לדלג לתוכן

רמת אבזור (רכב)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
הונדה סיוויק LX, מגדיר את רמת האבזור הגבוהה ביותר
פורד טאורוס, עם התג SE מציין את רמת האבזור הנמוכה ביותר

רמות האבזור או הגימור משמשות את היצרנים כדי לזהות את רמת האבזור או התכונות המיוחדות של הרכב.[1] הציוד או המאפיינים של רכב מסוים תלויים גם בחבילות אופציונליות או באופציות אשר מגיעות עם הרכב המוזמן.

עבור דגם רכב נתון, רמת האבזור מציינת איזה ציוד ותכונות אשר כלולים כסטנדרט. רוכש הרכב יכול להוסיף ולהרחיב את האבזור הסטנדרטי בשימוש בחבילות אבזור או אפשרויות נוספות ב"כ בתוספת תשלום. רמת הגימור עם הכי בסיסית בדרך כלל נקראת "דגם הבסיס",[2] ורמת הגימור עם הכי הרבה ציוד/תכונות נקראת "המפרט הגבוה ביותר" או "אבזור מלא". ההבדלים בין רמות האבזור מורכבים בדרך כלל מציוד פנימי (למשל מושבי עור ומצלמות נסיעה לאחור) ושינויים קוסמטיים;[2][3] יחד עם זאת, לפעמים רמת האבזור יכולה לכלול שינויים מכניים כגון מנועים שונים, מתלים או מערכות הנעה לכל הגלגלים. [4] [5]

הערות שוליים

[עריכת קוד מקור | עריכה]
  1. ^ "Trim levels 101: All about trims, styles, options and packages". www.edmunds.com. נבדק ב-31 במרץ 2018. {{cite web}}: (עזרה)
  2. ^ 1 2 "How to Choose New-Car Trim Levels and Options". www.autotrader.com. נבדק ב-31 במרץ 2018. {{cite web}}: (עזרה)
  3. ^ "Your vehicle's trim level: What it is, why it's important, and how to find it". www.tirebuyer.com. נבדק ב-31 במרץ 2018. {{cite web}}: (עזרה)
  4. ^ "2017 Ford F-150 trim level comparison". www.mikecastruccifordmilford.com. נבדק ב-31 במרץ 2018. {{cite web}}: (עזרה)
  5. ^ "Ford Focus Sedan and Hatchback Models". www.brandonford.com. נבדק ב-31 במרץ 2018. {{cite web}}: (עזרה)