שיחה:זובור

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אני רוצה לומר[עריכת קוד מקור]

שה"דֶדוֹבשצ'ינה" בצבא הרוסי היא בכלל לא טקס זובור, אלא תופעה של התעללות אכזרית של הבוגרים בצעירים במימדים המוניים (ודווקא בגלל זה רבים המתים, והרבה יותר הופכים לנכים). לדעתי, כדאי לציין את זה בערך. --unplugged 23:03, 8 מאי 2006 (IDT)

מה זה בכלל הדדוב־וואטאבר הזה? שונרא - שיחה 16:16, 11 באפריל 2008 (IDT)
ואחרי עוד שנתיים. אני לא יודע מה משמעות המילה בערבית, אבל כשאני הייתי בצבא (לפני יותר מ-30 שנה), זובור לא היה טקס חניכה, אלא אקט אלים, בהחבא, של חיילים כלפי חבר בודד (בדרך כלל) שפגע בנורמות המקובלות של החיילים. נגיד שבר שמירה וכולם קיבלו ריתוק או היתחלה במסע רגלי והועלה על אלונקה. כנראה שבמשך השנים הביטוי קיבל משמעות שונה.אודי - שיחה 22:27, 15 בפברואר 2010 (IST)

ערך בלתי קריא[עריכת קוד מקור]

החלק על התופעה בישראל הוא כמעט בלתי קריא ודורש עריכה רצינית. מישהו שמכיר את הנושא מוכן להתנדב?--שמעון נעים 16:49, 3 בפברואר 2007 (IST)

רובאית 13[עריכת קוד מקור]

ממה שזכור לי המרד השני ברובאית 13 הוא עקב מ"פ בעייתי והמרד השלישי הוא עקב מאסרו של אחד החיילים אשר הפך דוכן תותים של רוכל פלסטינאי. בשני המקרים לא היה לזובור שום קשר. --> צ'כלברה . דבר . שב . צחק 18:04, 3 בפברואר 2007 (IST)

הועבר מהפרק "זובור בישראל"[עריכת קוד מקור]

הסרתי את המשפט "בעקבות זאת נקבע בצה"ל כי יעשה שימוש במים בלבד במהלך טקס הזובור{{מקור}} אך ההחלטה נאכפה באופן רופף" בגלל שמקור לא נוסף זה זמן רב. אם למישהו יש סימוכין, הוא מוזמן להחזיר. ‏pacmanשיחה 20:22, 7 ביוני 2007 (IDT)

מופע הקולנוע של רוקי[עריכת קוד מקור]

האם הטכסים שם נחשבים לזובור? יש שם טכסים די מוטרפים (לתת לבתולים לעשות קרבות סיף בחרבות RD&D או למרוח אותם באוכל, לפעמים להתנשק צרפתית אלו עם אלו ו"לרדת" לבננה), האם אלה זובור בזעיר אנפין? שונרא - שיחה 16:16, 11 באפריל 2008 (IDT)

חוקיות הטקס[עריכת קוד מקור]

צריך להדגיש שמעשי זובור בהם יש חבלות קשות ואלימות קשה - הם עבירה על החוק ונחשבים עבירה פלילית. ברגע שהטקס חורג מגבולות ה"הווי הצה"לי" הוא נחשב כמעשה לא חוקי ופלילי... צריך להדגיש את זה בערך

זו לא סתם מילת סלנג בערבית[עריכת קוד מקור]

זהו כינוי לאיבר המין הזכרי.


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 05:14, 25 בספטמבר 2013 (IDT)