שיחה:תורת המוזיקה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

על מה הערך[עריכת קוד מקור]

אני מנסה לעשות קצת סדר בערכי תאוריית המוזיקה, אבל המשימה מבהילה.

הערך הזה מציע אתגר מיוחד. מה בעצם אמור להופיע בו? אולי זה מצחיק להגיד את זה, אבל לדעתי הערך על תאוריית המוזיקה צריך להסביר מהי תאוריית המוזיקה. אני חושב שהדרך בה היה כתוב עד עכשיו, כרשימה של מושגים, לא משרתת את המטרה הזאת, כמו שבערך מתמטיקה אנחנו לא מספקים רשימה של מונחים במתמטיקה. הערך באנגלית אמנם רחב יותר, אבל דומה מבחינות אחרות, כך שקשה להעזר בו. התחושה שלי היא שהוא צריך להיות דומה, למשל, לערך כמו סמנטיקה או, en:Semiotics:

  • להסביר איזה תחום מחקר זה
  • לסקור את ההיסטוריה של התחום ולציין חוקרים וספרים חשובים (אני לא מאוד מתמצא, אבל היינריך שנקר והתאוריה שלו יופיעו שם, למשל)
  • אולי לציין יישומים של תאוריית המוזיקה: כלים מחשבתיים למלחינים, הבנה מעמיקה יותר של מוזיקה למבצעים, האזנה מושכלת מצד מאזינים.

לא מחקתי כרגע את תוכן הערך כי לצערי אין לי תוכן למלא בו את המבנה שתארתי.

אגב, כרגע הערך תאוריית המוזיקה - מונחים הוא מעין גרסא מפורטת יותר של ערך זה, בתוספת היסטוריה של המוזיקה ומושגים רבים מתחום המוזיקה. ראו הצעה שלי בדף השיחה שלו למחוק ולפזר את המידע בערכים הרלוונטיים. אודי רז 15:22, 4 בינואר 2007 (IST)

צודק לגמרי....ד"א-- לא עדיף לקרוא לערך "תורת המוזיקה"? זה השם הרשמי של הנושא כשלומדים אותו.......Elish7 - שיחה 23:28, 28 בנובמבר 2011 (IST)
שמתי לב שהתרגום באנגלית של הדף הוא די טוב....אנסה לתרגם אותו לעברית....Elish7 - שיחה 13:31, 30 בנובמבר 2011 (IST)

וואו, הערך הזה דורש ניקיון דחוף. אני מסכים עם מה שנאמר פה. כרגע לערוך את הערך הזה נראה לי קצת גדול עליי אני ינסה לשדרג תתי ערכים של זה כמו תו (מוזיקה)Revolution RNT - שיחה 05:14, 1 בפברואר 2012 (IST)

מי הם הכותבים?...[עריכת קוד מקור]

מי הם הכותבים של דף זה?

משוב מ-25 באוגוסט 2015[עריכת קוד מקור]

ככה לא כותבים 79.180.19.64 15:53, 25 באוגוסט 2015 (IDT)