נחמן כהנא

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אין תמונה חופשית

הרב נחמן כהנא הוא רב בית הכנסת "חזון יחזקאל" בעיר העתיקה בירושלים ומחבר סדרת הספרים מי מנוחות. אחיו של מאיר כהנא ואביו של מרדכי כהנא.

פעילות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הרב כהנא חיבר את סדרת "מי מנוחות". הסדרה כוללת עשרות כרכים, וחלקה תורגם לאנגלית. הרב כהנא היה ממקימי אגודת עטרה ליושנה. הוא יו"ר הוועדה הציבורית של מכון המקדש שאחראית על קורבן פסח[1], וערך "מפקד כהנים" עולמי, בציפיה לגאולה והקמת בית המקדש השלישי.

בית הכנסת חזון יחזקאל[עריכת קוד מקור | עריכה]

פתח בית הכנסת חזון יחזקאל

בית הכנסת חזון יחזקאל, שהקים הרב כהנא וקרוי על שם אביו, נמצא ברובע המוסלמי בעיר העתיקה. המבנה שבו שוכן בית הכנסת נקרא "בית הג'ורג'ים" ושכן בו בית כנסת שניטש לאחר פרעות תרפ"ט.[2]. בית הכנסת הוקם בכ"ג באלול ה'תשמ"ג[3] הרב כהנא שילם פיצויים לערבים שגרו שם[4].  קואורדינטות: 31°46′47″N 35°13′57″E / 31.779706°N 35.23239°E / 31.779706; 35.23239

בבית הכנסת קהילה קטנה המורכבת מעולים חדשים, בעיקר מארצות הברית[5]. בנוסף קבוצת אברכים לומדת בכולל במקום[6]. מתלמידי הכולל הוא הרב אבי בן חיים, המשמש כרב בית הכנסת "בני יוסף"[7].

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

Gnome-edit-clear.svg ערך זה זקוק לעריכה: הסיבה לכך היא: יש להביא את הערות השוליים לנורמה המקובלת.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.