פיגוע ההתאבדות במסטונג

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

פיגוע ההתאבדות במסטונג שבפקיסטן התרחש ב-13 ביולי 2018. מחבל מתאבד פוצץ את מטענו בקרב קהל שנכח באספת בחירות מקומית. עקב ההתפוצצות נהרגו 149 אנשים ונפצעו 189 אנשים. היה זה בין הפיגועים החמורים ביותר בהיסטוריה של פקיסטן (על פי מספר הקורבנות).

הפיגוע התרחש בעיירה מסטונג במחוז בלוצ'יסטן שבמרכז המדינה, כ-35 קילומטר מבירת המחוז כוויתה. היה זה במהלך האירועים לקראת הבחירות הכלליות בפקיסטן, המיועדות להיערך ב-25 ביולי 2018. המחבל המתאבד תקף קהל של כאלף איש שנאספו באספת בחירות של המועמד סיראג' ראיזני, אשר התמודד על מושב באספה המחוקקת של מחוז בלוצ'יסטן. המחבל הפעיל בתוך הקהל מטען חבלה שנשא, שנאמד במשקל של 16–20 קילוגרם. כשליש מן המשתתפים באירוע נפגעו. בין ההרוגים היה גם המועמד ראיזני וכן תשעה קטינים. הנפגעים הועברו לבית חולים בעיר כוויתה, שהוצף תחת העומס.

ארגון המדינה האסלאמית נטל אחריות על הפיגוע. הארגון היה אחראי גם לפיגוע התאבדות במסטונג במאי 2017, שבו נרצחו 28 איש.

ממשלת מחוז בלוצ'יסטן הכריזה בעקבות הפיגוע על שני ימי אבל.

הפיגוע היה חלק מגל אלימות בפקיסטן שפרץ על רקע הבחירות הקרבות. מתחילת חודש יולי ועד לפיגוע במסטונג התרחשו ארבעה פיגועי טרור ברחבי פקיסטן. במהלכם נהרגו 20 איש ונפצעו עשרות. בנוסף, ביום הפיגוע במסטונג נכשל ניסיון להתנקש (בפעם השלישית) בחיי השר הראשי לשעבר של מחוז ח'ייבר פח'טונח'ווה, אקרם חאן דוראני. הפיגוע נערך באמצעות פיצוץ אופנוע תופת, שהופעל מרחוק. בפיגוע זה נהרגו חמישה אנשים ו-37 נפצעו. ארגון איתיחאד אל-מוג'הדין נטל אחריות על פיגוע זה.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]