עזרה:הודעה המונית

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

שליחת הודעה המונית (באנגלית: MassMessage) מאפשרת לשלוח הודעה אחת למשתמשים רבים בוויקיפדיה, ללא צורך בבוט. כרגע רק מפעילי המערכת מורשים להשתמש באפשרות זו.

אופן שליחת הודעה המונית[עריכת קוד מקור | עריכה]

בטרם שליחת הודעה המונית, יש ליצור דף עם רשימת הדפים בהם תיכתב ההודעה (לרוב דפי שיחה של משתמשים). כדי להוסיף דף לרשימת הדפים אליהם תישלח ההודעה, יש להזין את הקוד הבא:

{{#target:שם הדף}}

למשל, כדי לקבוע שההודעה תיכתב בדף שיחת משתמש:פלוני, יש להוסיף לרשימה את הקוד הבא:

{{#target:שיחת משתמש:פלוני}}

ראו רשימות שכבר הוכנו, בויקיפדיה:רשימות תפוצה.

לאחר יצירת הדף המכיל את שמות הדפים (עם הקוד שצוין למעלה) בהם תיכתב ההודעה, יש להיכנס לדף מיוחד:שליחת הודעה המונית (קישור מופיע גם בדפים מיוחדים --> דפים מיוחדים אחרים --> שליחת הודעה לאנשים מרובים).

הגעתם לטופס שליחת הודעה המונית. בשדה "דף שמכיל רשימת דפים שאליהם תישלח ההודעה", הזינו את שם הדף בו נכתבה רשימת הדפים.

בשדה "כותרת ההודעה" הזינו את כותרת הפסקה של ההודעה (כפי שתופיע בכל הדפים אליהם תישלח ההודעה).

בשדה "איזה דף לשלוח בתור הודעה" הזינו את ההודעה עצמה (תחביר הוויקי פה עובד כמו בכל דף רגיל). להבדיל, ניתן להביא את תוכן ההודעה באזור "גוף ההודעה". כך, אם רוצים לשלוח את גליון הידיעון "חדשופדיה", ניתן להותיר את השדה "איזה דף לשלוח" ריק ולכתוב בחלון "גוף ההודעה" את הקוד "{{תבנית:חדשופדיה}}".

לאחר מכן, לחצו על הכפתור "תצוגה מקדימה" כדי לראות כיצד ההודעה תיראה בדפים לאחר השמירה. לבסוף לחצו על הכפתור "שליחה" כדי לאשר את שליחת ההודעה לכל הדפים שנכתבו בדף שציינתם.

כל שליחת הודעה המונית מתועדת ביומן ההודעות ההמוניות. התקציר של פעולת היומן יהיה זהה לכותרת ההודעה שנשלחה.

שימו לב: בדף הגרסאות הקודמות יירשם שעורך הדף (מי ששלח את ההודעה) הוא המשתמש MediaWiki message delivery (שיחה | תרומות | מונה). ניתן לראות מי ביצע את פעולת השליחה ההומנית ביומן ההודעות ההמוניות.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]