שיחה:טראודל יונגה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Was nominated for deletion.png
ערך זה הועמד למחיקה ב־14 בינואר 2007
והוחלט להשאירו.

מדוע דף זה מועמד למחיקה?

נימקתי בדף הצבעת המחיקה. אתה מוזמן לטעון מדוע אינו ראוי למחיקה, והקהילה תחליט. אלמוג 22:07, 14 בינואר 2007 (IST)

הבנליות של הרוע[עריכת קוד מקור]

הסרתי את הפיסקה כי יונגה מחזקת את אמרתה של חנה ארנדט בדבר "הבנליות של הרוע". הפיהרר הלועט עוגיות, חביב לאנשי לשכתו ואוכל ארוחות צמחוניות אינו "הבנליות של הרוע". יש כאן הרבה בנליות, אבל אין כאן רוע. זו בדיוק הבעייה עם הערך הזה ושאר ערכי "הייתי בנו של הפיהרר". אנו נדרשים להאמין כי הגב' שהתה בלשכתו של הפיהרר בין 1943 ל-1945, לא ידעה דבר על השמדת ההמונים (שהייתה בעיצומה באותן השנים, ומן הסתם חלק מהתכתובת עברה דרך לשכת הפיהרר), ו"התפקחה" רק בסוף המלחמה. איפה הרוע? אייכמן, היושב במשרדו בבודפשט, ומשחק בחייהם של מאות אלפי יהודי הונגריה באמצעות ניירת, כאחרון הלבלרים, הוא הבנאליות של הרוע. היטלר של יונגה, הטוב והרחום, המתעניין באומנות פיגורטיבית, הוא כל כולו בנאליות, אך אין בו טיפה אחת של רוע. ראו עד כמה הוא צעיר ונאה על עטיפת ספרה. ודאי שהדברים לא היו כך. ודאי שבין השנים 1943 - 1945 ביצע היטלר את הגרועים שבפשעיו. אך הראייה, שאני נדרשים לראות, דרך עיניה של יונגה, מציגה אותו כבן אדם, ואפילו אדם טוב ונחמד. איפה הפשעים? ובכן יש פשעים, והרבה. נגד העם הגרמני כמובן. הרי יונגה התפקחה רק לאחר "האכזבה מהתבוסות". כל מי שרואה את הסרט "הנפילה", בו מככבת יונגה, ושנעשה על פי זכרונותיה, יודע מה היה חטאו האמיתי של היטלר. רואים עיר גדולה, אירופית, נחרבת על ידי המוני הברברים הבולשביקים. וכל אנשי ה-SS הצעירים והיפים נלחמים עד מוות. כן, חברים. היטלר היה טיפוס מתוק, אהב עוגיות, אכל צמחוני. אבל הוא הפסיד, ואת זה לא נסלח לו. הסרט הוא על סף הרוויזיוניזם ההיסטורי לטעמי, וכך גם העיסוק בדמותה של יונגה.

אגב, יונגה עצמה מן הסתם לא הייתה כה תמימה ונאיבית, אלא נאצית קנאית ואידיאולוגית, אבל זה לא כתוב בערך. נא לקרוא את הקישור הבא [1]. אכן, רוע, וללא טיפה של בנליות. אלמוג 07:02, 16 בינואר 2007 (IST)

קטגוריה:נאצים[עריכת קוד מקור]

איני משוכנע שהיא צריכה להיכלל בקטגוריה הזו. אמנם היא היתה מזכירתו האישית של היטלר, אך האם היתה חברה במפלגה הנאצית? האם יש בידנו עדויות, אפילו נסיבתיות, על יחסה ליהודים? JavaMan - שיחה 21:48, 4 בדצמבר 2008 (IST)

משתמש רון הסיר את הקטגוריה. אני מחזיר אותה. נאצית באבו אבוה. וראו [2] פומפריפוזה - שיחה 19:09, 26 ביוני 2011 (IDT)

נאצית זה בגדר השערה. יונגה לא הגדירה את עצמה כנאצית ואף הכפישה את מעשי הנאצים (אין ידוע לנו אם הבל הבלים ספר זכרונותיה או אמת לאמיתה). נראה כי הקובץ שצירפת (ראשית, תודה. הוא יעזור לי בהרחבת הנפילה) אינו אלא סיקור של הסרט (כך יצא לי הרושם מרפרוף). Rhone •‏ 19:25, 26 ביוני 2011 (IDT)
אז קרא לעומק עד הקטע העוסק ביונגה ובהיסטוריה האישית שלה, ואז תגיב. יש שם התייחסות ספציפית לנאציות שלה. פומפריפוזה - שיחה 03:34, 27 ביוני 2011 (IDT)