משתמש:Pro Editor/לעולם אל תיכנע

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-colors-emblem-development-2.svg הערך נמצא בשלבי עבודה: כדי למנוע התנגשויות עריכה ועבודה כפולה אתם מתבקשים שלא לערוך ערך זה בטרם תוסר הודעה זו, אלא אם כן תיאמתם זאת עם מניחי התבנית.
אם הערך לא נערך במשך שבוע ניתן להסיר את התבנית ולערוך אותו, אך רצוי לתת קודם תזכורת בדף שיחת הכותבים.


שגיאות פרמטריות בתבנית:סרט

פרמטרים ריקים [ עורך, תסריטאי, צלם, מפיק ] לא מופיעים בהגדרת התבנית

פרמטרים [ במאי ] לא מופיעים בהגדרת התבנית

לעולם אל תיכנע
Never Back Down
Never Back Down.jpg
שחקנים ראשיים שון פריס
אמבר הרד
קם גיגנדט
משך הקרנה 115 דקות
שפת הסרט אנגלית
תקציב 20 מיליון דולר
הכנסות $41,627,431

לעולם אל תיכנעאנגלית: Never Back Down, ידוע גם בשם The Fighters) הוא סרט קולנוע אמריקאי מסוגת פעולה בכיכובם של שון פריס, אמבר הרד, קם גיגנדט ודיימון הונסו.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ג'ייק טיילר (שון פריס), הוא נער שעבר מאיווה לאורלנדו, שם הוא היה כוכב נבחרת הפוטבול של בית ספרו. ג'ייק עבר לאורלנדו על מנת לתמוך בקריירת הטניס של אחיו הצעיר צ'ארלי. בבית ספרו הישן, ג'ייק היה פופלרי ואהוד ע"י כלום, אך בבית ספרו החדש, הוא מוצא את עצמו כאדם לא מקובל שנוטה להסתבך בצרות ובקטטות. במהלך יום הלימודים, הוא צופה בכמה ילדים מבית ספרו מרביצים לילד בשם מקס קופרמן (אוון פיטרס) ובעוד שהוא עוזר למקס, הוא מגלה שהם רק התאמנו. מקס מציע לג'ייק להתאמן איתו באמנות הלחימה, MMA, אך ג'ייק מסרב.

על מנת להשתלב, במהלך שיעור ספרות, ג'ייק מגבה את חברתו לכיתה, באהה מילר (אמבר הרד) ואומר במקומה את התשובה. באהה מזמינה אותו למסיבה, שם הוא נקלע לקרב עם אלוף בית הספר, ראיין מקארטני (קם גיגנדט). ג'ייק לא מעוניין להשתתף בקרב, עד שראיין מדבר על אביו של ג'ייק שנהג שיכור ונהרג. ג'ייק מובס בקרב ומבריז מבית ספרו ביום שלמחרת. מקס, שבהמשך יהפוך לחברו הטוב ביותר, משכנע אותו להתאמן איתו ועם המנטור שלו, ג'ין רוקואה (דיימון הונסו). תחילה ג'ייק מסרב, אך לבסוף הוא משתכנע ומצטרף לאימון. רוקואה מסכים לקבל את ג'ייק כתלמיד בתנאי אחד. שג'ייק לא יסתבך בקטטות מחוץ לאימון וג'ייק מסכים, למרות כוונתו להביס את ריאן בחזרה. באהה מגיעה לביתו של ג'ייק על מנת להתנצל, אך ג'ייק לא מוכן להקשיב ולסלוח לה. באהה מדברת עם ראיין, אומרת לו שהקרב שלו עם ג'ייק היה נוראי ומסיימת את מערכת היחסים שלהם. ראיין יוצר סצנה מהפרידה, אך ג'ייק מצטרף על מנת להגן על באהה. ראיין מעליב את ג'ייק ועוזב את המקום. באותו יום, באימון, ג'ייק, עדיין עצבני מהתקרית עם ראיין, נשלח הביתה ע"י רוקואה, עקב הטענה כי הוא עצבני מדי ולא יכול להתאמן.

