לדלג לתוכן

PCI Express – הבדלי גרסאות

נוספו 15 בתים ,  לפני 12 שנים
מ
תיקון קישור
מ (עיצוב ההקדמה)
מ (תיקון קישור)
'''PCI Express''', בקיצור רשמי '''PCI-E''' או '''PCIe''' (בזמן הפיתוח נקרא '''3GIO''', [[ראשי תיבות]] ב[[אנגלית]] של "דור שלישי של קלט/פלט"), הוא ממשק חיבור של רכיבים היקפיים על [[לוח אם|לוח האם]] של [[מחשב אישי|מחשבים אישיים]].
 
PCI Express הוא מימוש חדש של אפיק ה־[[PCI]], אשר משתמש באותם עקרונות [[תכנות]] ותקני [[תקשורת]], אך מתבסס על מערכת [[תקשורת טורית]] מהירה הרבה יותר. הוא נתמך בעיקר על ידי [[אינטל]], אשר החלו לעבוד על התקן כפרויקט Arapaho, לאחר נטישת מערכת ה־[[InfiniBand]]{{אנ|InfiniBand}}.
 
PCI Express מיועד לשימוש כאפיק מקומי בלבד. כיוון שהוא מתבסס על מערכת PCI הקיימת, כרטיסים ומערכות יכולים להיות מוסבים ל־PCI Express על ידי שינוי ברובד הפיזי בלבד – מערכות קיימות יכולות להיות מורצות על PCI Express בצורה שקופה. המהירויות הגבוהות יותר על ה־PCI Express מאפשרות להחליף כמעט את כל האפיקים הפנימיים, כולל [[AGP]] ו־PCI, כמו כן קיים בקר PCI Express יחיד אשר מדבר עם כל ההתקנים החיצוניים, בניגוד לפתרון הנוכחי במכונות הקיימות (פתרון ה־[[Northbridge]]/[[Southbridge]]).
 
אולם, PCI Express אינו מהיר מספיק דיו כדי לשמש כאפיק זיכרון. זהו חסרון בולט לעומת אפיק דומה בשם [[HyperTransport]], אשר יכול לשמש גם כאפיק זיכרון. בנוסף, PCI Express אינו מציע את הגמישות שמספקת מערכת ה־[[InfiniBand]]ה־InfiniBand, אשר לה ביצועים דומים אך היא גם יכולה לשמש כאפיק פנימי וחיצוני.
 
==קישורים חיצוניים==
2,465

עריכות