שיחה:ספר אלקטרוני

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

לעניות דעתי צריכים להבחין בין ספר בפורמט של מסמך לבין המכשיר המציג אותו כגון הקינדל של אמזון

צריכים ליצור שני ערכם שוניםכמו באנגלית ובשפות רבות אחרןת

--רמי נוידרפר - שיחה 15:15, 3 במרץ 2009 (IST)

מסכים. דוד - שיחה 10:10, 9 במרץ 2009 (IST)

יתרונות וחסרונות[עריכת קוד מקור]

לדעתי המשוחדת בעליל הפרק הזה לוקה בחסר. היתרונות והחסרונות מובאים כעובדות ללא כל אסמכתאות. איך ניתן לקיים דיון מסודר בנושא בדומה למה שמתקיים בערך באנגלית?

לדוגמה, שלושת החסרונות הבאים מלמדים על אי הכרות עם החומר וגישה מאד שמרנית בנושא:

"חווית הקריאה שונה ורבים טוענים כי היא ירודה ביחס לספר מודפס." - חווית הקריאה בהחלט שונה אך אני מכיר רבים שהחוויה שלהם היא שונה לטובה.

"השפעות פיזיולוגיות של קריאה ממושכת ממסך או ישיבה מול מחשב. רבים מדווחים על כאבי עיניים וכאבי ראש." - זה אולי נכון כשקוראים ממחשב אך ספרים אלקטרוניים מיועדים בראש ובראשונה להיקרא באמצעות קוראי ספרים אלקטרוניים בהם החוויה שונה לחלוטין. אין שום כאב עיניים או ראש וגם אין כאב ידיים שיכול לנבוע מהחזקת ספר כבד...

"העדפה של ספרים חינמיים מהרשת על פני ספרים בתשלום גורמת לירידה בהכנסות הסופרים וממילא יש פגיעה בספרות." - אני מכיר נתונים אחרים לגמרי שבהם סופרים מרוויחים יותר ממכירת ספרים אלקטרוניים. בכל אופן, ספר אלקטרוני הוא לא בהכרח ספר חינמי. דווקא ספרים מודפסים "זוכים" להעתקות פירטיות (חלקן בצורת סריקה, אך לא מדובר בספר אלקטרוני...). לא הבנתי את הסיפא של הדברים הקושרת לכאורה ספרים אלקטרוניים לפגיעה בספרות. שוב, אסמכתאות יתקבלו בברכה. Carmelra - שיחה 23:28, 3 באפריל 2013 (IDT)

החסרונות נכתבו בתקופה בהם הם היו נכונים בבירור, וזה היה לפני לא הרבה שנים. היום עם הדור החדש (החמישי בערך) של הספרים האלקטרוניים רוב הבעיות טופלו. הייתי משאיר את החסרונות אך מציין שבמהלך השנים הן טופלו - זה חשוב להבנת השאלה למה לקח לשוק הזה כל כך הרבה זמן, יחסית כמובן, לפרוח. ‏DGtal‏ 06:58, 4 באפריל 2013 (IDT)
החסרונות האלו נכתבו השבוע ובכל אופן לא נכונים ולא היו נכונים כפי שהם כתובים. אם רוצים, אפשר להוסיף פרוט לגבי ההסטוריה של הספרים האלקטרוניים ולהסביר מה עיקב אותם וכו'. Carmelra - שיחה 20:53, 4 באפריל 2013 (IDT)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 21:06, 4 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 23:42, 15 במאי 2013 (IDT)

פורמט LIT[עריכת קוד מקור]

בתור גולש אינטרנט די ותיק,

נתקלתי בדי הרבה קבצי LIT שיש בהם ספרים

זהו פורמט של מיקרוסופט - מיקרוסופט רידר,

אולי הפורמט הזה גם שווה איזכור

יש לקבצים האלה אייקון ברקע לבן ושלושה עלים ירוקים.

85.250.135.205 02:25, 4 באוקטובר 2013 (IDT)

קובץ מוויקישיתוף שנמצא בשימוש בדף מועמד למחיקה[עריכת קוד מקור]

קובץ מוויקישיתוף שבשימוש בדף זה הועמד למחיקה:

להשתתפות בדיון המחיקה יש לעיין בדף הצעת המחיקה. —Community Tech bot - שיחה 03:02, 9 בינואר 2020 (IST)