שיחה:שנת שירות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

הי עידו יקר, אני חושב שמן הראוי להוסיף, כיוון שלא מעט אנשים מתבלבלים בין "שנת-שרות" ל"חוות-הכשרה" וחבל. מעבר, זה רק מוסיף לערכו של הערך? [משחק-מילים רנדומלי. סלח לי].

אנונימי שלום, זהו ערך כללי על שנת שירות, אפשר ואפילו מומלץ להרחיב על שנת השירות בנוע"ל. אבל הגיוני יותר לעשות את זה בערך שלהם. כי אין צורך להרחיב על כל התנועות בערך זה. חושב אחרת? • עידו ••• שיחה 16:06, 28 בספטמבר 2006 (IDT)

מידע על הגופים[עריכת קוד מקור]

אני חושב שנכון וטוב לתת כאן את הקישורים למקום המתאים בגופים המשלחים ולא רק בעמודים שלהם- אדם שמחפש מידע על שנת שירות (כמוני לפני שנה) יעדיף לראות קצת מידע כללי על כל מקום. לכן אבקש להחזיר את עריכתי עם הלינק לאתר תנועת הצופים וכן את הלינק שאדם נוסף שם לגוף אחר (נראה לי שזה היה לתק"ם)


שם המשתמש "ברוקולי" באופן נשנה מסיר תוספת לגיטימית לערך שהיא "ארגון נוער גאה" לאופציות לשנת שירות. ארגון נוער גאה מנסה לקדם את שנת השירות שלו כדי להאיר עוד פינות חשוכות בחברה ולתת הזדמנות לנוער לתרום ולהתנדב עם נוער להט"בי שכנראה למד עם "ברוקולי" בבית הספר ומרגיש צורך בסביבה שתקבל את זהותו. Avielex - שיחה 08:46, 25 בדצמבר 2011 (IST)

ויקיפדיה לא תהיה במה לקידום יוזמות חסרות חשיבות כלשהן. אף גוף לא מוזכר כאן, כולל הארגון שאתה מנסה לקדם בכזאת שחצנות, יהירות, גסות רוח ושנאת האחר. בושה וחרפה שמי שנושא את דגל השוויון כביכול נוקט בשפת ביבים כזאת כשמישהו חולק עליו. את לשון הרע שפרסמת כאן מחקתי. תחזור שוב - תדווח למפעילים. חצוף. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 09:47, 25 בדצמבר 2011 (IST)
בהחלט.... ממש בושה לי, לשון הרע - אני לא יודע מה אני אעשה אם הצעת החוק הזו של לשון הרע תיכנס לתוקף. נראה לי שאני פשוט אסוג לי לביבים... Avielex - שיחה 16:11, 25 בדצמבר 2011 (IST)

מה שהתנהל כאן היה בהחלט מלחמת עורכים שהובהרה לי כאסורה ע"פי התקנון של ויקיפדיה ובעקבות זאת פסקה. היא החלה בהוספה שולית של ארגון נוער גאה לבין הארגונים השונים בהם ניתן לעשות שנת שירות. התוספת הוסרה - ערכה היה שווה לכל הארגונים שצויינו לפניה! וכתגובה נאמר שזו "יוזמה חסרת חשיבות". אין צורך בציטוטים נוספים, אני מקווה שהנהלת ויקיפדיה וממנה המפעילים יבחרו לבחון את הסוגיה ולאפשר גרסה של הערך עם הפרט השולי אך חשוב הזה. נאמר לי שהערך חזר לגרסתו ללא ציון שם הארגון ולא נגרם נזק. הנזק שנגרם הוא פגיעה בלגטימציה לשנת שירות בארגון נוער גאה ובזכותו של הנוער לדעת כי זוהי אפשרות מבחינתו. אני מתקומם מול ההחלטה השרירותית שנעשתה כלאחר יד על הסרת כל הארגונים כולל ארגון נוער גאה מהערך "שנת שירות". באותה מידה הנהלת ויקיפדיה יכולה להסיר ערכים הנוגעים לקהילה הגאה וסוגיות חברתיות חשובות גם כן כיוון שתתנהל מלחמת עורכים בין אלו המעוניינים בהעלאת מודעות לבין עורכים לא סובלניים. אני מקווה כי יעשה השיקול המתאים. Avielex - שיחה 16:36, 25 בדצמבר 2011 (IST)

מלחמת העריכה: סיכום[עריכת קוד מקור]

