לשכת המגשרים בישראל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
סמל לשכה122016.jpg

לשכת המגשרים בישראל היא עמותה, הפועלת כאיגוד מקצועי של מגשרים, לקביעת נורמות וסטנדרטים של מקצועות הגישור, באמצעות ייזום חקיקה והשתלמויות מקצועיות למגשרים חברי הלשכה. הלשכה פועלת לקידום תודעת הגישור כאלטרנטיבה ליישוב סכסוכים בקרב הציבור.

על הלשכה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הלשכה, שנוסדה בשם 'עמותת מגשרי ישראל', הוקמה בשנת 1999 בעידוד מערכת המשפט. נשיא העמותה הראשון היה פרופ' מוטי מירוני והיו"ר הראשון שלה היה עו"ד מיכאל צור. בשנת 2005 נבחר כיו"ר העמותה הד"ר דוד סילורה, ובתקופת כהונתו הפכה ללשכה. מי שהיה היועץ המשפטי של העמותה, המגשר יניב שוורצמן, הפך ליו"ר הלשכה עם פרישתו של ד"ר דוד סילורה. כיום מכהן כיו"ר הלשכה ירון מאיר, שהיה קודם לכן יו"ר וועדת הביקורת של הלשכה.

מאז הקמתה, הגישה הלשכה עתירות לבג"ץ בגין עניינים שמהותם הגנה על מגשרי ישראל ושמירת המקצוע כמקצוע חופשי כהגדרתו בחוק חופש העיסוק.

פעילותה הציבורית של הלשכה מתאפיינת בקידום מקצוע הגישור באמצעות חקיקה בכנסת,[1] קביעת סטנדרטים ונורמות מקצועיות להסמכה והכרה במגשרים בישראל, איזון ופיקוח בנושא יחסי מגשר-לקוח, וקידום אתיקה מקצועית.

ללשכת המגשרים נבחרי ציבור הנבחרים בבחירות דמוקרטיות על פי תקנון הלשכה, ואלה משמשים כוועד מנהל, אשר מטרתו לשרת את קהל הבוחרים מחד ולייצג את קהל הבוחרים באמצעות הלשכה כלפי ארגונים חיצוניים, משרדי ממשלה ובתי המשפט.

בהנהלת הלשכה שבעה חברים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ [1]