לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "גרסת בטא"

הוסרו 4 בתים ,  לפני שנה
אין תקציר עריכה
תגיות: עריכה ממכשיר נייד עריכה דרך האתר הנייד
תגיות: עריכה ממכשיר נייד עריכה דרך האתר הנייד
מקור השם הוא במחזור החיים של פיתוח תוכנה: בשלב [[בדיקות תוכנה|בדיקות התוכנה]] נערכות הבדיקות הראשוניות על גרסה ראשונה שנקראת "[[גרסת אלפא]]"; בדיקות אלו מבוצעות על ידי קבוצת ה[[מתכנת|מפתחים]] או קבוצת הבדיקות של הארגון. לאחר שלב זה (אך בטרם הפצת גרסה סופית ורשמית), מפיצים גרסת בטא אל קבוצת משתמשים גדולה (לרוב מחוץ לשורות הארגון) לשם בחינת התוכנה "בתנאי אמת". לאחר תיקון התקלות המתגלות בבדיקת הבטא, מופצת גרסה סופית (לרוב מסומנת כגרסה 1.0 – הגרסה הרשמית הראשונה של התוכנה).
 
בגרסת בטא בדרך כלל כל מאפייני התוכנה כבר פותחו (Feature Complete) אך עדיין קיימים מספר באגים הידועים למפתחים. הגדרת השם '''בטא''', בא להדגיש כי למרות שהגרסה יצאה לקהל רחב, יש לדעת כי עדיין אינה מושלמת ועל המשתמשים לקחת זאת בחשבון. גרסת הבטא עלולה לסבול מבעיות של מהירות ביצועים, אובדן מידע ותוכן ואף קריסות. משתמשי [[גרסת הבטא]] משמשים, הלכה למעשה, כבודקי תוכנה ״על רטוב״ והם מעודדים על ידי המפתחים לדווח על תקלות, כדי שיתוקנו לקראת שחרור הגרסה הרשמית.
 
לגרסת בטא אין אורך חיים מוגדר - תוכנה יכולה להשאר בשלב הבטא מספר שנים, כאשר היא משמשת כבסיס ואליה מתווספות תכונות חדשות ושיפורים נעשים בה על בסיס קבוע, ללא הוצאה של גרסה סופית רשמית.
6,993

עריכות