פורטל:סנקט פטרבורג/אתר לביקור/אוסף אתרים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית


אוסף אתרים לביקור של פורטל סנקט פטרבורג

לעריכת הקטעים לחצו על המספר בכותרת ואחר כך "עריכה".

1

המבצר ובמרכזו נראה צריח הקתדרלה, 2007

מבצר פֶּטְרוֹפַּבְלוֹבְסקיהרוסית:Петропавловская крепость - "מבצר פיוטר ופאבל"), הוא המבצר המקורי של העיר סנקט פטרבורג ברוסיה, שתוכנן על ידי דומניקו טרזיני ונבנה בשנת 1703.

המבצר מעולם לא תפקד כמעוז להגנת העיר בפעילות צבאית. לעומת זאת כבר בשנת 1718 הוא שימש כלא לעצירים פוליטיים ובהדרגה הפך להיות כלא פוליטי ראשי של האימפריה.

המבצר כולל מספר מבנים, ביניהם קתדרלת פטר ופול, ששם נקברו כל הצארים הרוסיים מפטר הגדול עד אלכסנדר השלישי. בנוסף, שאריותיהם של הצאר ניקולאי השני ומשפחתו נקברו שם לאחר שנמצאו. מבנים אחרים הם מטבעה, מצודת טרובטסקוי, אולם תת-קרקעי ומוזיאון.

2

חזית הקתדרלה

קתדרלת פטר ופול או קתדרלת פֶּטְרוֹפַּבְלוֹבְסקיהרוסית:Петропавловский собор) היא קתדרלה פרבוסלאבית הממקומת בתוך מבצר פטרופבלובסקיה. זוהי נקודת הציון העתיקה ביותר בסנט פטרסבורג, שננבנתה בין 17121733 ב"אי הארנבים" לאורך נהר הנייבה. הקתדרלה נבנתה במקור על ידי פיוטר הגדול ועוצבה על ידי דומניקו טרזיני. צריח הקתדרלה הוא צריח הכנסייה הרוסית הפרבוסלאבית הגבוהה ביותר. מאז שמגדל הפעמונים לא בנפרד אלא חלק מהקתדרלה עצמה, נחשבת הכנסייה לגבוהה ביותר מבין הפרבוסלאביות בעולם. זה גם המבנה הגבוה בעיר עד היום (נכון למאי 2012).

3

פורטל:סנקט פטרבורג/אתר לביקור/3

4

פורטל:סנקט פטרבורג/אתר לביקור/4