שיחה:ברית שלום (טקס)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אנא קראו את הערך בויקיפדיה האנגלית[עריכת קוד מקור]

לפני שאתם ממהרים לערוך... קחו בחשבון שלא מדובר בטקס שהומצא בישראל והערך העברי תורגם בצורה נאמנה למקור לערך באנגלית. כמו כן בויקיפדיה האנגלית, למשל, "יהדות רפורמית" ו"יהדות מתקדמת" הן ערכים נפרדים. קישורים להימנעות מברית מילה מופיעים גם במקור, אני הוספתי קישורים רלוונטיים בעברית (שמופיעים גם בערך "ברית מילה"), מכיוון שכל הרעיון ב"ברית שלום" הוא הרי ההימנעות מביצוע מילה, ההשקפה שמדובר בהליך פוגעני. אין לי כוונה להיגרר למלחמות עריכה וגם ככה נראה לי שכל אחד חותך ועורך כפי ראות עיניו אז שיהיה בכיף, אין לי כוחות להיאבק על מחיקות, אבל לפחות... תציצו במקור ותראו שהכול שם. Trilliane - שיחה 00:47, 10 בספטמבר 2013 (IDT)

ויקיפדיה האנגלית איננה מקור קביל, ומידע שהוא פשוט שטויות (אוי לנו אם זה מה שכתוב בוויקיפדיה האנגלית) מסולק מהערך. אני מבין שרצית לתרום, אבל הרבה פעמים ויקיפדיה האנגלית היא מקור גרוע ביותר לתרגום ערכים שקשורים ליהדות ולישראל.
ודרך אגב, גם כשמתרגמים טקסט מוויקיפדיה האנגלית בהחלט לא צריך להיות "נאמנים למקור", שהרי אנחנו לא מספקים כאן עותק של מסמך לבית משפט אלא כותבים ערך אנציקלופדי. בטקסט המקורי בעברית אכן היו כמה שיבושים וכפילויות. צר לי. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 01:02, 10 בספטמבר 2013 (IDT)
(נכתב לפני התנגשות עריכה): זה לא ערך שקשור לישראל (בהכרח) ויהדות יש גם בארה"ב (כאמור, לא מדובר בטקס שהומצא בישראל...) בטח ובטח שיהדות רפורמית (הם הרבה יותר חזקים בזה, למעשה). אני לא חושבת שהיו שיבושים וכפילויות, אבל בכל מקרה מה שהפריע לי יותר היו העריכות של משתמש כבד שפשוט העיף כל מה שלא נראה לו בטענה שזה לא רלוונטי... אני חושבת שזה כן, אני חושבת שיש סיבה שהמידע הזה שם וזה לא סתם, ולכן ביקשתי להסתכל במקור לפני שחותכים וזורקים כלאחר יד (זו התחושה שלי, לפחות). Trilliane - שיחה 01:11, 10 בספטמבר 2013 (IDT)
לא נראה לי שערך העוסק בטקס אלטרנטיבי צריך לרכז את המקורות המתנגדים למילה, כי רוב מתנגדי המילה אינם עורכים טקס אלטרנטיבי. לא החלפתי את "יהדות מתקדמת" ב"יהדות רפורמית", אלא ב"יהדות רפורמיסטית", שזה שם כללי יותר. אפשר לשקול גם "יהדות פרוגרסיבית", אבל המונח "יהדות מתקדמת" אינו מקובל בעברית כמבטא נקודת מבט ניטרלית. והוא דווקא מזוהה בישראל עם התנועה הרפורמית. בברכה, משתמש כבד - 01:07, 10/09/13
הפכת את הכיוון: מי שמבצע טקס חלופי בהכרח מתנגד למילה והחלופה צמחה מתוך ההתנגדות הזאת. נכון שלא כל המתנגדים למילה עורכים איזשהו טקס, אבל יש כאלה שכן (גם בארץ). לגבי הערכים על היהדות, לא ראיתי שהחלפת אלא רק שמחקת... Trilliane - שיחה 01:13, 10 בספטמבר 2013 (IDT)
על טיעוני המתנגדים למילה צריך להרחיב בערך מילה (ניתוח). העתקתם לכאן תיצור כפילות מיותרת וגם הצגה חד צדדית של המטבע. כאן החלפתי "היהדות המתקדמת" ב"היהדות הרפורמיסטית" והסברתי "יהדות מתקדמת הוא דף הפניה". אבל למה לטרוח לדון לגופו של עניין כשאפשר להאשים אותי באופן כללי שאני 'מעיף את כל מה שלא נראה לי בטענה שזה לא רלוונטי' ו'לא מסתכל במקורות'? בברכה, משתמש כבד - 02:25, 10/09/13
אבל לא מדובר בהרחבה אלא בקישורים. למה העתקתם לכאן תיצור "כפילות מיותרת"? יש ערכים רבים בעלי תחומים חופפים. נראה לי אירוני שדווקא בערך "מילה" יהיו קישורים להתנגדות למילה, ובערך שעוסק בטקס חלופי שנוצר ע"י מתנגדים של מילה לא... הרי המטרה בסופו של דבר היא לשרת את הגולש, ולא בהכרח שמי שיקרא שם יקרא גם כאן או להפך. לגבי "הצגה חד צדדית של המטבע" אני לא ממש מבינה למה הכוונה. זה הרי לא דיון ולא דיבייט ולא בית משפט... זה ערך שעוסק במוצהר בטקס חלופי שנוצר מתוך התנגדות לברית מילה. זה כבר הצד הזה של המטבע... אתה באמת חושב שחסרים ערכים לצד השני? היהדות האורתודוקסית לא מיוצגת כהלכה בויקיפדיה? יש כאן בכלל "כוחות" מול הערך של ברית מילה? :-)
לגבי שינוי היהדות, אני מתנצלת, מי שמחק את "מתקדמת" מהפסקה השנייה היה ברוקולי ולא אתה. אבל ביצעת כמה וכמה מחיקות של מידע שבעיניי רלוונטי מאוד לערך ופטרת אותו ב"לא רלוונטי" כאילו מה שהחלטת ברור מאליו ומוסכם על כולם ולא מצריך שום נימוק ממשי או דיון. מה שלא רלוונטי לך יכול להיות רלוונטי מאוד לאחרים. הסברתי כבר למה יש כאן רלוונטיות, הרבה יותר מלערך מילה, למעשה (שם הם נקברים בין הרבה מאוד קישורים אחרים שעוסקים במילה עצמה). Trilliane - שיחה 15:26, 10 בספטמבר 2013 (IDT)