שיחה:זוהר פרסקו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שלום גיל[עריכת קוד מקור]

תודה על התגובה המהירה.

אין לי את הידע לכתוב בצורה אנציקלופדית, אשמח מאוד אם תוכל לעזור לי לערוך את הערך בצורה הנכונה.

מקווה שאצליח להסתדר באתר זה.


תודה מראש

משוב[עריכת קוד מקור]

שלום,

האיות הנכון הוא זהר פרסקו ולא זוהר.

תודה 84.111.52.7 17:01, 1 באפריל 2013 (IDT)

לא נכון: אתר הבית של זוהר פרסקו, בברכה, Nurick - שיחה 17:53, 1 באפריל 2013 (IDT)
יש טעות באתר הבית : Doobon
כך הוא בחר וזו זכותו, אני מבין שלרוב כותבים זהר, Nurick - שיחה 18:02, 1 באפריל 2013 (IDT)
לאחר שביררתי עם האמן הוא כותב ללא וו. השגיאה היא באתר ובערך

עדכון ערך[עריכת קוד מקור]

כללי[עריכת קוד מקור]

זהר הוא ממציא שיטת MANEGINA, (מנגינה (תופי מרים)), ללימוד והלחנה של תופי מרים.

רקע מוזיקלי[עריכת קוד מקור]

זהר החל את דרכו המוסיקלית בילדותו כאשר לימד את עצמו לנגן על תופי מרים. זהר הוא אוטודידקט כאשר התמקדותו העיקרית בתופי יד ים תיכוניים.

פעילות מוזיקלית[עריכת קוד מקור]

במהלך השנים זהר פיתח שפה, טכניקה ודרך ייחודית משלו לנגינה בתוף מרים, וכמו כן מלחין קטעים מלודיים וריטמיים בהשראת התוף. הוא נחשב לוירטואוז בינלאומי אשר פרץ דרך בתחום כלי ההקשה המזרח תיכוניים (תופי יד) . זהר פרסקו הקדיש ומקדיש את חייו להחזרת התוף מרים לתרבות היהודית, ישראלית. הוא מופיע ומלמד את דרך נגינתו באוניברסיטאות ובתי ספר למוזיקה בכל העולם. הוא משתף פעולה עם מאסטרים מהשורה הראשונה במוסיקה כגון Paul Winter ,Ara Dinkjian (Night Ark) ,Glen Velez ,Zakir Hussian, Ross Daly ,Tomatito, , Boby Mcferrin , Nana Vascocelos ועוד הרבה אומנים אחרים כאשר חלקם ישראלים (אחינועם ניני, ברי סחרוף, אהובה עוזרי, אביתר בנאי, אריק אנשטיין, עופרה חזה, עידן רייכל ועוד). כמו כן, זהר היה חבר בהרכב ערבי ישראלי ״בוסתן אברהם״ אשר נוסד בתחילת שנות התשעים, הרכב חלוצי בתחומו ויחדיו הקליטו שישה אלבומים. זהר שותף לפרויקט עם עוד שני מוזיקאים אירופיים Lars Danielson & Leszek Mosdzer אשר יחדיו הקליטו מספר אלבומים (Mosdzer Danielson Fresco) כיום זהר פרסקו מופיע סולו עם חומריו המקוריים בארץ ובעולם.

שיחה 17:59, 1 באפריל 2013 (IDT)

Doobon - שיחה 18:00, 1 באפריל 2013 (IDT)

משוב מ-5 באפריל 2013[עריכת קוד מקור]

זהר פרסקו החל את דרכו המוסיקלית עוד בילדותו כאשר התמקדותו העיקרית בתופי יד ים תיכוניים. במהלך השנים זהר פיתח שפה, טכניקה ודרך ייחודית משלו לנגינה בתוף מרים, וכמו כן מלחין קטעים מלודיים וריטמיים בהשראת התוף. הוא נחשב לוירטואוז בינלאומי אשר פרץ דרך בתחום כלי ההקשה המזרח תיכוניים (תופי יד) . זהר פרסקו הקדיש ומקדיש את חייו להחזרת התוף מרים לתרבות היהודית, ישראלית. הוא מופיע ומלמד את דרך נגינתו באוניברסיטאות ובתי ספר למוזיקה בכל העולם. הוא משתף פעולה עם מאסטרים מהשורה הראשונה במוסיקה כגון Paul Winter ,Ara Dinkjian (Night Ark) ,Glen Velez ,Zakir Hussian, Ross Daly ,Tomatito, , Boby Mcferrin , Nana Vascocelos ועוד הרבה אומנים אחרים כאשר חלקם ישראלים (אחינועם ניני, ברי סחרוף, אהובה עוזרי, אביתר בנאי, אריק אנשטיין, עופרה חזה, עידן רייכל ועוד). כמו כן, זהר היה חבר בהרכב ערבי ישראלי ״בוסתן אברהם״ אשר נוסד בתחילת שנות התשעים, הרכב חלוצי בתחומו ויחדיו הקליטו שישה אלבומים. זהר שותף לפרויקט עם עוד שני מוזיקאים אירופיים Lars Danielson & Leszek Mosdzer אשר יחדיו הקליטו מספר אלבומים (Mosdzer Danielson Fresco) כיום זהר פרסקו מופיע סולו עם חומריו המקוריים בארץ ובעולם. 46.116.123.93 19:29, 5 באפריל 2013 (IDT)