לדלג לתוכן

פרוטון מייל – הבדלי גרסאות

נוספו 106 בתים ,  לפני שנתיים
אין תקציר עריכה
תגיות: עריכה ממכשיר נייד עריכה דרך האתר הנייד
אין תקציר עריכה
תגיות: עריכה חזותית עריכה ממכשיר נייד עריכה דרך האתר הנייד
{{אתר אינטרנט}}
'''פרוטון מייל''' (באנגליתב[[אנגלית]]: '''ProtonMail''') הוא שירות [[דואר אלקטרוני]] [[הצפנה מקצה-לקצה|מוצפן מקצה לקצה]] שנוסד בשנת [[2013]] בגב[[ז'נבה]] שבשוויץשב[[שווייץ]] על ידי מדענים אשר נפגשו במתקן מחקר של מרכז [[CERN]].
פרוטון מייל משתמשת בהצפנת צד לקוח על מנת להגן על תוכן הדואר האלקטרוני, והדאטהוהדאטא של המשתמש לפני שהם נשלחים בחזרה לשרתים של פרוטון מייל, שלא כמו שירותי דואר אלקטרוני כמו ג'ימייל[[Gmail]] וoutlookו-[[Outlook.com]].
השירות נגיש דרך אתר פרוטון, רשת הTOR, או אפליקציות ייעודיות למערכות ההפעלה אנדרויד[[אנדרואיד וios(מערכת הפעלה)|אנדרואיד]] ו-[[IOS]].<ref>{{cite web|url=http://motherboard.vice.com/en_ca/read/protonmail-the-easy-to-use-encrypted-email-service-opens-up-to-the-public|title=ProtonMail, the Easy-to-Use Encrypted Email Service, Opens Up to the Public|date=17 March 2016|publisher=}}</ref>
 
פרוטון מייל מופעלת על ידי חברת פרוטון טכנולוגיות, חברה אשר בסיסה נמצא בקנטון של ג'נבה. שרתיה נמצאים ב-2 מקומות בשוויץבשווייץ מחוץ לתחום השיפוט של [[ארצות הברית]] של אמריקה והאיחודו[[האיחוד האירופאיהאירופי]].
החברה מפעילה גם את פרוטון [[VPN]], שירות המספק רשת פרטית וירטואלית.
פרוטון מייל קיבלה את המימון הראשוני שלה באמצעות קמפיין [[מימון המונים]].
למרות שפתיחת החשבון באתר מוצעת בחינם באופן דיפולטיבי, האתר מתקיים גם על ידי שירותים בתשלום אשר הינם אופציונלים.
נכון לינואר 2017 היו לפרוטון מייל למעלה מ-2 מיליון משתמשים. עד לספטמבר 2018 השירות צמח ל-5 מיליון משתמשים. ובסוף 2018 כבר הגיע למעל 10 מיליון משתמשים.