שיחה:בלוקצ'יין

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

לפני ביטקוין[עריכת קוד מקור]

מצ״ב תוכן הערך באנגלית. אשמח לדעת איך אתם הגעתם לקישור המוזר אשר מתחיל, אצלכם, רק בשנת 2009. בערך האנגלי התמונה שונה לגמרי:

.לא ברור לי איך החלטתם על הביטוי ״הופיעה לראשונה בינואר 2009״ כאשר הפירסומים הראשונים התחילו כבר בשנת 1991??? להלן המקור האנגלי : The first work on a cryptographically secured chain of blocks was described in 1991 by Stuart Haber and W. Scott Stornetta, followed by publications in 1996 by Ross J. Anderson and 1998 by Bruce Schneier and John Kelsey. In parallel, Nick Szabowas working in 1998 on a mechanism for a decentralized digital currency that he called bit gold. In 2000 Stefan Konst published a general theory for cryptographic secured chains and suggested a set of solutions for implementation.

אני ממש לא מבין מדוע לא טורחים להסתכל קצת באנגלית ואז לכתוב. הקוריוז הוא שאני הגעתי לערך הזה כאשר קראתי מאמר מתלהב של ישראלי טכנולוג ועיתונאי אשר פחות או יותר ציטט מה שכתוב אצלכם. כיוון שאני בתחום הזה, גם בצד המעשי וגם בצד האקדמאי, כבר שנים רבות התפלאתי מאד והלכתי לבדוק. והנה אין קשר בין הכתוב אצלכם לבין המציאות של וויקיפדיה האנגלית. ״זה אלמנטרי״ כמו שאמר שרלוק הולמס לקרוא גם את הערך האנגלי לפני שכותבים שטויות בעברית.

תודה לישי דוד (אשר גם הזדהה בשמו, גם הפנה אותי לצורה המתאימה וגם יש ערך עליו והוא לא מסתתר מאחורי שמות מוזרים - כנהוג אצלכם עד כה). שבוע טוב --Yaviny (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה 00:00, 10 בינואר 2000 (IST)[תגובה]

יוסי שלום, ביטלתי את השינוי וכתבתי שאני מעדיף לדון בו כאן. להבנתי הדברים שהיו קודם היו קרובים, אבל לא מספיק. מבחינתי יש הבדל מהותי של הפרוטוקול המבוזר: בפרוטוקול של המודעה בניו יורק טיימז, מי שאחראי למדור המודעות שם יכול לשנות את המודעה ובכך לאפשר זיוף. פרק ההיסטוריה של הערך האנגלי מסכים עם דעתי זו. יש קצת מקום לחידוד הנקודות הללו בפרק ההיסטוריה שלנו. יש לך הצעה לניסוח חלופי? Tzafrir - שיחה 01:09, 31 באוגוסט 2021 (IDT)[תגובה]