שיחה:מזרח

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

"להבדיל מצפון ודרום, שהם כיוונים מוחלטים, שלהם אותה משמעות בכל מקום על-פני כדור הארץ, מערב ומזרח הם כיוונים יחסיים, שמשמעותם תלויה במקום שבו נמצא אומרם"

לא הבנתי למה הכוונה - כמו אוסטרליה נמצאת מדרום לאסיה ומצפון לאנטרטיקה, כך היא נמצאת ממזרח לאפריקה אך ממערב לאמריקה.
אם תטוס מאפריקה מערבה, תגיע בסוף לאוסטרליה. אם תטוס מאפריקה מזרחה, תגיע גם כן לאוסטרליה. אם תמשיך עוד מזרחה, תגיע שוב לאפריקה. אם תטוס מאפריקה צפונה, תגיע לקוטב הצפוני. כדי להגיע שוב לאפריקה על גבי הכדור העגול שלנו, בלי להסתובב, תצטרך להתחיל לטוס דרומה, להגיע לקוטב הדרומי, להמשיך ממנו צפונה ולהגיע לאפריקה. צפון ודרום מוגדרים על פי הקטבים, ולקווי האורך יש סוף והתחלה.

קדם[עריכת קוד מקור]

כלל לא מוזכר בערך המונח "קדם", והערך קדם אינו קשור גם הוא. איני בקיא בנושא, אך אשמח אם יורחב. -- Ynhockey - שיחה 13:25, 18 במרץ 2009 (IST)

חלק מיותר בערך[עריכת קוד מקור]

החלק האחרון על המונח "המזרח" באנביאיי מיותר בעיניי לדף מידע כללי על הכיוון "מזרח". אם מציינים את זה אז אפשר גם למצוא הרבה דוגמאות אחרות. 77.125.102.12 21:52, 13 במאי 2015 (IDT)

הגהה[עריכת קוד מקור]

במשפט על שיגור הטילים: "מכיוון מזרח" ו " מכיוון מערבה" , האם לא עדיף להגיד "לכיוון מזרח" ו "לכיוון מערב" ? הרי השיגור הוא "אל יעד" ולא "מיעד" Ynhockey Hexagone59 - שיחה 01:51, 15 בנובמבר 2015 (IST)