שיחה:קשור ופתור

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

לא הבנתי מה המשחק, מה הקשר בינו לבין החלק המקושר בבינוויקי, ולמה הוא צריך ערך משלו במקום להיות סעיף בערך שחור ופתור. הדס - שיחה 20:45, 5 במאי 2008 (IDT)

אמנם הערך לא כתוב בצורה מדהימה (בלשון המעטה) אבל קשור ופתור הוא חידה שונה משחור ופתור והם קיבלו, מסיבות אסתטיות ולאור הדמיון ביניהם, שמות דומים. אם ל"שחור ופתור" מגיע ערך משלו, אזי גם ל"קשור ופתור". האלטרנטיבה, לדעתי, היא לאחד אותם תחת ערך-אב כלשהו כגון "חידות השחרת משבצות" או משהו שמנוסח יותר טוב. זו דעתי. נורדוק - שיחה 20:56, 5 במאי 2008 (IDT)
אתה יכול לתת לינק למשחק של קשור ופתור? הדס - שיחה 01:39, 8 במאי 2008 (IDT)
אכן כן: קונספטיס. הלינק גם נמצא בדף הערך. יש באתר הזה מגוון תשבצי היגיון שונים, ביניהם שחור ופתור וקשור ופתור (נסו לומר את זה כמה פעמים)..נורדוק - שיחה 02:14, 8 במאי 2008 (IDT)
אם זה לא היה ברור לא הבנתי איזה משחק זה, ולכן אתר עם הרבה סוגי תשבצים לא עוזר לי. אפשר לינק ספציפי? הדס - שיחה 11:58, 9 במאי 2008 (IDT)
הלינק שנתתי בהודעה הקודמת הוא ישיר להסבר על משחקי קשור ופתור הנקראים בקונספטיס Link-a-Pix. יש שם גם דוגמאות והוראות פתירה, אם תנסי כמה לינקים בדף. נורדוק - שיחה 18:19, 9 במאי 2008 (IDT)
בלי להביע עמדה לגבי איחוד או לא איחוד, שתי החידות דומות בתוצאה הסופית שלהם (ציור עשוי מפיקסלים), אבל הן שונות לגמרי מבחינת החידתיות שלהן והדרך להתמודד איתה. ד"א, "שחור ופתור" הוא שם לא מוצלח במיוחד שכן קיימות חידות צבעוניות, למעשה, נראה שעדיף השם הלועזי מתועתק לעברית בהעדר תרגום אחר. יוספוסשיחה 18:51, 9 במאי 2008 (IDT)
מסכים לגבי החלק הראשון. לגבי השם - בחוברות תשבצים בשפה העברית המוקדשות לפאזלים כאלו, החידה מתורגמת כ"שחור ופתור" וזה מקור השם העברי. החידה ידועה כ"שחור ופתור" גם בגרסה הצבעונית שלה. בעיה נוספת היא שאין שם מוסכם באנגלית. אם תכנס לבינוויקי באנגלית תראה את הפסקה הבאה: Nonograms are also known by many other names, including Paint by Numbers, Griddlers, Pic-a-Pix, Picross, Pixel Puzzles, Crucipixel, Edel, FigurePic, Grafilogika, Hanjie, Illust-Logic, Japanese Crosswords, Japanese Puzzles, Kare Karala!, Logic Art, Logic Square, Logicolor, Logik-Puzzles, Logimage, Obrazki logiczne, Zakódované obrázky, Maľované krížovky, Oekaki Logic, Oekaki-Mate, Paint Logic, Shchor Uftor and Tsunami. They have also been called Paint by Sudoku, although this name is entirely inaccurate. כלומר, אין מצב לתעתק, כי אין הסכמה על שם באנגלית. נורדוק - שיחה 19:07, 9 במאי 2008 (IDT)
טוב, זה באמת לא אותו תשבץ. אני מורידה את תבנית האיחוד. הדס - שיחה 12:40, 30 במאי 2008 (IDT)
אחלה, My work here is done נורדוק - שיחה 21:24, 1 ביוני 2008 (IDT)

לדעתי יש לשכתב את הערך[עריכת קוד מקור]

בתור אחד שדי מכור לזה, אני ממש שמח שיש למשחק ערך משל עצמו, אבל האמת? כל הערך נראה כמו מדריך (וניקח את לשונו של נורדוק: הוא כתוב בצורה לא מדהימה בלשון המעטה.) ז"א שלא צריך למחוק אותו אבל אפשר לשכתב אותו קצת. האם מישהו יודע על מי שהמציא את המשחק, או שמישהו ימצא איזשהם דפים באינטרנט שמסבירים עליו? אולי גם לתרגם משפות אחרות... פשוט, כמו שאמרתי, כל הערך נראה כמו מדריך בלבד.מיני בפלות - שיחה 19:27, 21 בינואר 2012 (IST)