שיחה:פועל (בלשנות)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שינוי שם[עריכת קוד מקור]

ראו פועל (פירושונים). האם זו היא המשמעות הראשית? טישיו - שיחה 06:15, 6 בינואר 2012 (IST)

אם נדלג על דפי ההפניה ישירות אל הערכים עצמם, אז דף הפירושונים הנ"ל מפנה אל:
ומשום כך, ייתכן והערך פועל צריך להיות הפניה אל בנאי (מקצוע), ויש לשנות את שם הערך הנוכחי לפועל (דקדוק) או פועל (לשון) או פועל (בלשנות). קולנואני - שיחה 15:08, 6 בינואר 2012 (IST)
אני מסכים עם טישיו - פועל צריך להיות דף הפירושונים, כיוון שאין העדפה למונח הדקדוקי על פועל בניין (בנאי (מקצוע)). הערך הנוכחי צריך להיקרא פועל (בלשנות). טוסברהינדי (שיחה) 16:42, 7 בינואר 2012 (IST)
שיניתי את השם. קולנואני - שיחה 16:33, 8 בינואר 2012 (IST)

חייב !![עריכת קוד מקור]

צריכים לכתוב בפועל - מוחשי, מופשט, כללי ופרטי ! לא טוב הייתי אומר ..... 84.228.124.121 14:35, 17 בפברואר 2012 (IST)

משוב אמיתי:[עריכת קוד מקור]

  ערך מכסה את הנושאיים המרכזיים בנושא אבל אני לא קיבלתי תשובה למה שרציתי, בכל זאת המקורות אמינים ורמת הכתיבה נהדרת ומובנת .

הגדרה[עריכת קוד מקור]

האם כל פועל מבטא פעולה או התרחשות? אינני חושבת. לדעתי, יש לתקן את ההגדרה שכן פועל יכול לבטא הימצאות במצב מסוים בלא כל פעולה או התרחשות (כמו "ישן" וכמו אלה הנגזרים מבניין פעל בבינוני פעול). אורי מורי בניסטי (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

זיהוי הפועל[עריכת קוד מקור]

לדעתי, צריך להוסיף מידע על אופן זיהוי הפועל - על ידי הטייה של כל פועל לצורת המקור - גוף שלישי (הוא) בעבר. לדוגמה: המילה "ידעה" - המילה ידעה היא פועל כיוון שהיא בזמן עבר, וניתן גם להטות אותה בזמנים הווה (יודעת) ועתיד (תדע) ראוי לציין כי כפי שנכתב באתר של מט"ח, בערך של הפועל בחלקי הדיבר, לעיתים הבדיקה על פי נטייה אינה מספיקה, וכדי לקבוע את חלק הדיבר יש לבדוק אותו במשפט. לדוגמה: היא מדריכה את הקבוצה / המדריכה טיילה עם הקבוצה. המילה מדריכה היא גם פועל (בהווה) וגם שם עצם. במקרים כאלה נקבע חלק הדיבור על ידי משפט. https://lib.cet.ac.il/pages/item.asp?item=13669&author=2034 קישור ל"חלקי הדיבור" מהאתר של מט"ח.גנית עומר - שיחה 11:59, 31 בדצמבר 2019 (IST)