שיחה:צמר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

למה נמחק הקטע "התנגדות לתעשיית הצמר" ?

השאלה היא למה הקטע בכלל נכתב. הוא נמחק כי רובו עסק בטיעוני אנשי קש, כי ויקיפדיה איננה פלטפורמה לשיווק הרעיונות של פעילי זב"ח.
אולי אפשר למצוא לקטע מקום בזכויות בעלי חיים לאחר שכתוב רציני והפיכתו ליותר ניטרלי וענייני ופחות תעמולה. חוזהprimum non nocere‏ 13:12, 21 בפברואר 2007 (IST)

בערך בשר מוצגת התנגדות לאכילת בשר , ובפרווה מוצגת ההתנגדות לתעשיית הפרווה. כך שאני לא מבין מדוע בערך הזה יש וויכוח האם להכניס את זה או לא.

לדעתי המחאה נגד השימוש בפרווה זכתה להדים שאולי ראויים לאיזכור. זה לא המצב במקרה של צמר וויקיפדיה לא תהיה המקום להתחיל את המחאה הזאת. בערך בשר בהחלט אין מקום לביקורת הזאת. אולי הגיע הזמן להסיר אותה ולהעביר אותה למקום אחר. כמו כן, זה לא כל כך נעים להגיב למשתמשים אנונימים. אפשר להרשם. חוזהprimum non nocere‏ 00:03, 23 בפברואר 2007 (IST)

טיעון המגדיר דיעות שאינך מסכים להן כ"טיעוני אנשי קש" ממש לא מכבד את כותבו. סביר מאד שערך העוסק בשיער של בעלי חיים ובפועל כולו עוסק בניצול השיער בידי האדם, יובא מידע על כך מה שכרוך באותו ניצול. הערך כולו עוסק באופן ניצול של בעלי חיים בידי האדם ולמען הנייטרליות חשוב להציג את כל הצדדים הכרוכים בכך. התנגדות לצמר נפוצה בכל העולם והדבר מבוסס גם בסימוכין שניתנו. מחיקת התוספות הינה השחתה לכל דבר. אם יש ליוסי השגות, שיתייחס אליהן בבקשה בדף השיחה ולא ישחית עבודה מושקעת ורלבנטית.

הדים שגרמו לחרם אירופאי על צמר אוסטרלי אינם ראויים לאזכור? לא הביאו את תעשיית הצמר האוסטרלי להפסיק את המיולסינג לכמה שנים? לא היית קורא לזה תקדים בתעשיית הצמר? המאבק נגד תעשיית הצמר היה מספיק משמעותי בהיקפו ובהשפעתו וצבר מספיק תומכים ברחבי אירופה בשביל להשפיע על התעשייה העצומה הזאת. אני לא רואה למה הוא הוא לא מספיק משמעותי בהיקפו ובהשפעתו בשביל להיכנס לויקיפדיה.

מצטערת, לא שכנעת אותי שהיותו של אדם עורך מקנה לו הצדקה לשכתב את ההיסטוריה כראות עיניו.

~~תגובה~~ אני חושב שהוא בסך הכול עושה את העבודה שלו ,אחרי הכול ויקיפדיה צריכה להיות כתובה בצורה כמה שפחות רגשית וכמה שיותר אובייקטיבית כך שתשקף את המידע הקיים בצורה שתהיה נגישה לכולם . לכן צמצמתי את מה שכתבת והוספתי את זה לערך "זכויות בעלי חיים" . אם מישהו ירצה למצוא תשובות לשאלה אתיות בנוגע לצמר הוא יוכל להגיע לכך בקלות ומצד שני זה ישאיר את הערך כתוב בצורה אובייקטיבית ואלו שירצו להתעניין בפרטים שאינם אתים לא יתבלבלו מהחלק האתי הגדול שכתבת . אביעד Aviax1 - שיחה 16:49, 21 באפריל 2011 (IDT)

סוגי צמרים?[עריכת קוד מקור]

לצמר יש צורת ריבוי נפרדת? 95.35.140.171 15:33, 11 באוגוסט 2009 (IDT)

לא. לדעתי הוא מאותה משפחה כמו רכב, נשק וכו'. ‏odedee שיחה 00:25, 12 באוגוסט 2009 (IDT)