שיחה:משחק תפקידים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

צה"ל כמשחק תפקידים[עריכת קוד מקור]

אמנם ישן אבל עדיין משעשע ביותר, [http://roleplay.org.il/gargoyle/pdf/gargoyle17.pdf������ גרגויל 17] - עמוד 43 ואילך. טרול רפאים 23:22, 25 באוגוסט 2006 (IDT)

לשכתוב!?[עריכת קוד מקור]

למה? טרול רפאים 20:08, 27 בספטמבר 2006 (IDT)

עקב פסקאות שלמות שנראות יותר כמו עלון שמחולק בכנסים עבור שחקנים חדשים מאשר כמו ערך אנציקלופדי. חצי מהערך הוא FAQ. זהר דרוקמן - אהמ - שלום עולמי 20:12, 27 בספטמבר 2006 (IDT)

גרוע למדי[עריכת קוד מקור]

הערך לא מספיק מקיף!

אתה מוזמן לעזור להרחיבו. זהר דרוקמן - אהמ 22:13, 26 בדצמבר 2006 (IST)

שכתוב מלא בוצע[עריכת קוד מקור]

אני לא יודע איך ערך כזה היה במצב כזה, עם כל כך הרבה שחקני תפקידים שהם גם ויקיפדים. האם אנשים מצאו חיים? הערך שוכתב בהתאם לקריטריונים אינציקלופדיים, חולק מחדש לקטגוריות הגיוניות, וכעת עונה על הגדרת איכות בסיסית. ברור לי שיש קצוות עליהם ראוי לדבר בערך המרכזי, אך אני ממליץ עדיין להסיר את תבנית השכתוב. אם תוך 24 שעות אין תגובה כנגד השכתוב הקיים בעמוד השיחה, אוריד את התבנית ברשותכם. אם תהיה תגובה עניינית, אתקן כמובן ואסיר את התבנית לאחריה. Assafsh 22:40, 22 ביולי 2007 (IDT)

כל הכבוד על העבודה המעולה. הסרתי את הודעת השכתוב ואין בה עוד צורך. עם זאת, מספר תיקונים והערות קלות:
  1. לא נהוג לקשר לויקיפדיה האנגלית מתוך הערך. אין צורך להטביע הקורא באינספור השיטות השונות למשחקים ומומלץ בעיני להתמקד בפירוט המשחקים הבסיסי. בקשר לזה, בעוד שמבוכים ודרקונים ומרוצללים הם אכן מתבקשים, יש בעיה עם השאר. הייתי שם את Ultima במקום לאבקראפט, ויש מקום גם לתקן במעט את השאר למשחקים בולטים יותר.
  2. אני לא מסכים שאין צורך ביכולות מנטליות - בשיטות רבות יש צורך ביכולת מנטלית מסוימת, ושחקנים ושה"מים מוכשרים יכולים להפוך זאת למצרך דרוש גם בשיטות הבסיסיות ביותר. אין זה גם נכון להגיד שאין שום צורך בכישורים פיזים - ב-Rdnd יש צורך בסיבולת כאב מסוימת בשביל לשרוד הרפתקה מינימלית. הייתי משנה ל"וברוב המשחקים אין כלל הסתמכות על כישורים אתלטיים או פיזים של השחקן עצמו. בשיטות מסוימות אף גובר הצורך במזל על יכולות מנטליות".
  3. הייתי משנה גם את ההמשך: "זאת בניגוד למשחקי ספורט שונים". יש מקום לציין מתישהו בהמשך את הרקע הסוציולוגי של משחקי התפקידים, ובכללו הסטריאוטיפ שיצא לשחקנים, וזאת הכנה טובה.
  4. כל סעיף "ראו גם" מיותר (בשביל זה יש קטגוריות). עם זאת, הייתי משאיר פרו טרם את המכשף האחרון, כנס ביגור ופסטיבל אייקון - צריך לכתוב פרק על התרבות הנלווית.
  5. מזה זמן רב שאינני פעיל או אף מקושר בדרך מינימלית לקהילת ה-DND הישראלית, אבל אני חושב שמספר האתרים מעט מוגזם. מספיק שניים-שלושה ישראלים ראשיים ומספר דומה באנגלית.
מעבר להערות אלה, והן זוטות, באמת כל הכבוד ויישר כוח. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 23:45, 22 ביולי 2007 (IDT)
מסכים לכל ההערות, מלבד הסתייגות על הראשונה. לגבי כישורים מנטליים או פיזיים - הם אינם נדרשים על מנת לשחק, אם כי כמובן טוב שיהיו... ילד חלש למדי יכול להיות שחקן מצוין, ושחקנים איטיי מחשבה או סובלים מלקות למידה כלשהי אינם נופלים בכישורי המשחק לעומת שחקנים גאונים ומהירי קליטה ויישום. זאת בהחלט בניגוד למשחקים פיזיים נטו (LARP ניתן לשחק גם ללא קרבות, ואף חלילה בכסא גלגלים), בהם כישוריו הפיזיים של השחקן ביחס ליריביו משפיעים ישירות על סיכויי הצלחתו. תודה על המחמאות, אגב :-) Assafsh 00:10, 23 ביולי 2007 (IDT)

איחוד עם משחק תפקידים בנייר ועט[עריכת קוד מקור]

מציע לאחד לתוך הערך הזה את משחק תפקידים בנייר ועט. זה ערך לא רע, אבל קצר מדי ולדעתי מקומו כאן. --אמיר א. אהרוניבואו לתקן קישורי בינוויקי! • י"ט באדר א' ה'תשס"ח • 22:42, 24 בפברואר 2008 (IST)

לדעתי, עדיף להרחיב את משחק תפקידים בנייר ועט, היות ויש תרבות ענפה שהתפתחה סביבו. אמנם כרגע הוא קצרמר, אך זה לא אומר שאין טעם להרחיבו דווקא, במקום למזגו. Assafsh - שיחה 09:49, 25 בפברואר 2008 (IST)

למי מפריע הקישור לסרט הזה ?[עריכת קוד מקור]

כל חובב הז'אנר מכיר את הקשר האדוק של הסרט הזה לתחום:

  • מעוף הדרקונים - סרט מצוייר קלאסי לחובבי הז'אנר של מבוכים ודרקונים (הסרט המלא דרך יוטיוב).


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 18:22, 15 במאי 2013 (IDT)