בשעתיים האחרונות התקיימה כאן מלחמת עריכה, בסוגיה: האם יש דוגמאות שוות יותר, לעניין השירות ב"שנת שירות", והאם יש דוגמאות שוות פחות. מלחמת העריכה החלה כשהוספה דוגמה (אחת מיני רבות, שהופיעו בערך) [1] ודווקא היא הוסרה, והוסרה שוב [2], ושוב [3]. לו היו כל הדוגמאות מוסרות מראש, בטענת ניסוח שיוויונית [4], יתכן שהדבר לא היה נראה כפי שהוא נראה בטעות כעת. הרי ודאי שלא הייתה כוונה להסתיר דוגמה מסויימת, שאולי אינה נוחה, ללא ציון סיבה לעריכה זו, תוך השארת דוגמאות "נוחות" לכאורה יותר.
גם האמירה "רודפי פירסום" בתקציר העריכה [5] עשויה להישמע לא נוחה. הרי אין מדובר בעסקים למטרת רווח אלא בארגונים חברתיים חשובים (שלושתם).
אמנם, אני מסכים שהגירסה האחרונה [6], בה אין מוזכרות כלל דוגמאות, היא לגיטימית ואינה מפלה. מצד שני, איני רואה נזק במתן מספר דוגמאות בתחומים שונים לקיום שנת שרות.
וללא קשר למלחמת העריכה בעניין המלל, התקיימה מלחמת עריכה זוטא בעניין התמונה. אני מסכים שהתמונה שהוסרה אכן אינה מתארת את המושג "שנת שירות". התמונה נותנת במה באופן לא פרופורציונלי לארגון אחד בלבד (אמנם חשוב) על פני ארגונים אחרים, ומתאימה, עקרונית, להצבה בערך על אותו ארגון, אילו היה הערך ארגון נוער גאה רחב יותר ומתאר בפירוט את הנעשה על ידי קומונרים בשנת שירות. אם הבנתי נכון, המיזם של שנת שרות באיג"י החל רק עתה. יתכן שבעתיד ניתן יהיה להרחיב בתחום, ולהוסיף את התמונה. בברכה, דני. Danny-wשיחה 18:19, 25 בדצמבר 2011 (IST)

אני בגישה שכדי שגוף מסוים יוזכר יש להוכיח בולטות מסוימת. אין די בכך ששמו מוזכר. אפילו מי שהוסיף את איג"י אינו טוען שמדובר בגוף בולט. שנת שירות זה משהו שרץ כבר הרבה שנים, ויש גופים הרבה יותר גדולים. הגרסא הנוכחית היא הטובה ביותר בעיני - אף אחד לא מוצג וחסל. אם מישהו מעוניין הוא צריך לשאול באתר של דובר צה"ל. ובהקבלה - גם אם כדורגלן ישראלי מוכר יחתום מחר בארסנל (או חס וחלילה במנצ'סטר יונייטד!) הוא לא יוזכר בערך על הקבוצה, וזה בגלל שטרם ברור מה חשיבותו לנושא. יש הבדל בין אזכור הנושא בערך על הארגון לבין אזכור הארגון בערך על הנושא. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 19:03, 25 בדצמבר 2011 (IST)
אני מצטער אבל זה נשמע לי מגוחך, אתה זה שיברור מה בעל חשיבות עילאית ומה לא? ויקיפדיה פתוחה לעריכה על ידי קהל הקוראים ואם מצאתי לנכון להוסיף תוספת שולית אך ערכית, הסיבה היחידה שתתנגד לתוספת היא בגלל הערך שלה. אני לא מעלה בדעתי שום סיבה מדוע זה אמור להפריע לך באופן אישי שיופיע ארגון נוער גאה בתור אחת הדוגמאות. ואם כבר מדברים על חשיבות אז כן זה מאוד חשוב. כי נער שנמצא כעת בי"ב ושוקל לעשות שנת שירות - כמעט באופן אינסטינקטיבי יפתח את הערך הזה בויקיפדיה. כשיראה שיש שנת שירות כזו בארגון כזה בפעם הראשונה, הוא יתעניין ואף ישקול להצטרף. המחיקה שנעשתה היתה של ארגון נוער גאה בלבד יש כאן מן הפליה - נקודה. יש כאן אילגיטימציה של ארגון מסוים להציע שנת שירות - נקודה. מבחינת המביט מבחוץ, אם לא תשונה הגרסה לגרסה בה אין תמונה אך מצויין ארגון נוער גאה כאופציה, ע"י גורמים מנהלים בויקיפדיה, אזי ויקיפדיה נותנת יד לפעולה מסיתה. Avielex - שיחה 19:46, 25 בדצמבר 2011 (IST)
מעניין מתי נשמע ממך טיעונים ענייניים ולא השמצות וקונספירציות בגרוש. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 19:58, 25 בדצמבר 2011 (IST)

משוב מ-24 בספטמבר 2012[עריכת קוד מקור]

אפשר להוסיף ולכתוב את ההיסטוריה של השנת שירות ואיך זה התחיל 79.177.106.115 15:25, 24 בספטמבר 2012 (IST)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 00:14, 26 בספטמבר 2013 (IDT)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 00:15, 26 בספטמבר 2013 (IDT)

ערך חסר[עריכת קוד מקור]

מן הראוי היה להסביר את התשתית החוקית לקיום המפעל, ואת המבנה הכלכלי של המימון. מסוג הערכים שמישהו כתב כדי למלא נפח. 37.46.38.133 17:55, 23 בספטמבר 2014 (IDT)

הסיפא כאן היא השמצה מיותרת. יואב ר. - שיחה 18:17, 7 ביולי 2015 (IDT)