שיחה:כושר נשיאה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

הערך מתייחס אך ורק לכושר הנשיאה של כדור הארץ בפרט ולא לכושר נשיאה של מערכת אקולוגית כלל. כושר נשיאה כזה מוגדר כך:

כושר נשיאה (Carrying capacity) – מספר הפרטים של מין מסוים היכולים להתקיים לאורך זמן בסביבה בעלת משאבים מסוימים. (על-פי-רוב, קצב התמותה שווה בתנאים אלו לקצב הילודה). מסומן באות K, לפי עקומת הגידול הלוגיסטית.

ובכלל, מקור הערך הזה חשוד בעיני במיוחד לאור הסימנים המשונים שבסעיף הביבלוגרפיה שנראים כמו סימנים שמתקבלים מהעתקה והדבקה של תוכן ממסמך כלשהו (למרות שייתכן שאני חושד בכשרים והערך נכתב כמאמר על ידי המחבר המקורי שהעתיק אותו גם לכאן) המממ 17:02, 26 ספט' 2004 (UTC)

שכתוב לעד?[עריכת קוד מקור]

הערך מתויג לשכתוב כבר כמעט חמישה חודשים. מה יהיה? במצבו הנוכחי הוא בלתי נסבל. נדרש מישהו שהתחום קרוב לליבו (בה"ט?) --Harel 22:10, 15 פבר' 2005 (UTC)

אני התחלתי לעבוד על רשימת הערכים הדורשים שכתוב. אני כרגע מנסה להוסיף קישור לאתרים אחרים או לעשות אינטר-ויקי ככה שתהיה לי נקודת מוצא טובה לשכתוב. לרוע המזל יש כמה ערכים (וזה ביניהם) שאני לא יודע איך לתרגם אותם כלל. אגב, יש ערכים שמצבם יותר גרוע מזה אמיתי 23:56, 17 פבר' 2005 (UTC)

כל כך מעניין. אבל, איך אני יודע שכל מה שרשום פה בכלל נכון? חוץ מלהתחיל לקרוא את הביביליוגרפיה??

אני לא חושב שיש נושא חשוב מזה[עריכת קוד מקור]

אין מישהו שמסוגל להרים את הכפפה ולשכתב את הערך בצורה כזו שיראה יותר אמין? חלק מהתוכן הרשום נראה כמו דמגוגיה ולא כמו ערך ברמה אקדמית וחבל.