משתמש:Tomervaturi/טיוטה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

בית דרור Gnome-colors-emblem-development-2.svg WIKI AND ACADEMIA.PNGהערך נמצא בשלבי עבודה במסגרת מיזם "עבודות ויקידמיות". נא לא לערוך ערך זה עד להסרת התבנית. הערות לערך נא להוסיף בדף השיחה. העבודה על הערך עתידה להסתיים בתאריך 31 בינואר 2016. ניתן להסיר את התבנית משחלפו שלושה שבועות מן התאריך הנקוב. שיחה .

בית דרור לוגו בית דרור.png פרטי הארגון פעילות: בית זמני לנוער הומו, לסבי, ביסקסואל וטרנסג'נדר. שנת ההקמה: 2002 האתר הרשמי בית דרור הוא בית מחסה זמני לבני נוער הומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים. המקום החל את פעילותו במאי 2002 וממוקם ברחוב יחיעם 15 תל אביב. ניתן להגיע אליו בכל עת, ללא הודעה מוקדמת. השהייה בבית מוגבלת לשלושה חודשים אך ניתן להאריך את השהות עד חצי שנה לפי צורך. ההוסטל פתוח 365 ימים בשנה, 24 שעות ביממה. ניתן לקלוט בבית דרור עד תשעה בני נוער, ובמקרים חריגים עד שנים עשר.

אוכלוסיית היעד של המרכז הם בני נוער מכל מגזרי החברה הישראלית בין הגילאים 14-18, אשר מנותקים ממסגרת משפחתית או חינוכית בשל נטייתם המינית או זהותם המגדרית ונמצאים בסיכון, במשבר או במצוקה. חלק מהמטרות והיעדים של המרכז הוא לתת מענה מיידי לאלו הנמצאים בדרגת סיכון גבוהה או משבר על רקע האוריינטציה המינית או המגדרית, ולהביא לעצירת פוטנציאל ההדרדרות. מטרות נוספות של בית דרור הן הפחתת התנהגויות אנטי-חברתיות אצל בני הנוער, הפעלת תוכנית לגישור עם המשפחה, השמה במסגרות חינוכיות או מקצועיות במהירות המרבית, הענקת תמיכה נפשית וחזרה לתפקוד נורמטיבי. עבור בני נוער המתקרבים לגיל 18 קיימת תוכנית יציאה לעצמאות בה מקבלים ליווי ומיומנות במציאת מקום עבודה, מגורים ועזרה בכל תחומי החיים באופן אקסטרני. בבית דרור תוכנית מיוחדת עבור נוער הנקלע לזנות, ותוכנית שלבים לבירור או תחילה של תהליך לשינוי מגדרי, במסגרת תוכנית זו ניתן לשהות בבית עד שנה. בבית דרור מושם דגש על תהליך גישור בין הנערים/ות לבין הוריהם ונעשה מאמץ מיוחד למציאת דרכים שיאפשרו לבני הנוער לשוב למסגרת המשפחתית. במידה ואין אפשרות לנער/ה לחזור לביתם, מסייע צוות ההוסטל באיתור מסגרות המשך המתאימות לצרכיהם הייחודיים, לגילם ולרצונותיהם.

המרכז הוא חלק מרשת הוסטלים ומענים ייחודיים של רשות חסות הנוער, ממומן ומפוקח על ידי על ידי משרד הרווחה, עמותת אותות, עיריית תל אביב יפו ותרומות של הציבור הרחב.

דרכי הפניה[עריכת קוד מקור | עריכה] פנייה עצמית למרכז החירום על סמך מידע שקיבלו ברחוב עצמו, מחברים או דרך דפי מידע ופרסום. הפניה על ידי השירותים המטפלים במתבגרים (השרות לנערה במצוקה במחלקות הרווחה, מחלקות לקידום נוער, עו"ס לחוק הנוער, שירות מבחן לנוער וכו'), שירותי חירום (משטרה תחנות מגן דוד אדום וכו'), קווי חירום (ער"ן, יש עם מי לדבר וכו') וכן ניידות על"ם והעמותות בקהילת הלהט"ב. מן התקשורת[עריכת קוד מקור | עריכה] נאומה של מנהלת בית דרור במצעד הגאווה 2012 עשור לבית דרור ישראל היום, יוני 2012 פרויקט הסטיקרים של בית דרור 2013 סיפורו של כראם, בוגר בית דרור סרטון בYouTube קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה] האתר הרשמי של בית דרור דף הפייסבוק של בית דרור


[הסתרה]לסביות, הומוסקסואלים, טרנסג'נדרים וביסקסואלים (להט"ב) [הצגה]ערכי ליבה Rainbow flag and blue skies.jpg [הצגה]זכויות להט"ב [הצגה]חברה ותרבות [הצגה]היסטוריה [הסתרה]בישראל מעמד אישי וחברתי זכויות להט"ב · הומופוביה · נישואים חד-מיניים · פונדקאות גאה בישראל · מצעד הגאווה בירושלים · מצעד הגאווה בתל אביב · כרונולוגיה · פעילים למען זכויות להט"ב · להט"ב דתיים ארגונים ומוסדות אגודת הלהט"ב · הבית הפתוח · חושן · נוער גאה · תהל"ה · הו"ד · חברותא · כמוך · בת קול · בית דרור · סגו"ל · העשירון האחר · המרכז הגאה · הפורום החיפאי · כביסה שחורה · הצבעים שלנו · קל"ף לקטגוריה · לפורטל