שיחה:תורת המספרים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

מידת העיסוק במספרים הטבעיים[עריכת קוד מקור]

לפי ויקיפדיה האנגלית מצויין שתורת המספרים עוסקת בתכונות של מספרים ולא רק במספרים טבעיים ולכן יש צורך לציין זאת במאמר.

קרא שוב את הערך. אומרים זאת במפורש. גדי אלכסנדרוביץ' 19:17, 1 בספטמבר 2006 (IDT)
לדעתי, יש לשנות את ההגדרה הראשונית כך: 'תורת המספרים עוסקת בתכונות של מספרים ובעיקר במספרים טבעיים' כמו ששניתי והשינוי לא התקבל. כך: (ענף מתמטי)...העוסק בתחום רחב של נושאים, ששורשיהם בחקר התכונות של מספרים, ובעיקר המספרים הטבעיים".
כרגע כתוב "תורת המספרים היא ענף של המתמטיקה העוסק בתחום רחב של נושאים, ששורשיהם בחקר התכונות של המספרים הטבעיים ". לדעתי זה מבהיר היטב שהמספרים הטבעיים הם רק ההתחלה. בהמשך מפרטים יותר. גדי אלכסנדרוביץ' 20:12, 1 בספטמבר 2006 (IDT)

שלשות פיתגוראיות בבליות[עריכת קוד מקור]

"טבלאות בבליות קדומות, מהתקופה שבין 1900 ל-1600 לפנה"ס, דנות בשלשות פיתגוראיות"

האם מישהו מסוגל לתת דוגמה שאינה פלימפטון 322? לא שמעתי על אחת כזו (וכידוע, גם על משמעות תוכנו של פלימפטון 322 חלוקות הדעות). גדי אלכסנדרוביץ' 19:32, 14 בפברואר 2007 (IST)

האם צריך היה למחוק אזכור של Waring's problem?[עריכת קוד מקור]

מדוע שיחזרת? האם יש טעויות, או שאלו רק בעיות ניסוח? גדי אלכסנדרוביץ' 13:37, 3 באפריל 2007 (IDT)

אני משער שלא טרחת להשוות בין הגרסאות. לו טרחת, היית מגלה שמדובר בתרגום לא מוצלח מוויקי האנגלית, שמקומו, אם בכלל, בערך אריתמטיקה. על המקום הראוי למשפט "מתמטיקאים עובדים בשדה של תורת המספרים נקראים חוקרי מספרים" אתן לך להחליט בעצמך, אתה הרי מבין משהו במתמטיקה ובכתיבת אנציקלופדיה. דוד שי 16:52, 3 באפריל 2007 (IDT)
טרחתי להשוות, ורק בגלל זה בכלל שאלתי. פרט לתוספת שאליה אתה מתייחס והיה צריך לתקן, הוא הוסיף כמה דברים סבירים שלא ברור למה לשחזר, כמו האזכור של Waring's problem. גדי אלכסנדרוביץ' 17:08, 3 באפריל 2007 (IDT)
הוא הוסיף שני דברים: את פסקת הפתיחה המאוד לא מוצלחת, שעליה אני מקווה שהגענו להסכמה שראוי היה למחוק אותה, ואת המשפט "בתורה זו מופיעה גם בעיית וארינג (Waring's problem) - הצגת שלם נתון כסכום של מספרים ריבועים (וגם מעוקבים, ריבעים וכו')", שגם הוא כתוב בצורה משובשת, וספק עד כמה הוא חשוב לקורא של ערך זה, המהווה רק הצגה ראשונית של הנושא. לטעמי די בשתי הדוגמאות האחרות, שבחשיבותן אין כל ספק. דוד שי 17:19, 3 באפריל 2007 (IDT)
נהדר. יכולת לומר זאת מראש במקום להעלות השערות על מה טרחתי או לא טרחתי לעשות. האם הויכוחים הרבים שהיו כאן בחודשים האחרונים שחקו גם אותך ואתה רואה נסיון לריב בכל שאלה סטנדרטית על שחזור? גדי אלכסנדרוביץ' 17:21, 3 באפריל 2007 (IDT)
לרגע לא חשבתי שבאת לריב. אני מכיר אותך זמן רב, ויודע שאינך איש ריב. סתם חשבתי שיכולת לגלות את התשובה בעצמך. ייתכן שהייתי צריך להסביר מלכתחילה את השחזור שעשיתי, אבל חשבתי שהוא מדבר בעד עצמו. בכל אופן, אכן, הוויכוחים הבלתי פוסקים שוחקים אותי, והופכים את הביקור בוויקיפדיה לחוויה לא נעימה. דוד שי 17:25, 3 באפריל 2007 (IDT)