לדלג לתוכן

משחק מרובה משתתפים – הבדלי גרסאות

מ
מ (הגהה)
==פיתוח משחקים מרובי משתתפים לפי סוגות==
 
כקיוםכיום קיימיםקיים מגוון רחב של משחקי מחשב לריבוימרובי משתתפים, רובם כוללים את פן ריבוי המשתתפים בנוסף למערכה לשחקן-יחיד, אך חלק לא מבוטל מיעוט גדול מובנה מראש לריבוי משתתפים בלבד. לא כל סוגת משחקי מחשב מתאימה באופן טבעי לריבוי משתתפים, וחלקן מתאימות יותר לקטגוריות מסוימות של ריבוי משתתפים מאשר אחרות.
*'''משחקי פעולה''' זוכים בעיקר למשחקי חבורה ומשחקי צוותים (רובם באוריינטציה קרבית, של חיילים או כיתות מול יריבים), אך קיימיםישנם בשוק גם משחקי פעולה המוניים בודדים בשוק.
 
*'''משחקי פעולה''' זוכים בעיקר למשחקי חבורה ומשחקי צוותים (רובם באוריינטציה קרבית, של חיילים או כיתות מול יריבים), אך קיימים משחקי פעולה המוניים בודדים בשוק.
*'''משחקי תפקידים''' זוכים לריבוי משתתפים מקטגוריית משחקי התפקידים ההמוניים (הקרויים MMORPG - Massive Multyplayer Online Role Playing Games), כמו גם משחקי חבורה, שמאפשרים ייבוא של חווית המשחקיות המוכרת מ[[משחק תפקידים נייר ועט|משחקים בנייר ועט]].
*'''משחקי אסטרטגיה''' כללוזוכים במרוצתלריבוי השניםתפקידים ריבוי משתתפים מקטגורית חבורת שחקנים, ברוב המקריםשבמסגרתו כל שחקןמשתתף שמשתתףמנהל לוקח על עצמו אחד מבין הצבאות המוצעים לבחירהצבא ומתמודד כנגד האחרים על אותה זירה. משחקי ה"MMORPG" נורא מפורסמים בעולם כולו .
 
[[קטגוריה:משחקים]]
 
158

עריכות