ניקטונס

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
לוגו הערוץ, החל מ-2014

ניקטונסאנגלית: Nicktoons) הוא ערוץ אמריקאי לכבלים דיגיטליים ולטלוויזיה בלוויין בבעלות קבוצת רשתות MTV לילדים ולמשפחה, יחידה של ויאקום. הערוץ משדר סדרות אנימציה מקוריות מערוץ האחות ניקלודיאון, שנודעות בכינוי "ניקטונס", יחד עם סדרות אנימציה מקוריות נוספות וסדרות אנימציה זרות מהרשתות הבינלאומיות של ניקלודיאון 24 שעות ביממה. הערוץ דומה לבומרנג (ערוץ האחות של Cartoon Network) ולדיסני XD (ערוץ האחות של ערוץ דיסני).

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ניקטונס הושק ב-1 במאי 2002 בתור "ניקטונס TV". הרשת במקור שווקה כשירות חופשי מפרסומות, עם פרומואים קומיים עם הדמויות המצוירות של ניקלודיאון, סרטונים קצרים של שתי דקות ממדינות זרות, וקידומי תוכניות שנראו בעבר בניקלודיאון ותופסות בניקטונס את זמן הפרסומות. הערוץ הושק מחדש כ"ניקטונס" ב-7 באפריל 2003. ביחד עם השקתו בשירותי הלוויין, הערוץ הושק מחדש כ"ניקטונס נטוורק" ב-23 בספטמבר 2005. עם ההשקה מחדש כ"ניקטונס נטוורק", נוצר לוגו חדש עם לוגו ה"ספלאט" המוכר של ניקלודיאון בצורת גלובוס. בנוסף נוצרו גם סלוגן חדש לערוץ "בירת האנימציה של העולם" ונושא עיקרי לפרומואים שבהם הדמויות של ניקלודיאון מוצגות כסלבריטאים. באותו תאריך, הערוץ החל לשדר פרסומות באופן קבוע.

ב-24 בפברואר 2009, ניקלודיאון הכריזה כי ניקטונס נטוורק תושק מחדש כ"ניקטונס", כחלק מתהליך מיתוג כל ערוצי הכבלים הדיגיטליים והלוויין של ניקלודיאון תחת המותג של ניקלודיאון. (בנוסף למיתוג של "ניקטונס נטוורק" כ"ניקטונס", ערוץ "Noggin" לפעוטות הושק מחדש כ"ניק ג'וניור" וערוץ "The N" הושק מחדש כ"טין ניק"). ב-18 ביוני 2009, ניקלודיאון הציגה את הלוגו החדש לערוץ, שיורחב לשאר ערוצי ניקלודיאון, על מנת ליצור מראה אחיד לכל הערוצים. הערוץ הושק מחדש רשמית כ"ניקטונס" ב-28 בספטמבר 2009, ביחד עם ההופעה הראשונה של הלוגו החדש.

סדרות בולטות ברחבי העולם[עריכת קוד מקור | עריכה]

ארצות הברית[עריכת קוד מקור | עריכה]

בריטניה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא ניקטונס בוויקישיתוף