שיחה:בנימין הרשב

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שאלות[עריכת קוד מקור]

  • מה זה "ב-1987 יצא לגמלאות"? ממתי פרופסור בן 59 יוצא לגמלאות? מה דחף אותו לכך?
  • איפה יאש? למה לא הוזכר בערך? דוד שי 00:13, 20 באוקטובר 2007 (IST)
תודה דוד על ההערות, אתה מוזמן להוסיף ולשפר את הערך צחי לרנר 01:04, 20 באוקטובר 2007 (IST)
עם יאש התבלבלתי בין דן מירון לבנימין הרשב - מה שצריך לכתוב על יעקב גלאטשטיין בערך זה, כבר נכתב.
בעניין הסיבה לפרישתו - צריך למצוא אסמכתא. דוד שי 09:48, 20 באוקטובר 2007 (IST)]
לא ציינתי את הסיבה לפרישתו (בספר לכבודו "יצא לפנסיה", באתר פרס אמת "יצא לגמלאות") ולכן לא צריך לתת אסמכתא למה שלא צוין בערך, בכל מקרה הנושא שולי ביותר. החסר בערך והדבר החשוב בערכים על חוקרים הוא תיאור מחקרם וחידושם במחקר (פרט לפועלו שצוין ופרסומיו שצוינו בחלקם, קצרה היריעה). כתבתי את הערך בעיקר (אך לא רק) בהתבסס על הספר לכבודו ועל הנכתב עליו באתר פרס אמת. צחי לרנר 10:03, 20 באוקטובר 2007 (IST)
דברי לא היו בגדר טענה (גם אם נשמעו כאלה) אלא בגדר משאלה. מובן שבספר לכבודו, או בפרס הניתן לו, יוצג מעשהו בצורה בנלית "יצא לפנסיה". אני מחפש את ההסבר שמתחת לפני השטח - עם מי הסתכסך פרופ' הרשב בעוצמה שגרמה לצעדו זה. מובן שתיאורו של סכסוך באקדמיה חשוב פחות מתיאור פעילות מחקרית, אבל לפעמים יש בו עניין רב יותר, בפרט למי שתורת הספרות אינה מדברת אליו, אך היצרים האנושיים מדברים אליו תמיד. מובן שייתכן שאינני אלא הוזה, ופרופ' הרשב פשוט התעייף, ולכן יצא לפנסיה, ונסע לאוניברסיטת יל, שם נטענו מצבריו מחדש. דוד שי 10:54, 20 באוקטובר 2007 (IST)
לרגע לא חשבתי שטענת טענה, אתה נחמד ביותר. באקדמיה כמו בכל עבודה יכולים לעבור כי רוצים להחליף אוירה, מקבלים יותר כסף, ישנם תנאים טובים יותר למחקר (נכון לאקדמיה), מסיבות משפחתיות ועוד. ראשית אני באמת לא יודע, ושנית, אני לא חושב שזה עניין לאנציקלופדיה. חשוב בערך ולא הוזכר בו הוא תיאור מחקרו וחידושיו במחקר צחי לרנר 11:03, 20 באוקטובר 2007 (IST)