שיחה:אבנט (בגד כהונה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הועתק מדף השיחה אבנט. יהודה מלאכי.U.D-דיבורים • י"ב באדר א' ה'תשס"ח • 20:28, 17 בפברואר 2008 (IST)

בקשר לתמונה שהוספת לערך אבנט[עריכת קוד מקור]

לדעתי התמונה שהוספת היא לא קשורה לנושא כלל, מאחר והנושא הוא האבנט של הכהנים בבית המקדש והתמונה מראה אבנט של איזה הודי או משהו כזה. התמונה מטעה מאחר שהאבנט של הכהנים היה בצורה אחרת והיה על בגדים מיוחדים (שהיו, אגב, בצבע לבן ולא שחור כמו שהבאת). לסיכום נראה לי שהתמונה לא במקום, אם יש לך תמונה של האבנט שעשו מכון המקדש אז אפשר לצרף אותה. יש לי איזה תמונה אבל אני לא יודע אם אני יכול אולי יש עליה זכויות. Yossefel


שים לב שיש שני סוגים של אבנטים. האחד, אבנט כהנים שטוב שוויקיפדיה העברית מפרטת לגביו והשני הוא אבנט אופנתי שמקורו במדים היצוגיים של הצבא ההודי מלפני מאות שנים שעליו מפרטת ויקיפדיה האנגלית. את האבנט האופנתי אפשר למצוא גם בבלדה ליואל מוישה סולומון מאת שלום חנוך. סולומון רוכב בבלדה על סוס כבאבנט שלו מצוי חרב. סולומון אינו כהן במקדש.Eddau 10:07, 17 בפברואר 2008 (IST)

שמתי לב, אולי כדאי לחשוב על פיצול הערכים. אני כתבתי את הערך בגלל שראיתי אותו בבקשת ערכים תחת מושגים ביהדות. Yossefel.

אבל יש לשני האבנטים הרבה מהמשותף. בשיטה הזו אפשר לפצל כל ערך לעשרה ערכים בני שורה אחת. חוץ מזה שחשוב שיתרגמו את הקטע של האבנט ביהדות לשפות אחרות ואם נפצל את הערך, זה לא יקרה.Eddau 18:04, 17 בפברואר 2008 (IST)

אבנט אחד או שניים[עריכת קוד מקור]

ללא שום צל של ספק שיש צורך ליצור אבנט בקטגוריה בגדי כהונה. ומעבר לכך אבנט אופנתי אם דנים בנידון כבר ערכתי ערך מיוחד (לא כתבתי רק שכתבתי) הנקרא גרטל גם כן אבנט. פיצול עכשיו! יהודה מלאכי.U.D-דיבורים • י"ב באדר א' ה'תשס"ח • 19:48, 17 בפברואר 2008 (IST)

הצורך בעריכה[עריכת קוד מקור]

אני לא יודע מי כתב שיש צורך בעריכה אבל לענ"ד אין צורך. יש קישורים כראוי וגם הסגנון לא נראה לי בעייתי, מי שיודע מדוע אשמח שיסביר לי. Yossefel 14:06, 20 בפברואר 2008 (IST)

תודה![עריכת קוד מקור]

ערך מעניין, מוסיף, מעמיק וכתוב בלשון יפה! ישר כוחכם! 95.86.70.56 11:21, 9 בספטמבר 2011 (IDT)