שיחה:פרס למדן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

יש לכתוב בעברית את הערך שכבר כתוב משום מה רק באנגלית: LAMDAN -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

יכול להיות שיש לכתוב, אבל זה לא קשור לערך על הפרס. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 11:36, 4 במרץ 2010 (IST)

שרה גיבורת ניל"י[עריכת קוד מקור]

בערך על הספר נכתב כי הוא זכה בפרס למדן, בטבלה שבערך הוא לא מוזכר. הנחתי שמדובר בבלבול, מכיוון שדבורה עומר זכתה בפרס עבור "הבכור לבית אב"י" וספר אחר מסדרת "נועזים" שמופיע בטבלה כזו בפרס הוא "הצנחנית שלא שבה" מאת עודד בצר. כשבאתי למחוק את המידע מהערך (על שרה) שמתי לב שעל כריכת הספר שרה גיבורית נילי מצוין כי הוא זכה בפרס למדן, ואילו על כריכת הספר הצנחנית שלא שבה לא מצוין דבר... איני יודעת אם הפרסום ע"ג הכריכה מדויק (תמיד קיים סיכוי שבהוצאה התבלבלו) אבל מנגד איני יודעת מהו המקור לטבלה בערך, אולי הטעות בויקיפדיה. מי יוכל לשפוך אור על הסוגיה? Trilliane - שיחה 03:24, 25 בנובמבר 2011 (IST)

תוספת: בחיפוש בגוגל אתרים שונים מזכירים את העובדה שעומר זכתה בפרס גם עבור "שרה גיבורת נילי" אך אף אחד מהם לא אמין דיו. ייתכן שהטבלה בערך אינה מלאה (למשל, לא מצוינת זכייה ב-1967). באחד האתרים נכתב כי עומר זכתה עבור שרה ב-1968, מה שאומר שאולי זכתה באותה שנה עבור שני הספרים...? אני לא רוצה להכניס סתם מידע ללא מקור אמין, כמובן. Trilliane - שיחה 03:52, 25 בנובמבר 2011 (IST)

תשובה: עומר זכתה בפרס עבור שני הספרים יחד. אביעדוסשיחה כ' בסיוון ה'תשע"ג, 13:52, 29 במאי 2013 (IDT)

לא ברור: פרס עיריית רמת גן ליצחק למדן, תשי"א[עריכת קוד מקור]

ראו: "מתן הפרס הספרותי של עירית רמת גן לשנת תשי"א נערך אתמול... נקראו תקנות הפרס שיינתן מדי שנה בשנה... לסופר היושב בארץ וביחוד ברמת-גן בעד יצירה ספרותית מסוג של שירה וביקורת וספרות יפה... הפרס יוענק למשורר ולסופר יצחק למדן, תושב רמת-גן..." (פרס עירית רמת-גן ליצחק למדן, דבר, 25 במאי 1951).
הייתכן שהפרס הספרותי של עיריית רמת גן התקיים שנים לפני 1954, ב-1951 הוענק ללמדן עצמו, ולאחר פטירתו בנובמבר 1954 הוסב על שמו? אביעדוסשיחה כ' בסיוון ה'תשע"ג, 13:52, 29 במאי 2013 (IDT)