אחרי האימון, ג'ייק, שעדיין כועס, נוסע עם מקס במכוניתו ונקלע לקטטה עם 4 בחורים בהאמר, אותם הוא מביס בקלות יתרה, בזמן שמקס מצלם. הווידאו שמתפרסם בכל רחבי האינטרנט, מעלה את רמת הפופולריות של ג'ייק ומאיים על ראיין. כתוצאה מכך, ראיין מאתגר את ג'ייק להשתתף בטורניר הנקרא "הביטדאון" (באנגלית: "The Beatdown") כאשר ראיין הוא האלוף הנוכחי. לאחר שהושעה מהאימונים עם רוקואה, כיוון שהפר את התנאי שלו, ג'ייק מתחנן בפניו שיסלח לו, כיוון שג'ייק רגוע רק בזמן האימונים. רוקואה מקבל את התנצלותו של ג'ייק, אך מודיע לו כי הוא לא יקל עליו יותר. ג'ייק מתנצל בפני באהה על כך שלא הקשיב לה מתי שרצתה להתנצל והם הופכים לזוג. בזמן האימונים עם רוקואה, ג'ייק מתעניין מדוע רוקואה חי במכון ומגלה כי רוקואה במקור מסנגל וכי אחיו, הבן המועדף על אביו, ג'וסף, נרצח כביכול באשמתו.

לאחר ששמע כי ג'ייק אינו מתכוון להשתתף בביטדאון, ראיין מזמין את מקס לביתו, כדי "להתאמן" יחד עם חבריו על מהלכי קרב, אולם ראיין פוגע במקס קשות ומשאיר אותו גוסס ליד ביתו של ג'ייק. ג'ייק ובאהה לוקחים את מקס לבית החולים, ששם מחליט ג'ייק להשתתף למרות הכל בביטדאון, למרות התנגדותה של באהה, מתוך טענה כי ללא לעשות כלום, יש גם השלכות. לפני הגעתו לטורניר, הוא מאמת את החלטתו עם רוקואה ולבסוף, רוקואה מסכים עם ג'ייק, ואומר לו כי היכולת לשלוט בתוצאות הקרב היא בידיו. ג'ייק מגיע לטורניר, ולמרות שהוא וראיין כמעט עומדים להלחם בסיבוב הראשון, ישנה טעות, ולכן כל אחד נלחם נגד אנשים אחרים. במהלך קרב רבע הגמר, ג'ייק סופג בעיטה לצלעות ושובר אותם. למרות הפציעה הקשה, ג'ייק מנצח בקרב והולך לטפל בפציעתו. בזמן הזה, באהה מגיע לתמוך בו בטורניר ואומרת לו כי היא מבינה למה הוא נלחם (כדי שלא יצטרך להלחם שוב). ג'ייק יוצא לקרב חצי הגמר, וברגע שהקרב מתחיל, ג'ייק רואה שראיין נפסל. הוא לא רואה סיבה להמשיך ונכנע. במהלך עזיבתם של באהה וג'ייק, ראיין מתנפל על ג'ייק וה"אליפות האמיתית" מתחילה. ג'ייק נותן את כל מה שהוא יכול, אך נתפס בחניקה של ראיין. בדיוק שנראה שהכל אבוד, ג'ייק נזכר בדבריו של רוקואה ("תמיד ישנה דרך לשנות עמדה. יש רק למצוא איך"), משתחרר, ומביס את ראיין באמצעות אחד מהצירופים הראשונים שלמד, שלושה ג'אבים ובעיטה לפנים, שמחסלת את ראיין בנוק אאוט.

ביום שלמחרת, מקס משוחרר מבית החולים וזוכה לתשומת לב מנערה מכיתתו, ואילו ג'ייק זוכה לכבוד מכל תלמידי ביה"ס, כולל ראיין.

שחקנים ודמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם השחקן שם הדמות
שון פריס ג'ייק טיילר
קם גינדט ראיין מקארטני
האמבר הרד באהה מילר

רשימת מוסיקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. "Above and Below" – The Bravery
 2. "Anthem for the Underdog" – 12 Stones
 3. "Teenagers" – My Chemical Romance
 4. "Someday" – Flipsyde
 5. "Wolf Like Me" – TV on the Radio
 6. "Under the Knife" – Rise Against
 7. "Time Won't Let Me Go" – The Bravery
 8. "Rock Star" – Chamillionaire & Lil Wayne
 9. "Be Safe" – The Cribs
 10. "Headstrong" – Trapt
 11. "False Pretense" – The Red Jumpsuit Apparatus
 12. "Orange Marmalade" – Mellowdrone
 13. "You Are Mine" – Mutemath
 14. "Stronger" – Kanye West feat Daft Punk
 15. "Crank That (Travis Barker Rock Remix)" – Soulja Boy Tell 'Em and Travis Barker
 16. "The Slam" – TobyMac
 17. "…To Be Loved" – Papa Roach