה.י

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
לאופר תעופה ג.ה.י
Laufer ghi logo.gif
יאט"א
XH
ICAO
LAU
אות קריאה
LAUFER AVIATION
שנת ייסוד 1975
בסיס פעולה מרכזי נמל תעופה בן-גוריון - תל אביב
בסיס פעולה משני נמל התעופה עובדה, נמל התעופה אילת
הנהלה ישראלישראל נמל תעופה בן-גוריון - תל אביב, ישראל
ברית חברות תעופה AVIANCE, I.G.H.C, I.A.H.A
http://lauferghi.com

לאופר תעופה - GHI בע"מ (Laufer Aviation-GHI) - חברה ישראלית העוסקת במתן שירותי קרקע לחברות תעופה זרות הפועלות בישראל. נוסדה בשנת 1975 על ידי מנחם לאופר.

החברה מפעילה מחלקת מבצעים, מחלקת כירטוס, מחלקת שירות לנוסע, מחלקת איתור כבודה, מחלקת טיסות פרטיות ומחלקת שירות לאח"מים. לחברה נציגות בנתב"ג, בנמל התעופה עובדה ובנמל התעופה אילת. החברה מעניקה מגוון שירותי קרקע למטוסי נוסעים ומטען, הכוללים בין השאר: שירותי בידוק, כרטוס, שירותי אח"מים, טיסות פרטיות, איתור כבודה, פיקוח ושליטה מבצעית, שירותי מטען וייצוג. בנוסף, הפעילה לאופר גם מרכזי Call Center לחברות תעופה.

בבעלות לאופר מספר חברות בת, ביניהן: ל.ב.ג שירותי קרגו, OPEN-SKY סוכנות נסיעות.

החברה הוקמה בשנת 1975 על מנת לספק שירותי קרקע ישראלים לחברות תעופה זרות אשר נוחתות בנמל התעופה בן-גוריון. בשנה זו חברת לאופר סיפקה שירותים לכ־200 טיסות באמצעות שבעה עובדים.

בשנת 2004 חברת לאופר חתמה הסכם עם חברת ממ"ן למיזוג פעילות בתחום שירותי הקרקע עם חברת GHI, כאשר כל אחת מהחברות תחזיק מחצית ממניותיה, הסכם זה עדיין לא מומש.

בשנת 2005 החברה הצטרפה להסכם הקמת מסוף מטענים שני בנתב"ג של חברת סוויספורט אשר יתחרה במסוף הקיים של חברת ממ"ן. המסוף הוקם בהשקעה של למעלה מ־20 מיליון דולר.[1] בהקמת המסוף שותפים גם דנקנר השקעות (מקבוצת דלק נדל"ן) וק.א.ל. קווי אוויר למטען.

בשנת 2006 החברה שירתה יותר מ־2 מיליון נוסעים בשנה היוצאים את ישראל באמצעות כ־10,000 טיסות בחברות תעופה זרות המיוצגות על ידי לאופר תעופה בכל חמשת נמלי התעופה הבינלאומיים הפועלים בישראל.

בשנת 2007 התמזגה לאופר עם חברת GHI ליצירת חברת Laufer Aviation-GHI.[2]

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]