שיחה:הכל או כלום

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

האיש שבקיר[עריכת קוד מקור]

קישרתי לערך ריק של השיר. שווה לדעתי להוסיף מידע מעניין עליו: http://www.e-mago.co.il/news/28.htm --גבע 00:04, 1 באוקטובר 2007 (IST)

אין סיכוי. לא כל קוריוז צריך להופיע באנציקלופדיה (למרות שאני זוכר ואוהב את השיר מילדותי). שנילישיחה 00:07, 1 באוקטובר 2007 (IST)
למה ששירים כאלה לא יופיעו באנציקלופדיה? אני לא רואה בזה קוריוז, אלא העשרת ידע של דור צעיר יותר (כמותי) לגבי התקופה והאווירה בימיה הראשונים של המדינה. בכתבה הנ"ל מסופר על כך שהשיר נכתב כשיר מחאה על דרך שלטונו של בן גוריון ומהיכן נלקחה ההשראה לשיר. זהו מידע מאוד מעניין, שאולי היום פחות רלוונטי, אבל ייתכן שהיה מאוד משמעותי בתקופה שלו.
שמתי לב כי כרגע ישנם רק 29 שירים בקטגוריה של שירים ישראליים, לא כדאי להרחיב את ההיצע? למה רק שירים פופולריים שמוכרים בימינו מוזכרים שם? האם אנציקלופדיה לא אמורה גם לחדש וללמד (ולא רק להציע מידע שבמילא ידוע כבר לציבור)? האם שיר הפרחה או שניים סינים עם כינור גדול יותר ראויים לאנציקלופדיה העברית מאשר השיר הנ"ל?
אין לי סנטימנט אישי כלפי השיר, למדתי עליו רק בימים האחרונים. אפילו לא טרחתי להוסיף את הערך עצמו. אבל עצם ההחלטה כי "אין סיכוי" שהשיר ייכנס, עוררה אצלי תמיהה עקרונית לגבי המדיניות באתר - מה נכנס ומה לא - ובעצם כמה אנשים כבר קיבלו לגבי שירים אחרים עם משמעויות חברתיות ופוליטיות את התשובה "אין סיכוי". --גבע 16:23, 2 באוקטובר 2007 (IST)
לשירים שציינת יש ערך כלשהוא (הגם שהיינו חיים בשלום גם בלעדיהם) - האחד עקב הפולמוס שעורר והשני עקב השימוש המיוחד בהטיות השונות והמשמש כשיר חברה והווי. בניגוד ל"מי מכיר את האיש שבקיר" שאין בו ייחוד, אני גם בספק עם אכן היה בו את המוטיב החתרני שמחבר המאמר באתר מייחס לו. תבדוק עם אחרים שגדלו בתקופת השיר - הוא ממש לא היה משמעותי, עוד אחד מאלפי הפזמונים הישראליים. אבל מה אכפת לך מה אני חושב, כתוב ערך ותראה איך תגיב הקהילה. שנילישיחה 15:04, 6 באוקטובר 2007 (IST)

הוספת פרטים חסרים ל"שם יש"[עריכת קוד מקור]

בהסתמך על שירונט, ולמעשה גם בהסתמך על אקו"ם -- הוספתי את הפרטים החסרים: מי שכתבה את השיר (יונה וולך) ומי שהלחין אותו (ברי סחרוף). הילד תכול העין - שיחה 18:42, 3 באוגוסט 2012 (IDT)