משתמש:Icewhiz

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
he משתמש זה דובר עברית כשפת אם.
en This user is a native speaker of English. (אנגלית)

עורך מזדמן (אך עם ותק ביוזר ל2012, שיצרתי דאז על-מנת לעדכן את אי די בי חברה לאחזקות ונוחי דנקנר בתקופת הקריסה (לא נוח לערוך אנונימית כאשר אתה מבצע מספר שינויים בערך לאורך זמן ומשתתף דיונים וכולי). ערכתי אנונימית לפני באופן מזדמן) כל מיני ערכים.

בעיקר עוסק בנושאים כלכליים-עסקיים או צבאיים. לעיתים אני מתעניין בערך ספציפי ועורך/יוצר, אך רוב הזמן אינני פעיל במיוחד כתור עורך בויקי. אני בעיקר עורך כאשר יש לי ידע ספציפי או מעמיק בערך מסויים ואני מעוניין לעדכן מידע עדכני ו/או להוסיף מידע. לרוב איני נוהג לבצע עריכות הגהה ו/או קוסמטיקה בערכים (אם כי אני עשוי לעשות זאת "על הדרך"), אלא עורך מכיוון שאני מוסיף מידע שאני מכיר על הערך.

יצרתי לאחרונה את -

אמיר ברמלי (תוך מלחמת עריכה עם נשוא הערך ואז עם עורך בתשלום מטעמו)

קרן הגשמה (למעשה שכתוב יחסית מאפס של ערך יחצ"ני, תוך מלחמנות עריכה עם גורמים מ"הגשמה")

קרן אור

מחיקת ערכים בוויקיפדיה (שכמתבקש עבר בעצמו הצבעת מחיקה בהצלחה).

חימוש משוטט (מעניין אם עוד מישהו פה יצר תוכן באנגלית ואז תרגם את התוכן של עצמו בתרגום הממוכן לעברית (האמת שבמקרה זה התרגום האוטומטי ממש לא עבד טוב על הטקסט הדי טכני (יצא די סלט שחייב שכתוב של הרוב), אך הוא עזר מאוד בהמרת קישורים באנגלית לעברית))

שפשפת - הייתי משועמם מעט. עברתי על השינויים האחרונים וראיתי השחתה - [1]. מה לעשות? לשים תבנית למחוק? אבל רגע! איך זה שאין ערך על שפשפת בויקי העברי כאשר זה קיים ב12 שפוות אחרות ובכל מחנה טירונים?! דרש תיקון מהיר ל - [2]. מסקנה? לפעמים משחיתים הינם בעלי ערך לויקיפדיה.

ערכתי באופן משמעותי -

שוק המעו"ף, הבורסה לניירות ערך בתל אביב, נוחי דנקנר, אי די בי חברה לאחזקות, רגולציה, קשרי הון-שלטון, עודד שריג, אכיפה מנהלית על ידי רשות ניירות ערך, זוהר גושן, מעמד התושבות במזרח ירושלים

מעבר לזה - בעיקר נגיעות בכל מיני ערכים, בין אם בקשר לערכים לעיל, ובין אם תיקונים/הוספות קטנות.