שיחה:טרצו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

למעונינים להרחיב את הערך אולי תמצאו עניין. סקרלישיחה 01:29, 8 ביוני 2008 (IDT)

מתוך שיחת משתמש:דן ארד[עריכת קוד מקור]

לעורכים הנכבדים שמחקו את העריכה שעשיתי לערך טרצו והחזירו את קודמו! הרשו לי לציין שהערך הקודם היה שגוי מטעה ועמוס בדיסאינפורמציה החל מההגדרות של הטרצו והגדרות פנימיות כמו בטון לבן וחצץ? בנוסף אחת הטעיות הגדולות הן שהטרצו יצוק על בסיס.(???)חלקו התחתון חלש ונועד לספיגת נוזלים בזמן כבישה מחירו נמוך. (?)- טווח המחירים בארץ נע מ40 ש"ח למ"ר ועד ל 400 ורבים אחרים. ההתמחות שלי בין היתר היא טרצו ובתור דור 4 לתעשיינים שהחלו את דרכם בתחילת המאה הקודמת אני חושב שעם כל הכבוד הראוי לעורכים הנכבדים- ההתעקשות העיוורת לערך הקודם היא חוסר פירגון וניסיון ומניעת קידום את ויקיפדיה על סמך אמוציות ואגו דן. סוף ציטוט. Rex - שיחה 08:53, 8 ביוני 2008 (IDT)

קראתי את העריכות הקודמות של דן ארד ואת הערך המקביל בויקיפדיה האנגלית. אני לא מומחה בטרצו, אבל כן בבטון. עושה רושם שהעריכה של דן יותר מוצלחת ויותר נכונה (מלט מצמנט לבן + אגרגט = בטון לבן). מן הסתם יש יותר מטכנולוגיה אחת ליצור טרצו (בערך האנגלי מרחיבים לטרצו ע"ב תערובת שמכילה גם (בניגוד למה שכתוב, לא רק) פולימר (אפוקסי) שיותר קרוב למה שנקרא אצלנו "שיש מלאכותי" (בלי להזכיר שמות מסחריים). מי שכותב ערך (לא משכתב אי דיוקים קטנים), צריך לעשות סקר ספרות, או לפחות לפנות לבר-סמכא לפני הכתיבה (במקרה הזה לדוגמה, ניתן לפנות לטכנולוג של יצרן טרצו ולארכיאולוג). עמית קני - שיחה 23:26, 12 ביוני 2008 (IDT)
לדן ארד וRex שלום, יש בעריכותיכם מידע שכדאי לשלב בערך. חלק מהמידע חורג מגבולות הידע שלי (כמו שמות המפעלים שיצרו טרצו בישראל בשנות החמישים ואילך) אני אנסה לערוך בתקופה הקרובה ולהרחיב את הערך ואשתמש בעריכותיכם. לגבי מידע שאני לא מכיר אני אשים הערה "דרוש מקור". אייל המהולל - שיחה 23:36, 14 ביוני 2008 (IDT)

לעמית קני שמחתי סוף סוף לקבל חוות דעת מקצועיות לגבי הכתיבה והערך טרצו כמו שהזכרתי אני דור רביעי בתחום הטרצו ולצערי חוסר הידע מתחיל במונחים. טרצו במקורות הוא מונח לועזי לתערובת-אדמה. בשל התפתחות החומרים השונים כדוגמאת משפחת פולימרים ישנן טכניכות שונות לקבלת משטח דמוי טרצו העמיד יותר לגורמים רבים וקל יותר לייצור. כל אלו ואחרים כדוגמאת משטחי הטרצו-אפוקסי שהוזכרו ומוכרים לי היטב אינם מוגדרים טרצו אם נצמדים למשמעות הערך למרות מקורות שונים המתעקשים לכנותם כך. מונח בטון לבן + חצץ לטרצו הוא לא נכון מכמה סיבות: 1 בטון מורכב מתערובת של מלט - חול - חצץ וטרצו מורכב ממלט אבקת קלציום(גיר) וחצץ או אגריגט (המונח הנכון מתייחס לגודל החומר) 2 בטון עצמו מכיל חצץ אז למה להוסיף אותו כתוספת להגדרה? בטון לבן+חצץ? לגבי רשימת המפעלים שהוזכרו אני מוכן במידה ואראה שנותנים במה לכתביי להעלות מקורות מתחילת המאה הקודמת הנמצאים אצלי בארכיון נוסף לאינפורמציה רבה אחרת הקשורה להיסטוריית הטרצו והבטון בארץ. דן ארד 17:33 16 ליוני 2008