שיחה:אסי אבוטבול

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הערך צריך להיות משפחת אבוטבול[עריכת קוד מקור]

כרגע זה אינו ערך אלא ידיעה עיתונאית על הרשעתו של אסי אבוטבול, מקבילה לידיעות דומות בכל כלי התקשורת האחרים. חסר כאן רקע ופרספקטיבה שיהפכו את העניין לערך אנציקלופדי. ללא התייחסות לפליקס, צ'רלי, פרנסואה וראיית כל פעילות האבוטבולים כמכלול מדובר בסתם עוד פושע שהורשע בעבירות חמורות - אחד מרבים הממלאים את בתי הכלא. יש להפוך זאת לערך על משפחת אבוטבול ([1], [2], [3]), שבו אסי, מעלליו והרשעתו הם פיסקה. אך לא הייתי רוצה לראות ערכים נפרדים על כל בן משפחה. מגיסטרשיחה 09:22, 27 ביוני 2009 (IDT)

אני חולק על דעתך. הערך מגולל מספר רב של פרשיות מחייו של אסי אבוטבול ועם סיום משפטו של אסי מסתבר שלא היו לו עסקים משותפים עם בני משפחתו האחרים שעסקו בפשע. לאחיו פרנסואה שנחשד ונאשם במעשים שונים לא הייתה שום הרשעה משותפת עם אסי ועל אביהם, פליקס, אנו יודעים מעט מאוד. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 21:46, 27 ביוני 2009 (IDT)
הערך אינו "מגולל" כל פרשיה שהיא, אלא מונה ברפרוף מספר עבירות (וכן תביעות אזרחיות זוטות) שנזכרו בדיווחים התקשורתיים סביב הרשעתו, וזאת באופן לא מסודר ולא כרונולוגי. על פליקס אנו "יודעים מעט מאוד" משום שהערך מבוסס על ידיעות האקטואליה של השבוע החולף, ולא על לימוד מעמיק כלשהו של הנושא. בית המשפט, ובצדק, אינו אמור להתייחס לרקעו המשפחתי של אסי ולהיותו נצר לשושלת עבריינית רבת מוניטין, אבל ערך אנציקלופדי כן. אם לשיטתך אין כל קשר בין עבריינותו לבין משפחתו ולא מדובר ב"משפחת פשע", אזי אין כל עניין בערך (ומלכתחילה לא היה כזה עניין ציבורי ותקשורתי בדמות): יש פושעים שנידונו לעונשים קשים יותר על עבירות חמורות יותר, ולא זכו לערך או לעניין תקשורתי בהיקף כזה. מכל מקום, דברים אלה אני כותב משום שפנית בויקיפדיה:ביקורת עמיתים וביקשת הערות והארות, אבל אין באלה טעם אם בכוונתך להיאבק על שימור מצבו הנוכחי של הערך. מגיסטרשיחה 09:36, 28 ביוני 2009 (IDT)
ראשית, כל אחד מוזמן להעיר כל דבר. שנית, כל אחד מוזמן לערוך את הערך והשקעה בערך עדיפה על השקעה בדף השיחה. שלישית, יש הבדל בין משפחת אלפרון למשפחת אבוטבול. אצל האלפרונים כל המשפחה התעסקה בחברת הגביה ואבל אצל אבוטבול, אסי אולי השתמש במוניטין של בני משפחתו כדי לגבות אבל ספק אם הם היו שותפיו לחברה. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 09:48, 28 ביוני 2009 (IDT)
אני חושב כי הערך לא משהו כמו שהוא אבל מסיבה אחרת. הערך מביא רק את הידיעות האחרונות על אבוטבול ולא כותב בצורה מסודרת: "גדל ב..." "עסק ב..." וכו'. איתי פ - שיחה 02:44, 1 ביולי 2009 (IDT)
למישהו יש רעיון איך להשלים את הידיעות החסרות?. עִדּוֹ (Eddau) - שיחה 04:56, 1 ביולי 2009 (IDT)