שיחה:אליפטיות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

לדעתי כדאי להשאיר את הדף ככה למרות שהוא יותר קצר מקצרמר כיוון שזה טיבעו של הערך שהוא מוגדר בדרך השלילה וכדי להבינו יש לעיין בערך ארומטיות.

אני גם חושב שאילו הייתי מחפש את הערך הייתי מעדיף לפגוש דף כזה ושממנו אפנה לדף ארומטיות מאשר לא לפגוש כלום או לחילופין להיות מופנה אוטומטית מתיישר 00:25, 28 יולי 2006 (IDT)

אמנם איני בקיא בנושא, אך ייתכן שעל מנת להציג את המידע בהקשרו ובצורה מסודרת, מוטב אולי לדון בערך ארומטיות בהבדלים בין סוגי התרכובות, ולהפוך את אליפטיות להפנייה.
למען האחידות, העברתי את הערך לאליפטיות בהתחלה, אך בדיעבד, ייתכן שטעיתי, מכיוון שלמיטב הבנתי, אליפטיות איננה תכונה בזכות עצמה, אלא חוסר קיום של ארומטיות, ועל כן מוטב להגדיר תרכובת אליפטית ככזו שאינה ארומטית, מאשר להגדיר את הארומטיות כאי קיום ארומטיות. האם אכן טעיתי?

למיטב ידיעתי (וכך גם כתוב בערך ארומטיות) ההגדרה לתרכובת אליפטית היא תרכובת אורגנית שאינה ארומטית. מתיישר 12:54, 28 יולי 2006 (IDT)

כן, את זה הבנתי, אך לא זו הייתה שאלתי. שאלתי הייתה: האם טעיתי בהעברת הערך מ"תרכובת אליפטית" ל"אליפטיות"? עשיתי זאת למען האחידות, אך בניגוד לארומטיות, אליפטיות איננה תכונה בזכות עצמה, אלא חוסר קיום של ארומטיות, ועל כן אולי השם המקורי היה מוצלח יותר. אייל בארי 20:33, 28 יולי 2006 (IDT)