משטרת הסמים (אפגניסטן)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Bust-length photograph of a man in uniform.
לוטננט קולונל עבדול קדיר, ששימש בתור מנהל המשטרה למלחמה בסמים בהלמנד.

המשטרה למלחמה בסמים באפגניסטן היה כוח מומחה תחת משרד הפנים האפגני שנוצר בשנת 2003.[1] המשטרה הייתה הסוכנות המובילה לחקירות סמים באפגניסטן ושירתו בה כ-3,000 קצינים. המועמדים לקורס עוברים 5 שבועות אחרי שסיימו קורס משטרה בסיסי של 8 שבועות ונבחרו בקפידה.

הסניף העסוק והמוצלח ביותר באפגניסטן היה ממוקם בלשכר גאה, בירת מחוז הלמנד. בריטניה מימנה שוטרים בדימוס לעבוד בצוות השיקום המחוזי של הלמנד כדי לסייע בתוכנית ההכשרה והפיתוח של המשטרה. יועץ המבצעים של הלמנד היה קצין צבאי בריטי בכיר שהיה מספק הנחיות לפעולות המונחות על ידי מודיעין ומלווה גם את המשטרה בפעולות חשאיות ברחבי מחוז הלמנד, וסיפק הכוונה לאיסוף ראיות וניצול מודיעיני.

מנהל המשטרה למלחמה בסמים של הלמנד במרבית שנות קיומה היה סגן אלוף עבדול קדיר. בנוסף לתפיסת סמים ומעצרים של מעורבים בסחר בסמים, הצוות של קדיר עסק במאבק בייצור הרואין, כולל סוחרי אופיום וספקים/מפיצים של סמים שונים. לעיתים קרובות מאוד קציני המשטרה ובני משפחותיהם נטו להתגורר באותה שכונה כמו העוסקים בסחר. הדבר היווה בעיית אבטחה עצומה מכיוון שהשוטרים חששים מתגמול אם הם נקטו בפעולה.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא משטרת הסמים בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ "Counternarcotics Police of Afghanistan: U.S. Assistance to Provincial Units Cannot Be Fully Tracked and Formal Capability Assessments Are Needed" (PDF). Special Inspector General for Afghanistan Reconstruction. באוקטובר 2014. נבדק ב-28 ביוני 2019. {{cite web}}: (עזרה)