שיחה:מעמד משווני

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

מתוך הערך: "מאחר שכדור הארץ מסתובב ממזרח למערב, על המעמד המשווני לנוע ממערב למזרח" - בדיוק הפוך. כדוה"א נע ממערב למזרח ולכן הגופים השמיימיים נראים כנעים ממזרח למערב והטלסקופ שעוקב אחריהם צריך גם הוא לנוע ממזרח למערב. נ"משיחה • ד' באלול ה'תשע"ב • 13:15, 22 באוגוסט 2012 (IDT)

שיפור הערך[עריכת קוד מקור]

בהמשך לביטול העריכות שביצעתי, מבקש לחדד. לא ביקשתי לשנות את העובדות המופיעות בערך, אלא רק לנסח אותו בכיוון יותר אנציקלופדי, כיוון שלדעתי במצבו הנוכחי הערך דומה לעיתים לדף המלצות בפורום צרכני, ולכן ביקשתי לשנות הנוסח. הייתי מבקש להצביע על הנקודות במחלוקת מבלי לבטל את כלל העריכות. שרשרשיחה 20:04, 17 באוקטובר 2020 (IDT)

יש הרבה צדק בדבריך. אכן שיפרת ניסוחים ותיקנת שגיעות. הבעייה היא שבכזה אוסף של שינויים הייתי אמור לעבור עם פינצטה. !Σiη Stαlεzε אילן שמעוני - שיחה 20:40, 17 באוקטובר 2020 (IDT)
אומר כמה שגיעים שזכורים לי. מנועים חשמליים קיימים על חצובות משווניות מזה עשרות שנים. ההבדל הוא שבחצובה משוונית יש מנוע אחד שהוא מנוע עקיבה, והמנוע השני פחות חשוב- ולעתים קרובות מוותרים עליו. בחצובות אלט-אז שני מנועים חיוניים לעקיבה.
הדמות בחצובה רועדת אינה מטושטשת - ופה זו בעצם שגיאה שלי, אני זה שכתב "מרוחה"! הדמות מקפצצת ואי אפשר להתרכז בה ולראות פרטים.
מאד חשוב לי - ופה באמת יש Caveat emptor צרכני- זה עניין טלסקופים־זבל. זה השם המקובל שלהם, גם בספרות הם קרויים trash telescopes. נהרות של דמעות נשפכו מעיני אנשים (בעיקר ילדים, אבל לא רק) שקיבלו בששון ובשימחה טלסקופ, לא הצליחו לראות איתו כלום, וכמובן שהם משוכנעים שהאשמה בהם. טלסקופ אלט-אז רובוטי זול הוא מלכודת מהסוג הזה בדיוק. אי אפשר להשתמש בו. אי אפשר לצפות אפילו בירח. כל הטלסקופ מותאם לתנועה באמצעות המנועים, אין אפשרות לכיוון ידני. !Σiη Stαlεzε אילן שמעוני - שיחה 21:09, 17 באוקטובר 2020 (IDT)
שרשר, אנא תגובתך. !Σiη Stαlεzε אילן שמעוני - שיחה 19:33, 18 באוקטובר 2020 (IDT)
תודה רבה על התגובה המפורטת, ועל הערך בכללותו. אשמח להכניס שינויים בצורה מדודה ולהמתין לתגובתך, או להותיר את כל השינויים בידיך. איך שתעדיף. לגבי אזהרת הקונים הפוטנציאליים, אין בידי תשובה כיצד כדאי להזהיר אותם, אני רק מצר על כך שיתכן שוויקיפדיה אינה מיועדת לכך (אולי כבר נערכו דיונים על נושא עקרוני כזה בעבר, ואני פשוט לא מכיר). שרשרשיחה 18:34, 19 באוקטובר 2020 (IDT)
כעקרון, הגישה שהצגת (ויקיפדיה אינה מדריך צרכני) נכונה. אבל ישנה סיבה מצויינת להשאיר את ההערות במקרה זה. מדובר בתופעה ממוסמכת בספרות חובבי אסטרוומיה - משמע, אני יכול להביא סימוכין. זה מוציא את הנושא מחוץ להצהרה צרכנית גרידא, ללא קשר לכך שזה המניע שלי במקור.
לגבי הניסוחים, לטעמי הניסוחים שלך היו טובים משלי. אם אתה מוכן, אני בעד שתעשה שינוי הדרגתי ואני אהיה עם יד על הדופק. !Σiη Stαlεzε אילן שמעוני - שיחה 22:28, 19 באוקטובר 2020 (IDT)
או קיי, עדכנתי קבוצת שינויים ראשונה. אתה מוזמן לעבור ולהוסיף גם את המקור כאמור, ובהמשך אעבור לחלק השני. שרשרשיחה 20:49, 21 באוקטובר 2020 (IDT)