לדלג לתוכן

מיס שוודיה – הבדלי גרסאות

נוספו 11 בתים ,  לפני 6 שנים
מ
פיסוק
מ (עריכה, תקלדה)
מ (פיסוק)
[[קובץ:Johanna Lind 1993.jpg|250px|ממוזער|שמאל|ג'ואנה לינד, מיס שוודיה 1993]]
'''מיס שוודיה''' (Fröken Sverige) היא [[תחרות יופי]] שנתית שנערכה ב[[שוודיה]] ואורגנה על ידי מגזין הנשים [[וקורבין]].
'''מיס שוודיה''' (Fröken Sverige) היא [[תחרות יופי]] שנתית שנערכה ב[[שוודיה]] ואורגנה על ידי מגזין הנשים [[וקורבין]], בדומה לתחרויות דומות ברחבי העולם דוגמת תחרות [[מלכת היופי]] הישראלית הזוכה במקום הראשון מלבד התואר של מיס שוודיה היא גם מייצגת את מדינתה בתחרות [[מיס תבל]], הזוכה במקום השני נשלחת לייצג את מדינתה בתחרות [[מיס עולם]] והזוכה במקום השלישי נשלחת להתחרות בתחרות מיס אינטרנשיונל, התחרות אורגנה בין השנים 1949 עד 2003 וב-2004 התחרות חדלה להתקיים ונציגות שוודיה לתחרויות היופי הבינלאומיות נבחרות בפורמטים אחרים, רבות מהזוכות ומהמשתתפות בתחרות זכו לקריירת דוגמנות מצליחה ולקריירת משחק מצליחה מקומית ובהוליווד דוגמת [[קריסטינה וייבורן]], [[מארי סטאבין]], [[לנה אולין]] ו[[ויקטוריה סילבסטד]].
 
בדומה לתחרויות דומות ברחבי העולם דוגמת תחרות [[מלכת היופי]] הישראלית הזוכה במקום הראשון, מלבד התואר של מיס שוודיה, היא גם מייצגת את מדינתה בתחרות [[מיס תבל]]. הזוכה במקום השני נשלחת לייצג את מדינתה בתחרות [[מיס עולם]], והזוכה במקום השלישי נשלחת להתחרות בתחרות מיס אינטרנשיונל.
 
התחרות אורגנה בין השנים 1949 עד 2003, וב-2004 התחרות חדלה להתקיים ונציגות שוודיה לתחרויות היופי הבינלאומיות נבחרות בפורמטים אחרים.
 
רבות מהזוכות ומהמשתתפות בתחרות זכו לקריירת דוגמנות מצליחה ולקריירת משחק מצליחה מקומית ובהוליווד, דוגמת [[קריסטינה וייבורן]], [[מארי סטאבין]], [[לנה אולין]] ו[[ויקטוריה סילבסטד]].
 
[[קטגוריה:משתתפות בתחרות מיס שוודיה]]