שיחה:אבי פלד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

תפקידו[עריכת קוד מקור]

יש סתירה במידע לגבי תפקידו של פלד. בראש הערך הוא מתואר כראש מחלקת שיתוף פעולה צבאי בינלאומי, בתבנית שבערך כראש מחלקת צבאות זרים (כנראה שם אחר לאותו הגוף), אבל בסוף הערך כתוב שמונה לראש חטיבת קשרי חוץ, שלפי הערך אגף התכנון (שגם בו מופיע פלד כרח"ט קש"ח) היא יחידת האם של מחלקת שת"פ צבאי בינלאומי. בכתבה המובאת כמקור למינויו לרח"ט קש"ח בסוף הערך, מופיע דווקא התפקיד ראש מחלקת צבאות זרים. כאן הוא מוזכר כרמ"ח שת"פ צבאי בינלאומי. אני מנחש שהוא למעשה משמש כרמ"ח שת"פ צבאי בינלאומי, והעלאתו לדרגה גבוהה מתקן התפקיד יצרה את הבלבול, אבל אין לי ידע בנושא. זה רלוונטי גם לערך אגף התכנון. מי יודע? --Evhap - שיחה 13:42, 25 בספטמבר 2015 (IDT)

פלד מונה בתחילה לרמ"ח שיתוף וכו' עם דרגה אישית של תא"ל (התפקיד היה בעל תקן של אל"מ), לאחרונה התקבלה החלטה בדרגים הבכירים בצה"ל לשדרג את המחלקה לחטיבה בכדי לחזק את הקשרים והדיפלומטיה הצבאית, בראש החטיבה הועמד תא"ל אבי פלד שבעצמו שידרג את המחלקה לחטיבה. מקור - ביטאון "במחנה" גיליון 18 עמודים 12-13 (7-5-2015). נ.ב. מבלי לזלזל בשאלתך, נדמה לי שהשאלה האמיתית שצריכה להישאל, מה קצין קרבי עטור תפקידים ושבחים כמו אבי פלד מתעסק ב"זוטות" כמו קשרים ודיפולמטיה, או יותר נכון למה שלחו אותו ל"גלות" באגף התכנון, במקום לשדרג אותו בתפקידים כמו מחליפיו אופק בוכריס יניב עשור והתא"ל המיועד רסאן עליאן. אודי.79.176.56.136 10:12, 27 בספטמבר 2015 (IDT)
תודה. תוכל לעדכן זאת בערך? (לא ראוי שאני אעדכן, כי לא ראיתי במו עיני את המקור לדברים). בנוסף, לפי ידיעתך, האם ואיך יש לעדכן את הפסקה הזו? --Evhap - שיחה 13:23, 27 בספטמבר 2015 (IDT)